Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

snupko13

Aj keď pokračovania nemám veľmi v láske, a keď k tomu pripočítam nie veľmi ohurujúcu prvú časť, musím povedať, že ma k filmu pritiahla len zmena režisérskej stoličky a efektný trailer. Výsledok? O hodne lepšie ako prvá časť, ktorá bola vyslovene béčková, ale na iného komiksového hrdinu s netopierou maskou (momentálne v kinách) sa to bohužiaľ nechytá. Scénar dobrý, vcelku pútavý dej, ale chcelo by to asi iného hlavného hrdinu :)). ()

smerfetka

dávám za pět protože si to ten film zaslouží. je pravda, že těch milostných scének tam bylo více, ale tak to prostě bývá. líbí se mi zpracování postav - příšery nemají chybu. hlášky hellboye neztratily kouzlo - tak to má být :-) ()

vlaczech

Mno tentokrát nám rejža naservíroval poněkud nesouměrnou porci zvláštního guláše, který nás místy chuťově velmi překvapí a jindy zase kousneme do pepře nebo něčeho jiného. Myslím, že dvojce poměrně dost uškodila zbytečně velká dávka romantiky + sonda do "bežných" problémů akčního frajera (no já si myslím, že "běžným" problémem Pekelníčka je drcení hnusáků, větších než on, ale co už)...Trošku mě taky zamrzel úbytek černého humoru, který byl občas nahrazován humorem prapodivně suchým... Teď co se mi líbilo:-) takže akce: tradičně velmi svižná, hezky propracované souboje, opepřené humorem (ten humor by možná bodl taky při Červenáčkových rodinných potížích); výprava: úžasná, nádherné vyobrazení světa podzemních příšerek, který začíná jakoby více ladit s Hellboyovou postavou a jeho posláním zničit svět... Herci mi celkově přišli oukej a Ron Perlman výborný. Taky se mi líbilo, že tam dostal o něco více prostoru Abe, avšak spolu s ním i všichni ostatní a tak zbylo málo místa na hlavního hrdinu. Hudba mě nějak extra nesebrala, spíš jako by původně byla pro nějaký jiný film, a tak nějak náhodou se k filmu jakžtakž hodila.... Del Toro není špatný kuchař, ale možná by si měl uvědomit, že nacpání všemožných přísad do pokrmu z něj ještě nedělá delikatesu. Jinak Hellboy je můj nej comicsák takže 85% ()

Mr.C

Je to takové nemastné neslané, ale koukatelné.. Prostě další z řady komikso-futuro-komedií... Rozhodně jsem se nenudil, ale hledat v tomhle filmu hloubku? To ne... Je to prostě taková pohádka pro dospělé.. ()

tom05

Fantastické!!! Bavil jsem se, tajil dech, soucítil se "záporákem", styděl se , že jsem člověk. Ladění do fantasy hávu ? Ano a je to skvělé. A k tomu Selma....,nemám co vytknout. ()

kennyzero

Má to slabší rozjezd ale jak se to rozjede uz se to nedá zastavit....Starej dobrej Hellboy...hodně povedené pokračování :) ()

DVCAM

Tenhle Hellboy má spoustu slabin v příběhu. Del Toro není sice moc dobrý vypravěč, ale dohání to fantazií. Čtvrtá hvězdička za monstra všeho druhu. ()

Wulfhere

Už jedničku mám ohromně rád a na dvojku jsem se opravdu těšil. G. del Toro oplývá fantasií, kterou by mu mohl kde kdo závidět. Jeho bizardní postavy, kterými zabydluje své filmy, jsou fantastické. Jsou přitažlivé svoji bizardností, ze které často až běhá mráz po zádech. Už samotný začátek filmu, kde epickou bitvu sehrávají loutky mě nadchl. Hellboy je přesně to, co jsem od něho očekával. Dějově nenáročná (taky od komiksu nemůžeme očekávat filosofické traktáty) fantastická oddechová podívaná. Zcela zasloužených 80%. Mám zkrátka další snímek, ke kterému se budu rád vracet. ()

Olafa

Krásná stylizace, zajímavé postavy, které nejsou pouze černobílé. Humor těchto postav mám taky ráda a opilý Abe byl prostě neodolatelný. Něco tomu oproti prvnímu dílu chybí. Možná je to ten dějový mišmaš - Zlatá armáda, zamilovaný Abe, těhotná a nervózní Liz, popularizace jinak tajné organizace a to vše pozorující Hellboy. Ale nenudila jsem se. ()

Ondie

Hellboy opět ve své komiksové jízdě, avšak tentokrát bez komiksové přímočarosti. Největší světlé momenty tohoto filmu jsou jen názornou ukázkou velkolepé del Torovi fantazie. Ron Perlman zůstal u hláškující, velké, červéné obludy. Nejhlubším aspektem filmu je na 100% atmosféra a velmi povedení netvoři. ()

zawa

Mám rád filmy podle komiksů a zde se rozhodně prokračování vyplatilo. Dvojka nabízí více akcí, nových postav a je více zábavnější. ()

Skunkiee

Jiné než jednička, ale stejně kvalitní filmový zážitek. Ubylo hlášek, přibylo vtipu, děj se nesoustředí jen na Hellboye ale i na Sapiena a elfí sourozence. Více humoru, strašně moc digitálních efektů. Točit to jiný režisr, tak to bude hrozná sračka, Del Toro naštěstí vše zvládl udržet na uzdě, takže se Hellboy mezi těmi efekty zatím neztratil. Ovšem pro třetí díl bych varovně zdvihl prst. Vtipné, Dobrodružné, Poetické....Jinak Hellboy pro mě zůstává nejlepším komiksovým ztvárněním na velkém plátně. ()

twengo

Sám sobě si Del Torro prvním Hell Boyem nastavil laťku docela vysoko, aby ji dvojkou s bídou podlezl. Spíše to připomíná dokument "spousta super masek na maškarním plese" než film, s nějakou dramatickou kostrou, příběhem a vyústěním. Točit PŘÍBĚH se už snad ani dneska nedělá, nebo neumí? Hell Boy je sice pořád ten samý nerudný přerostlý buran s dobrým "srdíčkem", a když dá ránu pěstí, dějou se věci, jenže to nestačí. Zvlášť když dramatická osa filmu s elfím princem a zlatou armádou, vypadá jako vystřižená z úplně jiného spektáklu a do tohoto uměle naroubovaná. Mistr Elfmann se navíc, jak se zdá, stává skladatelem jediné univerzální melodie, stejně jako kolega Williams, a hudba tak drama příliš nepodpoří, spíše naopak. Masky a akce dobré, zbytek průměr. Tři hvězdy jsou za zklamání. ()

gejzuško

Christopher Nolan a spol. sa môže ísť upachtiť hlboko do pekla, tam na neho vyštekne Hellboy a rozmláti mu držku, po prípade s ním pokonverzuje o tom ako natočiť komiks po komiksovsku... :). Del Toro si tentokrát vzal viac onoho rozprávkového (po vynikajúcom Faunovom Labyrinte presne Me Gusta), trochu onoho poetického, dramatického, akčného i romantického a uplietol fascinujúcu koláž vzťahov, neutíchajúcih scén bez akýchkoľvek hluhých miest a občasné super vtípky, ktoré formujú komiksovú udalosť roka 2008. Hellboy II : The Golden Army je bezpochyby neutíchajúca akčná, dobrodružná a šťavnatá jazda, ktorá nemá jedinej chybičky. Oplatí sa prežiť! ()

Grifindoor

Mam rád Guillermovi filmy, tenhle rozhodně nezklamal. Jeho představivost je úžasná, množství bizarních postaviček při kterém vám jde hlava kolem, nezaostává ani děj, zápletka je hodně složitá, co se týče mezilidských/mezinevimco:-) vztahů. A skvělý Ron Perlman, coby cool hláškař, který ale vůbec nezní klišovitě. Hellboy rulezzzz:-) ()

Monini

Dokud bude tento červený filmový poklad lítat po plátnech kin, tak já budu kupovat vstupenky. Dvojka je lepší než jednička. Je to jedinečný zážitek pro oblíbence Hellboye. Jelikož pro mě byl Hellboy vždy nejlepším "komiksákem", tak trošku nekriticky říkám - 100% ()

oceanic6

Druhý Hellboy je po vizuálnej stránke veľmi prehnaný výtvor a to obrovské množstvo všelijakých príšeriek a detailov ma už po chvíli neskutočne štvalo. Naviac ak si pozriete úvodnú asi 5-minútovku, dozviete sa všetko čo uvidíte ďalšie 2 hodiny. Skutočne nerozumiem čo viedlo tvorcov k tomu aby vyrozprávali celý dej filmu v úvodnej scéne. Del Toro by si už mal dať pohov s tými všelijakými maskami, lebo Faunov labyrint alebo vlastne ktorýkoľvek jeho film, je tu cítiť a poriadne. Čo ale treba pochváliť je výborná adrenalínom nabitá scéna na ulici , v ktorej autá lietajú vzduchom,Hellboy skáče po strechách a všetko to vyzerá fantasticky! A podľa známeho: "Nakoniec to najlepšie", uvidíme nakonci skvelú bitku so Zlatou armádou a HLAVNE neskutočne vydarený súboj Hellboya a princa, ktorý je podľa mňa jednoznačným víťazom kategórie CHOREOGRAFIA ROKA! Zvyšok filmu je ale zúfalo obyčajný a nudný...ešte že je tu stále Ron Perlman :) ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)