TheJokerCZ

Dokonalý trik je dokonalý film. Dlouho jsem tento film odkládal, protože jsem věděl, že mě nemůže zklamat. A to se také nestalo. Christopher Nolan potvrzuje, že není v mojí Topce jen tak pro legraci. Je to opravdu Pan režisér. Důkazem je tomu to, že šest filmů z devíti natočených je v Top 200 nejlepších filmů. Ale co má tento film, vlastně to mají všechny Nolanovy filmy co jsem zatím viděl, navíc? Je to nepřekonatelný příběh. Ten vás vtáhne, že ani nevíte jak, a pohltí vás tou mysteriózní atmosférou. Dvojice Jackman a Bale rovněž umí. Prvních pět minut jsem je nemohl od sebe rozeznat. A ono vlastně celý film nevíte komu máte fandit. No a závěr, ten byl taková dokonalá třešnička na dortu. " Ten muž mi ukradl život. Já mu ukradnu jeho trik." 10/10 ()

Shaqualyck

Nolanovsky zašmodrchaný kouzelnický thriller, ve kterém Čáryfuk málem přečůral Davida Copperfielda. Souboj je to strhující, tím spíš, že postavy soupeřících iluzionistů jsou napsané a zahrané natolik dobře, že nikdy nevíte, co od koho v danou chvíli očekávat. Oba hrdinové v sobě mají pestrou škálu charakterových rysů nebo chcete-li onen příslovečný kousek Mozarta a kousek Salieriho, což filmu jenom svědčí. V závěru je možná drobínek přepointováno, nicméně spletité klubíčko bylo rozmotáno a bratři Nolanovi rozhodně nezklamali. Takže teď už víme, že dávno před tím než po světě začala běhat ovce Dolly, si s myšlenkou klonování nechtíc pohrál David Bowie, tedy Nikola Tesla:-) Ale žerty stranou. Není to dokonalý film, "jen" skoro dokonalý, tak na čtyři hvězdičky. ()

Jansen

Dva kouzelníci soupeří o to, kdo vymyslí lepší trik.Christopher Nolan zrovna nepatří do mé TOP 10 režisérů a asi se k nim nepřidá ani teď. Dva hlavní charaktery se zpočátku nepříjemně pletou a jinak dobré atmosféře nenahrává ani zbytečná spletitost děje. Počkat do konce se ale vyplatilo. Pro někoho možná až příliš přepointovaný konec mě dostal. To byla správná prestige. Sám nevím, proč dávám tak vysoké hodnocení. Musí v tom být nějaký trik. ()

ScarPoul

Nolan je u mňa jeden z tých režisérov na ktorých filmové počiny sa teším. Další je napríklad Forster. Nolan zobral tentoraz realizmus tak známy z jeho filmov a zasadil ho do minulosti. Pozval si herecký asnábel s tými najlepšími čo to mohli zvládnuť s bratom napísali scenár a pustili sa do natáčania. Tento film by som nazval Mementom súčasnosti lebo nikdy neviete na čo sa pozeráte a práve táto nevedomosť na konci trochu odhalená z vás spraví doslova sochy ako napäto budete tento film sledovať. Nudu aj napriek miernemu chaotickému strihu nečakajte. Atmosféra vás vtiahne. Nolan je zručný režisér v jeho práci badať mierny Kubrickovský vplyv ale aj napriek tomu si vytvoril vlastný štýl realizmu takže jeho filmy aj napriek fantastickosti sú uveriťeľné ako to že zajtra víde slnko. Fantastická hudba a práca s kamerou ktorá sníma to čo má a necháva nás v napätom očakávaní až do konca. rozhodne film roku ()

hendrich6

Celej film to bylo na 4 hvezdy,bylo to nadprůměrné drama,ale za ten konec,ta pointa mě dostala a zvedla moje hodnocení o 10 % - celkem je to za 90 %.Po nějaké době ve mě ale film vyšuměl a musím ho hodnotit jako jeden z Nolanových horších a s hodnocením bych šel o 5-10 % níž. ()

Genero

Chápu, že by každý mladý mág chtěl být rovnou Pavlem Kožíškem, který mi na Dni dětí tolik šokoval a učaroval svým trikem s kartami a obrovským červeným puntíkem, až jsem z toho musel těch šest piv ještě zalít vodkou. Prestiže (drama, fantasy, mysteriózní, thriller) velmi názorně vysvětlily, že ač se v každém zaměstnání najde nějaký ten zmrd, v tom eskamotérském jsou zmrdi úplně všichni. A ti nejambicioznější kouzelníci k tomu, aby se stali úplně nejlepšími kouzelníky na celém světě, dokonce ani neváhají od Bowieho zakoupit nejnovější bleskoser značky Tesla. Stejně jako si mistři magie pohrávají s pozorností a fantazií svého publika, pan Nolan si pohrává celou dobu se svým divákem, až si tento začne připadat jako úplný čurák a ještě mu za to s hlubokou úklonou nastokrát poděkuje. A protože se pod vlivem díla již dvě hodiny pilně věnuji nácviku se sadou Malý kouzelník, potěším vás například tímto vykutáleným číslem. ()

Pepy

Skvělé obsazení, skvělé dobové prostředí, moc se mi to líbilo ovšem co se týče podobného filmu jako byl iluzionista, tak bych řekl, že to mělo lepší závěr, koncovka byla vícero promyšlená. Ale i tak jsem velice spokojen. 85% ()

Lacike

Uz si nepamätam, ktore pointy som odhalil hned a ktore az na konci, ked som film videl prvykrat, ale je rozhodne fascinujuce sledovat film, ked uz vsetky pointy poznate. Dokonca by som povedal, ze pri opakovanom pozreti to funguje ovela lepsie. Zrazu si vsimnete vsetky detaily a hlavne to kolko naznakov film obsahuje. Hned uvodny zaber vlastne vyzradi pointu. Len treba davat pozor. Asi najlepsie pri opakovanych zhliadnutiach funguje linia s Baleom, kedze si vdaka dialogom dokonale date dokopy v ktorej scene ktoru postavu hra. Dalsou fascinujucou vecou je prehladnost filmu napriek tomu, ze sa odohrava vo viacerych casovych liniach v ktorych naviac jedna postava cita denník v ktorom druha postava lusti dennik prvej. Az mi pripadaju smiesne niektore blaznive teorie v diskusiach. Ved ten film je tak perfektne zrozumitelny a vsetko tam je niekolkonasobne vysvetlene, takze nie je priestor pre rôzne interpretacie. Drobnou slabinou filmu je u Nolana skoro uz tradicne znova to, ze pôsobi trochu chladne. Matematicky vykalkulovane. Ale mozno mam ten dojem aj preto, ze dve hlavne postavy su dost bezcitne a ide im o ich posadnutost byt najlepsim kuzelnikom. Tazko zhodnotit, ktori z nich svojmu cielu obetoval viac. Ale v mojich ociach bol väcsiou svinou Jackman. Bale sice nechcene zapricinil smrt dvoch zien, ale Jackman chladnokrvne zastrelil jedneho cloveka a na druheho hodil vrazdu. A to radsej nespominam tych 100 dalsich obeti, ktore nepriamo zabil. Nevadi mi ani sci-fi pointa. Predsalen je to film zamerany na postavy a ich posadnutost ako na samotne triky. Dokonale sa vydarilo herecke obsadenie. Jak ustredna dvojka, tak aj vedlajsie postavy. Memento uz asi nikdy Nolan neprekona ale Prestige je dodnes jeho druhym najlepsim filmom. 9/10. ()

6thSun

Na tomhle filmu mě nejvíc zaujala otázka duality člověka, kdy hlavní hrdina zabijí sám sebe po náhlém "zrození" v Teslově stroji. Kdo ale zabíjí koho? Oba dva jsou plnohodnotné bytosti s dokonce stejnými emočními stránkami, takže zabití sebe sama tady vlastně představuje tu nejhorší formu vraždy. Je tady náznak toho, jak kolikrát nemůžeme vydržet "sami se sebou", nejradši bysme jedno své já taky s chutí oddělali, ale tím bychom ztratili svou podstatu, je totiž naší neodělitelnou součástí, jakkoli může být někdy nesnesitelná. Otázka "ega" a jakéhosi "vnitřního já", toho neměnného, stále přítomného, přesto však pro řadu lidí nikdy neobjeveného, to jsou však věci do jiných rubrik. Každopádně mně právě tohle přišlo na filmu nejpřitažlivější. ()

PROROK14

Tento film som videl za tri dni tri krát. Pre niekoho možno nepochopiteľné ale mne sa to tak páčilo. Sám sebe si hovorím že takúto zápletku nemohol vymysliet len tak niekto. Mňa to úplne dostalo. ()

Ai.ma

Neuvěřitelně krásná pohádka. PS: Může mi někdo vysvětlit, co je na tom prasečím rypáku Scarlett Johansson hezkého? ()

maseer2

přes dost nepřehledně uspořádaný začátek, ve kterém jsem se trochu ztrácel, se film rozjel do nevídané podívané, která je korunována naprosto famózním finále.. Bale i Jackman výborní! ***No one cares about the man in the box.*** ()

Borrtex

Obrovské zklamání. Bohužel, toto je první film od Nolana, který se mi nelíbil. Podle mého názoru první Nolanův omyl. Začneme tím lepším. Herecké obsazení bylo dobré. Bale a Jackman společně s Cainem a klasicky skvělou Scarlett, se mi líbili. Dále se mi líbil tipický Nolanův začátek a klasický konec. Opět jsme zde viděli lehký posun času v už tak náročném ději. To je ale bohužel všechno. To co se dělo v průběhu mě občas až překvapovalo, ve smyslu "Jak to vůbec bratry Nolany mohlo napadnout?" Hlavním nápadem, který mi vadil celou dobu bylo několik naprosto stejně vypadajících postav, které mi přišly prostě až přesmoc nereálné. Dále si myslím, že se Chrisovi příliš nepovedlo rozlišení děje v minulosti a děje v přítomnosti. Občas jsem díky tomu docela váhal, v jakém čase se nyní nacházíme. Film jako celek tedy není striktně špatný, ale myslím si, že je prostě už moc překombinovaný a na můj vkus až příliš fantasy (Nikdy mi u Nolana nějaké scifi prvky nevadily - Inception, Interstellar, Batman Trilogy) ale u tohoto filmu jsem to zkrátka nesnesl. 60% ()

GeusX

Hodně náročný mysteriózní kouzelnický thriller o soupeření dvou kouzelníků. Náročné na sledování a všímavost diváka. Změnu časových os jistě postřehnete, ale především komplikovaná kombinovanost děje diváka stále překvapuje a oklamává. Je to film, který poprvé diváka až znejistí svou překombinovaností a vyzývá k dalšímu shlédnutí. 90% (viděl jsem: 4x) ()

Silence

Na začátek roku nám bratři Nolanové nadělili perfektní filmový zážitek. Film, který vás drží v napětí od úvodního rozkoukání, s každým dalším obrazem zvyšuje vaši zvědavost a nutí vás přemýšlet i dlouho po vychladnutí promítačky. Už v průběhu filmu je divák upozorněn, takže ono rozuzlení zasahující do roviny sci-fi opravdu nepůsobí jako pouhá výpomoc do závěrečného zvratu. Dokonalý trik je film chytrý a důmyslný. A i přes několik vad na kráse, které nemohu bez prozrazení kousků děje popsat, si zaslouží 9/10. ()

bouncer

Christophera Nolana mám hodně rád, ale tímhle filmem mě trochu zklamal. Možná jsem od něj čekal až moc, ale scénář prostě nebyl schopný utáhnout 130 minut filmu, ve kterém šlo hlavně o napětí a tajemství. Ani hvězdný herecký ansámbl mě nijak nenadchnul. Film je zajímavý, kdo má rád magii a trochu napětí, tak si ho užije. Vizuální stránka taky rozhodně nezklame. Já jsem se bohužel do příběhu nedokázal ponořit a některé nekonečné dialogy či monology (především ke konci) mě už ubíjely. Znáte to...kdy už konečně ten hlavní hrdina zklapne a chcípne :-) ()

BoPo

Pozerali ste pozorne? Aj tak Vám to nepomohlo. Nolan Vám predviedol do seba skvelo zapadajúci trik, ktorý môžete pozerať stále dokola a aj tak Vás neomrzí. Naopak baví viac. Pri druhom a každom ďalšom pozretí doceníte tú premyslenosť, tie dôsledky jednotlivých udalostí, a rozhodnutí. Skvelý scenár s postavami zanechávajúcimi dojem nútiaci o nich premýšľať. Jeden z najlepších filmov aký som kedy videl. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel