Diskuze

Camulator (hodnocení, recenze)

JUWA: Přiznám se, že jsem ten film viděl tak třikrát, než mi úplně došlo, o čem to vlastně je (na mou obranu, bylo mi 15), ale tyhle detaily mi při prvním promítání neunikly, kolikrát jsi ho viděl? No ale mě to prostě nedá, takže odpovím:
Cutter ze začátku nevěděl, jak stroj funguje, ale věděl, že kvůli tomu stroji (a tím strojem je myšlena posedlost) Angier zemřel, a předtím při používání nesmírně trpěl, čili ho považoval za nebezpečný. Tu poznámku s námořníkem pronesl na funusu Angierovy manželky, když chtěl truchlící utěšit, pak na konci to řekl Angierovi, když se dozvěděl, že svoje duplikáty topil v těch kádích, tak mu tou úpravou v agónii sáhnul do svědomí. A kde bral Angier prachy - na začátku v posteli se manželce zmiňuje krátce o své rodině, on byl vždycky bohatý lord, ale nelze být bohatým lordem a kabaretním kouzelníkem najednou. V knize to je popsáno torchu lépe, bratr mu posílá každý měsíc peníze a on nedělá rodu ostudu.

JUWA (hodnocení, recenze)

Tiež kmi nie je jasné,odkiaľ mal Angier toľko prachov,že si mohol dovoliť žiť 2 roky v hoteli,nakupovať u Tesly a nakoniec sa ešte stať bohatým lordom.Veď predsa začínali spolu s Bordenom a určite by také ťažké  práchy nezarobil na šou s dvojníkom.

JUWA (hodnocení, recenze)

ešte niečo mi nie je jasné: Vedel Michael Caine,akú funkciu plní ten stroj? Lebo Angier mu to nikdy nepredviedol, a pritom ho Caine chcel zničiť,tiež ma mätie jeho poznámka o agóníi topiaceho sa námorníka.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

JUWA: Přesně tak. Borden žádný stroj nepotřeboval, byla to jen rekvizita. Angier se jde podívat na Teslovu výstavu, ve chvíli, kdy se Teslova produkce uzavírá a lidi musejí odejít, všimne si, že mezi odcházejícími návštěvníky je i Borden.

JUWA (hodnocení, recenze)

flanker.27: Ale ten stroj,ktorý bol u Bordena,bol len imitácia,kulisa,iskrište,nič viac.V ktorej scene Bordena videl u Teslu? NIet židne j sceny ,kde by spolu boli Tesla a Borden.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

JUWA: Měl jsi dávat víc pozor. Angier viděl stroj u Bordena a Bordena viděl u Tesly, takže předpokládal, že Tesla Bordenovi vyrobil stroj na Přeneseného muže. Takže věděl, co po Teslovi chce. Jen předem nevěděl, že Tesla žádný takový stroj nestavěl. Tesla ale samozřejmě věděl, co vyrábí, jen to nefungovalo úplně tak jak chtěl Angier.

JUWA (hodnocení, recenze)

Napadlo to aj mňa,ale na IMDB úloha Routha nie je uvedená.Eššte by som poprosil odpoved aj na tu prvú otázku.

Camulator (hodnocení, recenze)

JUWA: Já ti vždycky dvakrát denně v koupelně potkám chlapíka, kterej vypadá úplně jako já, ale pokaždý když se ho zeptám, kdo je, tak po mě akorát všechno synchronizovaně opakuje, zmetek.

JUWA (hodnocení, recenze)

Ktorý herec hral rolu Routha,Angierovho večene opitého dvojníka? Ta podoba z Jackamnom je úžasná

JUWA (hodnocení, recenze)

Film je fajn,ale predsa miniečo nejde do hlavy.Angier spomína,že chce od teslu stroj,pretože Tesla ho postavil jeho priateľovi....koho tým myslel? Toto mi nijeko nedocvakalo.Ved Angier nevedel,aký je skutočny učel stroja,to nevedel ani Tesla,kým neobjavili klobúky a mačky.

sugythesugar

sugythesugar (hodnocení, recenze)

No knihu som docital asi pred mesiacom a pol ale užasna bola vyrovná sa filmu... Proste uzasna tak ako ten film milujem tak kniha skvele doplna informacie aj ked j edost ina....

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Mr.FREAKE: Knižní předlohu napsal Christopher Priest v roce 1995 a jmenuje se Nežádoucí efekt (orig. The Prestige).

sugythesugar

sugythesugar (hodnocení, recenze)

milujem tento film a rad by som si precital aj knihu ale nemam sajna kto ju napisal a ako sa vola... nevie niekto ?

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

HBorean: mohl bys mi, prosím tě, poradit, jaká je tam ta logická hloupost? Děkuji

HBorean

HBorean (hodnocení, recenze)

Dost hlupy film. Pre extravertov je to mozno zaujimave, ale su tam nelogicke hluposti a ide to len po povrchu... Jedna hviezda za Scarlett inak nic....

Theatis (hodnocení, recenze)

Ale kdeze! To som si len honil ego, ze okrem toho, ze mam vycibreny filmovy vkus a hlboke znalosti humanitnych predmetov, dokazem sa orientovat aj v teoretickej fyzike a geopolitickej situacii.

Camulator (hodnocení, recenze)

Rofodog: Promiň, to já nedělám. Navíc tohle, dle mého názoru, nebylo OT, spíš taková dodatečná informace k filmu, možná spíš filmová chyba.

Camulator (hodnocení, recenze)

Rofodog: Ale chápeš, že on vychází z fyzikálními zákony dané rovnice a vizuálního způsobu, jaký byl předveden ve filmu, ne z filmu samotného? To si nevycucal jentak z prstu. Já fakt nevím, jak ti to vysvětlit, prostě. To je jako bys před 80-ti lety řekl: "Jak můžete vědět, že na měsíc se dá letět v raketě, když to ještě nikdo neudělal? Třeba se tam dá jet autem po neviditelné dálnici."

Camulator (hodnocení, recenze)

Rofodog: Protože to vypočítal na základě rovnice E=mc² a vycházel z té části filmu, kde je jasně vidět, že ten stroj vytvořil hmotu z ničeho (respektive klona).

Theatis (hodnocení, recenze)

Camulator: dakujem, nakolko som fyziku na skole neznasal, nikdy som sa ju poriadne neucil, nikdy som ju nepotreboval a nikdy zrejme ani potrebavat nebudem, jakz-takz pravda je pre mna vcelku kompliment.

Camulator (hodnocení, recenze)

Theatis: Sedím tu s jedním zapáleným fyzikem a říká, že máš jakžtakž pravdu. Sice se mi moc nelíbí tvůj projev, moc rychle ses urazil, ale to co říkáš prý dává smysl.

Theatis (hodnocení, recenze)

V ramci nicnerobenia som vypocital, ze na vyrobu takeho mnozstva hmoty, kolko vazi bezne ludske telo, by klonovac aj pri stopercentnej ucinnosti spotreboval energiu vyse 3000 Mt TNT, co je radovo porovnatelne so sovietskym jadrovym arzenalom na vrchole studenej vojny. Predstavte si ten ucet za elektrinu...

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel