Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Styxos

Mnohem lepší než první díl. Guliermo del Toro mě nikdy nepřestane udivovat svou porcí imaginace a nyní věřím, že osud Hobitů je ve správných rukách. A na závěr musím vyseknout poklonu Dannymu Elfmanovi, jehož hudba dodává filmu pořádný fantasy nádech. ()

Čtec

"Ty začneš lidi unavovat, rudochu"... No to je fakt. Mne to unavilo dost... Trochu přehýřené, na můj vkus. A tak se mi nejvíc líbila ta nejnormálnější z hlavních postav - Liz Selmy Blair. I když skopčák byl taky celkem gut :-) ()

Almásy

na takýchto filmoch a mám pocit že na Del Torových filmoch obzvlášť je veľmi vzácne to, že z každého záberu je vidno, že ten film sa robil z radosti, z lásky, z priateľstva- presne to čo mi chýba na 90% týchto moderných amerických ,,epics". každému je jedno koľko to zarobí, proste ich to baví. veľmi podobne som sa cítil asi len pri trilógii Pán Prsteňov, naozaj veľmi príjemná oddychovka s NESKUTOČNÝM vizuálom (Anjel smrti, Johan Krauss, bravo!) a perfektným Perlmanom. a chcem trojku. ()

Chise

Hodně jsem se těšila a trailer mě v tom podporoval. Pak jsem ale zjistila, že trailer je na tom to nejlepší. Chyběla pořádná katarze v závěru. Jinak ale několik vážně úžasných scén. ()

Soweek

Díky primitivnímu příběhu a očekávaného zakončení musím dát "pouze" 4, ale velmi nerad. del Toro totiž natočil velmi nádhernou pohádku, ve které použil hodně své fantazie. Všechny kreatury, které ve filmu uvidíte (a že jich není málo) jsou vypiplané do posledního detailu a čiší originalitou. Podle mne by byl Toro schopný udělat zcela nový fantasy world přesně jako to dokázal Tolkien. ()

KR4T4S

No, mohlo to podle traileru být besser... Mám pocit, že Guillermo chtěl zamaskovat slabší scénář. Ta celá věc s armádou se přece mohla vyřešit už tak na začátku. Rozřešení pak předchází trošku nelogiky... Jenže to by pak film netrval 2 hodiny ale asi 15 minut, že? Takhle je z Hellboye 2 přehlídka stvůr a monster. Ale efektivní, originální a hravá. Krása pohledět. Triky i režie se opravdu povedly a navíc je to sranda. A víly zubničky jsou svině jak maj bejt. ()

BMAJTZ

Vizualne uchvatne nicmene celkovy dojem je jaksi nekde mezi. Cim se nesetrilo na akci tim se setrilo jinde a zvlaste na pribehu ktery je strasne linearni a tim myslim opravdu strasne. Taky mi moc nesedl te uz az moc fantasy styl cekal jsem od toho trochu realistictejsi pohled ale dostal jsem stoprocentni fantasy. Pro priste bych radil zapracovat trochu na hlavnim charakteru a nervat vsude vsemozne prisery ale trochu to dotahnout na jine scene. Pro milovniky fantasy jasna podivana pro ostatni slusny vizualni zazitek a pro me jednicka teda prekonana neni. ()

DeLaMorte

Film který jsem dlouho očekával je zde a vůbec mě nezklamal naopak jsem překvapen kolik různých ras a příšerek Guillermo oživil skoro mi to připomínalo bar ve Star Wars :-) příběh je klasika prostě komiksový Helloboy se vším všudy včetně super hlášek,kubánského doutníku a dokonalou partu kámošu i toho nového německého Johanna Krausse.BAvil jsem se výtečně a o to přeci při sledování filmů jde..Výborná práce! ()

bloodvomit

Hodně vyzrálý film dost založený na počítačových efektech. Hellboy je dobrý a hláškuje slušně, charisma zachováno. Bohužel možná ale až příliš rodinných/romantických vlivů na příběh. Našlápnuté akcí a Guillemovsky plastopříšerácké, vizuálně bez vad. Naladit to víc comixově a méně spotřebitelsky širšímu publiku dal bych za 5. ()

Luksa

Mám z druhého Hellboye mírné rozpaky. Za prvé, stále je to film Guillerma del Tora, takže po technické stránce (hlavně masky a triky) je film výborný, akce má spád a ani chvilku jsem neměl pocit, že se jedná o další sériový produkt, stále to má srdce a je vidět, že se spoustou věcí si režisér vyhrál. Nové postavy skvělé, "záporáci" mi přišli zajímavější než v jedničce a některé scény jsou přímo úžasné (lesní elementál, anděl, závěrečná bitva...). Jenže mám s tímto pokračováním dva docela velké problémy - první je dětinský humor za každou cenu, který často dělá z filmu podívanou pro celou rodinu, zadruhé potom změna atmosféry oproti jedničce - temnost a "lovecraftovost" vytláčí v postatě čistá tolkienovská fantasy. Místy mi Hellboy dost připomínal Pána Prstenů, místy zase Muže v černém mixnuté Faunovým labyrintem, šmrncnuté Gaimanovým Nikdykde či Miyazakim (Lesní bůh). Zkrátka bylo to fajn, ale posun dvojky k rodinnému filmu je pro mě spíš ke škodě. ()

Looser

Moc jsem se těšil a po dlouhé době musím řict, že jsem i dočkal. Hellboy mně rozhodně nezklamal a Toro ukázal, že dokáže za minimum peněz vyrobit filmový comics první ligy. ()

fabuloz

Na rovinu jsem čekal od Golden Army asi víc. Suchý humor ruďocha, přehlídka monster, akčních scén a zábavný příběh + vtip, který si 2. díl Hellboye zachoval = to vše dělá kvalitní 4* ()

ArdathBay

Takhle si představuji inteligentní popcorn. Vizuály jsou nádherné a Toro opět dokazuje, že právem patří mezi absolutní špičku v Hollywoodu, ne-li na světě. Příběh je hezky nekomplikovaný a oči mozku děkují za vychutnání té magické (rozkvetnuvší ulice) i vtipné atmosféry. Hellboyovi to nejvíc sluší na papíře, ale lepšího hereckého představitele si vybrat nemohl. Akce je vybroušená, jen ty emoční části mírně pokulhávají. Elfmana by měl Howard zažalovat za hudební motiv ve skladbě " A Dilemma". P.S. Víte kdo nosí kojence na ocase ? A není pederast... ()

Mr.Jackass

Ideální pohádka před spaním. Film u kterého se poavíte a nad ničím kolem nepřemýšlíte. Prostě výborná odreagovávačka a ty děti co vzniknou ych chtěl celkem vidět :) Tak nějak tipuji, že je uvidíme ve třetím díle a z Hellboye se stane takový "poloshrek" ()

sedm.1

Bezkonkurenčně nejefektnější film možná nejen tohoto roku.A navíc jde o efekty,které jsou jedny z nejuchvatnějších a nejlépe zpracovaných vůbec.Takové bitce robotů z konce Zlaté armády nesahají například souboje z přeplácaných a nepřehledných Transformers ani po kotníky.Zároveň i zobrazení pohádkových bytostí a celkového světa z podzemní říše je jedno z nejbáječnějších a nejfantastičtějších filmových představení.Del Torova fantazie skutečně asi nezná mezí,prostě nádhera.To vše je podporováno ani vteřinu nenudícím,nabitým dějem,plným velkolepých akčních scén,skvělého humoru a neokoukaných a originálních postav.Herci jsou taktéž k sežrání a celková atmosféra mě naprosto pohltila od úvodních titulků až po samotný závěr.Zlatá armáda je prostě jeden z nej filmů roku a jen doufám,že se někdy v budoucnu Guillermo del Toro pustí i do dalšího fantastické dobrodružství mého milovaného Hellboye!BOMBA FILM!!!!!!!100% DOPORUČUJI!!!!!! ()

ZkuKol

Zklamání... del Toro se nechal svézt rozpočtem a hraje si s maskami, scénami a triky. Akce je málo a za moc nestojí. Příběh sice ujde, ale dialogy si podle všeho vymýšleli zúčastnění na place. A hlavně to celé, na rozdíl od jedničky, postrádá šťávu! (o tom, že z jednotlivých charakterů se stali jednoduché groteskní figurky raději nemluvme...) ()

nightevan

Já vám nevím... připadá mi to jako remake Hellboye (jedničky). Všechno už tu jednou bylo a co je horší - v prvním díle stejného filmu. Ne, prosím vás, znovu už mi to nepouštějte! Na druhou stranu... první Hellboy se mi líbil, takže to není zas tak zlé. Ale za ten konec vyzývající ke třetímu dílu srážím další hvězdičku, nemá to být přece seriál, ale film! Slabě průměrné 3* ()

prasacimor

Del Torovi sa nedá uprieť veľká fantázia a efektom tie desiatky miliónov, ktoré boli využité fakt veľmi dobre. Ale žeby to ako celok dávalo dokopy niečo, na čo sa oplatí pozerať aj kvoli niečomu inému ako hore spomenutému, to ani náhodou. A tak isto ako v jednotke som tu žiadnu "tonáž cool humoru" nezaznamenal, skôr krčovité pokusy, kde sa hlavne Perlman snaží byť za každú cenu hypercool až to niekedy vyznieva trápne. Sorry ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)