Reklama

Reklama

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

  • USA Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (více)
Trailer 6

Obsahy(1)

Borat Sagdijev je kazašský televizní reportér, kterého ministerstvo informatiky vyšle do Spojených států natočit reportáž o tom, jak dobře se tam žije, z čehož se má pak kazašský národ poučit. Ve Státech se Borat snaží s každým spřátelit (tak, jak je zvykem v jeho zemi), ale pro to nemají místní pochopení. Ubytují se v příjemném hotelu na Manhattanu, kde Borat za svůj pokoj považuje již výtah. Vydá se do města, kde se chová stejně jako doma, což většinu obyvatel města pohoršuje. Boratova první reportáž na americké půdě je o tom, že Američané jsou lidé s velkým smyslem pro humor a že by se obyvatelé Kazachstánu od nich mohli učit (neboť jsou podle Azamatova zjištění až na 97. místě ve světě). Po reportáži se Borat v hotelu dívá na televizi, kde zahlédne kousek ze seriálu Pobřežní hlídka a zamiluje se do CJ, postavy, kterou hraje Pamela Andersonová. Druhý den se dostane mezi feministky, kde se snaží přijít na to, oč vlastně v tomto hnutí jde, ale nijak zvlášť je nevnímá, protože stále myslí na CJ. Feministky mu řeknou, že se jedná o Pamelu Andersonovou. Borat by ji rád poznal, ale nemůže, je totiž ženatý a jeho žena by mu dala co proto. V hotelu však dostane zprávu z domova, že jeho žena zemřela ve spárech medvěda, a tak mu už nic nebrání vydat se za CJ – Pamelou do Kalifornie. Jen ještě musí přesvědčit Azamata, že další reportáže musí natočit mimo New York... Protože Azamat odmítá po 11. září použít letadlo, musejí si obstarat auto. Ovšem nejdřív se musí Borat naučit řídit a poté pořídit samotný vůz. Jediné, co si však z rozpočtu můžou dovolit, je bývalý zmrzlinářský vůz, ve kterém se pak vydávají na cestu... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 6

Recenze (1 418)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tak tahkle jsem se v kině nenasmál už hodně dlouho (a nebyl jsem sám,smálo se skoro celé kino). Cohen tu prostě předvádí něco, co se nedá jen tak popsat. Z každé situace umí vytřískat co nejvíc a během 80 minut filmu stačí urazit skoro všechny (ostře to schytávají hlavně židé, i přesto že on sám židem je). Film plyne velmi rychle a ani chvilku jsem se nenudil. Přemýšlím mezi 4* a 5*, nakonec dám ale známku vyšší, protože věřím, že mě tento film ani napodruhé nezklame a budu se bavit možná ještě víc. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Něco tak vtipného jsem ještě nezařil. Za celý svůj život jsem nebyl v sále, který by se po celou dobu nějakého snímku nepřetržitě smál. Borat je rozhodně komedií století, né-li v dějinách kinematografie a jsem si téměř jistý, že si ji užije každý. Na jednu stranu se jedná o road-show s nesmírně jednoduchým příběhem, na stranu druhou to je mimořádně odvedená práce na komediálních scénkách. Asi jediné čeho se bojím je trvanlivost tohoto snímku, zatím moc nevěřím, že by byl na více než jedno zhlédnutí. Každopádně je to blbost, ale skvěle jsem se bavil a za to dženkuju. Fajné 100% [TOP 19/10 68%] ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Borat představuje nejen past pro všechny aristokraty, konzervatisty, moralisty a vůbec lidi lpící na společenských normách, ale jak je vidět, zdařile šálí i některé filmové anál-lytiky. Borat podle mě není dokumentární drama se skrytými metaforami a sociologickými hodnotami, třebaže by byly zvrácené, jsou to spíše jen pospojované extravagantní výstupy Sacha Baron Cohena, tak aby navzájem tvořily pokud možno celistvý film. Nechci ho shazovat, věřím, že to zdaleka není takový buran, za kterého se vydává, ba naopak se mi jeví jako velice kreativní a neuvěřitelně vtipný člověk, ale stejně tak myslím, že Borat byl koncipován výhradně jako komedie, šílená, sprostá, urážlivá a nezaměnitelná komedie. Vše má jediný účel - maximální vtip nehledě na boření i těch nejzazších hranic politické korektnosti... A funguje. 8/10 ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl dát 4* a napsat úplně jiný komentář, ale po přečtění komentářů některých kolegů uživatelů jsem se znovu rozchechtal a pochopil zcela smysl Borata, posuďte sami : uživatel Altamir nám dává vysvětlení z koho si film dělá srandu a z koho ne, co není sranda a co je sranda a jak si tu srandu máme přebrat. To mě přivedlo na myšlenku, aby ke každé komedii, grotesce nebo satiře byl napsán obsah a pak vysvětlivky od Altamira. Další sranda je, že někdo píše že to uraží židy, jiný zase že je to vůbec neuráží, někdo bere Borata jako autentistický dokomunent, jiný jako připravený film. Další uživatelé jsou nadšeni, že vidí tolik chyb a záporů u američanů. Pro jedny je scéna kde se Borat rochní hlavou ve velké prdeli svého kazažského kolegy důvodem k 5* pro jiné zase důvod k odpadu. A to jsem nečetl ještě žádné kecy od novinářů k tomuto filmu, to bych se chechtal asi ještě dlouho. Sílá BORATA pro mě spočívá, právě v následných reakcích na něj. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že místa, kde úsměv doslova mrzne na tváři, se ve filmu střídají s těmi, ve kterých mrzne z úplně opačných důvodů. Jenže tenhle, za normálních okolností pro mě zapovězený humor, je díky interakci s (alespoň pokud budeme věřit prvnímu dojmu a Františku Fukovi v Cinemě) vesměs nic netušícím okolím, postaven na úplně jinou úroveň (na rozdíl třeba od "Indahaus"). Sice si Cohen ve filmu trochu recykluje své předchozí Boratovské nápady, ale v kombinaci s "reálným" příběhem o cestě za vytouženou láskou vzniká celkem unikátní směs, ve které jsem se sice smál na stejných místech jako parta výrostků s popcornem za mnou, ale často pravděpodobně z úplně jiného důvodu. Škoda, že už asi patříme do těch civilizovanějších končin, vidět něco takového o nás... ()

Galerie (50)

Zajímavosti (68)

  • Kazašská vláda proti snímku protestovala a problém nakonec řešila i s americkou vládou. Na zlepšení image země si nakonec najala dvě PR firmy a zaplatila několikastránkovou reklamu v The New York Times. Vláda dokonce Cohenovi mazala webové stránky s kazašskou koncovkou. (imro)
  • Sacha Baron Cohen (Borat) v tomto filmu nemluvil kazašsky. Při rozhovorech s Kenem Davitianem (Azamat Bagatov) používal kombinaci hebrejštiny s vymyšleným ruským přízvukem s trochou židovského nářečí. Obvykle nemluvil ani žádným slovanským jazykem, vyjímkami jsou polské větičky: "Jak się masz?", "Dzień dobry" a "Dziękuję". (Specs)

Související novinky

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (více)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (více)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)

Reklama

Reklama