Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

gu-staff

Věřím, že pro skalní fandy Star Treku to musí být naprosto brilantní, protože já jsem seriálem jen tak trochu šmrncnutý, a přesto jsem se královsky bavil. Všechno, co jsem očekával tam bylo. I lovestory byla hodně decentní, souboje efektní, triky na úrovni, příběh pěkně promyšlený, ten film se mi prostě líbil. Pokud tam byly nějaké nesmysly ve směru "rouhání" se vůči nějakým pravidlům seriálu, já je nepostřehl, jelikož nejsem zcela obeznámen, a proto mne nic nerušilo. Nefandům doporučuji, fandové to stejně viděli, takže za mne 80%. ()

Ajay

Pěkná sci-fi podívaná, plná slov, která nikde jinde neuslyšíte :D Občas mi přišlo, že stejní scénáristé se podílejí na tvorbě teleshopingů. Např. reklama na RobotChief :D ()

JNK

Je to barevné, je to hezké, je to našlápnuté a vrací to Star Trek zpět do hry, jenže ... tohle není Star Trek. Všechny "pyžamové" seriály, které máme tak rádi stojí na universu v tomhle filmu překopaném do podoby pro dnešní Lost generaci. Pěkně na vlně kapitánky s inteligencí delfína a ochočenou borgskou modelkou. Všechno jinak, scénář na druhé místo, zábava a patos na první. Nic proti, Původní seriály jsou mrtvé, nikdo by na ně nekoukal. Jenom to už holt není ST. ()

fenka

líbezné. Zvláště charisma Zachary Quintona :) A vůbec dle mého velmi zdařilé dílo ve všech ohledech. ()

mich4l.b

Vypiplaná pocta sci-fi klasice, od které jsem sice po úvodním nářezu čekal trochu víc, ale i tak díky za každé nové sci-fi. ()

Trinculo

Tento Star Trek jde opravdu tam, kam se dosud žádný Star Trek nevypravil. Sice to možná bude ztráta pro mnohé stávající fanoušky Star Treku, ale pořád nám tady zůstane možnost cestovat do těchto papendeklových časových linií. Tenhle Star Trek je vzhledem k tomu starému dobře vydařenou herezí, a jako každá hereze, se snaží být svému zdroji nevěrně věrný. Live long and prosper !! ()

bonovox

Akčná jazda roku a hlavne opäť perfektné vzkriesenie už aj tak slávnej série. Film nemá slabé miesto a hlavne Vás vtiahne do deja a nepustí. Proste skvelé po všetkých stránkach. ()

Shelby14

Fenomén Star trek mě nikdy nechytnul, kouknul jsem se jen ze zvědavosti a byl příjemně překvapen. velmi zábavná akční sci-fi se zajímavým dějem a podařenými vtipy. mladá krev filmu prospěla a potěšila mě účast Simona Pegga.takhle nějak si představuju space operu v moderním hávu. doporučuju, užijete si dvě dobře nadupaný hodiny. ()

pcarogers

Nu - takže poprvé v kině - nejlepší film roku 2009 bez debat - zkrátka chytl a pustil až na konci s pocitem parádní ale vskutku výsostné jízdy. Teď jsem si ho dal podruhé a potřetí - a zkrátka bombastičnost a napínavost se samozřejmě vytratila - ale tohle je dobrej příběh, dobrej film. Vývoj postav je znamenitý a nemám strach, že by to snad na počtvrté už nebylo ono. Vau! ()

Ziriath

Když rozvinu dříve zmíněnou analogii s bytovým domem: Nevychovaný spratek z pouště, který si nezaslouží jmenovati se James T. Kirk, vyjde ráno ze svého bytu, přede dveřma se potká se Scottym, který zrovna spravuje výtah, tak chce zkusit druhej, ale v tom se zrovna vykousává Uhura se Spockem. Tož de radějc po schodech, kde potká Nera z bytu o patro níž, kterej mu nastaví nohu za hluk, který způsoboval včera v noci při zábavné chvíli s orionskou otrokyní. Tak zaklepe naproti na Kostru, který mu zaváže odřenou pazouru a koleno. Projde kolem kočárkárny, kde se zrovna Ani-tomu-nechci-říkat-Spock emotivně pře s Nimoyem, komu že to vlastně patří ten bicykl (trekkies pochopí). Poté zamíří ke kradenému autu svého strýce, a vyrazí vstříc světlým zítřkům tam, kam se dosud člověk nevydal.No asi tak se zde lidi setkávaj, jako by bydleli v paneláku v Kohoutkách v jednom vchodě. V tomhle filmu bych našla některé pozitivní věci (např. kostýmy- designéři ukázali, že i starý Vulkánec může chodit dobře oblečený a nemusí být odkázán na nevkusná těžká roucha včetně přenosné výstavy 'Důležité horniny a minerály z celé planety Vulkán), nebo tribblové mě potěšili. A Vulkánci konečně dostali pořádnou architekturu a byli vytaženi z jeskyní do světa technologií. Ale jinak je to jeden stereotyp za druhým. Hned od začátku scénou s porodem (Co tím tvůrci chtěli získat?) Postavy charakterně neodpovídají (Kapitán Kirk je pouštní spratek, kterému kdovíproč všechno projde. Jestliže má problémy s dodržováním subordinace, neměl v první řadě do Flotily vůbec vstupovat.) Quintův 'Spock' je ušatý klaun a nemá ani polovinu Nimoyovy elegance a charismatu. Původní Uhura sice ty nejlepší hlášky nikdy nedostala, ale to, co z ní udělali tady, její charakter nerozvinulo, jenom se z ní stala Spockova holka (WTF?!). I když, co bychom taky čekali, dáma Nichelle Nichols to holt není. Mistr Scotty, zázračný inženýr, byl zredukován na komickou postavu, a Chekov (v dabingu zněl spíše jako dement, než jako Rus) je sedmnáctileté dítě a v první sérii TOS vůbec nebyl (Neměli jsme snad dost Wesleyho Crushera?). Ale Karl Urban jako Kostra docela odpovídal, i když, co si budem povídat, DeForest Kelley to není. A to se ani moc nerozepisuju o logických trhlinách a fyzikálních nesmyslech (seskok z orbity do atmosféry, selektivní singularita pohltí planetu, lodě na orbitě nechá a sama se zavře, příliš náhodná setkání, viz výše,, zničení Romulu (Co oni dělali? Supernova nevznikne zničeho nic za týden. To neznají spektrální analýzu?) A Nero? Nebyl holohlavý zloduch už v Nemesisu? A proč ta nenávist ke Spockovi? Vždyť chtěl jen pomoct. No rozbor všech trhlin by vydal na bakalářku. A divím se, že 'Spock' plýtval na pouštního spratka záchranným modulem, na jeho místě bych ho strčila do cely nebo ho rovnou vyhodila se vzduchového uzávěru do vesmíru. To, že mu dal po pysku, mu za zlé nemám- zasloužil si to. No kdyby v tomhle filmu nebyl pan Nimoy, tak se na tenhle film asi nepodívám- on původní Spock všecky ostatní strčí do kapsy aj v osmdesáti (nebo ve sto šedesáti). Že tohle vůbec vzal, mu za zlé nemám- přeci jenom v jeho věku člověk neví dne ani hodiny, kdy už tu nebude, tak chtěl nasadit ty uši ještě jednou. Jak to shrnout? Mám takový pocit, že svět hvězdného cestování, jak jsem ho měla ráda, tímhle filmem pro mě definitivně umřel. Ale TOSka žije v mojí mysli dál. Tak jedna hvězda za pana Nimoye, druhá za vizuál (ale nikoliv ten pivovar ve strojovně) a třetí proto, že ten film je i přes jmenované nedostatky koukatelný a drží si rychlost. () (méně) (více)

peeko

Nevím, nevím. Nějak mi uniká, v čem je ten film tak skvělý, že má 85%. Snad jen, že má v názvu Star Trek, a je ho tak možné spojovat s předchozími filmy? Příběh je při nejlepší vůli béčko jako řemen. Logika, kterou neustále omýlá Spock, byla scénáristy ponechána za dveřmi pracovny a zbytečných scén až hanba. Nemyslím si, že původní filmy s Kirkovou partou jsou zázrakem sfi-fi, ale nechybí jim atmosféra, poutavější děj a osobitost. Howg ()

jaqubko

Tak najprv prehlasujem, že som nevidel ani jeden diel seriálu či hocičoho iného okolo Star Treku. No ale k filmu, prvú polovicu som sa išiel unudiť k smrti. Ani nie tým, že by to bolo až tak strašné, ale tým, že som proste čakal viac už i na základe tunajšieho hodnotenia a toho pojmu "Star Trek". No potom mi už bolo jasné, že toto je film pre fanúšikov a nostalgikov. Neznalec si ťažko môže vychutnať návrat postáv a ich konanie. Takisto som pár krát cítil, že tu mi ušla nejaká vtipná hláška, alebo nejaký emocionálny moment. Po vizuálnej stránke sa dá fakt len máločo vytknúť. Mne osobne vadilo, že bolo celý čas všade vysvietené ako v obchode so svietidlami a pritom sa to odohráva v ďalekom temnom vesmíre. Takisto mi mi chýbala nejaká kulervoucí akčná scéna na konci, ktorá by vyšperkovala vizuálne orgie. Dejová linka ma ničím neprekvapila a celý čas som vedel čo sa stane ďalšie. Na druhej strane ale skvelí a charizmatickí herci. Celý čas som sa ale nevedel zbaviť pocitu, že ten film neni pre mňa, a možno je to aj dobre. Aj mne neznalcovi bolo jasné, že je to pocta seriálu ako sa patrí a fanúškovia ju ocenia, pre tých ostatných je to len nudný a predvídateľný dej obalený v krásnom vizuále. ()

Dawe.86

jelikož nejsem fanoušek star treku tak musim uznat že tenhle restart série se velmi povedl a vůbec by mi nevadilo kdyby přibyli ještě nejaký díly navíc ()

peaceNwar

Zo starého vedeckého a filozofického Star Treku sa stal akčnejší a plytší Star Wars pre dospelých. Obrovská dávka akcie, humoru, akcie, nejaká tá zmysluplná veta a potom zase akcia s prerýchlym happyendom. Ten film tak utekal, že ani nestihol zabrzdiť, presne ako v úvodnej scéne s mladým Kirkom v aute. Režisér zobral atmosféru a napätie zo Star Wars, námet zo Star Treku, vynechal myšlienku zo Star Wars a vedeckosť zo Star Treku. Takto vzniklo niečo úplne nové, ani nie remake, jednoducho zábavka, ktorá nemá ambície stať sa kultom. Vo výsledku nie som ani ohúrený, ani sklamaný. Preto dávam za štyri. ()

onemanga

Prostě paráda, a k tomu není co dodat, nikdy jsem nebyl nějak zapálený fanda startreku, sem tam jsem zkoukl nějakou tu epizodu, ale žádná z nich a ani jeden z filmů mne nenadchl tak jakto tento. JJ se opravdu pochlapil, film má perfektní tempo, scénář je kupodivu O.K. a o efektech ani nemluvím. Záběry U.S.S Enterprise mi nahánějí až husí kůži. tomu všemu dává korunku neotřepaný humor v podobě poručíka Sulu a toho rusa ne jehož jméno si teď nemůžu vzpomenout. Celovečerní podívaná tkerá prostě stojí za to, a i za mnohem víc. Lepší 4 hvězdy ! 4/5 - 90%. ()

moommi

Jeden z mála filmů, které můžu vidět milionkrát a nikdy se u něj nebudu nudit, ani přeskakovat scény ani nic jiného. Je to dynamické, vtipné, dokonalé kostýmy a ještě dokonalejší efekty a o zvukových efektech nemluvím. Doufám, že pokud natočí Star Trek 2 , bude alespoň stejně tak dobrý jako jednička. ()

frolo

Od tohto filmu som čakal klasické novodobé americké prvky, t.j. sentimentálne trápne emócie, úžasné vizuálne efekty, a klasické posteľné scény. Avšak jediné čo sa mi dostalo bola jedna VEĽKÁ NUDA spojená s neuveriteľne "prekvapujúcim" záverom. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra