kaylin

Christopher Nolan je geniální umělec, který toho ve filmu udělal už neskutečně mnoho, a to je mu zatím jen něco málo přes čtyřicet. Když natočil prvního "Batmana" a ohlásil film "Dokonalý trik" lidé si nejspíš mysleli, že si chce jen trochu odpočinout od látky. Ale Nolan nechtěl ani trochu odpočívat. Vzal si zajímavou, u nás nepříliš známou knihu Christophera Priesta a natočil film, který lidem vyrazí dech. Podařilo se mu něco, o co se od dob "Šestého smyslu" snažilo mnoho režisérů - vytvořil tak údernou pointu, že vás bude mrazit, až pochopíte, co jste vlastně celou dobu sledovali. Skvěle vybrané prostředí kouzelníků, vzájemná rivalita, snaha být dokonalejší a dokonalejší, a to za každou cenu. Hugh Jackman, Christian Bale a Michael Cain dokazují, jak velkými herci jsou, především Jackman předvedl, že je skutečně dobrým hercem. Ostatní dva to spíš jen potvrdili. Co ale vede film, to je skvělá atmosféra, která ústí ve skutečně skvělé finále. Tenhle film je promyšlený do každého detailu. Takových skutečně není mnoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/karate-kid-parchanti-hromy-blesky-uca.html ()

MajklCZsk

Nolan se opět vytahuje. Vytahuje se se zručností scénáře, výborného příběhu a se zručností režie, díky, které funguje vše, jak má a vše nás nechává tajuplně tiché až do závěrečných titulek. Já to říkal vždy, JÁ TOHO NOLANA ZKRÁTKA ŽERU, a to mi jen tak někdo nesebere, neboť dalším filmem jsem si potvrdil jeho schopnost udělat film, který nadchne, pobaví a dojme. ABRAKA DABRA ()

Alementina

Jsem si jistá, že jsem v minulosti k tomuhle filmu koment psala... No nic, viděno asi po čtvrté a pořád silný zážitek, pořád to má své KOUZLO :) ()

IllIlIlIIl

Jeden z mých TOP filmů. Výborně ztvárněná viktoriánská doba, skvělý gradující příběh o rivalitě dvou kouzelníků a o tom, čeho všeho jsou schopni pro to, aby byli právě oni těmi nejlepšími kouzelníky své doby. Filmu nic nechybí, skvělé intriky, zvraty, tajemství, iluze, atmosféra, hudba, skvělý konec a úžasné herecké výkony H.Jackmana a zejména Ch.Bale. ()

swed

Nolanův nápaditý a originální film nám ukazuje, jak si kouzelníci hrají s publikem a režisér s diváky. Co je skutečnost a co pouze trik? Co je magie a co už je technika? Vypráví Nolan příběh, anebo pouze využívá diváky pro své triky? Je toho mnohem víc, na co nedostanete jednoznačnou odpověď. Jedno je ale jisté, Dokonalý trik není pouze filmem o rivalitě dvou kouzelníků, ale je hlavně o způsobu, jakým Nolan kouzlí. Dokonale si zde totiž pohrál s formou příběhu a posunul hranice filmového vyprávění zase o trochu dál. Tenhle film si rozhodně zaslouží více než jedno zhlédnutí. Myslím, že po každém dalším, se dá objevit vždy něco nového. Je možné, že moje hodnocení postupem času posunu směrem nahoru, po konci filmu jsem si ale myslel, že to bylo už trochu překombinované. Chce to čas. _____ A tak se i stalo, své hodnocení zvedám na maximum. Pro fanoušky komplikované narativní struktury povinnost. 10/10 ()

suicide

Po velmi dlouhém mnohodenním přemýšlení jsem nucen dát nakonec jenom 4*. Jeden z důvodů je i zklamání z toho, že se nepodařilo udržet reálno a z kouzelnických triků se najednou stávají prachsprostá kouzla. A ať byl film sebesložitější a sebepropletenější, tak závěr začal být patrný docela kus před koncem. nicméně tenhle film i přes veškeré moje výhrady byl vážně skvěle natočen, mistr Nolan ví, co dělat, aby divák plesal nadšením, tak já můžu říct, že se těším na další zhlédnutí tohoto filmu. ()

Maq

Vzhledem k tvůrcům překvapivě konzistentní příběh. Evidentně inspirovaný tzv. Filadelfským experimentem, ve kterém údajně Tesla rovněž sehrál jakousi roli. Tedy, pokud to celé není kachna. --- Ale to je nakonec jedno. Toto je příběh osudového duelu dvou kouzelníků, které oba nakonec, každého jinak, pohltila jejich neschopnost nechat kouzla jevištím a mimo ně žít všedně, skutečně, a tedy bez kouzel. --- Věřte nebo ne, postavy mají charaktery a prožívají osobní konflikty. Rozvíjení příběhu až k závěrečné katarzi je učebnicové. Bavil jsem se dobře, a s chutí si dám i reprízu. ()

movieband

Téměř dokonalý film. Nolan mi svými filmy postupně dokazuje, že velkolepé filmy se netočí, ale časem do své velkoleposti dospějí. Tak na mě jeho tvorba působí. Stejně jako Insomnie tak Dokonalý trik je svými hereckými výkony hodně podařený snímek. Místy jsem se ve filmu vcelku ztrácel, ale závěrečné rozuzlení mi pomohlo k pochopení. Díval jsem se s otevřenou pusou a byl jsem ohromen co mi to Nolan přichystal. Člověk ve filmu nevěděl komu může fandit, aby toho druhého překonal, protože oba byli tak pohlcení svou ctižádostí, že obětovali cokoliv jen, aby svého soupeře překonali a položili ho na lopatky. Měl to vážně hodně dobře promyšlené Nolan. Film na mě působil místy beznadějí, místy naprostým překvapením, odhodláním a naprostým šílentsvím a propadnutím svému vlastnímu chtíči porazit toho druhého. Téměř dokonalý. ()

rt12

Hodnotím vysoko, přestože moc nekoukám na fantazi a mysteriózní filmy. Tohle stojí za podívání. ()

Damiel

Líbilo, nenudilo, po nedávném Sólokapru se tu zase sešla dvojka Scarlett Johansson - Hugh Jackman, zase se tu kouzlilo, ale naštěstí tu jako kouzelník nebyl Woody Allen :-) Slušně natočený spektákl, který bohužel nedokáža podat emoce tak, aby diváka strhly. V závěru napětí opadává díky explicitnímu vysvětlování (podobně jako třeba v Nabít a zabít). Ale David Bowie á la Nicola Tesla rulezzz! ;-) ()

rockyt

Nolan opět prokázal své kvality.Znovu originální film.Skvělá atmosféra.Dobří herci.Zdálo se mi zbytečné to vysvětlení na konci kdy už každý věděl jak to bylo.Jinak nemám co vytknout. ()

stration

Až Nolan a Pixar natočí špatný (rozuměj průměrný) film, zčernají všechna filmová plátna na světě smutkem. Do toho je ale snad hoooooodně daleko. Nádherné scény, kulisy a stupňující se napětí, které je ke konci téměř nesnesitelné. Bezchybné herecké výkony. Zvláště lahůdka je střídání sympatií k dvěma hlavním hrdinům. Až do konce si člověk není jistej, kterej z nich je větší hajzlík. Nebo oba? Předlohu jsem nečetl, a tak srovnávat nemůžu. Závěrečná pointa filmu se mi zdála geniální. Obětování se. A na záběr na hromadu cilindrů taky dlouho nezapomenu. Prostě geniální! ()

Raketka29

Ve stejné době kdy se objevuje Iluzionista, se objevuje i Dokonalý trik, ale možná s přehršelou mírou triků, volím raději Iluzionistu. ()

katuska138

"Are you watching closely?" Ano, hned první věta celý film skvěle vystihuje. Je to zmatek dvou deníků, dvou mužů. K tomu velká rivalita a obrovské překvapení na konci. Tento film má opravdu vše, do by správné drama mělo mít. Celou dobu vám buší srdce a moc tomu chcete všemu porozumět, i když napoprvé se mi to nepovedlo úplně. Ale v tom je to ještě větší kouzlo, na podruhé doceníte veškeré maličkosti a sledujete to s úplně stejným nadšením. Opravdu dokonalé. ()

MATADOR

Dokonalý trik dlouho unikal předtím, abych ho mohl vidět / abych pochopil jeho kouzelo! Sází na perfektní výpravu, vynikající herce a příběh, který je parádně napsán. V některých chvílích se mi i přesto několikrát stalo, že jsou postavy zvláštní a něco by se určitě dalo upravit. To se mi stává ale u většiny Nolanových filmů. Vidím tam tu kvalitu, přesto tam je pokaždé nějaký šotek, který maximální požitek "pokazí". Přesto výsledná pointa je jednou z nejlepších, jakou jsem ve filmu viděl! ()

džanik

SPOILERY, POZOR: Po druhém shlédnutí snižuji na **** (poprvé jsem to ani pomalu nestíhal všechno pobrat). Pár věcí nemůžu překousnout. Jak např. žít s vědomím, že mám jako okurky naložené někde všechny svoje "prestige" (svoje "já"). Úchylárna. Toto by přeci nešlo duševně ustát! Už vůbec nemluvě o tom, že po smrti vlastní ženy, tak jak k ní došlo, bych se už nikdy na akvárium nemohl ani podívat. Stejně tak myslím, by musel na "druhé straně barikády" proběhnout nějaký boj o to, kdo nakonec opravdu skončí za katrem a bude odsouzen k trestu nejvyššímu... Já přeci nemohu být tady ten a současně támhle ten. Dobrá, připusťme existenci paralelního já. Podle Tesly by nebyl rozdíl mezi mnou a mezi mnou támhle opodál. Nesdílel bych v tom případě se svým alter ego také všechny svoje vzpomínky (traumata)? Člověk je prostě jedinečný, duši kopírovat nelze. A o jedinečnosti (vztah k Sarah vs. vztah k Olivii) hovoří nakonec jasně i závěr filmu. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel