Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Helo

Hmm, na podruhé po šesti letech se mi to líbilo nějak víc... to asi, že už mi Avengers universum není tak cizí a pochopím daleko více narážek. A taky že jsem zjistil, že už tady je Coulson! ()

Trevor

Tak návšteva počas Dušičiek bola dobrá aj nato že som zistil že sériu Iron Man ešte nemám ohodnotenú a tak sme konečne objavili fikm ktorý bavil skoro všetky deti ktoré u nás boli. Napriek tomu že film bol starší ako aj to najstaršie z nich neodchádzali od obrazovky sklamaný a už teraz sa tešia na ďalšiu návštevu u nás aby sme pozreli ďalšie pokračovania Starkovej ságy. ()

Aiax

Na otázku, zda je tahle sklenice poloplná (asi nejinteligentnější a "nejdospělejší" komiks, ukazuje tragikomickému Nolanovu Batmanovi, kudy vede cesta k sofistikovanému komiksu) nebo poloprázdná (když už Favreau nastoupil na tu správnou cestu, proč se zastavil v půli? Kéž by se odvážil dál, mnohem dál), si odpovídám, že voda je tady přesně v půli. Proto 60%. ()

reqiuem

páč mám slabost pro sci-fi, tak musim říct, že po dlouhý době zas slušná pecka..možná by neuškodilo krapet víc akce, prt sám námět si o to vyloženě říká, ale na druhou stranu se nad míru povedl výběr hereckýho obsazení, díky kterýmu se to dá prominout..mimo to- rozhodně je lepší bejt hrdinou díky vysoký inteligenci a kreativitě, než záhadně spadnout do nějaký břečky a jako na potvoru být obdařen superschopnostmi (to už je out)..závěrečnej fight trochu připoměl transformers, těšim se na pokračování.. ()

Toshiro

Tak jsem si říkal že vypnu a budu se bavit, ale ono to prostě nejde, naivní až hloupý děj a technologie hodně ruší. Ale největší pecku tomu dává světonázor, který z filmu vyplývá, to fakt aby měl člověk strach, co bude za pár let. Jediné pozitivum jsou obsazení herci. ()

FilmFan24

Další povedená komiksová adaptace na filmovém plátně. Celé provedení vyloženě stojí a padá na Robertovi Downeymu Jr.. Jeho ztvárnění nechutně bohatého floutka Starka, který vlastní zbrojařský koncern, chlastá a honí každou sukni, je famózní. Předložený příběh zaujme, stejně tak jiskření mezi Starkem a jeho asistentkou Potts (Gwyneth Paltrow). No a Jeff Bridges jako holohlavý záporák je dalším plusem! Celkově vzato velmi dobrá zábava s bonbónkem navíc za závěrečnými titulky! ()

kajas

"Dejte mi skotskou. Umírám hlady." Tony Stark. Vizionář a playboy s miliardami na kontě. Dovedete si snad v jeho roli představit někoho jiného než Downeyho? Musím se sice přiznat, že první zhlédnutí (v televizi, s otřesným dabingem) mě vůbec nechytilo, při bližším studování marvelovského světa jsem se ale rozhodla dát božskému Tonymu druhou šanci, a dobře jsem udělala. Afghánistán i napodruhé nezáživný, ale zbytek už si musíte zákonitě užívat. A to je teprve začátek. ()

JohnMiller

Nemám rád "Marvelovky" posledné roky už vznikajú ako na bežiacom páse. Nikdy som ich nevyhľadával , ale teraz sa ich vyložene vyhýbam. Iron Man sa mi vtedy celkom pozdával dneska by som si ho už nepozrel , ale vtedy ako násťročného ma to celkom bavilo myšlienka že superhrdina je vynálezca ktorý sa sám vypracoval a nie nejaký dement ktorého ožiarlil rádioaktívny lúč sa mi pozdávala. ()

runner85

Prišlo mi to pomerne suché a nudné. Ale už aspoň viem ako vznikol tento železný muž ... táto informácia mi dlho chýbala :))) ()

dom156

Zrození Marvelovské legendy v přímém přenosu. Vše stojí a jak to bývá u těchto druhu filmů, primárně na efektech, kterýma se zde nešetří a také na obsazení. Zde všechny o x hlav převyšuje Tony (R. Downey jr.), Charakter, který jeho postava má, úžasně dokáže vyšvihnout a k tomu jeho vzezření, které vše dokresluje. Jasně, že doporučuji. ()

jurama525

Strašně pěkně technicky zpracovano . Charakter Tonyho Starka mně opravdu pobavil no prostě parada. Robert Downey Jr ho zahral paradně . Bylo to i docela vtipne. Tenhle železňak ma na plátně ještě velkou budoucnost. ()

Eldrick

Veškeré moje sympatie směřují k Robertu Downeymu Jr., na jehož charizmatu celý snímek stojí. Bez něho by byl Iron Man poloviční. Překvapila mě schopná režie "herce", Jona Favreaua, který nic nepodělal. Inu, zůstaň za kamerou Jone, tam ti to jde líp než před ní. ()

Colonist

Ač je mým nejoblíbenějším marvelovským superhrdinou Spider-Man, musím uznat, že jeho filmové příběhy stojí převážně na nadupaných akčních sekvencích. Spidey bojuje s doktorem Ockem, zdemolují při tom půlku New Yorku a divák žvýká popcorn a baví se. Jak ale Peter sundá kostým a tlachá s tetičkou May nebo fňuká kvůli Mary Jane, je to místy otravné a divák čeká, kdy už zase budou auta lítat vzduchem. I když jsou akční sekvence v Iron Manovi povedené (oproti jiným komiksovým filmům možná trochu komornější), jakmile Tony Stark sundá oblek, je to snad ještě lepší. Robertu Downeymu Jr. tahle role sedla a je v ní neuvěřitelně cool. Jestliže ve Spider-Manovi psychologie hlavního hrdiny chvílemi pokulhává, tak tady funguje po celou dobu. Zásluhu na tom má kromě skvělého RD jr. i dobře napsaný scénář. A až budu někdy potřebovat asistentku, brknu Gwyneth Paltrow :) Je to tak na 4 a půl, ale jelikož měl ten film prostě něco navíc, dám to na pět. ()

Skip

Přiměřeně vtipné a slušně akční. Rychlá a blesková zábava na kterýkoliv úsek dne. Velmi dobrá adaptace komiksu, kterou možná někdo nezkousne, ale faktem je, že odejít z kina nebo vypnout TV umí každý. Takže vzhůru do oblak a dělat svět lepším. ()

Dont

Jako filmová adaptace komiksu mě to vůbec nezklamalo. Zrod Iron Mana v jeskyni, narcismus i nadhled Roberta Downeyho, flirtování se sekretářkou, pár solidních akčních scén, tohle všechno příjemně utíkalo a ani chvíli jsem se nenudil. Jasně, že nějaké mouchy by se našly, ale neměl jsem nutkání jim věnovat pozornost. A hlavně jsem je vzhledem ke komiksovému žánru už dopředu vytěsnil - např. předpokládané a celkem pochopitelné nelogičnosti, „díry“ ve scénáři, či „nečekané“ zvraty. Robert Downey hraje s velkým přehledem a nenuceně, rád jsem viděl Jeffa Bridgese v roli záporáka a po téhle roli definitivně registruji Terrence Howarda viděného již v Crashi. Ke kouzelné Gwyneth Paltrow alias „Pepper“ nemám co dodat, nechal jsem se jí úplně poblouznit, užíval jsem si každý její výstup a čekal, kdy se znovu objeví. ()

*Elfík*

Normální klasickej Golem. Jeden nechutnej americkej žvanec s masiči uvnitř, holka s hroznym dabingem a rozbitej auťák. Že si dělali škodu. Lampu v hrudníku mám taky. (Divíte se, proč jsem přešla do nespisovného a skoro až vulgárního slangu? Nedivte se). ()

Aleee89

Iron Manovi fandím, protože je v lecčem jiný. Konečně tu nemáme loosera z chudé rodiny, který se zázrakem stal spasitelem světa, ale bohatého, drsného a trochu zparchantělého týpka, který má vše na háku a dobro koná jen tak mimochodem. Robert Downey Jr. stvořil cool hrdinu, snímek příjemně odsýpá, nechybí vtip. Ráda se podívám na další díly. ()

fallangell

Moji navstevnost kina v posledni dobe silne ovlivnuji trailery, a trailer na Iron mana byl jednim slovem uzasny, proto me prekvapilo, kdyz jsem byl druhy den od premiery v kine uplne sam. Dobre ale to je trosku mimo misu, zpatky k filmu, je UZASNY. akce, herecke vykony, snad az na agenty shieldu, kteri jsou HODNE "naivni", zminil jsem uz super akci?, delku, ktera je bomba a kazdou chvilku si jsem si uzival. opravdu se tesim na vse co na nas marvel vychrli priste, protoze tohle bylo zkratka amazing ()

dee-key

Pecka! Komixy, to je moje. Jako že Spider man mě nějak nevzal, ale železňák mě dostal. Docela Starka vystihli, co se týče vizáže (pravda, měl by mít dlouhé vlasy, ale co) a ten oblek, no paráda. Stan Lee si zase vyystřihl roličku. Mimochodem, jestli an to půjdete do kina, seďte tam až do konce, je tam krátká scénka s velitelem SHIELDu. Těšim se na Avangers!!! ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří