Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Rendiss

Libovej komix a Tonny Stark v podání Roberta Downeyho Jr. je výbornej, snad jsem si to tenkrát pustil je kvůli němu a stálo to za to. No a ta rozkošná Gwyneth Paltrow tam sedí jak prdel na hnec. ()

Teabag

Zábavná komiksová adaptace, jejíž největší předností je skvělé obsazení (Jeff Bridges!!). A nesmí tu chybět ani Stan Lee :-) Nicméně Iron Man si doopravdy nemůže dělat ambice stát se něčím víc než rychle zapomenutelným filmem (víceméně) na jedno použití. Na to je příliš přímočarý a nezajímavý. 3* za efektní podívanou a zmíněný casting. ()

Hanes88

Kvalitní akční snímek, který mile překvapí skvělým dějem a vůbec nápadem. Asi bych tomu dal normálně 3*, ale za skvělé výkony 3 hlavních herců(Downey Jr., Paltrow a Bridges) dávám 4 zasloužené hvězdy. ()

Marrty3

Další komiks, který nemá skoro chybu.Děj je v první polovině filmu báječný i chytlavý a pak už se divák nechává pomalu unášet. Downey opět v dokonalé herecké pohodě dokazuje,jak mimořádný umělec je.Bohužel to má i nějaký ten problémek.Chtělo by to více agrese a "přísnějšího záporáka".Ale i tak,velmi sugestivní dílo. 75% ()

peetriss

Skvěle zvládnuté zfilmování slavného komiksu. Robertu Downeymu, Jr. role sedla naprosto skvěle a upřímně nikoho jiného si v této roli ani představit nemohu, skvěle mu sekundují hlavní záporák Jeff Bridges i křehká, kouzelná a milá Gwyneth Paltrow. Za casting tedy obrovská pochvala. Příběh je postaven sice v poměrně jednoduchých liniích, ale přesto velmi inteligentně, tak jak to v tomto žánru má být. Je mi velkým potěšením, že se nejedná o šílené klipovitě sestříhané orgie efektů (i když efekty zde hrají významnou roli), což je bolestí dnešní (nejen) akční tvorby. Efekty a akce jsou dávkovány v rozumných dávkách a s vynikajícím nadhledem a humorem. Iron Man je velmi povedený film. ()

Itar

Výborně natočený popcorn, který se nesnaží na nic hrát a naplno využívá hvězdného obsazení, humoru a akční řežby. Takhle se to dělá, Michaele... Transformers si můžeš strčit tam, kam slunce nesvítí. ()

Lefty86

Ani pres dlouhou stopaz film nenudi, po celou dobu filmu je vam servirovano obrovske mnozstvi efektu. Je tu povinne predstaveni hlavni postavy a vysvetleni jak se stal Iron manem. Robert Downey JR se do role hodi, hraje dobre, presvedcive. Na druhou stranu je neskutecne prkenna Gwyneth, a scena kdyz utika pred Iron zlobrem to me fakt pobavilo ani Peggy Bundova nedela takove kratke kroky. za me 80%. ()

Hyb_rid

Ahoj, já jsem Tony Stark - geniální, charismatický a sarkastický exhibicionista. Rád bych vám představil svou neskutečně půvabnou asistentku Gwyneth a kámoše mého táty Jeffa, který je tak trošku posedlý mocí a profitem. ... V podstatě až na ten pomalejší rozjezd v ručníkářské jeskyni nemůžu proti Iron Manovi ani pípnout. ()

Darth Maul

Prvý Iron Man predstavuje najlepší možný štart do megalomanského projektu MARVEL CINEMATIC UNIVERSE. Film o „mužovi so železnou maskou“ si ma okamžite získal a výborne som sa pri ňom zabavil. Pričinili sa o to najmä sympatické postavy (Tony Stark a Pepper Potts), pútavý príbeh a skvelí herci (predovšetkým charizmatický Robert Downey Jr., krásna Gwyneth Paltrow a presvedčivý Jeff Bridges). Koniec ma príjemne prekvapil a záverečné titulky boli onou povestnou čerešničkou na torte. /// "Myslíte si, že ste jediný superhrdina na svete? Ste súčasťou obrovského vesmíru, pán Stark, len o tom ešte neviete." ()

Milodar

Plechový oblek vyrobený v součinnosti s nositelem Nobelovy ceny v jeskyni, to se Starkovi fakt povedlo. Mělo to svoje kouzlo. A hejskovství Starka taky, i když už je to spíš odvar z Howarda Starka (Agent Carter). Škoda, že dobrá filmová úroveň byla ve druhém a třetím dílu nahrazena digitálními sračkami. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 100 750 000 $ (4105 kin) // Náklady na výrobu: 140 mil. $ // Ocenění: Oscar '08 - nominace: střih zvuku, vizuální efekty // BAFTA - nominace: vizuální efekty ()

berry.77

No čtu si vaše hodnocení a posudky,ale ve spousta vás věří k pokračování je vidět že vám unikla maličkost a to trpělivost u filmu. Na konci vám to prozradím co vám to vlastně uteklo a to přímo pod nosem :) Já osobně tenhle ten výtvor beru z jedno nejlepších povedených. Marvelovská dílna pracuje na plno to už každý víme. Iron-man u mě vyhrál vplném očekávání sice ňáké to mínus dávám za málo akce to by ovšem film by se musel natáhnout:) Vystihnutí hrdiny zmého posudku nemohlo dopadnout lépe znám i Iron-mana z dřívějška myslím si že mužu soudit. Milionář Tony Stark (Robert Downey Jr.) hraje Iron-mana na 1- já osobně bych jinýho herce na jeho místo nechtěl a i těško by se hledal:) Celkové hodnocení je za 97% Tak a teďko to slíbené překvápko:) Každý skouknul film řekl si svý a odešel domů nebo to vypnul,ale u Marvla je to často chyba příklad spomínáte na x-mena 3? Na konci filmu Magneto hrál kovové šachy a pohnul s figurkou že by síla ožila? to samé máme u Iron-mana na konci filmu přišel chlapek tmavé pleťi s páskou přes oko je to taky známí superhrdina (spíše velitel hrdinů:) pod ménem Fury (kapitán Fury) asi ho budete znat z Avengera 1 a 2 kdo nevý či mu tohle uniklo tak honem doplňte si vědomostí je tam spousta superhrdinů (Halk,Černá vdova,Fury,Kapitán Amerika,Iron-man,atd. je jich dost: Tak co říkáte má cenu koukat i přes titulky já říkám ano co se týče Marvla:) Tohle u nás už překračuje meze CZ dabing je pěstí kdo to pustil tohle není možný a překladatelé si povině musí dát kulku jinak to nevidím totálně sprasený dabing. ( sem železný muž!!!!!! my sme štít!!!!!!!! grrr tohle fanoušky musí velmy bolet:( ()

Dallas

Vrece s filmovými spracovaniami komiksov sa nám roztrhlo už dávnejšie a ešte dlho roztrhnuté aj zostane. Veľa komiksoviek si zakladá len na vizuálnych efektoch. Toto, ale nie je prípad Iron Mana. Vedel som, že to vôbec nebudú vhodené peniaze, ale nejake otriasania môjho top rebríčka v tomto žánri som nečakal. A veru stalo sa. Rebríček sa mi otriasol ako čarovný osol a Iron Mana posunul na tretie miesto za prvého Erica Dravena a druhého Petra Parkera. Je to aj vďaka hercom. Hlavne obsadenie Downeyho Jr. bol skvelý ťah. Jeho Tony Stark má charizmy na rozdávanie. Akcie nie je až také kvantum ako by niekto čakal, ale to mne v tomto prípade nevadí. Tá čo tu je v pohode stačí a je výborná. Celkovo je to veľmi dobré a teším sa na dvojku. Kto si pozrie film až do úplneho konca titulkov objaví kadiaľ sa asi druhý diel bude uberať. 80% ()

Macik

Učiním zde menší doznání. Já, Macik, jako malé dítě, jsem zradil výdobytky naší doby a přestal si kupovat žvýkačky Pedro a přesídlil na jiné, né moc dobré, trošku imperialistické, zato s neobyčejnými samolepkami vně.. Ano, přiznám se neodpustitelný nepatriotický fakt, ale když Ironman byl pro mě takovej hrdina. Nálepky tenkrát zdobily úplně vše. Od tužek až po záda našeho psa (dej mu Pánbůh lehkou zem). Po tom ještě přišel Knight rider, ale o tom až někdy jindy. Když jsem se proto doslech, že se má točit film, vyvolalo to ve mě smíšené pocity (trocha anekdoty, dámy prominou: něco jako když se vaše tchýně řítí ze srázu ve vašem novém ferrari). Robert Downey jr., Jeff Bridges, Gwyneth "odpustím jí i vraždu" Paltrow se zdáli být zárukou kvality. Jediná obava (a teď po skončení filmu musím říct i oprávněná byl post režiséra). Jon Favreau, není ještě natolik zkušený režisér, aby utáhl takovejhle obrovskej kolos. Pominu-li fakt, že je to PG-13, což jsme hodně dlouho nemohl překousnout a fakt, že se jedná o komiks, kde jsou hranice reálnosti trošku někde jinde, tak mě film nanejvýš zklamal. Asi už stárnu, ale to chci té reálnosti opravdu tolik? Celý film jsem si říkal, je to komiks, je to komiks, ale to znamená, že mu projde všechno?? Ne ne, dámy a pánové. Tentokrát jsem se nachytat nedal. Jak rád jsem vzpomínal na nového Batmana, že jsem měl sto chutí po příchodu z kina si ho pustit. Ano, Tony Stark je frajer, ano vyrobí v horách malý jaderný reaktor, který si dá do hrudníku, ano 3 měsíce tam vyrábí raketu a nikdo si nevšimne že ji nevyrábí, ano, únosci ho mají zabít, ale nezabijí namísto toho chtějí rakety, které si pak stejně koupí. No bylo toho tam víc. Chvílema mi to připomnělo styl Tima Storyho (ale opravdu jen trochu) :-) VERDIKT: Mohl to být skvělý film, ale chtělo to dospělejší, propracovanější scénář a lepšího režiséra. Takhle z toho vyzněla jen jednohubka, u které mě potěšilo jen pár záběrů a zasmál jsem se jednomu fórku. Narozdíl třeba od Superman se vrací nebo již zmiňovaného nového Batmana nemám potřebu se na tenhle film ještě někdy podívat. 60% ()

Ricky_CZ

Velká škoda, že Dawnyho výroky měly punc R-13, protože se v tom cynismu skrýval mnohem větší potenciál. Celkové obsazení vynikající, vizuálně skvělé, hudba vydařená...jen škoda té celkové nevinnosti. 80% ()

1945

Slušné zpracování příběhu superhrdiny. V druhé hodině začne pořádná jízda - tedy spíš let Iron Mana. V závěru mě potěšil Black Sabbath ;-) ()

fastum

Jedna z těch vydařenějších komiksových adaptací. Akce je pomálu, ale hláškující Downey to plně vynahradí.. Mě bavila více ta první půlka, ve které se iron man teprve "rodí". Zbytek se už klasicky drží komiksových šablon. ()

Jeržik

Kdo kdy mluvil o tom, že ve stínu nemůže vyrůst nic pořádného? Pche! Iron Man ve všem předčí bohatšího a slavnějšího(a nudnějšího, a blbějšího, a horšího, a...) Spider-Mana, Supermana, a nakonec i toho třetího X-mena. Jestli tohle byl jen první díl v sérii, tak musím konstatovat, že staví na velmi solidních základeh. 85% ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří