Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Trevize

Vlastně moc nevím, co si o tom mám myslet. Původní Asimovova kniha je brilantní, ale na filmovou adaptaci příliš tématicky rozlehlá. V ideálním případě bych vybral jednu povídku a tu adaptoval. Tady se mi zdá, že Lawrenc kolem knihy jen proběhl, zapamatoval si z ní asi tři slova a ty ještě pomíchal. Na druhou stranu akční scény jsou vychytané, roboti podle mého gusta, nový příběh až na samotný konec(nepochopil jsme ho) taky zaujme. Měl na to se stát prvotřídnim filmem, takto "jen"-87,657% ()

mimuzik

Podobné téma tu sice bylo, to ale nic neubírá na kvalitě filmu. Ponurá atmosféra a výborně zahraný film, který i mě místy děsil. Výtky bych ale měl k efektům, ty mi nepřišly příliš povedené. Je to ale můj osobní názor a nikomu ho nebudu vnucovat. Potěšil mě ale konec filmu, kde filmaři neopakují již tradiční happy end. ()

Sherman.X

Postapokalyptický svět plný mutantů a žádné viditelné naděje na lepší časy. Není tomu tak, jeden člověk je blízko vrácení světa do starých kolejí. Výborně propracované kulisy, temná atmosféra jen sálá, samota má své kouzlo, ale i druhou tvář. Tento film jsem si v kině prožíval do detailů a rád se na něj podívám znovu. ()

P@\/EL

Povedený sci-fi film, který nás zavádí do New Yorku nakaženého smrtícím virem, jenž dělá z lidí nelítostné stvůry. Ty byly poměrně vydařeně zpracované, jenom mi trochu vadilo, že byli mnohem silnější a odolnější než člověk, což mě vedlo k určité beznaději. Atmosféra, si myslím, je tady taky velice věrohodně vykreslena, ikdyž více scén, u kterých bych se polekal, by rozhodně nebylo na škodu. ()

Malchy

Již v úvodu, kdy Will Smith prohání, prázdnými ulicemi New Yorku, své Shelby GT500 mě film velice nadchnul. Přičtěme-li k tomu atmosféru neudržovaného, "prázdného" a zarostlého New Yorku, která vás silně vtáhne do filmu, dostaneme fantastický film. Od začátku až po né zrovna Happy End jsem ani nedýchal. A u konce filmu jsem i uronil slzu. Bezesporu pro mě nejlepší film všech dob. ()

Akrub

Hodně deprimující..už jenom to, že v zásadě si to člověk umí představit, jak se brzy může stát něco podobné=ho opravdu...Will Smith odvedl dobrou práci:) ()

StorWik

Tenhe žánr mám moc rád. Když Francis Lawrence "stvořil" film Constantine o démonech. Čekal a doufal jsem, že v budoucnu vytáhne něco podobného. Světlo světa spatřil film Já, leganda....film se super nápady, výborným hereckým obsazením...vizuálně dobře zvládnutý a se zpackaným koncem. Po napínavém ději čekám najáký dech beroucí závěr a mezi tím se dočkám jen slabého odvaru. Jinak ale velmi slušný film :) ()

Standey

Will Smith je film od filmu stále lepší a lepší. Věřil jsem mu každé slovo, každou grimasu a každý pohyb. Co se týká samotného příběhu, tak ten člověka vtáhne do děje po prvních pěti minutách a nenechá ho vydechnout až do závěrečných titulek. Jediné co bych tvůrcům tohoto dílka vytknul je až přehnaná počítačová animace zmutovaných lidí, kteří chvílemi připomínají postavičky z pokračování Saxany..:-) Ale i přesto si I am Legend zaslouží plný počet. ()

Mr.Lordi

V tomto filmu se střetávají dva rozdílné typy - Akčně hororový a životopisný. Smrtící a mutační nákazu přežil jen jeden jediný, který na samém sklonku svého života zjistí že opravdu našel protilátku a obětuje se pro její záchranu. Co vlastně jiného k tomu říci, je to docela nezvyklá role pro W. Smithe. Ale tak proč ne. Po zralé úvaze hodnotím 80%. ()

Olafa

Mám ráda tyto postapokalyptické zombie filmy, byť jsou většinou na jedno brdo. Já, legenda se ale přeci jen trochu liší. Nejde o prvoplánový akčňák plný zpomalovaček. Depresivní Will Smith sice chvílemi přehrává, ale díky sympatické Sam mu to odpustím (jak já brečela!!). Velmi oceňuji hezkou hudbu a příjemnou kameru. Jen mi opravdu vadí, že nenechali původní konec, který filmu dodával "poslání" a hlavně pointu. Stávající konec film v mých očích nemilosrdně srazil do škatulky "akční". ()

NairuWana

Tenhle film patří mezi ty, kde všechno zkazí konec. Většina filmu se mi líbila, vim, že spousta lidí to kritizuje, protože "zombíci" nejsou moc jako zombíci, ale film se ani nesnaží tvrdit, že by to zombíci bejt měli, takže v tom problém vůbec nevidim, naopak mi tohle ztvárnění přišlo osvěžující. Will Smith a vazba k jeho psovi mě naprosto dostala, byla sem fakt naměkko, když umřel. Konec byl ale příšernej. Proč by se proboha někdo obětoval kvůli nějaký cizí ženský a dítěti? To nechápu a nikdy nepochopim. Ale i s tim příšernym koncem se na film dalo dívat. ()

Mrtvobog

Spolu s Cestou podarený post-katastrofický film, v ktorom je ľudstvo zdecimované neznámo čím. "Cesta" vsadila skôr na filozoficko-psychologický, "Já, legenda" zase na klasický akčno-dynamický prvok. Namiesto kanibalov sú tu nechutné ľudožravé zombie, W. Smith nie je nakoniec jediným preživším, film je v temných a šedivých farbách a záver našťastie nie je podaný v úplnom americkom klišé. Oproti Resident Evil omnoho lepšie zombie spracovanie. ()

Xmarc

70 % | Super atmosféra a počáteční vtáhnutí do děje. Kdyby byl vymakanější konec, správnou cestu přeživším neukázal bůh a nakažení nebyli spidermani, bylo by to tak na 80-90 %. ()

complex

ja robot, ja legenda, podobnosť filmov je tam nejaká, ale toto je urobené oveľa emotívnejšie aj lepšie spravené, dá sa to pozrieť viac krát a stále bude dávať dojem dobrého filmu... ()

Ayax odpad!

po 15.minútach rozhovorov so psom a následne behania po tmavej obrazovke som hlavného hrdinu vypol. už ho nezapnem. ()

Peenugirl

Apokalyptický scenár, snenie o zachovaní charakteru a vynaloženia nadľudských síl v najhorších časoch planéty a ľudstva... čo viac treba na skvelý film, no jeden herec, ktorý vykecáva len so svojim psom a predsa strhne svojim hraním každé oko. Moje určite. Nie je to psychická analýza problematiky samostatného jedinca v meste duchov. Je to o tom, čo robiť keby, väčšinou by obyčajný človek hral "mrtveho brouka",čo iné, ale nie Robert Neville... príjemne hrá na city presne v ten čas, v ktorom je to potrebné.75% ()

Mort09

Na jednu stranu perfektní atmosférická pecka, těžící ze Smithova dobrého hereckého výkonu stylové hudby a luxusních kulis, vylidněný NY je zpracovaný naprosto dokonale. Na druhou stranu, je Já, legenda místy až moc rozvleklý a chybí mu větší spádovost. Konec mi pak přišel naprosto logický a rozhodně bych ho neměnil. Celkově velmi zajímavý film, oscilující mezi dramatem zaměřeným na existenci lidstva a akčním filmem o přežití jednotlivce. 75% ()

Voxel

Od tohohle filmu jsem čekal strašně moc, ale nakonec mě docela zklamal. Tři hvězdy bych dal za zničený New York a charismatického Willa, při odchodu z kina jsem si kromě toho dokázal vzpomenout jen na pár akčních scén s "počítačovými zombie" a závěr, který mě dost naštval. Na internetu nebo blu-ray je možné vidět alternativní konec a ten mi připadá mnohem lepší než v kino verzi. ()

Mark1983

Na tomto filmu se mi líbí temná atmosféra,která panuje na cestách liduprázdného města,kde se ve dne pohybuje jen jeden člověk,který netuší o existenci jeho zachránkyně,která se objeví asi půl hodiny před koncem.A v noci,v liduprázdném městě se pohybují ty kreatury,které jsou napůl zombie a napůl upíři,což mi přijde dost mrazivé. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech