Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Kamca_

Tento žánr u filmu moc nemusím. Ale koukat se na to dalo. Will Smith se mi jako vždy líbil. Ale dějově mě to moc neuspkojilo. Vadily mi hodně ty laciné a průhledné triky jako už to u takových filmů bývá. Lepší průměr 60%. ()

m.krudenc

Já, legenda je skvělý film se skvělou zápletkou a skvělým Smithem, který by si zaslouží pět hvězdiček. Nádherná podívaná, byl jsem moc spokojen. ()

Jansen

Další ze série zbytečných blockbusterů. Samozřejmě skvělá technická stránka s pár dobrými záběry a několika výbuchy, ale i povrchní příběh a slabá atmosféra. Mutanti mě nebrali, Willa mi líto nebylo, tak nevím. Typický trhák, na který se podíváte, možná se i pobavíte a po závěrečných titulkách se vám vykouří z hlavy. ()

Lacike

Kvalitny postapo film s originalnymi zombieupirmi odohravajuci sa v opustenom New Yorku. V prvej tretine ma film pomalsie tempo ale vynahradi to pôsobiva atmosfera opusteneho velkomesta. Potom konecne dôjde k stretom s potvorami a kazdy jeden z nich je skvely. Najviac ma nadchol ten prvy behom ktoreho som od strachu ani nedychal. V dalsich zase dôjde aj na spickove akcne sceny. Vsetky su prehladne a perfektne trikovo vyvedene. V ramci PG-13 ratingu to je aj dostatocne brutalne. Postav tu vela nie je. Väcsinu casu stravime s postupne stale viac blbnucim Smithom a jeho vernym psom. Smithovi som ten prerod na zufaleho magora na 100% neveril. Ovela prirodzenejsi bol jeho sympaticky pes, ktory ked skonal, tak ma to dojalo viac ako utrapy Smithovej postavy. Smith je predsalen lepsi ako cool akcny hrdina ako seriozny herec. Ale akcii sa tiez dockame, takze môze zaziarit aj tu. Film rozhodne odporucam s alternativnym zaverom, v ktorom spravanie zombiekov dava ovela väcsi zmysel a absentuje tam Smithove nelogicke obetovanie sa. Skoda, ze jeho otvorene dvierka pre pokracovanie doteraz nevyuzili. 8/10. S vysledkom som absolutne spokojny, ale aj tak ma mrzi, ze nevznikla tá planovana R-kova verzia s Arniem v rezii Ridley Scotta. Bol by to uplne iny film a zaujimal by ma aky. ()

ALIENka_

Will Smith jako osamělý přeživší a bývalý vědec v zombie apokalypse, kde mu parťáka dělá jenom jeho psí společnice, se snaží najít lék na virus, na který je jako jediný imunní. Každý den vysílá zprávy a snaží se najít další přeživší, což se mu nakonec i podaří. Film je dobrá podívaná, zombíci jsou trochu moc CGI a je to na nich celkem dost vidět, atmosféra filmu je výborná, scény s figurínama skvěle ukazují, jak se hrdina vypořádává se samotou a když konečně někoho potká, že nemá ponětí, jak se s ním bavit. Film sám o sobě je dobře udělaný, co mě ale vyloženě vytočilo byl konec, kdyby tam nechali ten původní, kdy Will Smith zabije zombíky i sebe a jeho nová lidská kámoška donese jeho lék na nejspíš vojenskou základnu bůh ví kde. Ale ne, scénáristi tam museli dát romantický konec, jak vůdce zombíků strašně miluje subjekt Willa Smithe, který si samozřejmě nechá ujít možnost udělat lék, kvůli románku dvou zombíků. ()

BrooksW.Here

Ja legenda, film, ktorý má so svojou literárnou predlohou spoločné akurát meno hlavnej postavy. Ak toto  však opomeniem, tak si myslím, že je to celkom podarený akčný thriller. Začiatok je špičkový, všade panuje fantasticky pochmúrna a tajomná atmosféra. Robert Neville podniká výpravy po tichom a opustenom New Yorku, ale pozor! - iba počas dňa. V noci je to až príliš nebezpečné... Bojuje o prežitie s nádejou na ďalší deň jeho prázdneho života. Ak si odmyslím koniec, ktorý bol trochu pritiahnutý za vlasy a v knižnej predlohe bol o dosť uveriteľnejší, tak je Ja, legenda veľmi dôstojným filmom z postapokalyptického žánru. ()

HateBreeder

Jedno z největších filmových zklamáni za poslední roky. Tedy pokud vám záleží na kvalitě filmu a ne jen na tom, že se jedná o "Postapokalyptický snímek s Willem Smithem v hlavní roli !!". Z filmu se dalo vytěžit bezesporu daleko více. Začátek je sice parádní, ale je to jen začátek konce, protože to co následuje ani nestojí za koukání. Will Smith měl být hlavním lákadlem filmu a co bychom si to nepřiznali, plno z nás věřilo, že by na tom mohl urvat i plešatého zlatého kluka (teď zrovna nemám na mysli Buddhu). Místo toho je jeho výkon nemastný neslaný, bylo mi úplně jedno co se s ním stane a více sympatií si u mě vysloužil jeho hafan. No a konec je kapitola sama o sobě. Myslím/doufám, že na tento film se zapomene velice rychle. ()

6thSun

Typický 70%ní snímek, pro kterej je 60% dost málo, ale 80% už zatraceně moc. Nejsilnější moment: celá první polovina. Nejslabší moment: citování Shreka. ()

PROROK14

Toto ma celkom milo prekvapilo. Pekne zmáknutí zombíci. Dobry Will Smith. Celkom slušná atmosféra filmu a nechýbala akcia. Vyskytli sa aj ľakacie momenty a celkovo je film uspokojivý. Pre mňa 80% ()

ProjectAlice

Výborný film, plný dobrých nápadov. Mesto figurín nemá chybu, páčia sa mi odkazy, ktoré počas filmu vidíme ako napríklad DVD Godfellas a podobne. Príbeh nieje zlý, chýba mu však viac akcie. Viac by sa mi páčilo, keby namiesto tých kreatúr nakazených vírusom boli radšej starí známi zombíci a alternatívny koniec sa mi tiež viacej pozdáva. Ale to sú len drobnosti. Film ako celok je fajn. ()

Silence

Tři roky a dalších šedesát minut tohoto filmu měl Will Smith celkem klidný život. Přes den se projížděl malebně zarostlými ulicemi New Yorku, poslouchal hlasitý zpěv ptáků, který se rozléhal tichým prostorem mezi opuštěnými mrakodrapy. Na noc se pak zabarikádoval ve svém domě a užíval si přepychového vybavení - elektřiny, ledničky, televize... Kouká se na to pěkně, atmosféru to má a... paradoxně by film měl větší smysl, kdyby to ve stejném tempu a stylu pokračovalo ještě další půl hodinu a nakonci by Will nešťastnou náhodou uklouzl na žebříku a zlomil si vaz. Uspěchaný a hloupý konec, který Já, legenda nabízí totiž nejenže filmu ubližuje, ale vůbec do něj nepatří. Je to totiž všechno moc náhodné, nevýrazné a zapomenutelné. Škoda... protože Lawrence odvedl výbornou práci jak při budování samotného NY, tak při budování napětí a atmosféry. Tak moc prohospodařená šance už tak zkraje roku... 6/10 ()

erl

Začalo to skvěle. Uvěřitelný Smith , strašidelná atmosféra vylidněného New Yorku ale za nějaký čas dojde filmu dech a místo skvělé atmosféry a napínavého příběhu přijde nuda a hrozné počítačové efekty. Promarněný potenciál.Škoda. ()

BigDeal

Cez deň prázdne autá, zver pobehujúca po uliciach, nikde ani nohy a ticho. V noci hluk, tma a strach. Uprostred toho jediný živý človek so svojim psom, ktorý sa snaží nezošalieť zo samoty a nájsť liek, ktorý má zachrániť ľudstvo. Takto prebieha prvá hodina filmu a ak by pokračovala v rovnakej atmosfére, neváhal by som s plným hodnotením. Bohužiaľ sa to po veľkom zvrate zvrháva, film stavia úplne na niečom inom, takmer sa mení na zombie horor a záver prichádza na môj vkus priskoro. Keby sa to vyvíjalo iným smerom mohol z toho byť nový Stroskotanec so značnou dávkou napätia. Takto len veľmi pekné 3*, pri alternatívnom konci by som možno jednu pridal. ()

BoPo

Will Smith si žije detský sen, teda mať celé mesto na hranie, premenený na nočnú moru. Možno mi dojem skazili očakávania. No možno to len nie je výnimočný film. Jednoduchý príbeh, ktorý ničím neprekvapí. Takže len ďalší apokalyptický film bez nápadu. ()

draculca

Já, legenda je skvělý film se skvělou zápletkou a skvělým Smithem, který by si zasloužil pět hvězdiček. Bohužel konec filmu mě zklamal, takže jsem mu tu pátou musela odepřít. ()

MoiJe

Ako viaceri, i ja som si z Legendy nadejala temer buducu legendu. To sa nestane. Privela veci spada do kategorie 'nedostatocne rozvinute' alebo 'prebytocne rozvinute'. Ale vzate okolo a okolo, snimok sa radi k tym lepsim. ()

Hismael

Trochu to připomíná Já, robot a ne jen názvem. Místo robotů mutanti vs Will Smith. Na nudu tam není moc prostor a než si stihnete zkontrolovat hodinky, je konec. Klidně by to mohlo mít dvě hodiny. ()

Johny_fork

Will Smith je zkrátka borec a odvádí vynikající výkon ve filmy, kde hraje prakticky sám:) Je pravda, že ke konci to trochu slábne, ale zas tak hrozný jak se tady kritizuje to rozhodně neni. Povedený film podle mě. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech