Vančura

Po druhém zhlédnutí svoje původní plné hodnocení o jednu hvězdu snižuji, přece jenom se mi to už tak nelíbilo, a když člověk navíc zná závěrečné rozuzlení, žádný wow efekt už se bohužel nekoná. (Na druhou stranu to umožňuje koukat na film novýma očima a všímat si tam věcí, které člověk při první projekci ponechal bez povšimnutí). Řemeslně je to však natočeno perfektně, herci jsou excelentní (nejvíc se mi asi líbil fantastický David Bowie, Rebecca Hall mi naopak přišla nepříliš dobrá, podobně jako Scarlett Johansson), a příběh spolehlivě připoutá pozornost, 4 hvězdy proto zcela odpovídají. UPDATE 26.12. 2018 - Na nové zhlédnutí už mě to moc nebavilo, znám to skoro nazpaměť. A některé věci mi tam dost vadily, nepochopil jsem například, na základě čeho byl Alfred Borden obviněn z vraždy Roberta Angiera? Kdyby to na něj chtěl Angier skutečně hodit, musel by přece vědět, na které konkrétní představení z těch 100 Borden přijde, aby mohl zmizet (kdyby se neukázal pokaždé, nedávalo by to smysl, protože by představení připravil o pointu) - nemluvě o tom, že jsem vůbec nepochopil, na základě čeho byl ze smrti Angiera obviněn právě Borden, když se na tom místě vyskytl náhodou, a naopak ještě chtěl "Angierovi" pomoct? (a Cutter byl u toho coby svěděk). A v tom příběhu podle mě nedává smysl víc věcí. ()

Javert

D.O.K.O.N.A.L.O.S.T. Co říct více, než že Dokonalý trik je pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepším filmem první desetiletky 21. století. ()

liskam

Temná a mysteriózní paráda. Bale i Jackman se v rolích našli! Věřil jsem jim každé slovo. Na tuhle pecku se člověk rád podívá vícekrát. ()

mzss1

(65%) Nolanův Dokonalý trik, který dle mého gusta není Dokonalým filmem, ale trikem možná jo. Víc bych k tomu ani psát nemusel. Opravdu nevím co k tomu dál dodávat. No, zkusím to. Pointu, nebo alespoň její větší část jsem uhádl, takže mě finále nijak moc nenadchlo, ale zase nemůžu říci, že by mě to zklamalo. Tady dost záleží na tom, jak se k tomu konkrétní divák postaví. Většina snímku dávala smysl, nebo snad vše do sebe zapadalo. Jen mě to prostě nevytrhlo ze židle. Zkusím dát ještě někdy druhé shlédnutí, ale pochybuji, že se mi to bude líbit víc. Veškeré scény natočil Nolan výborně, o tom není sporu. Funguje tu i docela dobře temná atmosféra a především NAPĚTÍ. K tomu dva skvělí herci Hugh Jackman a Christian Bale (ani nevím, kdo z nich mě bavil víc). Ještě za zmínku stojí, Michael Caine, který snad dokáže zahrát každou roli. Zbytek herců ok. I hudba nebyla špatná. Takže mě mrzí, že nemůžu hodnotit lépe. Je to solidní dílko, jen to ve mě žádný silný zážitek nevyvolalo. Film, který je v podstatě bezchybný, ale přesto. ()

kingik

S tímhle filmem je to jako s vyzrazeným kouzelnickým číslem. Až prohlédnete jeho trik, přestane vás to bavit, ale stejně si řeknete, že jeho působivost se nedá popřít. Své velké plus na tom mají Hugh Jackman a Christian Bale obsazení do rolí kouzelníků a také Nolanova režie, která neselhává ani na chvíli, ačkoliv scénář dovolil několik archaických vsuvek. Pravděpodobnost identických dvojníků je sice diskutabilní, ale v tomto balení to má své kouzlo. Půvabná Scarlett Johansson je zde sice vyloženě jen na ozdobu, ale bez takového výrazného ženského zastoupení si příběh nedovedu představit. Nolan zvolil dobrý vypravěčský rytmus, ve kterém je spousta místa pro překvapivé zvraty a příběh má velkou výhodu ve své gradaci, která podněcuje divákovu zvědavost, jak to nakonec celé dopadne. A vězte, že ten největší kouzelnický trik si tvůrci nechají až na konec. Možná bych to jen celé o několik minut zkrátil, ale je to zajímavý film. ()

Legas

Na hollywoodské poměry značně složitý scénář by v nesprávných rukou nadělal asi značnou paseku a výsledný film bych moc vidět nechtěl. Christopher Nolan má ale od dob Mementa natrénováno. Dokonalý trik je stejně mistrně odvyprávěn a jeho vizuální nádech nápadně připomíná nového Batmana. Záleží pouze na vašem vkusu, jak moc se necháte příběhem unášet, respektive jak se necháte panem režisérem ošálit. Film je totiž dokonalým trikem na diváka. Buď to neprokouknete a film si užijete, nebo budete pana režiséra peskovat, že Vás podvedl, že jste jeho trik prokoukli a že je vlastně docela trapný. ()

Webb

Bratři Nolanové se vytáhli do výše šest metrů devadesát a zpracovali příběh o nenávisti hraničící s fanatismem s takovou neuvěřitelnou lehkostí, až to bere dech. Christopher Nolan mě zatím nezklamal a nepovedlo se mu to ani tímto filmem. Dokonalý trik je totiž v první řadě nadprůměrně zručně udělaný film, na kterém Nolan ukazuje jakej je výborný režisér, a spolu se svým bratrem že jsou skvělý scénáristi.. příběh, který je vyprávěný v několika rovinách, v celkem klidném tempu postupuje k dechberoucímu finále, které vám ukáže snímek v úplně jiném světle.. film je totiž přesně takový jako kouzelnický trik, jehož průběh v úvodu popisuje Michael Caine.. a jako ke kouzlu k němu taky musíte přistupovat - nebádejte co a jak, prostě se nechte omámit...Mám rád Balea, který tu zahrál s Hughem Jackmanem, Michaelem Cainem a Scarlett Johansson takřka bezchybně. Velice poutavý film, plný zajímavých triků, podvodů, zvratů a má v sobě hodně tajemného napětí, který ještě umocňovala napínavá hudba a absolutně mě to vtáhlo do děje. Je to film, který nutí člověka klást si otázky a přemýšlet nad charakterem a jednáním hlavních postav. Tento film dělá jedinečným i fakt, že postavy nejsou rozdělené na kladné a záporné. Jsou to prostě postavy a záleží jen na divákovi koho si víc oblíbí. Děj je vykonstruovaný, spletitý a trošku mystický, který vás naprosto pohltí a dostane. Také se mi líbilo prostředí, hudba, kostými, doba ve které se film odehrával výborně podtrhuje skvělou atmosféru Londýna. Oba herci byli báječní a já nevěděl koho si mám oblíbit, protože ve filmu je plno zvratů a člověk ho musí celý sledovat, jinak vám nemusí dávat smysl. Dokonalý trik je téměř dokonalý film. [9/10]8/10(Newmarket, Syncopy, Touchstone, Warner Bros.) (Barevný /// Produkce: Christopher Nolan, Aaron Ryder, Emma Thomas /// Scénář: Christopher Nolan, Jonathan Nolan podle románu Christophera Priesta /// Kamera: Wally Pfister /// Hudba: David Julyan /// Nominace na Oscara: Nathan Crowley, Julie Ochipinti (výprava), Wally Pfister (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Sonnery

Nikdy jsem nikomu nelez do zadku. NIkdy! Ale Nolanovi bych tam za jeho práci vlez s chutí a když už bych tam byl, tak bych mu tak srdečně zatleskal, až by měl větry. ()

Tsuki

Přijde mi, že tohle je přesně jeden z těch filmů, na který bych se potřebovala podívat ještě jednou, abych ho plně docenila. Na druhou stranu ale nejvíc dokáže člověka napnout a zaujmout onou tajemností právě napoprvé. Je to jeden z těch filmů, který divák musí sledovat opravdu pozorně, aby mu pokud možno nic neuniklo - a na tom je zajímavé to, že tenhle film přesně v tomhle funguje jako kouzelnický trik samotný a dějově je i stejným způsobem vystavěn. Stejně jako u kouzelnického triku ten největší údiv a úžas přichází na závěr. Do té doby však neustále poutá naši pozornost a to nejen svým promyšleným dějem, ale i hereckými výkony. Obzvlášť jsem si užila výkon jednoho z mých oblíbenců - Hugha Jackmana. Po zhlédnutí nejde necítit respekt ke kouzelnickému umění, přestože ve filmu samotném toto umění zabíhá až do žánru sci-fi. ~(4,4)~ ()

HoneyBunny

Tenhle film vás nenechá v klidu, nemůžete se na něj jen dívát. Musíte přemýšlet o tom, co vám chtěl tímhle a tamtím scénárista naznačit, spojovat scény dohromady, film vlastně vzniká i ve vaší hlavě. Pokud jsem u Batmana Nolanovi vyčítala, že ho dostatečně nenakopnul, tak tady servíruje mrtvé ptáčky, utopené lidi a ustřelené prsty. Z herců mi v hlavě nejvíc uvízl David Bowie, i když je na plátně jen asi deset minut (Inu, není malých rolí...), Michael Caine je tradičně charismaticky a z ústřední dvojky - no, koho si vybrat, když každá postava je úplně jiná - vybírám Jackmana, protože se ukázal od pasu nahoru bez. Výsledný dojem kazí jen závěrečná pointa, protože je tak nasnadě, že vás ani nenapadne, že by ji Nolan použil. Možná by si měl přečíst Desatero pátera Knoxe. ()

Jordan

veľmi dobrý výber prostredia; veľmi zložitá forma narácie (to by neboli nolanovci, však?), z ústrednej dvojice mi bol sympatickejší aj herecky aj charakterovo Bale (nakoľko Jackman mal vyslovene nesympatickú, ku koncu až slizkú postavu - neviem, či to bol zámer, nakoľko to je "vinou" scenáristov a režiséra, nakoľko hereckým prevedením), Bowie a Caine skvelí, prekvapivé pointy síce dopredu jasne čitateľné a zvraty odhaliteľné, ale aj tak nesmierne originálny a žánrovo ťažko zaraditeľný film ďalšieho nesmierne produktívneho a talentovaného bratského tandemu; ()

Anderton

Nolan je zaujímavý režisér. Komixovú látku pojíma takmer realisticky, zato tie historické, respektíve odohrávajúce sa v reálnom svete točí ako rozprávky. The prestige je 130 minútový nerealistický mind fucking, ktorý vás núti film vidieť znovu a znovu a sledovať stále nové a nové detaily, ktoré ste si predtým nevšimli. Ja som mu na to skočil a videl som ho niekoľko krát. Menší problém vidím v tom, že ten historický svet a kúzelnícke prostredie neboli určite až tak cool, ako nám ich režisér zobrazuje. Riešenia vidím dve základné, pritom na to druhé, skrývajúce sa hlboko pod povrchom, som prišiel až minimálne po druhom pozretí. Príbeh dvoch večne súťaživých mladíkov, ktorí pre svoju vášeň a obsesiu sú schopní obetovať úplne všetko, vrátane rodinného šťastia. Samozrejme to zato nestálo. ()

Frajer42

Příběh celého filmu byl více než diskutabilní, ale chytnul mě a až do konce nepustil. Hlavní herecké trio Jackman - Bale - Caine bylo prostě absolutně úžasné. Triky na první pohled určitě dokonalé, jak už název napovídá. Při sledování bylo nezbytné udržet maximální pozornost, jelikož příběh byl docela komplikovaný. Prolínalo se zde mnoho dějových linií a chvilka nepozornosti ve špatný okamžik nám určitě mohla veškerou logiku příběhu odstranit. Závěr byl takový pofidérní, ale já si prostě užíval každičký okamžik, a tak mi nezbývá přehlédnout několik nedokonalostí Dokonalého triku a dát * * * * *. ()

AllShallFall

Hodně dobrý mysteriózní snímek. Skutečně rozdvojení osobnosti je dokonalý trik. Ale čekal jsem, že se bude jednat o vážně něco neskutečného, než jen o jakýsi stroj. Zápletka měla šťávu a na konci se hezky zvolna přilévala až začala chutnat opravdu skvěle. Jen mě to zase až tak neoslovilo. 80% ()

Dzeyna

Výborný snímek, se skvělou atmosférou, dobovým zařazením a herci. Hugh Jackman i Christian Bale své role zvládli oba bravurně a bez chyb, hodně mě bavili, i když po nich zrovna nešílím. Scarlett Johansson byla taková třešnička na dortu, která to tam všechno akorát pomotala. Abych se zmínila o hlavní myšlence a nápadu, rozhodně hodně zajímavé vytvořit film o kouzelnících, kteří vlastně nekouzlí a předhánějí se. Tento snímek mě hodně zaujal a stojí za to se na něj podívat. ()

Kothy

Nolanovo mistrovské dílo. Těžko pochopitelné na první zhlédnutí. Já jsem to viděl asi 5x a pokaždé jsem si všiml něčeho nového. Úžasné herecké výkony jak Christiana Balea, tak Hugh Jackmana. Michael Caine je taky skvělý. Ještě nemůžu opomenout vynikající Scarlett Johansson a Michaela Cainea. Je tam trochu zmatek v časových skocích. Dřív jsem fandil Jackmanovi. Je těžké určit, kdo je kladný a kdo záporný. Nakonec ale fandím spíš Baleovi ;) David Bowie opravdu skvěle ztvárňuje Nikolu Teslu. Škoda že už není mezi námi... Nikdy nezapomenu na heslo tohoto filmu: "Pro dokonalý trik se musíš obětovat." :) ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel