Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Diskuze

Dief

Dief (hodnocení, recenze)

Film na mě zapůsobil struhujícím začátkem bez nějakých dlouhých debat. Určitě je druhý díl ohodně lepší než ten první, který se zkládal spíše z nudného procházení celou piramidou, což na diváka chvíli působilo nudně. Druhé pokračování nabízí akci až do konce (trochu podivného konce) a řadu bojových scén mezi Predátorem a Vetřelci (bohužel kolikrát jsem nerozeznal vetřelce od predátora, jelikož obraz byl v tu chvíli opravdu tmavý). když pominete některé chby ve filmu jako je tmavý obraz, moc rychlé střihy kamer při boji atd, tak se člověk baví až do samotného konce. Myslím že je to povedený kousek od nepříliš známých bratrů Strausových, ktří si za tento snímek zaslouží alespon malou pochvalu (když tedy pomineme kolikrát zmatenou kameru ).

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Pokud bude rozpočet přesahovat 100 milionů dolarů tak to bude skvělé. Pokud ne, tak to nemá cenu dávat do kosmu.

Ferpo

Ferpo (hodnocení, recenze)

Velice luxusni film..!ale AVP 3 co bude hmm to uz nebude ono..

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Já neřikám že to byl náznak toho že budou dělat avp film. Jen tvrdím že už v té době se vědělo že tyhle dvě rasy proti sobě bojují a patří do stejného univerza.

Struhy

Struhy (hodnocení, recenze)

Betmän má pravdu. Ta hlava vetřelce byla jen fór. Původně tam vůbec neměla bejt, ale pak někoho ze štábu napadlo, že kdyby se tam objevila, mohla by to být "sranda". Todle všechno a mnohem víc se dozvíte v DVD bonusech Predátora 2 S.E., která u nás bohužel nevyšla. Musel jsem si ji koupit v Londýně. Tvůrci říkali, že dát tam do záběru lebku aliena se rozhodli mimo plán a FOX to naštěstí vklidu schválili, protože obě monstra (jak Predátor tak vetřelci) spadaj pod jejich práva, takže to nebyl problém. Jako náznak možného pokračování s vetřelcema to myšleno nebylo, i když si to tak člověk mohl domyslet ...

Betmän

Betmän (hodnocení, recenze)

v 90. roce to byl pouze vtip, kterej tam přidali kvůli těm novým komiksům AvP, tvůrcům Predátora byl nějakej crossoverovej film tenkrát úplně volnej.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Jak to taky vypadá letmo, jsem prolítnul úvodní film a vůbec se mi to nelíbilo. Vůbec to nepasuje do už takhle zkomoleného terminátorova děje. O trikách radši pomlčim, a na herce si taky moc nedokážu zvyknout, přeci ty filmoví měli daleko lepši charisma a hlavně vypadali úplně jinak.

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Vtip to nebyl. Když může mít Terminátor seriál, tak proč ne Avp? Jen by to chtělo prachy.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Nevím jestli to byl vtip, každopádně to ale do AvP universa pasuje. Tudíž to moc jako vtip nevypadá.

Betmän

Betmän (hodnocení, recenze)

jenže tvůrci Predátora 2 řekli, že lebka aliena na konci byl vtip, ne náznak budoucího filmovýho propojení.

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Jango_Fett: Mě napadlo, že kdyby nebyli lidé od Foxu tak lakomí, mohli dát hodně peněz na vysokorozpočtový seriál o občanské vesmírné válce a tím by se série propojila. Uviděli by jsme Nostromo ještě když to byla vojenská loď, mladého Parkera, mladou leyovou a na konci seriálu by válka skončila a Nostromo by byla předělána na nákladní a ze Šalamounových ostrovů odeslána na Thedus.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Mno jde o to že tyhle dva žánry spojili už tvůrci komixů, knih a videoher dávno před filmem a to úspěšně. Takže bylo jen otázkou času kdy se to objeví i na plátně. Navíc už v predátorovi dvojce byl náznak že predátoři vetřelce znají (lebka vetřelce v jejich lodi). Docela by se mi líbilo AvP ve vesmíru jako je to ve hře, sice by to bylo asi hodně drahé natočit, ale byla by to bomba.

redd

redd (hodnocení, recenze)

Tak, nakonec se skulinka našla a dneska jsem šel na AvP2 do kina. Notně pomohlo, že jsem na něj šel se silnou skepsí, takže nehrozilo zklamání, jen možné příjemné překvapení :))) MOŽNÝ SPOILER. Když by tam nebyl tak ukrutně dementní scénář, toporní herci, že jsem ke konci filmu litoval, že nakonec všichni nejeli do centra města a tam svorně chcípli, a hlavně když by se objevil někdo, KONEC SPOILERU, kdo je shcopný nějak dobře natočit akční scénu, mohlo se jednat o dobrý letošní blockbuster. Takhle jsem se jen (dost často) uchechtával a jen se snažil užít si velmi dobrou vizuální stránkou. Některé věci byli super, některé mě budou tahat za uši až do dalšího dílu, který zcela zákonitě přijde. Jednu věc si ale neodpustím - myslím si že by celé sérii AvP NÁRAMNĚ prospělo, když by si pro svůj příběh vzali jen postavy, vytvořili zcela nový vesmír a jeli si v něm bez žádného odkazu na předchozí kulťáky. Přijde mi to nesmyslné že se někdo snaží oba legendarní, a hlavně původně zcela odlišné filmy snaží spojit a "navázat." To je jako kdyby se někdo rozhodl spojit Pána Prstenů a Narnii.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Já hlupák! Já jsem si vždycky myslel, že vetřelce vytvořilo trio Dan O'Bannon, H. R. Giger a Ridley Scott. Hůůů, tak oni vážně existují. Ale když se schovám důkladně pod peřinu, tak mě nenajdou, že jo?!

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Jango: Já preferuji verzi s Jockeyema, protože vedli s Predátory válku a proto je logické, že si proti nim vytvořili tuto zbraň. Predátoři jim ale nějaké ukradli a začali je používat k obrazu svému.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Já na tom byl včera právě taky podruhé, věřím že ta tmavost je tou verzí pro kina, buď je to chyba a nebo to není na tom plátně tak výrazné. Pač jak fotky tak trailery jsou daleko světlejší. Potom co jsem přišel s kina jsem právě začal na wikipedii zkoumat predaliena a historii vetřelců. Dozvěděl jsem se tam zajímavé věci. Například že původ vetřelců není zatím dosud jasný. Jedna teorie je taková že je vytvořila rasa "Space Jockeyu" (ta mrtvola v lodi v Alien) jako zbraň. Další teorie je, že si je vytvořili na trénování predátoři. A třetí je že si je predátoři nachytali na nějaké planetě k lovení a roztahali je po okolních planetách. Nicméně pokud by byli uměle vytvoření, dával by tenhle urychlený množící cyklus královny celkem smysl. Když se zase na to podívaš z druhé stránky, tak vetřelci měli před predalienem ve filmu respekt a uhýbali mu. Když na něj v nemocnici zaútočil predátor tak se před něj vetřelec postavil aby ho bránil vlastním tělem.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Mno wikipedia je záruka správných informací, bludy tam nikdy nepíšou. To s tou královnou je informace přímo od tvůrce filmu. Hlavně nemužeš klasickou aliení královnu porovnávat s predaliení, co se týče počtu rukou. A přece je tu ještě možnost že jí dorostou. Predátoři se rozhodně takhle nemnoží :). Navíc do dává smysl, že ve stavu nouze aby měla nějakou obranu může klást zárodky přímo do hostitele, predalien měl navíc schopnost lidi motat do těch pavučin stejně jako královna, normální vetřelci to nikdy nedělali a prděli na to.

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Dnes jsem na tom byl v kině znova. Teorii královny vylučuji. Nemá čtyři ruce a ani se jako královna nechová. Zjistil jsem, že film v kině je o poznání tmavší než trailer. Těžko říct jestli je to záměr kino defekt.

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Lidi tak jsem si přečetl na wikipedii (díky bohu za ni) jak je to s tim predalienem a proč tam kladl tlamou do ostatních lidí vejce. Teď se podržte byla to mladá královna, a tenhle systém reprodukce vetřelci používají k rychlejšímu množení než královna dospěje aby mohla klást vajíčka. Celkem dobrá novinka.

Brandon

Brandon (hodnocení, recenze)

Souhlas s Pavlouuu. Ne, že bych si z toho filmu ucvrkával jak zdejší zdivočelá ještěrka, ale bylo to mnohem lepší než jednička. Akční popcornová zábava od začátku až do konce. Maximální spokojenost.

Pavlaaa

Pavlaaa (hodnocení, recenze)

Včera jsem na film byla v kině a jako fanynka Vetřelců a Predátora musím říct, že film se mi líbil a bavil mě. Oproti nezáživné jedničce min o 50% lepší. Začátek filmu svižný, bez jakýchkoliv nudných keců se na to hned vlítne, a tak to má být. Já osobně jsem si to užívala.

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)