Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

• USA Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Borat Sagdijev je kazašský televizní reportér, kterého ministerstvo informatiky vyšle do Spojených států natočit reportáž o tom, jak dobře se tam žije, z čehož se má pak kazašský národ poučit. Ve Státech se Borat snaží s každým spřátelit (tak, jak je zvykem v jeho zemi), ale pro to nemají místní pochopení. Ubytují se v příjemném hotelu na Manhattanu, kde Borat za svůj pokoj považuje již výtah. Vydá se do města, kde se chová stejně jako doma, což většinu obyvatel města pohoršuje. Boratova první reportáž na americké půdě je o tom, že Američané jsou lidé s velkým smyslem pro humor a že by se obyvatelé Kazachstánu od nich mohli učit (neboť jsou podle Azamatova zjištění až na 97. místě ve světě). Po reportáži se Borat v hotelu dívá na televizi, kde zahlédne kousek ze seriálu Pobřežní hlídka a zamiluje se do CJ, postavy, kterou hraje Pamela Andersonová. Druhý den se dostane mezi feministky, kde se snaží přijít na to, oč vlastně v tomto hnutí jde, ale nijak zvlášť je nevnímá, protože stále myslí na CJ. Feministky mu řeknou, že se jedná o Pamelu Andersonovou. Borat by ji rád poznal, ale nemůže, je totiž ženatý a jeho žena by mu dala co proto. V hotelu však dostane zprávu z domova, že jeho žena zemřela ve spárech medvěda, a tak mu už nic nebrání vydat se za CJ – Pamelou do Kalifornie. Jen ještě musí přesvědčit Azamata, že další reportáže musí natočit mimo New York... Protože Azamat odmítá po 11. září použít letadlo, musejí si obstarat auto. Ovšem nejdřív se musí Borat naučit řídit a poté pořídit samotný vůz. Jediné, co si však z rozpočtu můžou dovolit, je bývalý zmrzlinářský vůz, ve kterém se pak vydávají na cestu... (TV Prima)

manti

Čekal sem od toho teda více. Ze začátku sem se i párkrát pousmál, ale v druhé půlce to už hraničilo s trapností. Jediné co tento film dokázal je, že nasral skoro celý svět (kromě Evy a Vaška). ()

kwoky

OMG! Sacha nastavuje americanum neuveritelne nechutne zrcadlo. Kdyz jsem koukal na fanatickou "bandu" "krestanu", tak jsem si rikal, jaky je rozdil mezi americkym krestanem a sebevrazednym arabem... Krome teto poznamky musim dodat, ze film je doslova NARVANY hlaskami a fory. Zadna hlucha mista zde nejsou. Je to smrtelne vtipne a zaroven k zamysleni (Opravdu zijeme spravne? Co zbytek sveta? Jak zije?) Nezapomenutelny zazitek. ()

Sairina

Borat je vellmi přeceňovaný film. Všude psali, že je to nejlepší ironická komedie na USA, mě to připadalo jako velmi nepodařený a nudný film. Patří do žánru komedie, ale já se smála jen zápasu dvou nahatých "kazachů" a večeři u místního reverenda. Člověk, který chce vidět tenhle film, se chce bavit a né jen tak koukat, jak jsou amíci tupí. ()

Radim

Místy hodně drsný film. Sice jsem se smál a říkal si, jací jsou ti američané idioti, ale kdo ví, jak by dopadl Borat u nás v Čechách. ()

Angelino

pobavil som sa, dostal niekoľkokrát do rozpakov, zamyslel... zamyslel nad tým, kam až môžu siahať hranice morálky pri nakrúcaní filmu, či prostriedky môžu byť naozaj ospravedlnené účelom. Ak ide o nahliadnutie do americkej kultúry, jej zosmiešnenie či sociologickú štúdiu ako to v svojom príspevku nazval Altamir, začínam byť unavený z tých ladených antiamericky. Zaujímalo by ma, koľko z úspechu, ktorý Borat má, je vďaka nadhľadu a pochopeniu inteligentných divákov bez morálnych predsudkov a koľko práve pre to, že je zameraný na američanov. Rozmýšľam ako veľmi by sme sa bavili, ak by Borat prechádzal po našich dedinách, keby sa stretával s našimi ľuďmi a nahliadol do tej našej kultúry. Obávam sa, že výsledok by mohol byť veľmi podobný, len už by sme sa možno tak dobre nepobavili.... teda, aspoň v TO dúfam. ()

Káronoš

(Pro začátek: Borat není žádný prachsprostý rasista a svým jednáním pouze poukazuje na nesmyslnost rasismu a nejenom něj. Takže se nejdříve zamyslete nad svými ukvapenými záběry o silném rasistickém podtextu z úst hlavního hrdiny a pochopte skrytou hloubku jeho "poselství"). Naprosto originální, spontální a ulítlá porce zábavy, která má za prvotní účel pobavit a to se jí daří ku*evsky dobře. Humor je velice ostrý, což si najde celou řadu odpůrců a záporné kritiky, ale musíte si uvědomit, že skvěle propracovaná postava Cohena (Borat) žádné mravní meze nezná a "normální" (americký) způsob života je mu a neznámý a dusud nepoznaný. Pokud na tyto "podmínky" přistoupíte a budete respektovat pravidla, které snímek nastolil (chce to mít nadhled nad věcí), budete se bavit více než královsky a smích nebude znát konce. Borat je dosud nejvtipnější inteligentní sonda do americké kultury a svým svérázným stylem natáčení nahlíží do mnoha nevšedních situací, v kterých se američtí občané mají možnost svobodně předvést a poukázat na svou "dokonalost". I like you, Borat! Hodnocení: 9/10. ()

Ondis

4 hvezdičky zůstávají. Musel sem se podívat znovu a zase sem se hafo nasmál, nejvíc mě dostal svatební pytel :-) 75% ()

jasiska

Som veľmi rozorvaná, čo sa tohto filmu týka. Niektoré fórky boli super, ale dojem kazia tie zvyšné momenty, či už trápne alebo až nechutné (viď bitka a naháňačka dvoch naháčov - brrrr). Navyše, niekedy som si nebola istá, či niečo má byť zosmiešňovanie Ameriky alebo Kazachstanu. ()

melkor323

Baron Sacha Cohen je génius. čo viac k tomu dodať....totálna brutalita ukazujúca amíkov takí akí sú, bez prikrášlení. A tie zaverečne titulky.... Exremna pecka! Už aby bol BRUNO! ()

mirkaaa

Další z filmů, který má vysoké hodnocení, ale mě se prostě nelíbil. Na tento film jsem se dívala se svým přítelem, kterému se líbil, vlastně si tento film pořídil on, mě ale připadal pouze rádoby vtipný až stupidní. ()

Wishkah

šokující, vtipné i nechutné nakoukání do amerycké kultůry. Tam kde Michael Moore kombinuje a převrcí, tam Sacha Baron Cohen totálně zesměšňuje. Borat je bohužel v některých částech docela nechutný, ale naproti tomu je v několika částech doslova kulervoucí. ()

magratha

Kdyby mi to systém dovoloval, dala bych tak tři a půl hvezdičky. Film je to nesporně zajmavej a originální. Jen málokdo si troufne takhle otevřeně a bez skrupulí zesměšňovat američany. Tedy samozřejmě, že je ve světě zesměšňuje kde kdo, ale tohle je jednak střelba do vlastních řad a jednak se ti lidé zesměšnili sami. Film je absurdní, přehnaný a směšný. Osobně nemám ráda trapné scény, ale v tomto filmu se daly i vydržet, neboť na ně reagovali lidé zcela přirozeně a ne podle scénáře. Asi bych navrhla trochu méně živočišnosti (viz scéna bojujících naháčů). Co ještě oceňuji je to, že film ukázal, kdo všechno má ve světě smysl pro humor a kdo se bere příliš vážně. ()

Ezekiel1

Cohen je bravurní a především velmi odvážný umělec. O tom žádná. Jak Borat tak Brüno mají své megavtipné scénky, při kterých jsem se hluboce zasmál a vyprsk, nestydím se za to. Jenže humor tohoto tipu je na mě zřejmě ještě příliš novátorský a šokující zároveň, že jsem mu nedokázal zkrátka přijít na chuť. ()

Piškotka

Tak to je tutovka. Zemitý humor, bavila jsem se od začátku do konce. Saša skvělý, scény až animální, ale jsme přece lidi. Líbí se mi hlavně to, že si film na nic nehraje, nesnaží se být intelektuální nebo srdcebolný, je to jako ze života. Třeba jak se zamiloval do Pamely:-) ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (více)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (více)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)