Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

Sobis87

Temný rytíř sklízí úspěchy na všech frontách. Kritici ho vynášejí do nebes, diváci ho zbožňují, ať už jde o běžné diváky nebo o komikové geeky a v kinech se na něho stojí fronty tak dlouhé, že i legendární Titanic se začíná bát o to, že mu bude odebrán titul nejvýdělečnějšího filmu všech dob. Připočtěte si k tomu ještě spoustu rekordů v návštěvnosti a celkově třetí místo na imdb.com a musí vám dojít, že se jedná o něco opravdu velkého. A já po shlédnutí tohoto filmu musím dát všem těm nadšencům zapravdu – Temný rytíř je vskutku geniální. V jeho stínu působí předešlý Batman začíná jen jako jakýsi prolog – startovací dráha pro tento majstrštyk. Nechci tím předešlý díl nijak shazovat, naopak ho zbožňuji a je to velmi kvalitní film, ale až Temným rytířem nám Christopher Nolan ukázal film, který si zaslouží, aby se nazýval geniálním. To, jakým způsobem bratři Nolanové přistoupili ke komiksové adaptaci, je naprosto ohromující. Dokonce by se dalo říct, že Temný rytíř už ani není komiksem, ale kriminálkou, psychologickým dramatem a epickou tragédií v jednom. Komikové vlivy jsou sice cítit v mnoha rovinách, například u postav, které jsou sice věrné svým papírovým předobrazům, ale jejich vyobrazení je realističtější a vrstevnatější a celkově složitější, než jak jsme zvyklí u komiksů. Batman (Christian Bale) není jen tím tajemným detektivem s traumatem z dětství, jak jsme ho znali v Burtonově verzi, jeho postava tady je tápajícím člověkem, který se marně snaží bojovat se svým údělem strážce Gothamu, který mu hatí plány na normální život. Jedinou jeho nadějí je státní návladní Harvey Dent (skvělý Aaron Eckhart), statečný bojovník se zločinem, který by se mohl stát Batmanovým nástupcem. V Nolanově světě ale není nic jednoduché a černobílé, a tak i Dent ztrácí pevnou půdu pod nohama a jak je všem známo, stane se z něho zohyzděný psychopat Dvě tváře (stále ale nikoliv typický záporák, na to je jeho postava až příliš složitá). Právě sledování Dentova osudu je tou největší filmovou tragédií jakou jsem za poslední léta viděl. Kdo by čekal, že se něčeho takového dočkáme právě u filmu o komiksovém hrdinovi v netopýřím kostýmu. Dokonce se musím přiznat, že postava Denta pro mě byla zajímavější než samotný Batman, což ale nevidím jako nějaký zápor, nemůžu přeci tvůrcům vyčítat, že vytvořili tak skvělé „vedlejší“ postavy a poskytli jim ve filmu tolik prostoru, kolik si zaslouží. Největší hvězdou film přesto ale je Joker. Zapomeňte na jeho předchůdce v podání Jacka Nicholsona, který v porovnání s ním působí jako neškodný děda. Tenhle Joker je nepředvídatelný psychopat, který neustále překvapuje nejen postavy ve filmu, ale i diváky samotné (trik s tužkou je bezkonkurenční). Je to anarchista, o němž nevíme prakticky nic a to, co nám o sobě ve filmu prozradí, následně vyvrátí a nikdo zase nic neví. Navíc způsob, jakým ho Heath Ledger ztvárnil je geniální (vím, že to říkají všichni, ale je to prostě tak). Šílený hlasový projev, nervně nanesený make-up, jizvy v obličeji, těkavá gesta a všechno to oblizování a mlaskání…prostě skvělé. Z téhle postavy jde opravdu hrůza a vždycky, když se objevil na plátně, jsem se sevřeným hrdlem a zatajeným dechem čekal, co krutého zase provede. Když teď tak přemýšlím nad obrovským množstvím postav ve filmu a faktem, že každá z nich má svou vlastní vrcholnou scénu, tak se divím, že má film „pouhé“ dvě a půl hodiny. Příběh je velmi vrstevnatý, každá z postav zaujímá určitý postoj, hraje vlastní hru a je jí přidělen určitý motiv. Čerstvě jmenovaný komisař Gordon (Garry Oldman) se potýká s korupcí, Rachel Dawes (Maggie Gyllenhaal) se zaplete do milostného trojúhelníku, mafián Salvatore Maroni (Eric Roberts) má zase problém s z řetězu utrženým Jokerem a nechybí ani sluha Alfred (Michael Caine), který má strach o zdraví Bruce Waynea nebo vynálezce Lucius Fox (Morgan Freeman).Co se týká tempa, je Temný rytíř nepřetržitou jízdou od začátku do konce. Díky hutnému ději a faktu, že se na plátně stále něco děje, nemá divák možnost ani na chvíli vydechnout a ty dvě a půl hodiny utečou neskutečně rychle. Navíc ke konci mi film připomněl Andersonovu Magnólii, která ve své poslední hodině gradovala a zrychlovala tempo až do bombastického finále. A nejúžasnější na tom všem je, že jakýkoliv dialog je stejně strhující jako akční scény, a to hlavně díky skvěle napsaným scénám a parádnímu castingu. A pokud jde o akci, která byla v předešlém dílu poněkud nepřehledná, tak tady si Nolan taky zaslouží pochvalu. Akce je strhující, živočišná, monumentální a efektní, a to všechno bez použití velkého množství digitálních efektů a zpomalovaček. Nolan točí klasickým způsobem, klade velký důraz na kompozici, ale zároveň se nebojí v některý scénách trochu utrhnout ze řetězu a naservírovat nám nějaké ty kamerové oblety a nápadité scény (Joker jedoucí v policejním autě s hlavou vystrčenou z okénka, převrácená kamera při závěrečném rozhovoru Jokera s Batmanem, „sonar“…). Abych to shrnul – Temný rytíř je určitě nejlepší batmanovský film, rozhodně to je nejlepší film podle komiksu (nikoliv však komiksový film), dost možná film roku (ale pochybuji, že se tento rok, dokonce ani pár následujících let dočkáme něčeho lepšího) a opravdu to je geniální zážitek, jak se o něm říká. Jen trochu lituji Christophera Nolana, protože bude mít co dělat, aby se s příštím dílem tomuto majstrštyku vyrovnal. 100% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Není to úplně 5* film, ale letošní nejlepší a nejlepší Batman. Sice šly někdy Jokerovi karty až moc na ruku, ale kde je to jinak? Navíc ho Ledger zahrál úžasně. # [monitor, 5.1] # příběh **** | hudba ***** | humor – | akce **** | napětí ** | pustil bych si znovu **** ()

Sonnery

Pět hvězdiček dávám pouze filmům, které mě donutily se buď nad sebou zamyslet nebo jsem se do nich tak vžil, že se staly mou životní součástí (např: když jsem poprvé viděl Goldfingera začal jsem si česat pěkně napomádovanou pěšinku na stranu - ty vole ta ostuda - a co na sobě nemělo límeček nemělo šanci - bylo mi 12 a s tou patkou jsem vypadal jak Hitler bez kníru) . Pak je ještě třetí těžkodefinovatelná skupina. Temný rytíř ale nespadá ani do jedné z nich. Je to super fim. Baví mě. Joker je famózní a nemůžu se ho nabažit....prostě je to neskutečný. Když jsem vycházel z kina byl jsem nadšen. Ale po několika dnech, to se u mých ***** filmů nestává, se mi nějak nechtělo ho vidět znova. Ani jsem se nepídil po zajímavostech (nutno dodat, že nebylo třeba, protože ty byly snad v každym novinovym článku). Pak jsem to shodou viděl podruhé. Zase mě to bavilo, ale úplně nepohltilo. Joker by měl radost 12/5/2010 - všechno, co jsem o Temným rytíři napsal, jsou blbý kecy! Páč jsem to viděl znova, znova, znova a znova. Musel jsem si koupit DVD... Každopádně by mě zajímalo, čím si Batman chrání slabiny? myslíte, že nosí suspenzor? Nebo to jeho batmanství je jen záchrana ega páč není co suspenzorem ochraňovat? Já vím...každý z vás mě teď nadává, co si to dovoluju, ale kdo z vás Batmanovu chloubu kdy viděl ()

Anderton

Tak tento film je každým zhliadnutím lepší a lepší a na každé ďalšie sa teším ešte viac. Vrchol komixových adaptácií a vrchol aj v kriminálnom, resp. gangsterskom žánri, minimálne v posledných dvoch desaťročiach. Scenár je maximálne prešpekulovaný, ako vždy u Nolana, to znamená, že ak sa sústredíte, tak držíte krok a môžete sa sústrediť aj na dokonalú akciu. Odpoveď na súčasný kontroverzný boj s terorizmom, vidno, že aj hyper človek batman by mal (nielen morálny) problém. Jediná, zato takmer zanedbateľná výčitka smeruje k minimálnemu zapojeniu občanov Gothamu, hrá sa výlučne iba na teritóriu zaangažovaných. Myslím v porovnaní s prvým dielom. Realistické vyznenie, resp. absenciu komixovej nadsadenosti si musí každý posúdiť sám podľa vkusu. ()

Tsuki

Stejně dobré, nebo snad dokonce lepší než jednička. Na ještě vyšší úroveň to pozvedává hlavně postava Jokera, a taky vůbec přesah celého filmu. Zatímco první díl byl prostě o tom, jak Batman začal a se vším se musel dokázat "poprat" a vyrovnat, druhý díl už směřuje trochu jinam a řeší se tam v podstatě otázka dobra a zla v člověku, morálka, lidskost a spravedlnost... Celkově silný film, který opět Nolan a jeho tým maximálně vyšperkoval pečlivostí a snahou o autenticitu. A Heath Ledger jako Joker mi vyrazil dech. Joker je ultimátní padouch, psychopat, kterého si nelze ničím získat a zastavit jeho řádění. O nic mu nejde, na ničem mu nezáleží, ani na vlastním životě. A Heath Ledger tu postavu dokázal stvořit se vším všudy, tak šílenou, nepředvídatelnou a zvrácenou, jaká by měla být. Šíří tuhle auru kolem sebe a je v této postavě naprosto uvěřitelný, naprosto skutečný. Je velká škoda, že tohle byla jeho poslední role, a už ho nikdy v ničem neuvidíme. Ale posmrtně toho Oscara rozhodně získal právem. ~(4,5)~ ()

HoneyBunny

Dlouho jsem neviděla tak morálně zneklidňující film. Nolan vás dokáže držet v napětí (znáte takový ten nepříjemný pocit v břiše a myšlenku, co horšího se postávám může ještě stát?), hraje si s vámi a nutí vás přemýšlet ne tak o jednoduchém rozdělení dobro/zlo jako spíš o morálních hodnotách a samotné víře v dobro. Temný rytíř si nebere servítky a je k divákovi místy dost tvrdý. A právě v tom je jeho síla - nepovažuje nás za blbce, které do kina nalákala vůně popkornu. Když k tomu připočtete nechutné charisma mlaskajícího nihilisty Jokera, symbolický příběh Harveyho Denta (skvělý Aaron Eckhart), svým údělem stále unavenějšího Bruce Wayna a skvělou vizuální stránku, nemůžu jinak, než Nolanově městskému eposu ukázat všech pět zvednutých prstů. PS: Možná teď spoileruju, ale došlo vám taky těch pár logických kiksů? Na Harveyho Denta vytáhne svědek zbraň přímo v soudní síni. Nemocnice se evakuuje, a přitom v ní zapomenou toho asi nejdůležitějšího chlapíka ve městě. Zdá se, že Batman Maronimu zlomil obě nohy, a on si to později štráduje jenom s hůlečkou. Ach jo. Někdy chce člověk působit tak chytře, že zapomene na ty základní věci. ()

Ellesime

Tak jsem Temného rytíře konečně viděla a musím uznat, že je to opravdu mistrně natočený film. Přesto, do půlky jsem se lehce nudila a říkala si, že dám tak tři hvězdy. Pak se to ale konečně rozjelo a nakonci musím uznat, že si film pět hvězdiček zaslouží. Možná bych dala jen 4, ale za Heatha, který podal opravdu excelentní výkon, musím dát pět. Ledger pozvedl film o úroveň výš a o jeho ztvárnění Jokera se bude ještě hodně dlouho mluvit. ()

Jordan

najprv sa staneme svedkami brilantne zrežírovanej, premyslenej a svižnej bankovej lúpeže, potom príde nevtieravá a slušná expozícia, ktorá brilantne napojí znalých na prvý diel a neznalých zasvätí natoľko, aby si nasledujúce dve hodiny užívali bez trápenia mozgových závitov, potom prikráča pán herec a ukáže trik s ceruzkou a môže sa rozbehnúť najlepší kinohit MINIMÁLNE tohto roka; kde začať? Batmana zbožňujem od detstva a v záplave mutantov a rôznych nadľudí vždy zaujímal prvé miesto nad všetkými komixmi a ich hrdinami (v poslednej dobe sa na neho začali doťahovať Hellboy s Ironmanom kvôli ich šarmu, štýlu, zdravému cynizmu a vydareným filmovým adaptáciám - no Batman s novou krvou stále tróni na comixovom olympe); Jeden z najtalentovanejších režisérov súčasnosti dokazuje už X-tý krát (a s maskovaným milionárom mysliacim si, že je netopier už druhý-a-dúfam-že-nie-posledný krát), že jednoducho má to, čo tuctom iných chýba - talent, zručnosť, remeslo v malíčku, takže sa môže hrajkať a premýšľať - a veruže hravosť a premýšľavosť sa na tomto filme podpísali v miere vrchovatej, pretože ťažko dnes hľadať tak komplexný, výborný a ganiálny akčný thriller; Séria s mojím obľúbeným latexovým bojovníkom pred Nolanom začala značne upadať - po dvoch vydarených (ále čo, nebudeme tu teraz zatieňovať iných výnimočných tvorcov - povedzme, že tiež geniálnych, ale iným spôsobom) rozprávkových Batmanov Burtonových z gotického zasneženého Gothamu plného "veselých nočných mor" to začalo upadať - no nie postupne a pomaly, ale rapídne, s každým dielom o 50% (keby to takto malo ísť ďalej, po Kilmerovi a Cloonym by musel prísť asi už len Lorenzo Lamas v niečom, čo by sa úrovňou rovnalo Robocopovi 8 alebo nejakému hroznému nešťastiu, kde Dolph Lundgren hraje starnúceho detektíva, ktorému zabili ženu, deti a čivavu . . .), no potom prišiel Nolan s Baleom a vytiahli Batmaníka za jeho špicaté gumené uši z bahna (urobili so sériou najznámejšieho DCcomixáka to, čo s Bondom urobili Campbell s Craigom s dvomi veľkými rozdielmi: 1) Batman to potreboval oveľa naliehavejšie, Bond síce začínal stagnovať, no rozhodne si aspoň zachovával svoju tvár, kdežto Gothamský rytier? No uznajte, pozerať na ľadového holohlavého Schwartzíka v podivnej cirkusovej zlátanine . . . a 2) Nolan je o niečo ťažsí kaliber ako Campbell a urobil to o niekoľko levelov lepšie - a to netvrdím len preto, že Batman mi je bližší než Bond), Batman Begins to odpálilo veľmi nadpriemerne, všetci zaplesali - BATMAN je späť! Lenže to ešte netušili, aký NÁREZ nám bratia Nolanovci napíšu a Christopher zrežíruje a spolu s asi najlepším castom v posledných niekoľko desiatkach comixových adaptácií naservírujú na zlatej tácke; Bravó! Už teraz (necelú hodinu po opustení kinosály) t ()

giallo

Nejlepší film roku, nejlepší film s batmanem, nejlepší film Christophera Nolana, nejlepší výkon Heath Ledgera. Kdybych mohl dát ještě vyšší hodnocení, dám. PS: Po shlednutí Gran Torina, nemůžu jinak než pasovat Temného rytíře až jako druhý nejlepší film za rok 2008. ()

Frajer42

Ve srovnáním s prvním dílem se rapidně změnily dvě věci. 1) Přibylo akce, 2) Objevil se pořádnej záporák. Joker byl prostě úžasný s celkem propracovaným charakterem a místy se i vyrovnával Betmanově suverenitě. Jinak si tento díl kráčí ve vyšlapaných cestičkách jeho předchůdce. V některých pasážích ho poráží. V jiných s ním prohrává. Temný rytíř je film, který na 2 hodiny dokáže příjemně zabavit, ale nic víc se v jeho potenciálu neskrývá. Opět * * * *. ()

AllShallFall

Ne ne. Ani druhý díl mě tolik nepřesvědčil. Christian Bale mě tolik neoslovil v roli Temného rytíře. Dost mi u něj vadilo to proměňování hlasu. Když je Bruce Wayne, tak mluví zcela normálně a když je Batman, snaží se mluvit drsňácky. A to je dost dětinské. Heath Ledger (čest jeho památce) se teda v žádném případě nevyrovná Jokerovi v podání Jacka Nicholsona. To teda ne. Vůbec není vysvětlené, kde se tam vůbec vzal. A přijde mi v některých chvílích docela dost trapný. Já jsem si teda nevšiml nějakého šíleného zločince. Přislo mi to úplně normální. A Aaron Eckhart jako "Dvě tváře" mi tam přišel ke konci dost nudný a zbytečný.....že se v něm najednou vzalo tolik odvahy, že už bude lidi jen soudit. naprosto zbytečná postava. Asi jsem v téhle odblasti mimo, protože mě to zanechalo naprosto chladným. Co je však ale velké plus pro film, tak to je Gary Oldman. Dále musím dodat, že jsem se odhodlal film si pustit ještě jednou a nemohu své hodnocení o hvězdu zvýšit . Sice pořád váhám, jestli si to ten film zaslouží, jelikož se mi zdá dosti nadhodnocený. Tu hvězdu bych chtěl dát z toho důvodu, že Batman je pro mě jasně nejlepší komiksová postava a bylo o něm natočeno nejvíce filmů. A i přesto, že tohle pro mě komiks není vůbec, stále do nich zařazený bude. Dobrá tedy....80% filmu stálo za to. ()

Kothy

Christopher Nolan povýšil komixovou adaptaci na úplně jiný level. Nejlepší ze všech 3 Batmanů. Samozřejmě k tomu hodně dopomáhá vynikající výkon Heatha Ledgera, který bohužel dopadl, tak jak dopadl... Christian Bale je jako Batman taky pochopitelně úžasný. Líbila se mi jeho zajímavá motorka ukrytá v Batmobilu. Má proti sobě hned dva záporáky. I když mi občas přišlo divné, že Jokerovi všechno až podezřele vycházelo. Byl představitelem chaosu a v něm si liboval: "Nechceme přece, aby nám tady vybouchly emoce." :D ()

MikeCool

Druhá projekce: Bohužel, Batmana moc nemusím a zhlédnutí batmanovské trilogie beru spíše a jen jako jakousi morální povinnost vůči Christopheru Nolanovi a místnímu žebříčku nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Avšak zrovna u Temného rytíře jsem ocenil alespoň postavu Jokera a líbivý závěr, ale bohužel nic víc. Nolana mám moc v oblibě, ale jeho akční batmanovská trilogie mě vyjma 3. dílu neoslnila. ()

boshke

Každý díl Nolanovy trilogie zraje s každým dalším zhlédnutím. Tentokrát (nevím, po osmé, možná?) jsem si dopřál krásný, osmigigový Blue Ray... Už bankovní loupež považuji snad za nejlepší úvodní filmovou scénu vůbec. Do herecké sestavy přibyl skvělý Aaron Eckhart jako Harvey, krásná Maggie Gylenhaal jako Rachel (fakt nechápu, proč všem přijde tak hnusná) a hlavně Heath Ledger, kterého snad ani netřeba komentovat. Snad úplně nejlepší je jeho herecký koncert na policejní stanici (krásná scéna, když Joker mluví s Gordonem, za ním naprostá tma a v ní pouze jeho šílený obličej). A Zimmerův motiv pro Jokera? Bezchybný, mrazivý. Celý příběh má neskutečné grády. Film, který má skvělé finále a navíc v průběhu filmu ještě dva perfektní vrcholy. Při Zimmerově skladbě Where is Harvey Dent?, vrcholící příchodem Jokera na benefiční večírek, mi opět běhal mráz po zádech a kamera, obtáčející Jokera s Rachel taktéž nemá chybu. Podobně je na tom i druhý vrchol, končící Rachelinou smrtí... Nu, co víc dodat. Prostě druhé místo na mém osobním žebříčku... 100% ()

teutates

Vrchol modernej svetovej kinematografie... Snímok, ktorý dokáže z veľkého chlapa spraviť malého chlapčeka, ktorý potichu a nevinne sleduje čo sa vôkol neho deje... no kur.a ani som nedýchal... Monumentalný výkon JOKERA! 9/10 ()

swamp

Na The Dark knight jsem se těšil jako malé děcko na Batmana. :D A Christopher Nolan rozhodně nezklamal. Sice se ve filmu vyskytly jisté momenty, které bych raději přehlédl, ale vše ostatní tyto nedostatky zastiňuje. V prvé řadě doufám, že postava Jokera už se v žádném dalším pokračování neukáže, protože tak krásně maniakálního ho už nikdo - kromě tedy již zesnulého Heath Ledgera - nezahraje. Christian Bale si jinak drží svou polohu, jeho motorka je parádní..jen použití 'sonaru' mě trochu zklamalo..až moc velká hloupost. Maggie Gyllenhaal je rozkošná, v mnohém překonává Kirsten Dunst z trochu jiné komiksové série. :) Gary Oldman jako Gordon je přesně takový, jakého si ho představuju. Jen Aaron Eckhart mi trochu nesedí..když se z něho vyklube Two-face (což jsem předpokládal od začátku), sakra rychle taky skončí, a to bez náznaku pokračování, což mi přijde jednak divné a trochu taky škoda. Ale co..třeba jsem to jen nepochopil. :D - tak to bylo mé hodnocení, ke kterému jsem byl v titulcích na konci filmu vyzván - :D ()

Sašenka165

Ten film je geniální! Mým pocitům po prvním zhlédnutí se zatím žádný jiný nevyrovnal. ----- Když někdo hodnotí TDK nižším počtem hvězdiček z přesvědčení, že mu tam něco chybí (či přebývá), beru to - je to osobní názor. Pokud ale někdo nedá těch pět hvězd "jen, protože nechce, aby ten film byl v TOP 10 filmech na CSFD", přijde mi to jako ubohost - to se na mne nezlobte! Nevidím totiž jediný důvod, proč by tam nemohl být, když je na prvním místě Shawshank Redemption (čímž nechci říct, že by snad ten byl špatný - právě naopak - jen to nevidím na post nejlepšího filmu všech dob). Rytíř si to umístění zaslouží, jelikož je opravdu geniální a v některý směrech naprosto nedostižný (a tím neříkám, že je dokonalý nebo bezchybný - popravdě si ale řekněme, který film je skutečně bez jediné chyby?). Mě zkrátka uchvátil. Myslím, že vychvalovat příběh, atmosféru, režiséra, herce, postavy, hudbu, hlášky a nevím co všechno ještě, je zbytečné, protože to tu už za mě udělalo nadmíru ostatních. To jak mě dokázal přikovat do sedačky a vtáhnout do děje, byl pro mě nezapomenutelný zážitek. U žádného jiného filmu jsem nezapomínala dýchat. Nic mě nikdy nedokázalo podobným způsobem naplnit děsem, obavami a nejistotou, nikdy jsem tak nefandila "kladným" hrdinům a nikdy mi z žádného záporáka (kromě Jokera) neběhal mráz po zádech... To by tak asi vystihovalo můj postoj a objasňovalo můj názor. Závěrem jen toto: Děkuji, děkuji vám všem, kdo jste pomohli vytvořit takový film! P.S.: U Ledgera to na toho Oscara fakt vidím, škoda jen, že si ho už moc neužije... ----- Ani na počtvrté mě Rytíř nenudil a stále v něm objevuji nové věci. ()

Dalda

Joker je postava, která film ohromným způsobem obohacuje a dodává mu šťávu! Záporák v podobě maniaka, kterému je všechno jedno, je zkrátka dobrý nápad, a celý film tak má tu pravou temnou atmosféru. Navíc to doplňuje povedený soundtrack. Negativa filmu bych ale jistě našel. Pár dějových zvratů mi přišlo dost nelogických -- proč se charakter jednoho z politických ochránců města změní, když mu Joker jen řekne: "Ahoj, zastřel mě"? Dále si upřímně si nemyslím, že by skupina vězňů na lodi byla toho srdce a dobroty, že by upřednostnila sebeobětování před vlastní záchranou. Tyto sociologické stránky děje mi ale ani tolik nevadí jako to, že měli tvůrci pocit, že bychom si nakonec měli poplakat s jedním malých chlapečkem. Vše ostatní je ale strhující podívaná. Batman měl napětí, atmosféru a myslím si, že překonává první díl. ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý