Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Cervenak

Dvaja seriálovo pekní mladíci za sprievodu popkultúrnych hlášok ("S týmto démonom to asi nebude o zvracaní hrachovej kaše") a metalových evergreenov riešia nadprirodzené prípady, ktoré sú vlastne chudobnými televíznymi verziami známych hororov. Otrepané, nijako výnimočne napínavé, hoci solídne natočené. Priemer. ()

fcreading

Supernatural sa ukazuje byť ako nenápadný, mysteriózny seriál, ktorý sa nemôže rovnať k slávnejšiemu seriálu Akty X, ale až tak zlý seriál sa mi nezdal byť. Jeho najsilnejšie body sú v atmosfére a vizuálne spracovanej metafore. Dej okolo bratov a vzťahu k svojmu otcovi je veľmi dobre opísaný, a silnie v priebehu niekoľkých sekúnd. Čo sa týka dejovej línií, tam je to trochu slabšie. Zatiaľ čo som pozrel prvú sériu, musím povedať, že základná štruktúra sa dobre mení a celkovo nespôsobuje chaos. Hodnotenie prvej série 100 percent. ()

honajz

Nesympatická metrosexuální ústřední dvojka, nijak moc obsažné nebo atmosférické příběhy na stokrát provařená hororová témata, neskutečně pitomé hlášky ústřední dvojky a nelogičnosti hned od začátku - např. Sam má cca 17 let, ale odešel od tatínka a bráchy a jobu "upírobijců" už před časem. To mu bylo kolik? Třináct? To bych teda fakt chtěl vidět spíš seriál s třináctiletým upírobijcem, než tohle, zní to zajímavěji. ()

Papekus

Je sice nefér hodnotit seriál po 10ti letech, ale ač jsem se opravdu snažil, tak jsem vydržel jen prvních sedm dílů první řady. Pak jsem to musel smazat: Nemám velké nároky a třeba takový Grimm se mi hodně líbil. Ale takto nesmyslné chování postav (teď mluvím hlavně o vedlejších postavách - tj. svědcích / obětech) jsem fakt nesnesl. ()

LaciLC

Priznám sa, že som videl len niekoľko častí, ale názor, ktorý som si utvoril je viac-menej priaznivý... Supernatural je hodne atmosférická záležitosť, hoci takmer všetky časti, ktoré som videl trpeli rovnakým neduhom - nevyrovnanosťou. Niektoré boli takmer dokonalé, no našli sa aj načisto priemerné "veci". Celkovo nemôžem povedať, že ma to nezaujalo, len stále neviem, či som dostatočne motivovaný, aby som to po nociach na Markíze neprespal. ()

Galerie (3 853)

Zajímavosti (2 224)

• V 15. epizodě 1. série "Benderova rodina" zazní, že Dean (Jensen Ackles) je stejný vysoký jako  Sam (Jared Padalecki), tedy 6 stop, 4 palce (tedy přibližně 193 cm). Jenže Sam je zcela očividně vyšší než Dean. (GreatestFan)
  • V 11. epizóde 1. série je pri Deanovom (Jensen Ackles) odchode od univerzitného profesora jasne v zábere vidieť kameru. (tis12olivia)
  • Bratři Sam (Jared Padalecki) a Dean (Jensen Ackles) v seriálu vystřídali mnoho převleků. Vydávali se např. za federální agenty, novináře, ochránce životního prostředí, doktory, studenty medicíny nebo antropologie, detektivy, hasiče, právníky, agenty pojišťovny, kněze, spisovatele, učitele a další. (tb_23)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu