Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 85
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Folpa

Co k tomu říct :) Pro mě osobně nejlepší sitcom. Přátelé ať se jdou vycpat. Marshall- exot ale dobrej, Lilly z prciček úplně jinak, Ted- takovej tatík, Robin- mega kočka, Barney- případ sám pro sebe :D Každý den vtipný, kultovní hlášky. A hlavně Bro-Code :D ()

Chermy

Po perfektních prvních třech sériích se začalo hodně ředit a seriál se postupně přerodil v nevtipný otravný průjem. ()

villon17

Asi 4 5 let jsem tu měla komentář, kterej vychvaloval himym do nebes, ale přiznejme si, že jeho sláva už je dávno tatam, všichni na to koukáme už jen ze setrvačnosti, abysme se teda KONEČNĚ dozvěděli, kdo že je ta vyvolená a já jen upřímně doufám, že to bude aspoň sympatická herečka a ne typu Stella, kvůli který nemám ráda seriál Scrubs. Nezasmála jsem se už tak 3 série, jestli tam byl jeden dobrej díl? Je vidět, jak je to uměle natahovaný, vracíme se dozadu, dopředu, doleva, doprava, nahoru, dolu, ale to už podle mě nikoho nezajímá. Takže jednu hvězdičku strhávám a to jsem možná ještě mírná. ()

Suzie05

Byla jsem pohoršena už prvním dílem. Kdybych se na Přátele dívala před tím tak by moje hodnocení bylo nejspíš opačné. Je to jenom ubohá vykrádačka, i když jisté kouzlo taky má. ()

joehot

Viděl jsem jenom jeden díl, a přišlo mi to jako horší kopie Přátel, tudíž nechápu tak vysoká hodnocení.. ()

Zeebonk

Občas otravný, ale po většinu času geniální seriál. Alespoň do určitého počtu sérií, čert ví, jak se zvrtlo po roce 2010. Sem tam si vzpomenu na ten film, kde Jason Bateman motivuje své nadřízené historkou o jeptišce, která se zarputile odmítá nechat ošukat, přitom je nadržená jak negr v base a s každým nepřesvědčivým NE!! co vykřikne, myslí "strč mi ho tam!!". Nějakým způsobem to souvisí s tímhle seriálem. ()

zablaga

novšie série sú už dosť pokazené, ale to platí takmer o každom sitcome, nedovolím si však ubrať ani hviezdičku, tento seriál je so svojimi flashbackmi a životnými múdrosťami jediný svojho druhu and it is legend..wait for it ()

Revanx

Pravdepodobne najlepší US sitcom posledných rokov. Napriek mojím antipatiám k niektorým členom ústrednej päťky je to jasná päť hviezdičková záležitosť-. Jedna za skvelé hrátky s časom, druhá za dokonalé narážky na rôzne kultúrne fenomény a tretia, štvrtá a piata za Neila Patricka Harrisa alias Barneyho. High Five! ()

Crazer

It's gonna be LEGEN....wait for it.....DARY!". Tak po zkouknutí první série, jsem velice spokojen nad osudy pěti hlavních hrdinů. Každý díl je originální a pokaždé něčím specifický, vždy plný Barneyho hlášek. Například "citronové právo" nemělo žádnou chybu :)). V každém díle totiž Barney dokáže přijít s nečím novým, neotřelým .. pro diváka úchvatným. Autorům se navíc povedlo každou sezónu posunout malinko jiným směrem, čímž se vyhnuli na povrch se drápajícímu stereotypu. Koho už omrzel seriál Přátelé, tak se zde formuje velmi silný konkurent HIMYM. ()

Ajinka126

Na tento seriál jsem si vytvářela názor hodně dlouho.. A můžu vám říct, že seriál jako takový je vcelku fajn, dá se na to koukat, zajímá vás jak to nakonec dopadne, jenže okolo toho je pár velice rozčilujících věcí. Jako třeba uměle se vyvíjející postavy a scény- začne díl a okamžitě se odkazuje na to, co se stalo předtím a aby toho nebylo málo nabídne 3 příklady.. Tak je to i s vlastnostmi postav. V jednom díle se řeší něčí problém, který se do teď neukázal a už ani neukáže. A nejvíc mě na tom mrzí ty do očí bijící chyby. V jednom díle Barney neřídí- v druhém ano. V jednom díle Marshl nadává Lily, že kouří a odsuzuje to.. ale v dalším díle má zase s kouřením problémy on. Tohle jsou pro mě zásadní chyby, proto se rozmýšlím mezi 3 a 4 hvězdami. ()

Cubinho

První série byla celkem dobrá, snad i na ty 4*, ale čím dál tím více je seriál trapnější a trapnější. 3. sérii jsem už ani nedokončil (semtam jsem na Primě viděl pár dílů z dalších sérií - 4., 5. , 6. - a místy to byla hrůza). Ted je snad jedna z nejhorších postav seriálových dějin a pokud má být nejlepší postavou celého seriálu Barney (jak většina posuzuje a on asi vážně nejlepší je), tak to jen svědčí o úrovni tohoto seriálu... 4/10 ()

Lama.Lama

Skvělá partička lidí, která mě prostě dokáže rozesmát. A třešnička na dortu? Barney a jeho hlášky, pravidla a rady. Jen nechápu lidi, co na to koukají s dabingem a pak přeříkávají ty hlášky jako "legend", počkejte, "ární", které v češtině znějí jako z jiné planety. // Už ale nemám sílu koukat na stupidní 9. řadu. Už to dávno měli ukončit, takhle jsou z nich trapní debilové. ()

Torision

O tomhle seriálu jsem se poprvý dozvěděl u kámoše na kalbě v létě roku 2007, kdy to pouštěl na notebooku. Hned další den jsem zjistil, že už jsou hotový 2 série a tak je sfouknul snad během pár dní. Paráda, říkal jsem si. První série geniální a díl, jak Barney s Teden odletěli do Philly, byl dokonce multilegendární (pokud se někdy dostanu do Philladellphie, musím olíznout Zvon svobody), druhá skvělá. Jasnejch pět hvězd. Třetí sérii už jsem sledoval od září 2007 pravidelně každý úterý. A PAK to šlo po třetí sérii dolů. Výrazně dolů. Furt jsem se těšil na každý další úterý a každý léto, až zase začně v září HIMYM, i když to byl občas průměr, občas naprostá nuda. Ale furt jsem to veskrze miloval a nepřipouštěl si, že to sleduju jen ze setrvačnosti. Osmá mizerná a devátá katastrofální nuda. Až to přišlo. Finále. Dneska. Nevěděl jsem, co mě čeká, a tušil, že budu asi plakat. Přemlouval jsem se k puštění poslední epizody snad hodinu a musel si předtím i pustit úplně první díl. A teď je to za mnou. Nevím, jestli to finále bylo dobrý nebo špatný, na to potřebuju asi pár dní na rozdejchání, ale je mi prostě smutno, že to celý končí a po sedmi letech pravidelnýho čumění tak náhle. Jako u Breaking Bad jsem byl taky smutnej, ale to jsem sfouknul celý za měsíc, tohle mi trvalo SEDM LET! Nevím co dodat, snad jen potwitterovsku #goodbyeHIMYM ()

F.man

Ono to je VÁŽNĚ tak dobré jak se tady píše! Edit: Než se rozepisovat o jednotlivých sériích - po té druhé, kdy je vše ještě na jasných pět to je jak na houpačce. Jednou dobrý, jednou méně. Uvidíme s čím příjde sedmá série. Prozatim snižuju na 4 hvězdy. S07E07 ()

PauloZ

Nejsem ten typ, co by hleděl na každý seriál co vyjde do světa, ale HIMYM je přesně ten, který jsem jednou viděl, chytl mě a už se vezu. Porovnání s přátelama je na místě pouze z části. Osobně mám nejradši Marshalla :-). ()

draculca

U tohohle sitcomu jsem hodně váhala, ale nakonec jsem ho do své top10 zařadila díky prvním dvoum sériím, které jsou skvělé. O těch dalších se to už bohužel říct nedá. ()

Kryton

Konečně jsem měl čas na první setkání. Zhruba po patémm díle to začlo, ta závislost na každém dílu. Neal Patrick Harris rulezzz!!!! ()

bloom

Nemyslím si, že HIMYM patří k těm nejvtipnějším seriálům, co znám, to ne. Já myslím, že jeho obrovská popularita je způsobená především díky bezstarostné náladě, která se na vás při jeho sledování přenáší (stejně jako v případě nedostižného vzoru - seriálu Přátelé). Prostě, když mi dříve nebylo do zpěvu, tak jsem si pustil kousek z nějaké francouzské komedie a ve většině případů se mi v brzké chvíli začaly cukat koutky, spustil se mi úsměv a hned jsem měl lepší náladu. Dnes na mě takhle působí How I Met Your Mother, s titulky i s dabingem, a výsledný efekt se takřka vždy dostaví. A stejně jako u jiných seriálů, i tady je mojí nejoblíbenější postavou ta, která mezi ústřední skvadrou působí nepříliš nápadně. Zde tedy není mým favoritem "akční" Barney (ačkoliv je největším zdrojem humoru), ale dobrák Marshall v podání skvělého Jasona Segela. Není divu, že jeho herecká hvězda zatím ze všech hlavních představitelů vyšplhala nejvýše. ()

Džany

Tohle jsou novodobí "Přátelé". Tenhle seriál rozhodně zařazuji do těch nejlepších a připadá mi, že jeho kvalita se stále stupňuje. Jsou mi jasné trhliny ve scénáři, ale u mě všechno zachraňuje NPH a jeho skvěle napsaný charakter a hlavně hlášky : "Suit up", "Legen - wait for it - dary" a "Chalenge acctepted". Je skoro zločin koukat na to s dabingem, originál opravdu doporučuju. Druhá má nejoblíbenější postava je nejspíše Marshall / Jason Segel, který mě pomalu jako jediný rozesmívá v posledních dílech (respektive 6. série). Stručně řečeno : 1 season : 90%, 2 season : 85%, 3 season : 90%, 4 season : 95%, 5 season: 100%, 6 season : 80%, hrozné zakolísání, předvídatelný scénář a "zvraty", přesto velmi zábavné , 7 season : 75% z pěti měním na čtyři hvězdy, seriál mi, ale pořád zůstává v oblíbených. 8 season : Katastrofa. několik úsměvných momentů, ale seriál se hroutí. Když se zaměřuje na romantické pletky, tak je pořád velmi slušný, ale vtip jako by už naprosto ztratil. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)