stiewe

Chcete se nechat podvést. Při závěrečných slovech jsem si uvědomil, že je to vlastně pravda. Nikdy jsem se nezajímal jak to kouzelníci dělaj, že nás oklamávaji. Ale vždy jsem se jejich magií nechal pohltit. Film se mi moc líbil ať už svoji atmosférou nebo hereckým obsazením, které bych na takovýto film opravdu nečekal. ()

ShiShinka

Než se na film podívám, potřebuju o něm něco vědět. bohužel zde jsem asi věděla málo a když na mě vytrysklo to sci-fi, byla jsem poněkud zmatená. ano, film je to výjimečný, výjimečně dobrý, nicméně ne podle mých očekávání. ()

Alojs

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem pravděpodobně očekával víc. Zrak byl přikován k plátnu (respektive k obrazovce), htal každý obraz a ani na vteřinku nepřepínal na autopilota. To vše se dělo v očekávání náležitého zauzlování. Nestalo se. Ten sci-fi dovětek o teleportaci si mohli scénáristé odpustit. Film je to kvalitní, o tom není pochyb, leč bych si představoval závěr padnoucí dané době a danému světu. Režijně bezchybné, herecky taktéž. Na čtyři hvězdy bez diskuse. ()

Robbi

Velectěné publikum, uvidíte to, co dosud nikdo neviděl! Nemá asi smysl opakováním některých vět opěvovat výjimečnost filmu. Snad jen dodám, že při jeho sledování mě napadlo, jak by asi vypadala zfilmovaná Deaverova Iluze. Jedno z mála děl, kde prolínání časových rovin je jen ku prospěchu věci a kromě dvojice Jackman/Bale jsem si užíval Davida Bowieho. ()

Ogrb

Tohle byl fakt Dokonalý trik. Nolan prostě umí a i když třeba Insomnie mě dost nudila, musím uznat její řemeslné kvality. Jsem fakt rád, že u téhle bomby nemusím dělat žádný ústupky, tohle se povedlo, Jackman a Bale, i když ani jednoho nějak nemiluju, hrají božsky, Caine ve vedlejší roli to samé. No, Chrisi, tady jsi mě dostal. 10/10 ()

singone

takto dokonale promyšlený příběh, výborný scénář a super herecké výkony jen tak neuvidíte, podtrhuje to skvělé herecké obsazení a dokonalá atmosféra začátku 20. století. Pro mne jasných 5* ()

RajCZitko

Jak jinak lze tento film, než jen definicí iluze: 1) Slib (normální příběh šílenství) 2) Zvrat (udělat pomocí dokonale promyšlené zápletky z obyčejného filmu neobyčejný) 3)Vyvrcholení a totální vygradování celého příběhu. Mno prostě bomba. Příběh byl docela náročný na zachycení všech dílků a poskládáná si je dohromady, ale to se mi přesně na takovýchto filmech líbí. ()

Rodin

Žádný správný kouzelník neprozradí princip svých triků, čehož se měli tvůrci držet, závěr nechat otevřenější a vznikl by dokonalý film. Závěrečné prozrazení (a ještě poněkud zbytečně ukecané) mě přimělo hodnotit jen zhruba 85%. Byla to slušná zábava s mnoha silnými momenty, jen ty byly někdy vystřídány nevěřícím pohledem na krkolomný nebo aspoň poněkud násilný dějový posun. Skvělý Bowie, to nemohu říct. Ale já osobně jsem odcházel trošku, ale opravdu je trošku zklamán. ()

nicneznam

SPOILERY... Dokonalý trik jsem si jako blbej pustil čtyřikrát, abych zjistil, že Nolani ze mě udělali blbce příliš laciným způsobem. Celou dobu film působí jako reálné drama o třech rivalech, kteří to přeženou a nakonec dojde na zabíjení, jelikož kouzelník není čaroděj a někdy si ruce ušpinit musí. Ten film by byl naprosto špičkovej, nebýt posledních několika minut, které udělají z reálného dramatu přinášející silný zážitek nadpřirozený škvár. Tohle ať si Nolan zkouší ve svém snovém Počátku a nebudu mít nic proti, ale od Dokonalého triku bych očekával buď neuzavřený konec plný tajemství a spekulací, nebo jasně dané finále o tom, jak Caldlow zabil svého dvojníka a nějak šikovně to narafičil na Bordena, aby se mu pomstil. Nakonec by ovšem stejně zemřel, neboť Borden by měl v záloze ještě další trik. (Jaký, to všichni víme.) Takhle nějak to mohl být dokonalý film. Bohužel není a já neocením naplno něco, co z diváků udělá blázna pomocí takto laciné věci, jakou je nadpřirozený kopírák. I přes to se jedná o film, jehož kvality jsem postupně objevoval a jejich objevování mě bavilo. Od herců přes námět. ()

Bezmenny

Skvele rozprávanie. Niekoľkonásobná retrospektíva boduje. Jackman aj Bale zahrali na jednotku. Prosto, všetko ako má byť. Aj sa mi to veľmi páčilo. Aj to nádherne ukázalo ľudskú ctižiadosť.... Prosto, Nolan u mňa tento rok boduje. ()

mirak2

Zo zaciatku riadne rosado, ale ako to u nolana byva, postupne rozuzluje uzliky...predposledny a posledny uzlik ale stoja za to.. a premyslam...nebol tento film o bratoch nolanovcoch? ()

qvark

Nolanovy filmy mají nepochybně originální myšlenku ( Memento, Inception ) popřípadě ztvárnění (Insomnia). Jen jejich závěry za nimi trochu zaostávají. V případě Dokonalého triku je ono pojetí standartní, takže je třeba počítat s originalitou. Jen těžko lze pokládat příběh o dokonalém triku s předloženou Prestiží ( rozuměj třetí fáze triku ) za vysvětlenou záležitost , obvzláště když od první scény jste upozorňováni na to, že né vždy je pravda to, co vidíte....zkrátka jsem i po pročtení všech možných diskuzí a názorů a několikerém skouknutí přesvěčen, že tím dokonalým trikem je film sám a dokud nepříjdu na to, kde je zakopán příslovečný pes, bude jedním z mých nejoblíbenějších. ()

freyinec

Po počáteční euforii nadšení vcelku opadlo, oba herci podávají opravdu skvělý výkon, potěší i role Michaela Caina, ale celý film pro mě ztrácí kouzlo konečnou nereálností, což úplně popírá celou myšlenku filmu. ()

Neuge

Jeden z velmi úzké skupinky filmů, na které si vždy jednou za takové dva-tři měsíce najdu čas. Dokonalá výprava a vykreslení hlavních charakterů. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec, který se mi prostě nedaří si okoukat. Absolutní dokonalosti mírně ubírá posledních 10 minut, které jsou přecejen trochu zbytečně doslovné, ale možná už to je tím vysokým počtem hodin, které jsem filmu milerád věnoval. UPDATE: Naposled viděno 16.10.2015 v rámci Vaňkovka festu a navzdory všem Počátkům, Batmanům a Interstellarům mám pocit, že Prestige je společně s Mementem vrchol Nolanovy kariéry. V obou filmech jsou prvky, které se v žádném jiném Nolanovo filmu neobjevují. Zatímco u Mementa jde o absolutní koncentraci na jeden charakter, u Prestige to je především výprava. Naprosto odlišný přistup k posouvání děje. A na rozdíl od Počátku se Prestige tváří chytře nikoliv na efekt, ale protože chytrý opravdu je. ()

dj_kure

Myslíte si, že znáte ten trik? Myslíte, že jste na to přišli a už jen čekáte na vámi očekávaný konec? Veřte, že jste úplně vedle! Jeden z prvních filmů na který jsem koukal s otevřenou hubou a na konci mi spadla brada až na zem. Pokud jste neviděli Dokonalý trik, neviděli jste dokonalý film. Non verbis, gratias ! 92% ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel