Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

DaveSmith

Ať si říká, kdo chce, co chce...mě se to líbilo. Vtipy se sice později opakují a začínají nudit a náhrada Cornillac - Clavier filmu nikterak neprospývá. Avšak já jsem vděčný hlavně za závěrečný závod vozatajů, kde si zahráli Michael Schumacher a Jean Todt (ten v jednom záběru malinko parafrázuje Gladiátora). Ono vůbec celý ten závod byla asi nejlepší pasáž filmu. Potěšila přenádherná Vanessa Hessler a v úplném závěru i Zizu, který si pohrál s míčem a k dobru přidal i nějaký ten vtípek. 70% mimojiné za odkaz na hvězdné války. ()

s_c_o_r_p

Hodnocení za sportovní hvězdy, které vidět zase trošku jinak bylo vcelku příjemné. Celkově to ale stálo - jak se u nás říká za vyliž a Sklenaříkovu (kterou jinak považuju za pěknou babu) přitrouble se nasmívajíc po druhé vidět rozhodně nemusím. ()

JohnZ87

Výměna představitele Asterixe nebyla šťastnou volbou. Clovis Cornillac je narozdíl od excelentího Christiana Claviera herecké prkno (alepoň v této roli). Charakter Asterixe tak jakž takž zachraňuje pouze jako vždy vynikající dabing Pavla Trávníčka. Film jinak obsahuje spoustu vtipných scén. Alain Delon je jako Caesar skvělý a jeho syn Brutus, který svému otci permanentně usiluje o život také. Ave já. :-D ()

Lilien

Francúzi si sami sprznili svoj komixový národný poklad. Namiesto sledovania tejto zvrhlej gýčovitosti je lepšie siahnuť po komixe či po animovaných filmoch. ()

megan017

Na to, že hlavní postavy jsou tu Asterix a Obelix, bylo by výstižnější napsat "Brutus a olympijské hry, kde se Asterix možná staví" . Inu, protože nejvíce prostoru zde zabral právě Brutus a Asterix svojí nevýraznosti byl pomalu vedlejší, neboť herec nedokázal nijak zaujmout, ač se předlohy držel celkem dobře. Obelix v podání pana Depardiou, opět působil nevinně a sympaticky, i když sám herec je hrozný grázl. Tady nelpím na klasice, téma Astrixe a Obelixe nemusí být nutně přesně podle animovaček, aby aby se mi zalíbilo. Stačí mít nějaký styl, nějakou výpravu a výsledek buď bude, nebo nebude stát za to. Já se celkem bavila, oddychla jsem si, humorné vsuvky mi dokázaly vytvořit aspoň náznak úšklebku a samotní herci mě bavili. Inu, Ave Já. 3* ()

Scraffy

Ďalšia filmová adaptácia Asterixa a Obelixa, tentokrát na olympijských hrách. Tentokrát tu Christiana Claviera vystriedal v role Asterixa Clovis Cornillac. Ten je síce taký divne vyzerajúci, ale neskôr si naňho vo filme zvyknete. Asi najslabšia časť zfilmovaného Asterixa a Obelixa. ()

ostravak30

Ze všech dosud natočených dosud natočených filmů o Asterixovi a Obelixovi jsem dosud viděl jen Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva. Takže srovnání úplně nemám. Tuším ale, že kvalitativně budou zhruba na stejné úrovni. Tvůrci tady sáhli k tomu, aby stadión i celé hry působily velkolepě, což se daří. Co se naopak nedaří, nebo je to možná záměr kdo ví, je udržet tytéž herecké představitele po kupě. Neustále se mění role Asterixe, Panoramixe a i Césara. Závěr se navíc též příliš nepodařil, když tvůrci nacpali další sportovní osobnosti před finální titulky naprosto zbytečnou sérií scén, které ani nebyly vtipné. To Michael Schumacher alespoň měl jakous takous roli. Parodií na moderní současný svět je zde ale víc, pozorný divák si jich všimne snadno. Ze všech herců mě tentokrát nejvíc bavil právě Brutus respektive jeho představitel Benoît Poelvoorde, který působil směšně prakticky v každé scéně, své role se ujal skvěle. Naopak zapojení Alaina Delona nebylo zrovna povedené. Nebyl jako César ani takový, ani makový. Na jedné straně mi přišel jako senilní dědek, který ale na druhé straně něco tuší a dokonce má místy smysl pro spravedlnost. Z mého pohledu se ztvárnění této postavy povedlo hodně málo, protože zde bylo hodně rozporuplných momentů. Stejně tak láska Lovestorixe do princezny nebyla nijak zvlášť vysvětlená. Jak se do sebe zamilovali? Kde na sebe přišli, když on se po posílání básní na ni teprve jede podívat. Nebo je to pozůstatek předchozího dílu? Každopádně jsem si scény, ve kterých jsem se pobavil našel. Ovšem zároveň s tím je třeba dodat, že Frédéric Forestier není zrovna zkušený režisér a pro Thomase Langmanna jde navíc o první režijní zkušenost. Znalejší režisér by z filmu jistě vytáhl ještě víc. ()

hwnd

Film je z hlediska humoru minimálně tak dobrý, jako jednička. Minimálně scénu s Jeanem Todtem a jeho koly s pěti drážkami budu mít v paměti ještě dlouho. Vytknul bych snad jen to, že je (narozdíl od 1 a 2) až na pár momentů úplně mimo originál, což sice nevadí, ale mohlo se to teda jmenovat jinak. ()

eredin

Cornillac je trapák největší, Depardieu je akorát do počtu, scénář patrne vznikal průběžně při nátáčení, romantika je taky naškodu ... až potud odpad. Naštěstí jsou tu Brutus, Cesar, vozatajové z maranela (reprezentující germánii !!??) a nakonec zidane :) takže človek se dokonce i občas zasměje. Ave já ... ()

Zlaticko1

No, nebylo to tak špatné, ničemu jsem se teda nesmál a díval jsem se na to s takovým mírným nadhledem. Scénář vycucaný z prstu ()

russ1

Toto bol akože Asterix a Obelix? Ani náhodou. Kde je tá vtipnosť predchádzajúcich filmov od ktorej som sa až válal po zemi??? Veď tam ani nerozprášili polovicu Rimanov... No hrôza. ()

unrocker

Ale no tak pobavil jsem se a zasmál jsem se dobře. Každopádně to jsem od tohoto filmu čekal takže z toho mám příjemný pocit takový asxterixí... :) ()

kabul

Je to rozprávka,ale bavil som sa dobre. Pôvodný Pôvodný Asterix mi pripadal lepší, tomuto rola moc nesedela, možno je to tým, že som bol zvyknutý na Christiana Claviere. Ale pri tomto filme platí jedenkrát a dosť. ()

Landier odpad!

Vážně doufám, že dalšího pokračování této série se už nedočkáme. Tento film totiž klepe na dveře pitomosti. Je to trapné, je to dlouhé. Jen dobrá výchova mě nedovolí hodnotit olympijské hry slovy, kterými by si hodnotit opravdu zasloužily. Quelle étude complète de la MERDE !!! ()

Suomi

Naprostá slátanina,vůbec to není vtipný a kreslené předloze to nesahá ani po paty. Michael Schumacher a spol.-no to snad nemyslí vážně,Alain Delon jako Caesar-hm proč ne.Asterixe už hraje někdo jiny(proboha proč nenechali Claviera), i když je to celkem jedno, protože s Obelixem se v tomto dílu jen sem tam mihnou . Tento díl je zatím nejslabší, a jestli si autoři myslí, že je velice vtipný, tak nemá smysl brát jim iluze. ()

Renie42

Není to ten Asterix, kterého jsem si představovala, možná to bude tím, že už ho nehrál Clavier, ale nenechala jsem se odradit a podívala se na to. Některé scény bych vyškrtala, trapáka Brutuse poslala někam. Dost dobře tam zazářil Shumacher se svým červeným vozem a zastávkou do boxu :-), Deloin dávno za zenitem, no prostě Ave já. ()

Zemřel Alain Delon

Zemřel Alain Delon

18.08.2024

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve svém domě ve městě Douchy zemřel v něděli 18. srpna legendární francouzský herec Alain Delon. Bylo mu obdivuhodných osmaosmdesát let. Zprávu potvrdili tiskové… (více)

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč