Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

J*A*M*B*O

Jednoznačne sa trilógia o Iron Manovi veľmi dobre nezačala. Fanúšikovia čakali veľký a nezabudnuteľný zážitok, na ktoý sa roky bude spomínať s radosťou. Slušný začiatok, ktorý mal dobrú atmosféru a dával Iron Manovi šancu, sa nakkoniec stratil v zabudnutí. Dej išiel dolu vodou prirýchlo, i keď režisér mal veľkú šancu prebiť sa do eliti. Lepšie stvárnenie Tonyho Starka si ani neviem predstaviť. Rola je ako ztvorená pre Roberta Downey Jr. Dávam 6/10 bodov. ()

PeterFLJilek

Akoby nemohol nosiť tričká a košele na tej blbosti, čo mu trčí z hrudníka, nie, on si na nich spraví dieru... :-) Kapitalistický realizmus. ()

Mire

Solídna zábava so skvelým ústredným hrdinom, bez ktorého by to asi také dobré nebolo, respektíve ťažko povedať ako by Iron Man vyzeral bez R. Downeyho Jr. :) Ak k tomu prirátame tiež solídne spracovanie, efekty a pohľadnú Gwyneth Paltrow, nie je dôvod na nespokojnosť :) ()

Wooke

Šaty alebo peniaze robia človeka ? V tomto prípade asi oboje, no Iron Man je zrejme najcoolovejší superhrdina, akého poznám (dobre, nie som fanúšikom komiksov, tak sa nehnevajte). Film sa mi veľmi páčil, ale predsa mu nedám 5*, lebo to dávam len filmom, ktoré patria medzi moje obľúbené. ()

Pitryx

Další z amerických super manů a super blbin. Už to jak si Tony v jeskyni za dozoru 4 (slovy čtyř) kamer v klidu staví obludu, mně uvádělo do hysterického smíchu. Děj je patologicky nudný a nemohl jsem se dočkat konce. Jistě že do toho všeho se musí zamíchat dívka, aby to bylo ještě více protivné. No, ale abych je nehaněl, triky jsou dobré, ale z potenciálu „obleku“ se dalo vytřískat mnohem více. Takže za efekty plus, ale to je vše. Jiné pozitivum jsem v tomto „velkofilmu“ nepostřehl. 2013082811225bt ()

subic

Tady to tehdy začalo. Bejvalka na to furt čučela a mě se to vlastně taky docela líbilo. Horší 4 hvězdy, Robert D.J. mi je víc sympatický jako Sherlock Holmes. Gwyneth P. v jedné z rolí, kde jí to opravdu sekne. Chybí mi tam trochu taková ta komixová chuť, tak jako je třeba ve Spidermanovi. 7/10 ()

macetoma

Tak tahle role sedí na herce Robert Downey Jr. lépe než jistá sedací část těla na to kam se sedá tam, kde i pan král chodí sám. Nebo tak nějak. Příjemný převod komixu do reálu, napínalo, nenudilo, bavilo. Technické vychytávky, to je moje. Dávám 4 hvězdy. ()

konysua

Máme další modlu, ale nevím jestli je to postava Iron Mana nebo samotný Downey, sázím na Robíka. Precizní a chytlavé nápady si razí cestu až do finále, kde narazí na jednoho z nejnudnějších komiksových bossů. Oblek proti většímu obleku. Jednoduché jako facka, ale když vím co očekávat, není to zas takové terno. 8/10 ()

Hawaj

Už sem ani nedoufal v dobrou a chytrou komiksovku, která nebude otravná tím jak kašle na to být dobrým filmem se smysluplným scénářem. Skvěle jsem se bavil a dokonce i hlavní hrdina byl sympaťák. ()

Maica

Iron Man byl alespoň zábavný (někdy). A taky se z Tonyho nestal hrdina píchnutím zázračného séra, nebo nějakým ozářením někdy někde, ale bylo to jasné a srozumitelné (ač nesmyslné). Pro mě asi nejlepší film ze série, ale to ještě nic neznamená. ()

applestar

Obrovský obdiv pro Roberta. Svým chováním, které mimochodem vypadá jako kdyby si na nic nehrál a všechno to k němu sedělo. Moc - inteligence - charisma - prachy = Robert. Nikdo by to tak nezahrál. Líbí se mi, že je to hrdina, který je hrdinou protože si vše vymyslel sám s jeho inteligencí "po tátovi". ()

hackstolle

Film me zacel alespon trochu uspokojovat az od navratu pana Starka do Afghanistanu. Celkove hodnoceni to ale neovlivni. Jako komixove nepolibeny hodnotim 50%. ()

ManOfPhoenix

Iron Man je jedna z nejlepších postav Marvelu, není také divu, že byl prvním pokusem k vytvoření celého ultimátního filmového vesmíru MARVEL. A jak to dopadlo? Brilantně. Jako všichni tady ostatní, i já musím říct, že se casting povedl na jedničku, a díky bohu za to, že do role Iron Mana dostali Roberta Downeyho Jr. Celý příběh je sám o sobě zajímavý, záporák je zahraný skvěle, a i Paltrow se do role Pepper náramně hodí. Hudba a akční scény jsou ve filmu opravdu vynikající, jen závěrečná bitva mohla být o trochu větší. Ale jinak, skvělý film. ()

Patches1984

Viděl jsem konečně po letech, když jsme se se ženou, její sestrou a jejím (jako sestřiným) přítelem pokoušeli shodnout na filmu pro sobotní večer. Tohle z toho vylezlo jako kompromis, který nikoho neuráží. A ono to asi tak nějak opravdu je. Dvě hodiny (vesměs nekrvavé) akce, občas nějaká ta hláška, hlavní postava je tak trochu antihrdina, který ale nakonec ukáže, že má srdce na správném místě, občas tam někdo umře, ale raději mimo záběr. Prostě dobře udělaný hollywoodský popcorn se vším, co k tomu patří. Cíleně bych to asi znovu vidět nemusel, ale někdy holt potřebujete na večer něco takhle neutrálního. A když to je slušně natočený, zápletka není úplně pitomá a dobře se na to kouká, tak proč ne. 7/10 ()

Berty00

Z celého MCU mám Iron Mana najradšej...Dá sa povedať že podľa roku vidania je tento film prvým ktorý zapadá do MCU...Jeho správanie a pokrytectvo nikdy neomrzí...Mám ho rád aj kôli jeho štýlu...Predsa len AC/DC má rád každý....Tony Stark je iný aj v tom že si ten oblek vyrobil sám a nepomohlu mu k tomu nejaké sérum alebo niečo také..Ani som neveril že hlavný záporák a bývalý partner Tonyho Starka je Jeff Bridges...Zmenili ho na nepoznanie....Je fajn že pokračovali aj ďalšími dielmi a Tonymu Starkovi nechali ten jeho humor... ()

Brano

Priemerná adaptácia komiksu Iron Man. Začiatok, ktorý sa odohrával v Afganistane bol sľubný, lenže prostredná časť bola pomerné nudná a zdĺhavá a záver, kedy sa stretnú dva roboty mi už prišiel prehnaný. Vyzdvihnem akurát efekty, Downeyho, ktorého postava bola premenlivo aj zábavná a sympatickú Paltrow. + dávam aj za slovenský dabing Daniela Dangla, ktorý daboval Downeyho. /60%/ ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří