Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu

• USA Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Borat Sagdijev je kazašský televizní reportér, kterého ministerstvo informatiky vyšle do Spojených států natočit reportáž o tom, jak dobře se tam žije, z čehož se má pak kazašský národ poučit. Ve Státech se Borat snaží s každým spřátelit (tak, jak je zvykem v jeho zemi), ale pro to nemají místní pochopení. Ubytují se v příjemném hotelu na Manhattanu, kde Borat za svůj pokoj považuje již výtah. Vydá se do města, kde se chová stejně jako doma, což většinu obyvatel města pohoršuje. Boratova první reportáž na americké půdě je o tom, že Američané jsou lidé s velkým smyslem pro humor a že by se obyvatelé Kazachstánu od nich mohli učit (neboť jsou podle Azamatova zjištění až na 97. místě ve světě). Po reportáži se Borat v hotelu dívá na televizi, kde zahlédne kousek ze seriálu Pobřežní hlídka a zamiluje se do CJ, postavy, kterou hraje Pamela Andersonová. Druhý den se dostane mezi feministky, kde se snaží přijít na to, oč vlastně v tomto hnutí jde, ale nijak zvlášť je nevnímá, protože stále myslí na CJ. Feministky mu řeknou, že se jedná o Pamelu Andersonovou. Borat by ji rád poznal, ale nemůže, je totiž ženatý a jeho žena by mu dala co proto. V hotelu však dostane zprávu z domova, že jeho žena zemřela ve spárech medvěda, a tak mu už nic nebrání vydat se za CJ – Pamelou do Kalifornie. Jen ještě musí přesvědčit Azamata, že další reportáže musí natočit mimo New York... Protože Azamat odmítá po 11. září použít letadlo, musejí si obstarat auto. Ovšem nejdřív se musí Borat naučit řídit a poté pořídit samotný vůz. Jediné, co si však z rozpočtu můžou dovolit, je bývalý zmrzlinářský vůz, ve kterém se pak vydávají na cestu... (TV Prima)

sedm.1

Boratovi jsem se skutečně hooodně dlouho vyhýbal a na rovinu říkám,že jsem mu ani trochu nevěřil.Nevím ani co jsem čekal,snad nějakou protiamerickou propagandu(to je teď moderní,ne?),nebo humor intelektuálního zaměření.Ani postavička Sacha Baron Cohen mi nic neříkala,takže má nedůvěra byla obrovská.Nadšení po shlédnutí Borata bylo poté ovšem ještě větší!Ať jsem čekal cokoliv,tohle byl mazec!Spíš než o intelektuální humor se jednalo o humor fekální,spíš než o protiamerickou legraci se jednalo o dělání si "prči" ze všeho a ze všech.Ze všeho nejvíc mě ale překvapila celková drsnost a neurvalost,Boratovi není nic svaté a to je fajn!Borata snad nelze ani považovat přímo za filmový příběh,ikdyž nějakou tu základní dějovou linku má,spíš mi to přišlo jako sled výborných skečů.O S.B.Cohena se určitě po Boratovi začtu zajímat víc,ten člověk je fakt neřízená střela!BRAVO ()

kisha odpad!

velké díky za tenhle film, nerozesmál mě ani jednou, což značí, že můj smysl pro humor je trochu jinde a snad trochu výš:)jistěže je to celý jeden velkej vtip a satira snad na všechno, co vás napadne, jenže...to dělají třeba Monty Pythoni taky a neztrácejí přitom úroveň a vkus. A to prosím pěkně nejsem pobouřena "odporností, nechutností a zvráceností", jak to taky někdo komentoval...jen mi Borat zkrátka nepřišel na "komedii roku" ani trochu komediální;) ()

Mr.Jackass

Kdyby jste nad tímto filmem přemýšleli, tak zajisté dáte max 1 *, ale když si jenom sednete do křesla a užíváte si americkou blbost tak se celkem i nasmějete a tento film si užijete. ()

Danoboss

4 hviezdičky za veľmi vtipný príbeh, nabitý originálnym humorom a ešte jedna za celkové spracovanie, orignalitu, novátorstvo.. úžasný projekt. ()

BMAJTZ odpad!

Tenhle film ma neco co jsem snad jeste nevidel a to extremne dlouhy nazev. Jinak mi to prislo jako trapnost nad trapnost. Ali G byla sice blbost ale koukat se na to dalo. Tohle je neco kde nevim co si o tom myslet. Chvili se to tvari ze si dela prdel z nevedomosti lidi ale pak se to prekoti v prehravani roli a vymysleni pseudoscenek. Tohle je traparna a 80 ztracenych zivotnich minut. ()

lskala

Nezdálo se mi to příliš autentické. Pár scének určitě jo, ale drtivá většina scének je alespoň trochu přihraná. Sýr z cecku obtloustlé Kazašky, koule toho špekouna a krásná Pamča na závěr - to jsou tři nezapomenutelné scény. 60% - 3*** ()

Cejny

Šílený a šokujícně dobrý film s ještě šílenějším Cohenem. Určitě jsem si Borata oblíbil víc, než Aliho G a Bruna. ()

Sdoom

Absolutní zklamání a zhnusení. O Americe Borat člověku alespoň trošku znalému tamější kultury neřekne nic převratného ani zajímavého. Ano jsou tam jako i jinde na zemi rasisti, antisemiti a nacionalisti, ale kde nejsou? Být Američanem, tak mě tento film asi urazí (obvzlášť jakožto voliče Baracka Obamy). A být Kazachstáncem? Tak mě urazí dvojnásob, pokud by mou zemi reprezentovalo neomalené, sprosté, antisemitské a téměř dementní hovado jakým Borat bezesporu je. Vůbec se nedivím kazachstánské vládě že proti filmu podala protest. Aha, ona to má být komedie a nadsázka, takže by to člověk neměl brát vážně a vzít to s humorem. Ale kdeže ten humor a ta nadsázka je? V nechutné rvačce dvou nahejch magorů na posteli o Pamelu Anderson? Nebo snad ve zpívání americké hymny s vskutku "originálním" textem? Ne, opravdu ne...jedna hvězdička, i když ani sám nevím za co. ()

ranp

Tenhle film rozhodně není pro každého. Jak tak koukám na hodnocení ostatních, tak se zde vyskytujou velké rozdíly. Mě Borat pobavil, byť je to místy drsný humor a často jde až na hranici vkusu. Zapamatovatelných scén je tu podle mě hned několik, mě nejvíc utkvěla ta pasáž, kde se Borat setkává s Pamelou, ta scénka fakt neměla chybu :-) ()

kenkaku

Borat byt moja absolutnyj pervoj meeting s Baron Sacha Cohen a totálně mě udělat. Nikagda nebudět jiného fylmu daleko, daleko podobnemu jako tento. ()

herr_carter

Netradiční sprostota a ukázka zesměšnění maloměstského života v kostce, první polovina na 4*, druhá na 2*, byť se takovýto typ filmu hodnotí jenom velice těžko..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Kelly2502

:D Ak hľadáte film,ktorý je genialny a urážlivý zároveň tak ste na dobrej adrese :D :D :D Videl 6 krát a 6 krát plakal od smiechu....mohlo to však kľudne byť tým,že mi stačí tento typ humoru :D Najlepší Cohenov film ()

Circumscriptor

Moje očakávania ohľadom Borata boli dosť rozpačité, ale s čistým svedomím môžem povedať, že hneď po Diktátorovi to bol asi najmenej stupídny Cohenov film. Je dosť úsmevné, že všetky scény so Židmi nerobili nejaký extra veľký problém Sachovi Baronovi Cohenovi, keďže je sám Žid. Scéna, keď chce Borat uniesť Pamelu Anderson je nepopísateľná. Všetko sa mi to ako Slovákovi zdá pomerne vtipné, ale kebyže sa narodím ako Kazach, tak by mi až tak do smiechu nebolo. ()

srbak

Borat búra všetky medze v novodobej komédii a svojim neortodoxným prístupom a formátom formuje nový druh v tomto žánri. Cohenove pseudonymy sú proste geniálne - v prestrojení sa cíti ako doma a parádne sa dokáže vcítiť do každej úlohy, ktorú si sám pre seba vymyslí. A že teda toho dokáže Sacha navymýšľať mu o tom svedčí každá scéna v tomto filme. Aka ako to dokáže jeden komik natrieť všetkým vďaka zaužívaným stereotypom o východných civilizáciách. ()

Maynard.

Jako jo... Spoustukrát sem se zasmál a to fakt upřímně. Jinak nejsem kdovíjakej příznivec bláznivejch komedií,ale tohle sem si nemohl nechat ujít. S.B.Cohen se tímhle pravděpodobně nadosmrti upsal téhle roli, která ho bude provázet celým životem. Docela se divím, že ho ještě nikdo z kazachů nesejmul, páč z tohodle národa udělal fakt krutopřísný Vidláky :o) ()

JADIM

Tak tomuto frajerovi patrí pocta za to, že sa mu svojím sedláctvom podarilo zosmiešniť a strápniť západný, východný, prvý, druhý, tretí svet a ešte neviem čo všetko. Na ceste po Amerike s reálnym základom a krkolomnou angličtinou dokázal vytvoriť situácie a hlášky na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. 8/10 (Videné 23.1.2020, Originálne znenie) ()

hudryhudry

Ne, tohle ne, už nikdy! Právě jsem přišel z kina a jsem velmi zklamaný, protože podle výborných kritik jsem byl na Cohena dost natěšený. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem viděl ten hnus, co byl promítán. Po nadějném začátku jsem doufal, že film se pořádně rozjede a potěšeně jsem chroupal popcorny, po chvíli mi však kukuřice uvízla v krku a začal jsem se lehce dusit znechucením. Pár dobrých gagů zabilo zbylých 98% špatných a některých až odporných. Při sledování gay souboje Cohena a Davitiana, kdy přes plátno kina svítila hnusná tlustá chlupatá prdel a v ní zabořený Borat, se mi začal zvedat kufr. Ale co mě rozpálilo nejvíc byl do očí bijící antisemitismus, na kterej jsem opravdu alergickej a ktrého bylo opravdu moc. Židovka snesla vejce, děti, utíkejte ho zabít. No to mi přijde nehorázné, kdyby to alespoň bylo vtipné. Tak pro nějakého vyholeného nácka by to možná bylo inspirující, ale pro mě to byl projev rasový nenávisti, která tu byla naposledy takto prezentována za 2. sv. války! Film je založen na ponižování Kazachů, otravování a znemožňováním se před obyčejnými lidmi a je plný hnusných sexuálních choutek přiblblého Borata. Vím, že to bylo smyslem filmu, ale podle mě to nebylo vtipné, ale trapné. Přehršel zkomolených úchylných názvů ve stylu važína, sexuální úmylsly s Pamelou a fotka Borata s hlavou u penisu kazašského chlapce podle mě spíš hraničilo s nějakým softpornem, a to nemluvím a nechutném onanování toho odporného tlustoprda a o pozdějším souboji, který se mohl líbit leda tak fetišistům. No, být Kazachem tak to odsoudím, ale každému musí být jasné, že tenhle bastard moc dlouho nevydrží, po 1 shlédnutí se i pro příznivce stane okoukaným. Ale musím přiznat, že film také docela ztrapňuje Američany, což mě opravdu nevadí:) Takže, adios Borat, never more, go back to your village in Kazachstan and never return. End. P.S: Asi jsem byl někde jinde, ale při "filmu" se v sále neozýval smích, ale jen trapné ticho, které rušilo občasné pousmátí několika studentíků v řadě za námi. ______ Po druhém zhlédnutí jsem už jaksi pookřál a Borat mě už tolik nepobuřoval, přesto svůj předchozí koment zachovávám, abyste viděli mé první dojmy po příchodu z kina. Přesto to není typ komedie, která by mě upoutala a rozesmála. Ale napodruhé bych zvýšil hodnocení na 2*.. ()

Lavi

Svérázný Cohenův humor se opět dostal do světa. Film není jen snůškou seků, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sacha si, daleko víc než z Boratovy rodné krajiny, dělá prdel z hvězd a pruhů. Rozhovory s feministkami, Texasany, fanatickými křesťany či jakousi smetánkou při stolování odhalují americký pohled na svět a na chudáka kdesi z "postsovětska". A bacha, to jsme pro část západní populace stále i my. ...no ale hlavně jde o ty džouky. ()

Wotan

Tak dát tomuto filmu nálepku komedie je dost zavádějící. Párkrát se zasmějete, ale jinak je to dlouhá směsice trapností a nudy. ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (více)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (více)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)