Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Terva

Povedený upíří film. Krásně udělané postkatastrofické město. Být tam já, zešílet by nebylo tak těžké. ()

Gazy

Poměrně zklamání, trailery rozhodně slibovali víc než to co nám připravil konečný produkt, ale i přesto jsem se rozhodně nenudil. ()

Chermy

Willa Smithe mám vážně rád, utáhne kdejakou slátaninu. Ale vystavět prázdný film pouze na jeho herectví? Možná by to šlo, kdyby mu scénář stále nepodkopával nohy. Dlouhých 100 minut sledujete běh událostí, které ve vás nevyvolají ani špetku emocí a závěrem usoudíte, že jste se vlastně celou dobu nudili. Že už jste něco podobného dávno viděli, jen ten Will se zdá být film od filmu vypracovanější:)....třeba se příště dočkáme i chození po rukou:).....já ale čekám něco trochu víc...... ()

JayZak

Francis Lawrence po Constantine opět natočil výborný film... Záběry "městské divočiny" New Yorku zkrátka vyráží dech (hlavně zezačátku jsem hleděl s otevřenými ústy), a celým filmem nás provází patričná atmosféra prázdného New Yorku.. Hospodaření Roberta Nevilla ve dne střídají také infarktové situace v noci, které značí, že New York není až tak prázdný.. Filmu lze vytknout nízká úroveň CGI zvířat a nakažených, ale to se dá přejít. První půle filmu je na 4,5/5, druhá už slabší, 3,5/5; výsledné hodnocení je tedy 4/5. ()

corpsy

One man show Willa Smitha. Veľkorozpočtový komorný príbeh s akčnými vsuvkami, brilantne zrežírovaný. Výprava a triková stránka na jedničku. ()

CiTrus007

Hezky natočené dílko, které smyslně a realisticky popisuje slasti i strasti post-apokalyptického života v NYC. Po delší době vidíme konečně pořádný herecký výkon ze strany Willa Smithe, který se své one-man-show role zhostil opravdu dobře. Film rozhodně není kvůli jediné hlavní postavě příliš prázdný a v příhodných chvílích až lyricky naplňuje diváka atmosférou přírody rozmáhající se v srdci velkoměsta. Vše se ale mění v noci, kdy jakoby Lawrence přepnul do hororového režimu se snahou diváka vyděsit za každou cenu. V tom mu pomáhá právě ta lyrická denní idylka, na kterou si až příliš rychle zvyknete. Upozorňuji, že tak rychlý přechod z plochého klidna do extrémně dechberoucí hrůzy může u slabších spoluobčanů způsobit zdravotní komplikace. Na filmu oceňuji opravdovost a uvěřitelnost. Na druhou stranu by se mi líbil trochu větší spád příběhu - to je ale bohužel daň všech filmů s knižní předlohou. 7/10 ()

Nick Tow

Rozdiel, medzi tým, čím chcel pravdepodobne tento blokbaster byť - a tým, čím naozaj je, je asi taký, ako rozdiel medzi vypaseným hamburgerom z reklám - a tou umelohmotnou splasknutou plackou, ktorú vám s úsmevom podá slečna v uniforme "U mekáča". ()

jahol

Jsem rád, že se nenaplnily mé obavy a film nebyl jen o akční řežbě ve stylu Rezident evil. Postapokalyptický New York je udělaný nádherně a scény osamělých výletů za lovem, rybolovem a "evidencí majetku" bohatě využívají možností současné digitální technologie. Will Smith dobře hraje postupující šílenství samotáře. Film ale začíná ztrácet vyváženost s příchodem dalších postav, které se měly na schůzku s perem scenáristy dostavit mnohem dřív nebo mnohem později. Za "výpravu", kameru, herectví hlavního představitele a všechny digitální vychytávky 4/5, scénář závěrečné části sráží mé hodnocení na 3/5. ()

villon17

Nevím, co s tím koncem všichni mají. Já jsem si film užila, příjemně se bála a dočkala se všeho, co jsem očekávala. Zprvu jsem měla předsudky, jak může být zajímavý film, kde vystupuje jediný člověk, ale ráda jsem se spletla. ()

Marek1991

Nečakane komorný film na Willa Smitha. No povedzte si sami, čakali by ste niečo takéto po filmoch ako Zlí chlapci, Ja, robot, Nepriateľ štátu, Deň nezávislosti, či psychologických ako Legenda o slávnom návrate? Ja teda nie a preto som bol prekvapený jeho priebehom. Prišiel mi však vhod, zrelaxoval som pri ňom a zamyslel som sa nad tým, aké by to bolo byť sám vo svete, kde sa musím, ale na noc skrývať. Ono to ani tak sci-fi byť nemusí, je to pravdepodobné a dôveryhodné, navyše kvalitne spracované. Všetko dopĺňajú momenty, ako skvelá hudba v pozadí, no najmä rozprávka o Shrekovi a hudba od Boba Marleyho, ktorého mi práve tento film akosi ozrejmil. Záver je dosť smutný a zároveň šťastný, ale neviem si predstaviť, aké by to bolo zničiť sám seba a nechcel by som to urobiť, len tu to bola možno jediná možnosť, ako zachrániť svet. Bolo to na mňa silné, vždy som si vravel, veď ten granát tam mohol nechať a oni mohli zatiaľ rýchlo unikať, ale to už bolo nakoniec jedno, bol to silný moment. Veľmi zaujímavý film, ktorým ma najmä Will Smith opäť oslovil, dúfam však, že narozdiel od Ja, robot sa tu nedočkáme pokračovania, myslím, že prvý diel tému skvelo vyčerpal. ()

Torision

Nuda ! Ani jsem od toho moc nečekal, i když o tom všichni mluvili s úžasem, ale že to bude až tak špatný? Will Smith je docela dobrej, ale jakmile si vzal ty brejle a doktorskej hábit a začal s těma jeho odbornejma termínama, tak jsem mu to nežral, tempo je až k ukousání nudný a častá absence hudby jen napomáhá až uspávající atmosféře. Akce je málo a když už, tak je strašně mdlá. No znova se na to už dívat nebudu. ()

Crazer

Spokojenost veliká. I když to není čistých pět hvězdiček, tak se k ním rád přikloním. Will Smith si hezky užil prakticky celý film o samotě a strhnul tak na sebe velkou dávku pozornosti diváka. Některé momenty byly opravdu skvostné, jako odpalování golfových míčků na křídlech letounu Blackbird, potloukání se v kukuřičných polích na ulicích New Yorku nebo průjezdy zatravněnými, zanedbanými ulicemi, kde volně pobíhala zvěř. Jedna scéna mi nahnala husí kůži - a to hledání Robertova psa Samanty v temných zákoutích činžáku, kde se bylo možno setkat poprvé s Tmáři. (Ale stejně nelpeší scéna s pistolí a puškohledem byla v 28 týdnů poté) Asi bych se na psa vykašlal a hezky upaloval domů :) .. jinak spousta velkolepých efektů se také cenní - viz. odpal mostů a útok Tmářů na Robertův multifunkční dům (což se nedá říct po jeho útoku). Konečná scéna samozřejmě také zapůsobila a celý děj byl konstruován iteligentně s rozvahou, takže divák nebyl vystaven žádným deziluzím. Prostě film, na který se vyplatí zajít do kina. 90% ()

PauloZ

V poslední době nejlepší film v kině! Tak hustou atmosféru jsem dlouho nepocítil a neváhal bych dát 5 hvězd, ale proč tam musela přijet ta mařka, která totálně stopla veškerou atmosféru filmu :(. Její přítomnost filmu celkem podrazila nohy, bohužel. Ale jinak Francis nezklamal, jeho druhý počin je moc dobrý a jeho další projekty začínám vážně sledovat. ()

FFilipCZ

Trošku nešikovně vyřešený příběh, který je do filmu zakomponovaný pomocí jakýchsi flashbacků. Preferoval bych spíše prvních 20minut zasvěcení do děje a poté plynulý přechod do "současnosti". Ale jinak perfektně zpracovaný "postkatastrofický" New York a jedni z nejlépe graficky zpracovaných zombies, které jsem viděl. Když k tomu přidám, že Will je můj oblíbenec, nemůžu jinak než 4*. ()

spaceboyCZ

pro mne je to hlavne dalsi z MUST HAVE filmu, ktery muzu videt znova a znova a vzdy si na nem neco najdu.., ma sve slabsi stranky, ale ty muzete bez problemu prekousnout. Ve filmu jsou naprosto uchvatne sceny, kdy kamera proletava naprosto opustenym a vylidnenym New Yorkem, na silnicich stoji vsude stovky zaprasenych aut (je to pribeh tzv. "po trech letech po katastrofe"), ze silnic vyrusta trava, panuje tam naproste ticho obcas protnute zakrakanim nejakeho ptactva...jsou to pohledy, pri kterych mrazi v zadech... Konec je ve stylu "zachranil jsem svet", nicemene, jinak by to asi neslo... ()

Kryton

Atmosfericky a poradne dusný film. Will Smith jako posledni clovek (?) na zemi. Rozhodně sceny v samotným NY stojí za to, tak tesklivě to až zapusobí. Mozna jen pocitacem vytvorene stvury mohly byt lepsi. Dal bych pet * , ale za ten konec to nebude. Delsi stopaz a vetsi prostor pro vysvetleni by nevadilo. Akce je poté vykoupena zaverecnou scenou.Rozhodne jeden z top filmu roku 2007! Update : Po skouknutí alternativního konce soudím , že kdyby puvodně byl použit tak film je o další stupen lepší. Amerika a její HLOUPE RATINGY a DIVACI! ()

ledzepfan

tohle jsem si vchutnal....sedlo mi to pomalé tempo,napětí a to malé procento akčních honiček(ti mutanti(nebo jak to nazvat)stejně vypadali dost odfláknutě).....scény se psem byly fakt krásné..a to já čokly moc nemusím:).....celkově z toho mám dost stísněný a hodně beznadějný pocit a ani těch posledních 5 sentimentálně-kýčovitých minut to nezlepší. ()

themic

Toho Mustanga chci.:) No příběh je trochu víc přitažený za uši, ale tak, když je to sci-fi tak proč ne? Konec asi trochu zarazí, já čekal teda úplně jiné zakončení. Will Smith předvedl skvělý výkon i emoce dokázal zahrát dobře. Film by bez Willa nebyl na takové úrovni jako je teď. Tenhle snímek se dle mého neřadí mezi Smithovi nejlepší, i když je to vážně skvělý film. Zpracování a efekty nejsou až tak dokonalé a těch "zombíků" nebo jak to mám nazvat bylo na můj vkus krapet moc. No, má to sice své mouchy, ale mě to bavilo. Čistých sto procent to rozhodně neni, takže hodnotím 85% ()

Lokutus

I takto vynikající námět Lawrence zjevně zvládá rozmělnit do nepříliš výraznýho a nezajímavýho kýče. Neakční scény jsou povětšinou vynikající - zásluhou výbornýho Willa Smithe - v akci (navíc s mimořádně nezvládnutou CGI) už je to o poznání horší a film se velmi rychle blíží technickým kvalitám Lovců dinosaurů. Plusem je zajímavý JNH soundtrack, který i navzdory své subtilnosti není o ničem jako v případě jeho ostatních letošních "opusů." Škoda břídila Lawrence. Kdyby podobný film dostal do rukou Bryan Singer... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech