Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Rssa

Rockyho rozlučka na konci filmu je nejlepší možná scéna, která uzavírá tuhle kvalitou velmi proměnlivou sérii. Už jen proto stojí za to tento pomalý díl dokoukat. 75 % ()

wosho

To co vypadalo na průser a takzvaný poslední hřebíček do SS rakve,se vyvrbylo jako příjemný staromodní film se Stalonem,který dokázal po letech opět zabodovat.Jsem možná trochu sentimentální,ale za **** si stojím ()

Castorr

Když jsem slyšel o novém dílu Rockyho tak jsem se moc těšil, už v dětství jsem sledoval osudy nejslavějšího filmového boxera. Pak jsem ale zjistil, že se režii ujal sám Sylvester Stallone a zhrozil jsem se!! Čekal jsem, že to natočí hrozně, ale po shlédnutí jsem byl velice překvapen jak oživil Rockyho. Moc mě překvapil tento snímek a ještě víc Stallone. ()

Theraphosa

Film Rocky Balboa dokázal jediný fakt, a to ten, že se Sylvester Stallone vrátil na plátna kin v roli stárnoucího boxera s takovou formou, jaká se jen tak nevidí. Klaním se tímto jeho neuvěřitelnému odhodlání a pevné vůli, kterou jistě musel mít a že přes všechny překážky nakonec natočil (nejspíš) poslední díl Rockyho. Na jednu stranu je to konec jedné velké ságy, která měla naprosto nevšední závěr v podání tohoto dílu. Nevšední v tom smyslu, že by asi jen málokdo předpokládal, že to bude i docela koukatelný snímek. Je zde plno šíleností, jenom onen zápas, kolem kterého se to celé točí, by trval asi 20 vteřin a atmosféra onoho velkého finále nebyla nic moc (např. v Těžké váze tomu tak bylo), ale Stallone zde alespoň nevzlétl jako Fénix a udělal jednu velkou tečku za rolí, jíž si získal filový svět. 65% ()

lonewolf

Když jsem slyšel nový Rocky, napadly mě jen novodobé krvavé triky a nechutnosti. Po shlédnutí ovšem ve mně zůstal dojem krásného památečného příběhu návratu legendy, z čehož jsem byl náležitě překvapen. ()

Hanys_

Sakra. Tenhle díl zraje jako víno. Po asi pátém zhlédnutí si odvažuju říct, že tohle Stalloneho rozloučení s legendárním Rockym je možná nejlepší díl celé série. 9/10 ()

1860

Prostě klasický příběh, jak jsme byli na Rockyho zvyklí, jenom tohle je o hodně víc dojemější než díly před tím, důstojné rozloučení s legendou.. i z nostalgie za 5.. ()

B4TM4N

Důstojné završení téhle neuvěřitelné ságy. Rocky za těch takřka 20 let sice trochu fyzicky zestárl, ale pořád zůstal fyzicky i mentálně axiomem slova CHLAP. Závěrečný souboj sice slabší než býval, ale to se dalo čekat, že. Potěšil Mike Tyson, který se svým cameem vůbec nezapřel ^_^ Od Této chvíle je Rocky Balboa definitivně mým nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob. ()

Holina

Složité hodnocení. Každopádně po čtvrtém díle s Dragem asi nejlepší kus, ikdyž jsem nikdy tuto (a vlastně ani jinou) boxerskou ságu nemusel. Uhuhňaný a k vzteku tupý Balboa mě dokázal rozčílit nyní stejně jako před lety. Platí tu to samé co pro všechny ostatní díly. První hodinu patosu a kydů můžete klidně vynechat než se dohrabeme k tréninku a samotnému zápasu. Tady kupodivu klišé mizí. A ještě jedna věc - Stallone je ve svém věku skutečně v neuvěřitelné formě - co ty na to Arnolde? ()

dopita

Rocky byl vždycky moje oblíbená postava, ale když jsem se doslech, že ho chce Stallone resuscitovat, tak jsem se dost vyděsil. Nakonec to není žádnej průšvih. Ale velký nadšení se taky nekoná. První půlka filmu mě bavila. Je to starej dobrej Rocky, postavy na sebe křičej, ale ne hystericky, prostě si jen tradičně hodně nahlas (a tím pádem naléhavěji) sdělujou důležitý věci. Tak to bylo v roce 1976 a tak je to i dnes. Prostě trochu naivní, úsměvný, ale určitě ne směšný. To že Rocky nějak zblbne a chce se zase porvat v ringu, s tím už trochu problém mám. Jeho motivaci jsem prostě nepochopil. A taky nehodlám uvěřit, že by se šedesátiletej důchodce dokázal dostat do takovej formy, aby v ringu po celejch deset kol dokázal vzdorovat mistrovi světa, kterej nota bene nikdy neprohrál. To že jeho soupeř Mason Dixon není žádnej hajzl je fajn, ale pak nechápu, proč je všeobecně tak neoblíbenej. Tady to Stallone-scénárista trochu neukočíroval. Závěrečnej souboj je natočenej dobře, ale o nic líp, než byla natočena bitka s Ivanem Dragem ve čtvrtým díle. Přesto se rozhodně nejedná o špatnej film, Stallone se s Rockym rozloučil důstojně. Ale doufám, že už to byl opravdu díl poslední. ()

JOKERHAHAH

Fantastisch. Po zmrvené 5ce se Rocky vrací v plné parádě, Rocky VI překvapuje skutečnmě výbornými dialogy plnými životních a neměnných pravd, navíc treninková pasáž mi navodili přijemnou husinu a finální zápas je podle mě velmi vydařený, i když na finale ve 4ce samozřejmě nemá, za jediné minus považuji špatný výběr záporáka. Celkove dávám poněkud slabších 5 hvězdiček. ()

DocBrown

Sentimentalni kecy - simulovany souboj - sentimentalni kecy - Rocky se rozhodne vratit - sentimentalni kecy - Rocky si jde pro licenci (kterou ziska diky sentimentalnim kecum) - sentimentalni kecy - Rockymu nabidnou exhibicni duel s Dixonem. No konecne Rocky prestane kecat a jde trenovat, jenze trenink trva par minut a po nekolika nezbytnich sentimentalnich kecech se jde do toho. Ne ze bych by nejakym zarytym odpurcem sentimentalnich kecu, navic kdyz nektere byly i povedene, ale ceho je moc, toho je prilis. Navic kdyz to uplne zastinuje poradny trenink nebo nejaky rozehrivaci duel. A pak teda hura do finale, atmosfera dobra, Sly ma teda v sedesati obdivuhodnou postavu, bohuzel ani po tak dlouhe dobe se nenaucil boxovat. Takze i jako naprostemu boxerskemu analfabetovi mi pripada, ze Rocky stale drzi v rukou cinky, protoze je ma uplne dole. Strihac se musel opravdu opet hodne snazit, aby souboj nevypadal uplne smesne, protoze rozdil v technice mezi Dixonem (skutecny boxer) a Rockym je opravdu obrovsky. Ale byla to jen exhibice, proto asi Dixon nechal Rockyho az do posledniho kola a pak nastesti bez sentimentalnich kecu je konec. Ten film se dal natocit daleko lip, kdyby se mene kecalo a vice makalo. (ted koukam, ze jsem zplodil podobny komentar jako Jenjan, ale psal jsem to opravdu nezavisle) ()

Mičl

Tréninkové záběry a finální fight byly super, ale ta jakoby emocionální vomáčka okolo mě moc nebavila. Nj co má Sly furt vymejšlet, ale rozhodně nejsem názoru, že s pátým dílem Rockyho měla série skončit. Zvlášť když Rocky Balboa smetl pětku ve všech směrech. Oko boxérského fandy potěší chvilková přítomnost modly tohoto sportu Mika Tysona a mě i zestárlý mrzout Paulie. ()

Ripley

Série zřejmě končí a poslední díl hodně připomíná díl první,leč z toho prvního jsem neměl rozpačité pocity jako z tohoto.Na můj vkus zbytečně moc smutné/depresivní.70% ()

HArna

Pro tento film mám slabost. Vím, že těch dílů je už mnoho a osobně nemám rád jakékoliv pokračování. Je to ovšem sázka na jistotu, protože Rocky je značka a ta bude vydělávat vždy. Myslím si, že tento díl (když nepočítám první) je nejlepší. Stallone je sice už velmi starý, ale roli se zhostil na výtečnou.....doufám, že už je konec ()

AdamesWWE

[9/10] Dokonalosť sama o sebe v dvoch slovách - ROCKY BALBOA! Nádherne nostalgický film s úžasným prevedením na plátno. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)