Klajondr

Nolanovky miluju ale tohle daleko předčilo všechno, co jsem očekával. Již v půlce filmu jsem věděl, že tomu dám 5 hvězd, ale ten konec... ten konec mě přesvědčil, že něco takového jsem už dlouho neviděl. To prolínání časových segmentů bylo bravůrní a vlastně celý příbeh jakbysmet. Všechna čest režisérovi, něco takového se jen tak nevidí. ()

Inozuka

Mám rád Cainea, Jackmana, Balea, Johanssonovou i Nolana, přesto tenhle film na mě nefungoval. Ne, že by byl špatný, jen takový obyčejný a možná trochu zmatený s otravným skákáním v čase. Pointa dobrá, i když zvídavého diváka napadne asi tak v půlce, zapojení Tesly trochu ulítlé, ale zábavné .... ale že by divák z toho měl nějak uchcávat se mi nechce věřit. ()

Hashirama

Nolanův krystalicky čistý příspěvek o posedlosti a oddanosti ruku v ruce, tradičně vycizelovaný tak, jak to umí jen mistr současné kinematografie. Už jen těkání kamery během obyčejných dialogů oplývá tím správným nábojem, ale samozřejmě se režie, stejně jako scénář, nepouští do samoúčelné a přehnané okázalosti a nechává za sebe mluvit sílu materiálu a řemesla a dává jasně najevo, že bratři Nolanové prostě vědí a nemusí se podbízet prázdnými vějičkami. Po vzoru kouzelníků podstrkují pointu na stříbrném podnose, a po vzoru obecenstva v divadle divák stejně nic nevidí, chytá se narafičených sci-fi kudrlinek, zatímco má vše přímo před nosem. Ale přiznám se, že ačkoliv z technického a scenáristického hlediska nelze Nolanům vytknout téměř nic, naplno proniknout do tohoto filmu se mi nikdy nepodařilo. Jackman i Bale se podřizují Nolanově režisérské taktovce, aby dovedli příběh zdárně do konce, ale ona osobní historie dvou eg mě nechala trochu chladným, a herci, ač výborní, zde působí spíš jako nástroje a prostředníci pro prezentaci neotřelé zápletky než jako živé postavy se strhujícími osobními příběhy. Přesto skvělý film, jak je u Nolana zvykem. ()

Kingjiri

Chritopher Nolan je borec a dokáže nakroutit jakejkoliv žánr. Ačkoliv mám jeho bijáky radši v akčnější poloze i tentokrát jsem se u kouzelnickýho thrillerovýho dramatu pobavil. Příběh byl sice místama lehce překombinovanej, ale zároveň pěkně vystavěnej a obsahující několik dobrejch twistů. Herecky nelze vůbec nic namítat, naopak byla radost ten zástup hvězdnejch jmen sledovat. Menší vadou na kráse byla snad jenom o něco málo delší stopáž než by bylo potřeba a s tim související občasný pomalejší tempo vyprávění. Čtvrtá slabší hvězda za casting, mysteriózní atmosféru a námět. ()

Fediak22

Tento film nije klasická Nolanovka. Najlepšie by som ho popísal ako kúzelnícku šou v ktorej nikdy presne neviete čo vás čaká a netušíte či všetko čo ste vydeli nebol len lacný trik. Tento film nebol lacný trik tento film bol Dokonalý trik. Nolan nedáva dôraz na vizuálne triky (ktoré su skvelé ale nieje ich veľa), dáva dôraz na napetie a zvraty ktorých je v tomto filme veľa a osobne môžem povedať že som väčšinu nečakal. Nolan nikdy nesklame a akýkoľvek snímok tohto skvelého režiséra pusíte, budete ho sledovať s otvoreními ústami až do tituliek. Touto filmu neviem nič vytknúť, herecké obsadenia boli hviezdne a kamera a réžia Nolanovské (aka skvelé). Jedniné čo mohlo byť lepšíe bola hudba. Ak by k tomuto snímku robil hudbu pán Zimmer zostala by mi v pameti ako napríklad ku Inception, Intersetllar alebo Dunkirk. Ale hudbe taktiež nemôžem povedať nič zlé a pri filme ma nevyrušovala a atmosféru skresila dobre. 95% ()

st3f0o

„The secret impresses no one. The trick you use it for is everything. Are you watching closely?“ Áno, pozeral som sa veľmi pozorne a preto zamrzí, že sa tejto nosnej myšlienky kúzelníci Nolanovci nedržali do záverečných titulkov a vyzradili všetko, úplne všetko. Trik odhalený, kúzlo pominulo. Škoda, mohlo to byť za plný. ()

Nix

Další magic trick. Na takové vystoupení chcete chodit, ještě, že dneska to máte přímo v obýváku. ()

gemi

Příběh dvou (nebo čtyř?) bratrů v triku, kteří se nenávidí na život a na smrt. Kupodivu mě to nebavilo tak moc, jak jsem si to pamatoval. Je to především proto, že je to vztahově příliš zamotané. Role Scarlett Johansson byla vysloveně schizoidní. (Druhé zhlédnutí, první 20. 6. 2010) ()

Azrail

Scénáristický koncert, který mě uchvátil a nepustil až do posledního záběru. Skvěle gradující mysteriózní drama s úchvatným hereckým obsazením a s nečekaným a hořkosladkým koncem. 10/10 ()

ViktorS

Perfektný film ako sa od Nolana v podstate aj dalo čakať. Skvelo herecky zahraté v podaní perfektných hercov ako Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine či Scarlett Johansson. Svojim postavám dali svoj osobitý nádych, vďaka ktorému si ich divák bude ešte veľmi dlho pamätať. Film ako taký mal veľmi zaujímavý a pútavý vývoj. Musím sa priznať, zo začiatku asi prvých 15 minút ma moc nebral, ale našťastie som to hneď nevzdal. Dej je prestrihaný v čase a odohráva sa v podstate  retrospektívne. Je to podobný prípad ako pri neskoršom diele Nolana Oppenheimer. Tu to však nie je až také mätúce, ale treba byť aj tak pozorný. Záver filmu totiž prináša až dych berúci zvrat, respektíve hneď niekoľko zvratov po sebe. Človek ani nestačí spracovať jeden a vzápätí prichádza hneď druhý. A vtedy si vďaka tej retrospektivite uvedomí rôzne spojitosti. Prostredie sa mi páčilo, prelom 19. a 20. storočia má svoje čaro a teda aj vtedajšia spoločnosť. Kúzelníci boli vtedy skutočné celebrity a tento film to úžasne zobrazuje. Davy jasajú a dvaja poprední kúzelníci sa tu doťahujú, kto príde s lepším, či nie až s dokonalým trikom, ktorým divákov ohúri. Jedná sa o záživný filmársky zážitok, ktorý by mal určite vidieť každý. ()

keane

Film, který má našlápnuto na mnohem víc než v závěru předvede. Ovšem za vidění stojí už jen kvůli tomu způsobu vyprávění a kvalitním hereckým výkonům. ()

Lichty

Dokonalý trik se jen těžko háže do stejné řeky s rádoby uměleckými filmy typu Žena ve vodě či s bližším Iluzionistou. Je to totiž sci-fi thriller, kterému i přes své úniky od skutečností dokážete uvěřit a po závěrečném resumé tiše tleskat. Jiskru filmu dodávají i herci, z nichž je velmi zajímavý hlavně Hugh Jackman v roli Roberta. Nevím, jak chválit a při tom nespoilerovat, a proto bych chtěl jen poděkovat Nolanovi za další jeho chytrý snímek s pointou, u níž musíte přemýšlet a přitom z vás neudělá vola. ()

fojtas

christian nolan dokazal, ze ani jeho dalsi film nezustane spatne hodnocesn.dej byl podany velice presvedcive a docela netradicnim zpusobem, ktery ovsem take uchvatil..jen jackmana jsem porad srovnavl s nortonem v iluzionistovi a norton pro me vychazel lepe...bezte do kina a uvidite velke drama dvou (tri?)muzu a jejich zen.. ()

vince

Neviem čo k tomu dodať. Som zmätený, ták úžasné a zároveň kruté dokonalé majstrovské dielo bratov Nolanovych. Herci vynikajúci a hlavne Bale. ()

raneczech

Problém Dokonalého triku je, že je... dokonalý. Ve scénáři se těžko hledá logická chybka, příběh plný zvratů je těžko předvídatelný a jeho rozlousknutí dříve než měli autoři v záměru dodává pocit slatsného vítězství, technická stránka je přesná, vizuální přímo úchvatná- počínaje opravdovou špínou Londýna a konče dechberoucím světem Nikoly Tesly, herecké výkony jsou brilantní. Co mu ovšem, alespoň pro mě chybí, je duše- právě jeho dokonalost je natolik sterilní, že ve všem tom technickém okouzlení a luštění spletitosti příběhu divákovi nezbývá čas a ani chuť věnovat se duši příběhu a především jeho postav. To je u filmu s podobně silným motivem jako tento velká škoda a je důvodem, proč pro mě nikdy nebude legendárním. Narozdíl od byť ne dokonalých filmů, že kterých je cítit jejich duše ()

john.h

Dobry filmovy zazitek, ale trik se dvermi byl prokouknutelnej, asi deset minut po uvedeni triku mi doslo, na jakem principu je ten trik zalozeny a diky tomu sem si zpatky prehral veskery situace co se odehraly a k me domence vse sedelo perfekne, tudiz jsem konec lehce predvidal a predpovedel jsem ho temer stoprocentne, vcetne retrospektiv (napriklad chybejici prsty), jen mi tam chybel trosku retropohled na motani toho uzlu na rukou. ()

DonTommy

Pálivá otázka no.1: Který z produktů toho stroje byl originál a který kopie? Pálivá otázka no.2: Byl větší parchant Robert nebo Alfred? Těžko tyto otázky zodpovědět, ale stejně jako u kouzelného triku ve skutečnosti nechcete znát pravdu, tak asi i zde bude lepší plnou pravdu nevědět. Okouzlen jsem ale rozhodně byl, téměř dokonalá záležitost, každým shlédnutím šplhající výš a výš, až do mého top 10. ()

/:-D

Velkolepe,uzasne,jedinecne,nezamenitelne,skoro dokonale....ja tlieskam......v stoji.....a volam bravo.......... ()

JamesLeon

Mám rád filmy, ve kterých i po několikátém shlédnutí přijdu na něco, co mi před tím nedošlo nebo jsem si to vyložil nesprávně. A Dokonalý trik je zářným příkladem takového filmu. Je pravda, že opravdu jsem si ho užil asi až napotřetí. Ale myslím, že přesně tohle Christopher Nolan, ale i další filmoví tvůrci chtějí. Chtějí, aby si lidi jejich film pustili vícekrát a aby je mohl i po několikátém shlédnutí něčím překvapit. A to se Nolanovi tímto Dokonalým trikem opravdu povedlo. Aspoň u mě to tak fungovalo. ()

Looka

Slušně rozjeté tempo časem začne kolísat. I když musím přiznat že chvílemi jsem ani nedýchal a pořád čekal na rozuzlení, tak jak to tedy ten Bale (zastiňuje Jackmana i výborného Caina) dělá - prostě mě vtáhl do děje jak to umějí opravdu jen ti nejlepší kouzelníci. Výborně je také navozena dobová atmosféra, díky zdařilým kulisám a kostýmům. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel