Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

Diskuze

rowdys

rowdys (hodnocení, recenze)

flanker.27: film ma rozpocet necelych 40 milionov, tak vizualne si toho vela dovolit nemohol , nieto este nicit ozajstne mustangy

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Podle traileru zcela bez pardonu odporná digitální sračka vizuálně a nepochybně to stejný bude po stranánce dějový. 332. stíhací skupina ve skutečnosti nijak zázračný úspěchy nezaznamenala, na svym kontě sice měla 112 nepřátelských letadel (za víc než rok bojovýho působení), ale 150 pilotů padlo, dalších 32 skončilo v zajetí a dalších 66 zahynulo při nehodách. Skóre velmi pasivní. Krom toho občas opakovanej údaj, že za službu red tails nebyl sestřelenej jedninej doprovázenej bombardér je bohužel výmysl. Když už něco z války, tak pořádně.

Adrai

Adrai (hodnocení, recenze)

Nejsem příznivcem 3D, v traileru o tom není ani zmínka, ale ty letecký záběry by v 3D mohly být hodně dobrý. Jinak super trailer - těším se :)

Emílio

Emílio (hodnocení, recenze)

Vcera prebehli v Miloviciach na letisku jednodenne dotacky. Bez hercov, len cca 20 clenny cesky stab, z toho 5 chlapov od specialnych efektov, natocili asi 20 vybuchov. Ktovie ako to s filmom nakoniec dopadne.

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

Je nějaký novější info o tom, jak to probíhá? Tenhle snímek bych si nechtěl nechat ujít.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Probíhá post-produkce, stále. US premiéra ne dříve, než za půl roku, odhadem spíš více...

Stilet

Stilet (hodnocení, recenze)

Nejde to už do kin ? (za velkou louží) Nikde žádná ukázka, jak to v Milovicích dopadlo.

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

už tam nejsou, minulý víkend to všecko sklidili, byli s majiteli dohodlí, že před srazem Tuningu bude všecko fuč, a tak se taky stalo

Jillen (hodnocení, recenze)

To je nádhera! =) Asi si udělám výlet do Milovic, abych si něco nafotil :)

Peklop

Peklop (hodnocení, recenze)

Letadla i jejich makety jsou nádherné. Modeláři už ukořistili spousty fotek včetně nástřiku směrovek na červeno. Pro filmové fanoušky toužící po hercích to asi není zajímavé, ale pro nadšence do techniky slast pro oči.

wosho

wosho (hodnocení, recenze)

Jsem velice zvědav, přeci jenom je to víc jak 30let co se pustí do něčeho jiného než je SW. Doufám, že nás všechny příjemně překvapí a držím mu palce

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

taky se musim zastat neprávem nedoceněných scénáristických schopností George Lucase, SW jsou z mého pohledu vydařenější spíše v tomto ohledu než v naopak přeceněném režijním

I když mě tenhle projekt zprvu nenadchnul, teď jsem celkem zvědavý. Lucasova tvorba má pro mě stále překvapivý potenciál a není v ní nouze o pozoruhodné myšlenky a nevídané nápady, mohlo by to být dost zajímavé.

Jillen (hodnocení, recenze)

mandes: nepodceňoval bych Lucase, Star Wars sice neoplývají úžasnými dialogy, ale tohle je jiná liga...režisér je to velmi zdatný a v komerční úspěch věřím, přecjen je to mág ve svém oboru...tržby minimálně 400 milionů dolarů po světě...

mandes

mandes (hodnocení, recenze)

osobne si myslím že to bude technicky super,scénar prirodzene slabší,ale hlavne neverím vo velký komerčný úspech

Jillen (hodnocení, recenze)

Těšíme se nebo ne? Chceme vidět jak je na tom Lucas co se týče režie a schopností psát scénáře doopravdy?

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)