Joski

Jediné malé plus je perfektne zamaskovaný David B:-) Inak efektne natočené v historických kulisách... podobne ako nový Sherlock... Pre náročnejšieho diváka príliš prehľadný film. 50% ()

Sentax

Réžia, scenár, hudba, herecké obsadenie a mnohé ďalšie skutočnosti urobili s Nolanovho Dokonalého triku dokonalý film. Niektorých by však mohol mierne sklamať záver. To napätie, v ktorom nás režisér necháva počas celého filmu zrazu vyvrcholí tým najjednoduchším až primitívnym rozuzlením. Čo je však zaujímavé, film vás donúti, aby ste si ho pozreli ešte raz. A jeho kvalita po druhom vzhliadnutí neklesá, ale naopak stúpa. Pretože teraz keď už viete ako to skončí sa zrazu viac sústredíte nato, aby ste si všímali práve správanie postáv a toto spojili zo záverom, ktorý už poznáte a to vám odhalí mnohé skutočnosti, ktoré ste si po prvý krát nemohli všimnúť. Aj preto je tento film pre mňa skutočné kúzlo a vrelo ho odporúčam. ()

bono22vox

Na hodnocení tohoto filmu sem čekal několik let a i nyní (v r.2013) mohu rict, ze toto je Nolanuv nejlepší film, neptejte se proč, zkouknete jej a uvidite... Jen málo lidí v historii filmu dokázalo to, z čeho si bratři Christopher a Jonathan Nolanovi už pomalu udělali živnost - tedy s neskutečnou lehkostí spřádat neskutečně komplikované příběhy. Na začátku filmu Michael Caine vysvětlí, že kouzelnící rozdělují průběh iluze na tři části, což je, mimochodem, zhola vymyšlené. Nejdřív je to "the pledge", kde připoutají pozornost k něčemu úplně obyčejnému, pak příjde "the turn", zvrat, v němž to obyčejné udělá cosi neobyčejného, a pak příchází "the prestige", finále, v němž životy visí na vlásku a vy konečně spatříte něco šokujícího. No a sotva film skončí, zjistíte, že tentýž postup zvolili i tvůrci. Že vás nejdřív nalákali na jednoduše vyhlížející příběh, který ze všeho nejvíce připomíná romantickou verneovku, ale pak - když se objeví Nikola Tesla, výborně zahraný D. Bowiem - se náhle změní v cosi opravdu zvláštního, v něco, co vás napřímí v sedačce a donutí přemýšlet. Tehdy pochopíte, že jste se celou dobu dívali špatně, začnete divoce spekulovat, na co se sakra máte soustředit, kam to všechno spěje a co je to vlastně za film, protože tajemství, které chcete rozluštit, se skrývá jinde, než jste čekali. A pak přijde finále, snad až nepatřičně grandiózní, možná až starozákoně tragické, ale co na tom, když vám spolehlivě vyrazí dech. Jsem rád, že mě nebaví psát moc dlouhé komentáře... Dokonalé triky by se totiž neměly prozrazovat... :-) ()

Brinkley

V porovnání s Batmany vcelku komorní dílko, ovšem tato filmová holubička je mému srdci mnohem blíž než megalomanští netopýři. ()

Januliii

Do naprostého konce jsem nevěděla, jak to vlastně skončí..a když už jsem měla pocit, že jsem na to přišla zase se to změnilo. Dokonalý film/trik s dokonalým sympaťákem Hugh Jackman. ()

snek251

Dokonalý trik pro mě geniální film. Bale+Jackman super kombinace herců.A ještě k tomu to režíruje Christopher Nolan no tak to už celkem mluví za sebe.Jinak super příběh o tajemstvích a kouzel.Nemůžu udělat jinak než tomuto filmu dát pět hvězdiček. ()

Zodiak455

Skvělé,bezvadné,silně překvapivé a výborné herecké výkony.Musím říct že v tomto odvětví rozhodně nejlepší film. ()

Kostko

Jedeme dál! To je tak, když presidenta (profesor) volej lidi. Až se příště při výběru budu rozhodovat pouze podle žebříčku nejoblíbenějších filmů na CSFD, udělejte mi někdo dvojníka, a pak ho zastřelte. ()

Armin82

Defakto komplet anglická záležitost Dokonalý trik je zároveň i takřka dokonalým snímkem. Angličan Chris Nolan je bezesporu jeden z top režisérů současnosti a zde to opět potvrdil, další angličan Chris Bale je kvalitní herec, který se dokáže poprat s jakoukoliv rolí a nemusí mít pokaždý masku Batmana, jedna z největších hereckých ikon několika desítek let angličan Michael Caine je bezchybný snad v každé své roli a k tomu všemu tu máme anglický námět dalšího Chrise a to Chrise Priesta. Suma sumárum musim konstatovat, že když se anglická elita do něčeho pustí, tak to stojí za to. Hugh Jackman je jedinou částí tohohle dokonalého soukolí, kterej není z Anglie, ale ani on nezklamal. Parádně zamotané, velmi poutavé, spousta zajímavých triků, nekončících intrik a k tomu všemu vynikající atmosféra končícího 19tého století. Nemám co vytknout--->100% ()

Fightluki

Co na to říct, snad jen další skvělá práce Nolane! Jackman a Bale vynikající, stejně jako Scarlett. Hodnocení 90%. ()

Sweat55

Je to hodně těžké popsat, jelikož se něco takového nevidí každý den. Docela mě mrzí, že jsem se o filmu dozvěděl až letos. Herecké obsazení je na jedničku, jak dva hlavní kouzelníci, tak hlavně Michael Caine nebo Scarlett Johansson. Příběhu nemám co vytknout, ty 2 hodiny utekly jako voda. Dokonalé ()

Zverca

Už by to malo k dokonalosti, ale naštvali ma tým fantazijným prvkom. Hrozne! Strašne som sa tešila a užívala si celý ten film až po ten moment, kým tam nehodili Teslu a ten prístroj. Podľa mňa to tým pokazili. A preto 4* ()

rejsek9

Pro mě už Nolanovu tvorbu asi nikdo nepřekoná. Dokonalý trik patří mezi špičku. Nolan ukazuje v čem je jeho síla. Dokáže natočit propracovaný děj. Ten je od začátku do konce v temnějším mysterioznějším kabátě a v tom je náš režisér mistr. On zvládne stvořit příběh plný zvratů a do toho navlékne i silnou emocionální stránku. I když mám rád Balea, tak zde je ale hlavní hvězdou Hugh Jackman, který prokázal, že umí zahrát i něco jiného než jen akčního Wolverina... Prostě tento film je lahůdka. ()

fallanga

Tento film vyniká v jedné věci. Ve stejné věci, ve které vynikají všechny Nolanovky. Je to napětí. 130 minut, kdy napětím skoro nedýcháte. Přestože je na začátku ukázán konec filmu, přestože se časové linky střídají bez jediného varování. Přesto všechno jsou to 2 hodiny napětí. Navíc oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale zároveň dost zákeřní (asi jako L a Light z Death Note), což ono napětí, ono drama ještě navyšuje. Přičtěme k tomu typický Nolanovský konec, kdy film skončí uzavřeně, ale přesto hlavní záhadu nevysvětlí a máme tady Dokonalý film. ()

Nocturno culto

Dobrý film z prostředí varietních umělců, kteří vzájemně překračovali tehdejší hranice iluzionismu..Jak se říká, za vším hledej ženu a i zde sehrál ženský faktor významnou roli a jak Scarlett tak Piper to zvládly dobře. V mužské roku jednoznačně dominuje Bale byť se Jackman snaží seč může.Cainova důstojná vedlejší role potěšila, je to skvělý charakterní herec a neméně dobrý byl v epizodní roli Mr.Bowie..Sice jsem chvílemi nevěděl co je realita, kdo je kdo ale ve finále se to vysvětluje a lze to konečně uchopit.. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel