Zayl

Dokonalý trik pracuje s atraktivním tématem ztvárnění magického světa kouzelníků a iluzionistů. Film je obestřen dávkou tajemna a zjevně si vyžaduje divákovu pozornost. Hlavními aktéry jsou dva kouzelníci, jejichž rivalita je patrná od začátku do konce. Právě to umožnilo velký herecký prostor pro oba. Ovšem největším trumfem je příběh štěpící se hned do několika linií, což vyvolává spousty otázek. Ty dostanou rozuzlení v samotném závěru. I když to na plný počet není, čtyři hvězdy si to s přehledem zaslouží. ()

Cimr

U nějakého filmu Aflreda Hitchcocka jsem poznamenal, že snad jen Alfred uměl prošpikovat filmy nečekanými zvraty, aniž by to působilo hloupě. Teď po dokoukání Dokonalého triku musím uznat, že jsem se mýlil, protože se objevil Christopher Nolan. Ten pán mě začal zajímat už po Mementu a po Insomnii a obou Batmanech bylo jasno, že to je talent, jaký se jen tak nevidí. Zíral jsem s otevřenou pusou od začátku do konce. Aranžmá scén je často úplně geniální, stačí říct jen hesla jako kanárek, přemístění osoby, dvojitý uzel nebo chytání kulky. Nebudu to natahovat, tohle mi naprosto učarovalo. ()

pan.Kaplan

Jsou filmy, které si kupuju bez toho, abych věděl, o čem jsou, a to většinou proto, že mi je doporučí někdo, s kým mám podobný vkus. O čem je Prestige jsem si přečetl až doma, těsně předtím, než jsem to pustil a pak jsem dvě hodiny zíral s otevřenou pusou. Perfektní dobová atmosféra, promyšlený příběh, dějové zvraty, skvělá hudba atd. atd. atd. Navíc - tolik hvězd ve vedlejších rolích - Michael Caine je jak vždy excelentní a Scarlett Johansson krásná. David Bowie v roli Nikoly Tesly vyrazil dech, ale ještě víc Piper Perabo v roli manželky jednoho z kouzelníků. Posledních pět minut filmu jsme si už jenom dával střípky tušení, ale pravda je, že kdyby to Christian Bale a Hugh Jackman v závěrečné scéně nevysvětlili, nedošlo by mi to. Dvě výtky tak jsou už zmíněná překombinovanost, a potom Christian Bale - pro tenhle film není zrovna nejlepší volbou. ()

Wysch

Skvěle odvedená řemeslná práce. Skvělé prostředí, v němž se odehrává až mystifikačně bizarní příběh dvou hlavních postav, z nichž bych asi nejvíce vytáhl Christiana Balea, který se pro mě tímto filmem stává skutečnou hereckou hvězdou (o Hugh Jackmanovi to přece jen vím už delší dobu). Dobrý scénář, který dýchá místy až nepřekonaným Mementem, spletitý uzel plný různých fidlátek, triků a překvapení tak spěje do svého konce, který je možná až příliš objasněný, ale i tak naprosto...překvapující. Na druhé a následně další zkouknutí odhaluje stále více a více. Skvělý snímek. ()

SaNcHeZ_cz

Christohper Nolan se před natáčením pokračování nově rozjeté Batmanovské série pustil do snímku, který jen potvrdil jeho výjmečnou schopnost podat celý film svým způsobem. Jeho jedinečný rukopis je vidět v plně rozvinuté formě. Pokud byly Memento a Insomnie přesvědčením, že Nolan má talent, pak je toho Dokonalý trik jasným důkazem. Fascinující hra s divákem spolu s vynikajícím hereckým obsazením a zajímavým scénářem dělají z Dokonalého triku jeden z nejlepších filmů nejen roku 2006. ()

Alqarin

Film poplatný svému dokonalému názvu, který překonal svou knižní předlohu. Je to jeden z těch, které nemají chybu a to vás tak trochu děsí. P.S.: Kam se hrabe Inception. ()

Greg

“Are you watching closely?“ Další z klenotů světového filmu a mistrovských kusů geniálního režiséra Christophera Nolana. Ale je to právě z geniální scénář, ve kterém rozehráli bratři Nolanové neuvěřitelně zamotanou a napínavou hru, ve které musí divák cítit nejistotu, aby pak nakonec všechno do sebe perfektně zapadlo – všechno je to překvapivé, ale zároveň perfektně promyšlené. Za zmínku stojí i povedené kostýmy, kulisy (mimochodem velmi různorodé) a také celá výprava filmu. Ale jak už jsem psal, nic nepřekonalo děj, zápletku a rozuzlení – to bylo mistrovské. Jediné, co se skvělému ději přiblížilo, byly vynikající herecké výkony – Hugh Jackman a Christian Bale pojali své postavy tak, že jsem se pořád nemohl rozhodnout, kdo je vlastně kladná, a kdo záporná postava… nebo jestli je někdo ze dvou hlavních hrdinů vůbec kladná postava (s čímž souvisí i sympatie diváka k jednotlivým postavám). Film pak ale zdobí samotný vztah hrdinů, který je napjatý, nepřátelský, ale zároveň respektující. Velmi dobře svou postavu zahrál i Michael Caine a vtipná pak byla postava Angeirova dvojníka. Takže, Dokonalý trik je skvělý film, který vás i přes svou více než dvouhodinovou délku na celou dobu vtáhne do promyšleného děje, a „pustí“ vás až u závěrečných titulků. Zasloužených pět hvězdiček. ()

Z0oMb3E

V súboji dvoch mágo(ro)v o to, kto má výkonnejšiu čarodejnícku paličku, je dovolené úplne všetko. Preto sa netreba čudovať, keď jeden podľa potreby ohýba históriu a druhý je tiež za mamku. Na druhú stranu oceňujem výrazný režisérsky zásah. Nebyť neho ani nám, chlapcom zo šachty s úctyhodným IQ 74, by nedoplo, o čo vo filme šlo. Ľutujem tú juvenilnú elitu, ktorá zacítila potrebu pozrieť si film opäť z dôvodu nepochopenia. Avšak Tesla ponúka výborné odôvodnenie tohto stavu - keby film trval dlhšie, tak sa i z Jackmana stane Homer Simpson alebo ďalší juvenilný elitár. ()

Terter

Dokonalý trik se nejvíce podobá kouzelnickému číslu a Nolan dobře ví, jak zacházet se svým divákem. Po tři čtvrtě filmu si dvák myslí, že ví, o co kráčí. Pak ale nastává zvrat, který roztříští divákovo vnímání dosavadního děje a ten si začíná klást otázku, jestli se Nolanům příběh moc nerozsypal pod rukama. V samotném závěru ale přichází druhý zvrat, díky kterému do sebe všechny prvky hladce zapadnou a past na diváka sklapne. Celé show napomáhají skvělé herecké výkonu ústředních představitelů (zvláště Christian Bale je excelentní) a chytlavá atmosféra. A i když se závěr filmu může jevit jako příliš doslovný, pořád ve filmu zůstane kousek nefalšované magie. ()

Tayen

Jeden ze skvělých filmů, u kterých nelitujete strávit celý večer. Skvělá zápletka, možná ale trochu moc překombinovaná. Nenávist předváděná přímo na jevišti devatenáctého století. Filmu není co vytknout, snad jen to, že to není jeden z těch, které mě zasáhnou v samém nitru a nechají tam šrám. Neptejte se mě proč, prostě to Dokonalý trik nedokázal. ()

mysiak

Dokonalé rozuzlenie výnimočného filmu o kúzelníkoch, kde Nicolasa Teslu môže hrať David Bowie a je pri tom dobrý.... ()

Asgy

A skoro dokonalý film. Ze začátku jsem se trošku ztrácel, ale po chvilce jsem byl v obraze a film jsem si naplno užil. Christopher Nolan prostě svoje řemeslo zvládá bravurně. Výborné herecké obsazení mě potěšilo, ale nejvíc mě dostal skvělý scénář. ()

Praxis

Tak Nolan si u mě vybral slabší chvilku. Klasický jeho rukopis, ale tak strašně překombinovaný, že jsem se v tom teda solidně ztrácel. Jinak Jackmann i Bale naprostí profíci, žral jsem jim každý jejich pohled i hlášku... ()

Vxxx

U Nolana jsem jak na houpačce, někdy si říkám "Co to saka má znamenat?" a u jiných filmů si zas říkám "V-Y-N-I-KAJÍCÍ"... Tento film spadá pod druhou možnost a zároveň spadá do kategorie "filmy, které jsem měla vidět už dávno". Vše, co se o tom filmu dá napsat, tu už napsalo 1924 lidí přede mnou, takže to zkrátím. Atmosféra je dech beroucí, děj neuvěřitelně záživný a o zvraty a šoky není nouze. Herci bez výjimky parádní a jediné, co mi lehce dělalo problém, byly skoky v čase. Sem-tam, sem-tam a najednou zase jinam :D Ale už se těším, až si film pustím podruhé s tím, co teď už vím. Paráda! 5* ()

JJ.Gibson

Musím říci, že mě Dokonalý trik překvapil a dá se říci i zaskočil. Myslel jsem si, že to hlavně bude o dvou kouzelnících, kteří se budou předhánět ve svých dovednostech. To sice ve filmu je, ale hraje to až druhý part. Hlavní jsou příběhy ústředních postav. Jejich rivalita mezi sebou je bezmezná!!! Film má řadu překvapivých zvratů a opravdu nečekané vyústění. Rozhodně doporučuji. Dávám max 5* ()

Ridick

nolan opat dokazuje svoju vynimocnost a vy nebudete urcite sklamany. cele je to nolanovsky pochmurne, herci predvadzaju ukazkove herectvo, v prvom rade bale a jackman ako dvaja rivali a k tomu sa pridava m. cain. 1. pricinou, preco je vlastne tento kusok tak vynikajuci je samozrejme vypustenie chronologie deja, a to vas nuti byt sustredeny a mat mozgove zavity online. bravo, bravo ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel