Wangui namja

• Jižní Korea 왕의 남자 (více)

Druhý divácky nejúspěšnější jihokorejský film všech dob představuje mezi tituly přední pětice žebříčku domácí návštěvnosti výstřední unikát. Nejedná se totiž o vysokorozpočtový blockbuster, ani o dílo rozvádějící populární téma vztahu Severu a Jihu. Snímek naopak náleží mezi středně nákladné produkce a je vystavěn jako komorní drama s hrstkou postav a homosexuálním podtextem. Děj se odehrává na začátku 16. století během posledních let vlády krále Yeonsana považovaného historiky za krutovládce, ale také interpretovaného jako tragická osoba s oidipovským komplexem. Na jeho dvůr se dostane dvojice kejklířů a šašků, kteří svými posměšnými vystoupeními vynáší před králův zrak špatnosti a intriky dvorských úředníků. Neschopnost jasně vidět a nutnost interpretace předváděného dění se odráží i ve vyprávění filmu, které nikdy doslovně nekonstatuje povahu vztahů mezi jednotlivými postavami. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

majo25

Originálny príbeh je to, čo najviac imponuje na tomto filme. Ale ani prepracované charaktery postáv či dramatické osudy veľmi nezaostávajú. Škoda slabšieho záveru. Nebyť homosexuálneho podtónu, ktorý normálnemu mužskému divákovi asi veľmi voňať nebude, by to mohlo byť ešte o kúsok lepšie. A ešte na okraj, ja byť kráľom, z ktorého si v tej dobe robia takúto satiru, bez očí by skončili už skôr. ()

Pedross800

Absolutní překvapení, už bych na to ale mohl být u korejců připraven :) jedním slovem nádhera!!! Ten film mě mnohokrát rozesmál, donutil se zamýšlet a nakonec i dojal...co víc si přát? ()

honelnik

Pre fanusikov zanru povinnost. Z kazdeho policka dycha atmosfera dobovej Korey, so vsetkou pompou a svinstvom, ktore obnasa. Vyborne zahrany, skvostne stvarneny, zaujimavo napisany. Napriek tomu vsetkemu som po par dnoch len marne spominal o com ten film bol....a to finale.. :D ()

jorgus

vcelku povedena prostredni cast, zajimave podani divadelnich scen, ale ten konec...sliboval vzhledem k nadsenym ohlasum zdejsich uzivatelu mnohem vice..:( ()

Georgiana

Lituju jenom jedný věci..., že jsem se na to nepodívala dřív. Kdo by pomyslel, že film o klaunech a králi mně dokáže podlomit kolena. Musela bych hodně zavzpomínat, abych si vybavila film, který má tak promyšlené charaktery jako tento. Srdcervoucí vizuálně krásná podívaná, kvůli které nevím, o čem přemýšlet dřív. (Spoilery) Jestli o králi, jehož porucha osobnosti ho dovede k absolutnímu šílenství? O Gong-Gilovi, klaunovi, který se stane členem dvora? O Jang-Sangovi, jehož pouto k Gong-Gilovi mě svírá u srdce?... Závěr hereckého koncertu s posledním pousmáním krále a dialogem hlavní dvojice mi nedovolil mrknout až do posledního nádherného akrobatického čísla. Jisté jsou dvě věci, že film si pustím znova a Lee Joon-Gi byl opravdu nejkrásnější chlap i holka. :D ()

Al44...

Vynikající jihokorejský historický film, který zpracovává docela okrajové téma. Jde o příběh potulných herců, kteří se shodou okolností dostanou na dvůr krutého a dá se říci šíleného korejského krále. Herci v té době byli svým postavením na úrovni otroků a proto se museli docela dost činit (a prodávat), aby si vůbec vydělali na obživu a netrpěli hladem. Z několika scén mi doslova běhal mráz po zádech. Mám na mysli hlavně ty scény, kdy musí hlavní hrdinové hrát doslova o svůj holý život. Vynikající herecké výkony dvou hlavních kejklířů ještě dle mého převyšuje výkon herce, který stvárňuje krále Jonsanguna. Za zmínku stojí i moc pěkná ústřední melodie, která jen krásně dokresluje některé pasáže filmu. ()

Sykon

"Největší peníze se válejí v královské posteli" prohlásil jeden z hlavních hrdinů, aniž by ale tušil, že nad onou postelí se také vznáší meč, o kterým nikdo neví kdy a na koho padne.Ale musím uznat že film je to výborný, bez příkras, ale na druhé straně velmi citlivý. ()

kukkik

Zajímavý příběh, snad i lehká variace na Hamleta. Vztahy mezi postavami jsou pro našince skutečně hůře čitelné a pro mě celkem komplikované i při bedlivějším sledování. Atmosféra, kostýmy, obsazení i děj jsou ovšem velice koukatelné a vtáhnou diváka do děje, takže ani to, že chvílemi nevíte co se děje, vás o celkový pocit na konci filmu neochudí. Jednoi stačí ale nevidět by byla škoda. 4/5 ()

RigorMortis

Krásna atmosféra, farebnosť, až z toho miestami bolia oči a pútavý príbeh, ktorý zbehne ako voda. Korupcia a skazenosť na kráľovskom dvore, vyšinutý kráľ a faloš. Osobne som sa nestretol s veľa juhokórejskými filmami s homosexuálnym podtextom, takže aj toto mu pridalo na jedinečnosti. Film, ktorý treba "prežuť", no ktorý zanechá v človeku stopu. ()

Sticks

Skvostná pocta umeniu a herectvu na pozadí psychologickej záťaže moci a ceny ľudskej dôstojnosti, poprepletaná vzťahmi ako z romantizmu. ()

AmunRa

Čistokrevné historické drama. Žádné akční scény, jen prvotřídní herecké výkony a výborný scénář. Těžko pochopitelné, že vážný film o šíleném králi, klaunech, intrikách a homosexualitě mohl dobýt velký komerční úspěch, ale v Jižní Korei to zjevně možné je. ()

vojacek

Jak bych se k tomu nejlépe vyjádřil. Je to takový příběh o komediantech s nádhernou výpravou, dobrými hereckými výkony, ale přesto mě tento film nenadchl. Měl jsem pocit, že se tam jaksi nic moc neděje. Nicméně velmi solidní ***. ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008