Diskuze

xhc (hodnocení, recenze)

veľmi dobré na premýšľanie, pútavé a dokonca aj prekvapivé, 4*

Klenotka

Klenotka (hodnocení, recenze)

Taky mě to napadlo, když Iluzionistu dávali, že místo něj mohli vysílat Dokonalý trik. Nova si tu diváky pěkně vycvičila. I když mám obavu, že reality show jakéhokoliv druhu převládají nad dobrými filmy všude :-(

Djkoma (hodnocení, recenze)

Splasher:to máš pravdu, ale v kině mi to přišlo, tak jsem se přiznal, samozřejmě, že to není potvrzené. Jinak výsledný názor máme stejný.
Klenotka: a myslíš, že by novácký divák ocenil DT v hlavním vysílacím čase? Nova jede na jistotu, Talentmánie, Růžovka apod., ne pořádnej film:) Spíš lituji, že si čt radši koupila Iluzionistu než DT:(

elent

elent (hodnocení, recenze)

film jsem viděl několikrát, ale teď jsem na nově shlídnul posledních 20 min. filmu a na chvíli jsem dostal pocit, že oba bratři žijí:-) Neboli stroj využili ke kopii, kterou nakonec ve vězení nechali oběsit...

zikurat

zikurat (hodnocení, recenze)

taky nechapu vysilaci cas, Nova jde posledni dobou opravdu do kytek a programovy reditel by mel za tohle dostat padaka, hlavne ze vecer daji 10x reprizovany Cas dluhu, jo a pristi tyden ve stredu rano prej budou davat Se7en... hned po Sama doma :D

-Dawe-

-Dawe- (hodnocení, recenze)

sice se teď na to dívam a vidim to poprvé a zatim se mi to dost líbí :) ale mohly to dát místo Talent mania !!!

Djoker

Djoker (hodnocení, recenze)

Klenotka: Na Nově nepřemýšlí nikdo. V sobotu večer dají trapného Iron Mana a nějaký akční béčka. Nemůžou se pak divit, že tolik lidí už ani nemá televizi.

Klenotka

Klenotka (hodnocení, recenze)

To si na té Nově dělají srandu? Dokonalý trik dát v půl třetí odpoledne? Čím tam přemýšlejí? (jestli tedy vůbec). Tenhle film (nebo jakýkoliv Nolan), patří do hlavního vysílacího času!

edie sedgwic

edie sedgwic (hodnocení, recenze)

Mam vyhrady voci obsadeniu, a to konkretne ku Christianovi Baleovi, ktory nech robil co robil, stale som mala pocit, akoby sa do filmu priplietol nahodny okoloiduci, ktory o hrani nema ani paru. Hugh Jackman a Scarlet Johansson robili vsetko, aby to zachranili, no nedaju sa nevsimnut nedostatky ako napr akcent a zvlastna suslava vyslovnost Christiana Balea. Dej miestami unavuje, kedze prechody su necakane a divak nepochopi okamzite, v ktorej casti pribehu sa nachadza. Za plus povazujem obsadenie Davida Bowieho do ulohy Nikolu Teslu.

Splasher

Splasher (hodnocení, recenze)

Sem tam Spoiluju, tak bacha!
@Djkoma: Myslím, že jeden z bratrů nepřišel o prsty hned na prvním představení chycení kulky (navíc to byl "profláklý" trik, nic originálního). Podle toho bych nesoudil.
@Eru: Pořád nechápu podle čeho soudíš, že ten uzel uvázal "ten hodný", co miloval Sarah.
Můj názor: Ten co miloval Olivii (a byl oběšen) uvázal složitější uzel (miloval obtížnější triky) a pak dvojčeti lhal, že uvázal normální. Dvojče mu ale nevěřilo, proto se šlo omluvit Angierovi při pohřbu a odpovědělo mu, že neví jaký uzel uvázalo (protože ho nevázal a dvojče mu lhalo/neřeklo jaký uzel uvázalo).

May_tee

May_tee (hodnocení, recenze)

člověk se na tenhle film musí podívat nejmíń dvakrát aby si ho plně vychutnal!

Djkoma (hodnocení, recenze)

Eru: od chvíle, kdy oba bratři přijdou o prsty se nerozcházíme, to jsem už psal. Podle mě bratr 2 schytal kulku do prstů (byl nadšen z nového triku, který bude předvádět, tudíž by ho podle mě předváděl). Bratr 1 poté musel své prsty také obětovat a starala se o něj Sarrah (to si myslím, kvůli jeho jednání s ní). Sám Angier ale pak svou pomstu poměrně ignoruje, protože se na "smrtelné posteli" nezeptá Bordena, jestli to byl on nebo ne. Tak si to pamatuji já, ale jasně, mohlo to být tak, že Sarrah ošetřovala svého manžela a ten za tím pádem mohl (pokud Barden předtím nelhal). Ovšem nepamatuji si detail, který by to na 100% řekl. Přesto si myslím, že v podstatě to není tak důležité, jako třeba princip triku, který jsme tu řešili nedávno.

Eru (hodnocení, recenze)

Djkoma: OK. Trochu jsem to tedy rozepsal. Bratra co vázal uzel pojmenuji číslem 1 a bratra, který uzel nevázal číslem 2. A v případných dalších reakcích budu nadále používat toto označení.

Bratr 1 - Váže příliš pevný uzel a Julia, proto umírá jeho vinou. Jeho žena byla Sarah. Měl se Sarah dceru. Usekl si prsty. Mluvil se svojí ženou Sarah o "obnoveném" krvácení ze zraněné ruky. Sarah ho podezírá z nevěry s Olivií a po vypjatém rozhovoru s bratrem 2, se psychicky zhroutí a oběsí. Ve vězení sylyší omluvu odsouzeného bratra 2. Po bratrově smrti zabíjí poslední Angierovu kopii. Shledává se se svojí dcerou.

Bratr 2 - Na Angierovy otázky jaký uzel vázal, odpovídá, že neví. Jeho partnerka byla Olivie. O prsty přišel při scéně s chytáním kulky. Nebylo v plánu, že půjde se Sarah domů, ale jinak to po návštěvě restaurace nešlo (bratr 1 byl zamaskován). Protože neví, jak má se Sarah jednat (možná byl i opilý), dotkne se jejích citů a nepřímo způsobí její smrt. Když Olivie vidí, že se ho smrt Sarah nijak nedotkla, považuje ho za bezcitného člověka a rozchází se s ním. Po jednom z Angierových představení je zatčen za jeho vraždu a odsouzen k trestu smrti. Ve vězení se bratrovi 1 omlouvá za to co způsobil Sarah. Je popraven.

Djkoma (hodnocení, recenze)

Eru: tys napsal, že umřel ten, který nezavázal uzel. Já říkal, že z těch tří bodů to nevyplývá a že si myslím, že umřel ten, co špatně zavázal uzel. To není stejné.

Eru (hodnocení, recenze)

Djkoma: A co ses mi vlastně snažil vyvrátit? Vždyť jsem oba napsali to samé, jen jinými slovy.

Djkoma (hodnocení, recenze)

Eru: špatně napsané, myšleno, že se omlouval za Sarah, protože jim v podstatě zničil manželství (dohnal ji k sebevraždě, teda já to tak pochopil, protože druhý Barden, v závěru Fallon, ji miloval)

Eru (hodnocení, recenze)

Djkoma: Nějak jsem nepochopil, co jsi chtěl říct. Píšeš: "Sarah se omlouvá." Jak se může omlouvat, když je mrtvá?

Djkoma (hodnocení, recenze)

Já to tedy viděl naposledy před lety v kině (v době premiery:D), ale podle mě zemřel ten, který miloval Olivii a to byl ten stejný, co špatně uvázal uzel (pokud v závěru úmyslně nelže). Stejně si to asi pustím znovu:)
Eru: tvé 1,2,3 o ničem nevypovídají:) bratr, který je oběšen miloval Oliv(viz. závěrečný rozhovor BordenxAngier). Sarah se omlouvá, prtž ji zničil manželství (si doufám domyslíš).

Eru (hodnocení, recenze)

Pfff: Kterého z bratrů oběsili vím ze tří scén:
1) Poté co jeden přišel o prsty, musel si druhý bratr prsty useknout.
2) Poté je vidět dialog se Sarah, která se diví, že dlouho stará rána začala znovu krvácet.
3) Když se odsouzený bratr naposled loučí s dvojčetem omlouvá se, že kvůli němu přišel o Sarah.

Tzn. Bratr, který vázal špatný uzel, si musel useknout prsty, a protože se o tom bavil se Sarah, byla to jeho žena. Proto to je to i bratr, který ve věznici slyší omluvu.

Pfff (hodnocení, recenze)

No a já zjišťuju,že jsem asi viděla asi úplně jiný film než vy...

SjamK (hodnocení, recenze)

Packa: Pravda, pravda, tohle mi ve zdejší diskuzi uniklo, ikdyž jsem si starší stránky víceméně pročítala.
...Tak to, že se ptal předtím než ho postřelil by věci celkem vysvětlovalo, to se mi nespojilo. A to jsem si napodruhé myslela, že jsem ten film konečně rozlouskla. Ve skutečnosti je v něm takovýchdle nenápadných návodných odkazů spousta, napoprvé jsem v tom měla hroznej guláš.

packa

packa (hodnocení, recenze)

Předtím, než mu ustřelil prsty, se ho ptal, jaký vázal uzel...

Pfff (hodnocení, recenze)

No a jak jste v průběhu filmu poznali který z nich to je? Když teda zrovna neříkal Sarah jestli jí miluje nebo ne. Tam to bylo jasné,ale zrovna když prováděj trik s chytáním kulky tak jste věděli,že to není ten,co vázal uzel? Nebo toho co pak oběsili.

packa

packa (hodnocení, recenze)

Není třeba mít superschopnosti, stačí si přečíst diskusi zpětně.

SjamK (hodnocení, recenze)

Eru: No, ne každej má zřejmě takový superschopnosti jako ty, že se ve všem hned vyzná... Nicméně ta pomsta na nepravém je zajímavá myšlenka. :-) Pfff: Mě to taky nenapadlo hned, vlastně mě to napadlo až pak úplně náhodou, skoro jsem se sama divila :-) Jo jinak s tím bratrem to jo, tak jsem to nějak myslela, že jsou skuteční bratři. Knížku jsem bohužel nečetla (ale co není může být :-), takže to s tou matrikou je pro mě nová informace, která to všechno ještě víc zamotává... Možná proto to ve filmu vynechali, ono i tak je pořád o čem spekulovat.

Eru (hodnocení, recenze)

Pfff: Zajímavý poznatek? Já myslel, že je to všeobecná znalost. :-)

K tomu ještě dodám, že bratr, kterému ustřelil prsty a na konci byl i oběšen je ten, který uzel nevázal. Takže se mstil nepravému.

Pfff (hodnocení, recenze)

Sjamk: No vidíš. zajímavý poznatek.! To mě nenapadlo,že nevěděl, který uzel uvázal protože ho uvázal ten druhý. Spíš bych řekla,že byl po tom vtakovém šoku,že to prostě zapomněl. Ale tohle je možná pravděpodobnější. Ale ty tady o tom jeho dvojčeti mluvíš jako kdyby někde našel někoho,kdo je mu hodně podobnej. Byl to jeho regulérní bratr. V knize se dokonce píše,že Angier po tom pátral,protože ho to napadlo,ale nikde v matrikách nebyl záznam o tom,že by měl bratra. Což je divný..protože pochybuju,že v té době chudý kouzelníček měl prostředk na to vymazat tak důležité záznamy...budu si to muset ještě jednou přečíst..:-)

SjamK (hodnocení, recenze)

(POZOR SPOILER) Když ten původní Angier při posledním vystoupení spadne do nádrže, tak je hnedka krátkej záběr na jeviště a prázdný pódium, ale hlavně JE PŘITOM NA JEVIŠTI SLYŠET, jak Borden zespoda křičí. Tím pádem si myslím, že ta kopie co se někde objevila (asi nahoře na lóži) ho jednoduše slyšela řvát, takže hned věděla, která bije a zdejchla se. Je to jen kraťoučkej střih, ale má tam svý místo... Takle by to šlo, ne? ;-) ___Jinak mi docela vrtal hlavou Borden a jeho dvojče. Spíš mi to ze začátku přišlo, jako že se taky nechal jednou rozmnožit (ve svým vlastním přístroji), ale pak to dál nepokoušel a ten trik dělal jakoby "postaru" jen pomocí dvojníka - své "kopie" (to byl Fallon). Další kopie už nevyráběl. Ale to by myslím nějak časově nesedělo, musel by se totiž rozdvojit už někdy hodně na začátku, ale zase tou dobou ten přístroj ještě teoreticky neměl. __Takže dvojče asi bylo skutečné, žádná kopie. Ale bylo to takle: Jeho dvojče zamlada uvázalo špatnej uzel, ta holka se utopila. Dvojče (později Fallon) se někde schovalo a v márnici se potom byl podívat náš Borden. Angier se ho tam ptá, jaký uzel zavázal. On ale odpovídá, že neví. Nemůže vědět, protože uzel vázalo jeho dvojče (Fallon). ...Mezitím uběhne nějaká doba a Fallon se stává Bordenovým pomocníkem... a dál už to známe. (Nejspíš se ale oba dva střídali už od začátku, takže se zdá, že postava Fallon/Borden má značně nejasný hranice...) ...Uf, to je ale kostrbatý...

c1g1

c1g1 (hodnocení, recenze)

standa82: Já jsem si taky jistej, že Angierova kopie věděla, která bije - respektive měla stejné myšlení s tím "topícím se Angierem" - takže když se tam Borden objevil, ona Angierova kopie moc dobře věděla, která bije, a záměrně se neobjevil před celým publikem, ale "zahrál" si na mrtvého (ostatně to dobře vysvětluje scénka na konci filmu, když Angier vlezl do stroje a poté, jakmile vylezla jeho kopie z bedny, tak ji zastřelil...). No a ona kopie Angiera, která se již neobjevila a "udělala" ze sebe lorda Caldlowa bylo proto, že se chtěl Angier opravdu pomstít se vším všudy Bordenovi a vzít mu dceru, přímo před očima. Ovšem popraveno bylo dvojiče Bordena a pravý Borden nakonec celé to soupeření s Angierem vyhrál, když jej zabil a potom si došel pro dceru :-). Solidně zamotaný film, ale opravdu, OPRAVDU dobře natočený.

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel