Jožin

Hmm tak čo povedať? Tento film som zháňal pomerne dlho, veď kto by nechcel vidiet Balea s Jackamom vo filme, ktorý Nolan režíruje ? Film mal naozaj dobrý scenár s kopou nečakaných udalostí, ktoré má stále prekvapovali až do konca, výborne bolo taktiež vedľajšie obsadenie. Stále stupňujúce napätie s neobvyklým koncom urobilo z tohoto filmu fakt dokonalý film !!! ()

Martinius

priemerny christopher nolan patri podla mojho nazoru do klubu prilis glorifikovanych reziserov a jeho prestige je toho dokazom. ide o film, ktoreho myslienka je v podstate uplne nezaujimava az nudna. pre porovnanie: nezaujimavy az nudny je svojim sposobom aj namet amadeusa, z ktoreho vsak genialny milos forman vytvoril ocarujuce dielo. nolan vsak formanovi nesiaha ani po otlak na chodidle a tak prestige skoncil na urovni priemernosti. film nicim nevynika. ziaden z hercov sa nepretrhol a to je pri ansambli ako jackman & bale & michael caine a scarlett johansson dost smutna bilancia. najviac zaujal a prijemne prekvapil legenda david bowie v roli enigmatickeho nikolu tesly. nolanovi dalej velmi zazlievam jeden popularny rezisersky zlozvyk - ze nuti svojich hercov nezrozumitelne mumlat. pozerat tento film v anglictine bez titulkov je hotove utrpenie. takmer nikto neartikuluje zrozumitelne, protagonisti si veselo somru popod nos (exceluje najma bale, ktoremu by ste vdaka tomu skor uverili rolu pacienta s parkinsonom ako londynskeho kuzelnika). hundranie hercov vsak byva medzi pseudointelektualnymi pozerskymi fusermi a la nolan, fincher ci sodernbergh akysi osvedceny efektovy prostriedok, ktory poskytuje divakom iluziu, ze nepozeraju komercny popcornovy trhak. the prestige neprekvapil dejovo ani v jednej jedinej scene. uz pri druhom zabere na zbierku rozhadzanych klobukov muselo byt kazdemu jasne, ako film skonci. preto zaverecna scena s vodnymi nadrzami, ktoru sa nolan snazil vykreslit v dramatickej pompeznosti, posobila smiesne az trapne, rovnako skolacka bola snaha o posobive odhalenie baleovho dvojcata. film si zasluzi 50 percent, vonkoncom vsak nie umiestnenie v prvej 200-ke. ()

Emzet

Jako snad všechny Nolanovy filmy, i Dokonalý trik dostává další a další rozměry opakovaným sledováním. Ovšem od všech ostatních jej odlišuje fakt, že je nenápadý až subtilní. Jemné náznaky, perfektní gradace i pointa, neutralita (nebo alespoň absence protagonisty), úskoky v úskocích jiných úskoků, které neprohlédnete ani po letech… nehledě na to, že když si divák uvědomí, jak extrémně náročnou roli Bale zvládl na výbornou (čehož si ovšem také nelze všimnout dříve než při druhé instanci), nezbývá než aplaudovat vestoje. Dokud filmy budou o vyprávění příběhů a dokud půjde o to, udělat z tohoto vyprávění umění, nemůže stát The Prestige mimo příčky nejvyšší. ()

Kratoc

Jenom málo chybí k tomu abych tento film nezařadil na úplný vrchol své TOP 10. Vidět a zemřít :) Neuvěřitelně skvěle vykonstruovaný příběh, který není jenom o poutavém světě magických triků, ale hlavně o soupeření dvou kouzelníků a stále rostoucím napětí mezi nimi, aby nakonec všechno co jste si mysleli Nolan popadl a zahodil jako papírovou kuličku. Nemůžu uvěřit tomu, že tenhle film získal jenom dvě nominace (kamera, výprava) a úplně byli pominuti ať už Hugh Jackman nebo Christian Bale, ale hlavně Michael Caine - jemu speciálně věřím úplně všechno co dělá a proplouvá celým příběhem s typicky britskou elegancí. Nemělo by se zapomenout ani na vynikající hudbu a i již vzpomínanou kameru. Tenhle film má prostě vše, co by správný film měl mít. Bravo Nolan! ()

winetach

Po zhliadnutí Mementa a návšteve kina na Počiatku je vidno, že Nolan má latku nastavenú vysoko a nevie ju podliezť. ()

no2

8/10 - Tak tohle se mi stalo snad podruhé v životě! (Ano, po Kmotrovi II.), Musím uznat, že film sice takřka nemá chybu, ale přesto... Přesto ho nejsem schopen ohodnotit plným počtem bodů, protože mi k úplné spokojenosti cosi schází. To "cosi" bych definoval asi tak, že sice řemeslně je to na jedničku, ale chybí mi tam ještě něco víc (jakýsi "přesah", jako by mi dvojníci či vynález vpravdě "myšpulínovský" nestačili...), kvůli němuž jsem často schopen přidat tu poslední pátou hvězdičku i filmům, které třeba tak "super" zdaleka nejsou (např. i jinému Nolanovu filmu Insomnie). Dokonalý trik si prostě tak moc hraje na to být "dokonalý", až není schopen překonat moje očekávání a výsledkem je spíše konstatování: "Ano, velmi, velmi dobré, ale to jsem přece od toho čekal, ne?" :-) ()

JK-Stinger

Nolan je vskutku vyjímečný režisér. Vždyť co snímek, to perla a parádní zážitek. Nejinak je tomu u Prestige. Propletený, retrospektivně vyprávěný příběh který má na konci takové úžasné rozuzlení, že se divák nepřestává divit. Báječnému obsazení se nedá nic vytknout, Jackman i Bale bezchybní, krásná Scarlett k tomu a ta tajemná atmosféra, ta by se dala krájet a prodávat. Sláva kouzelníkům, můj osobní dojem je mnohem lepší než třeba u podobně založeného Iluzionisty. ()

Gagner

Parádní temná podívaná, kde se divákům měly přelévat sympatie z jednoho hrdiny na druhého, nemůžu si pomoci, ale mě byl prostě Hugh Jackman po celou dobu sympatičtější a fandil jsem právě mu. Film ale hlavně vyčnívá tím, jak dokáže paralelně ukazovat životy, postupy a myšlenky obou nepřátel a na konci je překvapivými způsoby svázat dohromady. Ale právě ten závěr se mi zdál moc vysvětlovaný. I přesto jsou pro mě Nolanovi scénaristická extratřída. ()

Harpy

strašne sa mi páčil, nevšímala som si či je dostatočne dobrá hudba alebo kvalitný scénar či presvedčivý herci...proste som len sedela a dívala sa a nechala som sa strhnúť priamo do filmu......takéto filmy zbožňujem, a kúzelnikov, triky a tak podobne mám rada, ale najviac mám rada zvraty vo filme, a tu ich bolo dosť :) ()

Yokolobuna

Asi jsem nepochopil tu genialitu ve filmu... rozhodne nebyl špatný a byl zábavný, ale pár věcí mě slušně nakrklo a tak nějak jsem čekal lepší zážitek zejména při přihlédnutí k velmi zajímavému prostředí. 75% ()

LucyW.

Tak pro formu: je to čtyřhvězdičkový film. Je lepší než většina mých tříhvězdičkových filmů, ale chci dát jasně najevo, že se mi nelíbí:-) A jak moc se mi nelíbí. Píšu si Nolana na seznam nepochopených "polobohů" hned za Kubrika, nebo možná hned na první místo, protože Kubrik je mi sympatický svou zálibou v žánrových filmech. Nolan ničím. Jeho umělý/umělecký styl mi vážně nesedí. A fim o emocích bez emocí. Podivné, opravdu podivné. ()

Salmayo

Jako fanoušek sci-fi moc nemusím filmy odehrávající se dřív než 2.SV, ale tady mě to vůbec nevadilo, protože hlavním byl neustálý souboj dvou hlavních kouzelníků, kteří se umně přetahují o vaše sympatie a míří k překvapivému závěru. Skvělé obsazení a opět výtečný Nolan! ()

M1k9

Dokonalý trik mi dokonale zamotal hlavu. Nemůžu napsat nic smysluplného. Jackman, Bale, Johansson, Nolan, ach. Fantastické herecké výkony. Fantastická režie. Jen ten závěr bych čekal ještě o kousek geniálnější. 8.5/10 ()

betyn

Dokonalý filmový zážitek po všech směrech.Už je to sice skoro rok,ale pocity a vzpomínky na určité scény mám v sobě do dnes.Narozdíl od jiných skvělých Nolanových filmů,je tento pro mě lepší tím,v jaké době a s jakým oborem se zabývá.Triky,ale co se vlastně děje v zákulisí?Jak se vlastně triky provádí,jaká píle zatím vším je,to vše mě už od dětství zajímá,zde to všechno je,a navíc,s dech beroucím příběhem,výbornými hereckými výkony (výběr hlavních rolí byl z mého pohledu fantastický,oba herce vidím na obrazovce rád :-)) a zdrcujícím koncem.Navíc zde Nolan uplatňuje svoje mistrovské vypravovací schopnosti,ač se ‘‘cestuje časem‘‘ ani jednou jsem neměl problém s orientací.Dokonalost sama o sobě. ()

MatyM

Výborně gradovaná režie pana Nolana zkrátka nezklame, Zimmerova muzika jakbysmet a čtveřice Jackman, Bale, Cain a Johansson je výborná jako vždy a chemie mezi postavami i jejich vykreslení je naprosto bez výhrad - bylo zajímavé během těch dvou hodin sledovat, jak se mi misky vah se sympatiemi vůči ústřední dvojce kouzelníků neustále nenápadně pohybují na jednu či druhou stranu. U poutavého námětu opět nelze nepřičíst spoustu bodů za to, že se stejně jako u Počátku autorům nerozpadl pod rukama. ()

Steel32

Popsat Nolanovy filmy mi vždycky dělalo problém. Jak už plyne z názvu, Dokonalý trik je prostě dokonalý trik od začátku do konce, jenom do toho konce o tom vlastně nevíte. To co se první hodinu může zdát jako obyčejný film o soupeřících kouzelnících, kteří na sebe používají různé intriky (a já na konci nevěděla kterému mám vlastně fandit), je ve skutečnosti další Nolanovo excelentní dílo. Are you watching closely? ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel