moviepill

Mám z Dokonalého triku hrejivý pocit. Výborne napísaný a zrežírovaný tak trochu mysteriózny filmový počin. Trochu som sa stratil v posledných 5 minútach, čo napravím opätovným zhliadnutím a potom možno pridám 5tu *. Zatiaľ veľmi solídne 4, nadštandard. Veľkým pozitívom filmu je jeho vizuálna stránka a fakt, že (teda aspoň u mňa to tak fungovalo) vás vtiahne HNEĎ do deja, a nemusíte čakať polhodiny, kým sa to rozbehne... No a samozrejme, kladom Dokonalého triku je herecký výkon Christiana Balea a hlavne DAVIDa BOWIEho, ktorý ma svojím výkonom úplne zelektrizoval. Takže nabudúce budem "sledovať pozorne" a možno zvýšim na 5*. ()

acsmp

Chris Nolan vzal skvělou knižní předlohu a změnil ji ve skvělý film. Film je jako "Dokonalý trik", nejdříve příslib (The Pledge) - režisér ukáže obyčejný film o kouzelnících s výbornými herci. Pak nastane proměna (The Turn), přijde zápletka, diváci se snaží přijít na rozřešení až nakonec přijde třetí a nejlepší část zvaná vrchol (The Prestige). Rozluštění zápletky je nečekané a mě zcela ohromilo. I přestože je "trik" na konci podrobně popsán, tak film po skončení zanechává otázky. To je pro mě největší devizou filmu. "Hledáte tajemství. Ale nenajdete ho, protože se nedíváte opravdu. Vlastně to nechcete vyřešit. Chcete být oklamáni." Výborný film. ()

rogger

Mal som tú smolu(alebo šťastie),že som videl v priebehu pár dní dva kúzelnícke príbehy a mohol ich teda porovnat, Dokonalý trik verzus Iluzionista. Iluzionista1x fantastický výkon Edwarda Nortona, 1x príbeh dostatočne napínavý,zamotaný a tajuplný na celých 104 minút, 1x perfektné rozuzlenie a pocit dokonalého vysvetlenia celej hádanky.Dokonalý trik 2x super výkony Jackman a Bale+prekvapenie David Bowie, 2x zapeklite premyslené, dokonale záhadné a prepracované osobnosti a príbehy, 2x vyvrcholenie, po ktorom som si ešte celé titulky nechal chodiť zimomriavky po tele. Výsledok jasný, dva sú tentokrát viac ako jeden takže Dokonalý trik=Dokonalý zážitok. Plný počet! ()

lastshadowv

Obdivuju Nolana a jeho filmy propracovanne do tech nejmensich detailu, takze Dokonaly trik neni vyjimkou. Ackoliv jsem se zpocatku nedokazala v pribehu orientovat, nakonec mi prece jen svitlo, protoze vsechno ma svuj ucel a rad. Co se tyce hercu, Bale je pro mne zarukou kvality, a i kdyz moc nemusim Jackmana, jeho vykon je ohromny stejne tak... Takove male bezvyznamne minus ma fakt, ze vsechny zamery se daji vcelku dobre uhadnout, ale vrchol filmu zustava prece jen prekvapujicim (aneb tusime, ze tam ten dvojnik byt musi :)). Skvelym nastrojem pro orientaci v cetnych casovych rovinach jsou denikove zaznamy - dovidame se z nich v podstate veskere informace a neprestavaji prekvapovat. A nakonec hudba - strhujici, ohromujici, dechberouci (mohla bych pokracovat). Holt Nolan byl, je a bude nejspis uplny genius. ()

Kazisvet III.

Bylo to takové těžkopádné, moc ukecané a hlavně na ten příběh dle mého soudu až moc natáhlé. Ani jedna scéna nebyla natolik dobrá, abych si tento film pamatoval delší dobu. 2,5/5. ()

PartyzanFilm

Dal bych 4*, protoze jsem se u filmu bavil a atmosferou me to vtahlo. Problem byl s Hugh Jackmanem, ktery neni moc dobry herec, Christianem Balem, ktery je herec mnohem lepsi, ale tady mi jeho kreace nesedela, hlavne asi proto, ze zadna nebyla a hlavne reziser Nolan, ktery prestoze mel jakysi talent (jak jsem mel konecne moznost poznat) ztratil svou kredibilitu vsemi temy Inceptiony a Batmany a buhvi cim jeste. ()

Dave_ff

Pořád jsem přemýšlel, co se tam vlastně děje a jak to probíhá a nakonec jsem zjistil, že jsem vůl, protože mi průběžně bylo vše odhalováno, ale já si toho nevšiml. Posledních pár minut jsem si pouštěl asi 5x, protože jsem ze samotného závěru byl úplně mimo. ()

Formanovec

Opravdu "kouzelný" film, který vás celou dobu nutí přemýšlet, co je ta iluze, co je kouzlo, co je lež a co je pravda? A všechno toto vám vyvrátí nebo potvrdí výborný závěr... Je možné dát tomuto filmu jiné, než plné hodnocení? Pro mě určitě ne. A hodnocení hereckých výkonů, režie a kamery by snad bylo opravdu házení hrachu na zeď. 5***** ()

Emílio

Narazil som na to vecer v TV a konecne som si to pozrel... a prekvapenie sa nekonalo, jedna sa totiz o dalsi typicky film komiksoveho kurvica Christophera Nolana. Memento bolo mozno zaujimave a asi to bol aj prvy film (nevidel som vsetky a nie chronologicky), ktory som od neho videl a potom bublina splaskla - Nolan je ten najcistejsi rutiner zo vsetkych, neschopny napisat dobry aspon trochu klise zbaveny scenar. Atmosfera jeho filmov ide absolutne mimo mna a pritom by som sa aj rad nechal presvedcit, kludne zasiel na pivo s niektorym z miestny uctievacov a nechal si odborne vysvetlit, co som zatial neobjavil a nedokazem vidiet. Pre mna neskutocne precenovany reziser, precenovana tvorba, ktora bohuzial vyvrcholila batmanovskou tragediou. A film Prestige je priemerny film na jedno pozretie a zabitie nudy. ()

elanista1

Ked nemate naladu a nemate chut sa sustredit, a ak chcete pochopit pointu tak si budete buchat hlavu o stenu a jedine co vam z filmu ostane su naozaj zaujimave kuzelnicke scenky ci na podiu, alebo za nim.Po druhom pozreti, kde som sa naozaj sakrametsky dobre dival, aj tak nemozem povedat, ze viem vsetko.Kdeze, mnoho mi toho uslo, aj ked som mysel ani zrak nestrhol z obrazovky, konania postav mi casto neboli jasne, a odpovede som nedostal.Alebo je tu aj druha,pravdepodobnejsia moznost, dokonale som porozumel vsetkemu, ale nedokazem to prijat, lebo sa mi to zdalo neuspokojive a blbe.Kazdopadne majstrovske dielo, ktore je vyzvou aj do buducna. ()

Darth Kedr

Dokonalý trik je dokonalým trikem pro nás diváky a Christopher Nolan není kouzelník, nýbrž čaroděj. Stejně se budu muset podívat znovu a plně se soustředit. To je výzva! ()

hodbodka

Přiznávám, je trošku těžké tady najít tu kladnou a zápornou postavu, protože někdy je to ten a někdy zase ten druhý :) Ale to mě na tom právě tak bavilo. Skvělá podívaná na dva perfektní kouzelníky, kteří se navzájem předbíhávají, kdo udělá lepší trik. A konec perfektní! ()

matufran

Boj dvou kouzelníků, o kterých nevíte, který je vlastně ten dobrý a ten zlý. Jen mi vadili skoky z přítomnosti do minulosti a zpět, ve kterých jsem se často ztrácel a nedokázal určit v jakém období se vlastně odehrávají. Jinak příběh poutavý a plný nečekaných zvratů no prostě celý Christopher Nolan:) ()

BlondShark

To je tak, když se celý děj moc nechytáte, 10 minut před koncem dojdete sami na rozuzlení, a oni vás vzápětí přesvědčí, že je to vlastně úplně jinak. Christian Bale opět zazářil ()

Aywes

Neuvěřitelné.V podstatě celkem nudné téma zpracováno na monumentální sérií dialogů, která vás zmate.Čím víc se blíží film k závěru tím víc nechápete děj.Konec je skrytý přitom před očima.Jen ho někdo nechce vidět.Opět dokonalé.Budete na film vzpomínat.I když mu někdo jen tak neporozumí tak alespoň výkon Christiana Bale je zas a znovu dokonalý.Spojení Nolan a Bale zaručují vždy perfektní jízdu. "Člověk dosáhne dál než jeho fantazie." ()

Matamoroz

O Nikolovi Teslovi jsem toho slyšel habaděj, většinou od příznivců konspiračních teorií, ale nic neviděl...a nečekal jsem, že ho najdu v tomhle filmu o iluzionistech. Připomíná to trochu Tajemství hradu v Karpatech, ale bez té příznačné komediální složky. Tohle je temnější- ne nadarmo jsou do hlavních rolí obsazeni představitelé Batmana a Wolverina. Je v tom také trochu Faustovského zaprodání sebe sama. Ale hlavně budete celou dobu čekat, o co vlastně jde. Hvězdná brána se neotevřela, ani do našeho světa nevstoupila pandimenzionální příšera z Mogadonova mračna, ale užil jsem si to. ()

BenchPress

Dokonalý Nolanův vypiplaný scénář, při kterém Vás nejvíce potěší skvělý závěr. "To tajemství máte před očima, ale nevidíte jej, protože se samozřejmě nedíváte správě. Vlastně to ani nechcete vidět, chcete se nechat podvést." 5/5. A film do mojí TOP 10. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel