Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

zurivymlok

Tohle fakt mělo rozpočet 150 milionů? Nevím, zda je dobře, když se film se stopadesátimilionovým rozpočtem tváří jako nezávislý nízkorozpočtový snímek. Osobně si myslím, že tento film šlo pořídit za třetinovou cenu, možná ještě mnohem nižší cenu. Vcelku je to hodně netradiční film, kterému se dají vytknout víceméně dvě věci: nic moc efekty a občas i nuda. Film hodnotím určitě pozitivně. Je to něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Na jedné straně film si už jistě znovu nepustím, na straně druhé pořád se jedná o docela originální pojetí tisíckrát předtím natočeného příběhu. V konečném součtu je to takový lepší průměr, který stojí za shlédnutí, ale velmi rychle se vykouří z hlavy. ()

Bons_

Parádní atmosféra v celém filmu plus parádní výkon Willa. 5*. Hned po shlednutí jsem měl chuť si to pustit znova. U kolika snímku se tohle stane?... ()

davebono

Pomalu, nenásilně a vygradovaně odvyprávěný příběh. Odvyprávěný filmově, což mám rád. Na druhou stranu mě až tak nezasáhl i přes zajímavou pointu a závěr. Takže nakonec z toho jsou poctivé 3*. ()

otoman92

V tomto filmu podal Will Smith jeden z nejlepších výkonů své herecké kariéry. Film je skvělou kombinací hororu, dramatu, napětí a akce. Celý film vykreslovala děsivá atmosféra liduprázdného New Yorku se zmutovanými lidmi. Až na mírně patetický konec je to skvělý postapokalyptický film, jenž určitě stojí za shlédnutí. ()

2sistem

Film začíná zajímavě a napínavě ale čím dále se pouštíme, tím vice ztrácí na originalitě. Lawrence to mohl dotáhnout do lepšího konce, ale přesto vydařený. ()

reccal

Shlédnuty obě varianty, samozřejmě happy end je o něco slabší. Perfektní postapokalyptické město, na emocionální strunu hrající fenka, romanticky zapadající slunce a přicházející zombíci, či co to je. A to je velká slabina legendy, i když dost možná jediná. Jsou tak digitální, až to kazí celkový dojem z filmu, protože je to prostě umělé. Nebýt tohoto nešvaru, měla by ode mně legenda čtyři hvězdy. ()

LaaN93

Milujem takéto post-apokalypstické filmy ako je tento, znova sa objavil Will Smith ako úžasná ikona tohto filmu. Vyprázdnený New York City je fakt parádny, len také scény pred udalostami boli také nedomyslené, lebo raz sa niečo dialo a malo to pokračovať a nie pred výbuchom vystrihnút, no čo už. Ale aj tak je to celkom fajn filmík, ktorý rozhodne nie je na zahodenie. Dej filmu je taký chladný, pomalý, zajímavý, napínavý ale na konci to bolo nejako zvláštne spravené, lebo ako mohol prežit výbuch granátu, keď má tento film pokračovanie ? viď http://www.csfd.cz/film/245637-i-am-legend-2/ No uvidíme :) Dávam 90%. ()

cist

Velkolepý scény vylidněnýho Manhattanu, paranoia hermeticky uzavřenýho domu, šílenství posledního člověka v obřím městě jsou prvky, který udržely mou pozoronst v podstatě až do konce. Dětinsky se šklebící zombíci (btw. nic moc grafika) a bláboly o nutnosti "nasouchat Bohu" (rozuměj Bohu se všema americkýma hodnotama, tak jak je známe) dělají z jinak hodně slibnýho začátku filmu frašku. ()

Pacas

Kdyby jsem se ocitl v této situaci a po třech letech bych potkal někoho kdo mi bude tvrdit že to je boží vůle a že má plán s lidstvem ani chvilku bych se nezdráhal toho dotyčného vzít do nejtemnější díry, přivázat a nechat ho sežrat. Jinak film byl efektní a velice koukatelný už jenom díky Willovy a celkové atmosféře. ()

mine.slayer

Místy jste napjatí až k prasknutí a někde se napětí mění v naprostou absurditu, bohužel to druhé převládá nad tím prvním a film jde spíš na nervy než cokoliv jiného, škoda. ()

shalash

Neváhám ani vteřinu, Willa mám prostě rád, je to borec ať si kdo chce co chce říká a tenhle film byl prostě suprózní!!! Jednu hvězdu ale musím ubrat, nepochopil jsem totiž, jak a kde sakra mohl brát eletkřinu :D možná jsem jen překoukl kvůli reklamě... ()

Hannibal

Možná je dokonce posledním žijícím člověkem na planetě. Už tři roky, den co den, vysílá do éteru svou zprávu a hledá další přeživší.Výbornej film kamera, scénář,hudba . ()

RomanBond007

Film ktorý dostane každého. Super dráma, ktorá očarí dospelých aj mládež. Je to presne ten typ filmu ktorý nejak nemusím (sám vo veľkom priestore-Stroskotanec), ale tento ma fakt dostal. Kompozícia príbehu je založená na kvalite a prepracovanosti príbehu. Efekty super, koniec nie je zlý = skrátka, jeden z najlepších filmov 2004-2007.Zaslúži si 97.miesto v rebríčku najobľúbeňejších filmov. Super. 95%!!! ()

tuctovychlap

z Já-kačských filmov Vila Kováča (Já, robík; Já, leguán; Já, přeživší po zrádníku Země) je rozhodne najlepší druhý z menovaných..prvý je druhý a tretí je veľmi tretí..:) ()

Toxic

Mnoho u mě film ztrácí svým odlišným koncem, kde tvůrci podceňují snad i amerického průměrného konzumního diváka (i na základě ohlasů) a zcela zahazují celou jednu rovinu předlohy. ()

Vladimus

Atmosféra to hej - zábery opusteného mesta, iba ruchy okolia, pekný hudobný motív, Will Smith výborný. Ale čo, keď je to celé príliš primitívne. Dejovo proste nič a iba z pekne podanej atmosféry života v prázdnych uliciach sa celý film postaviť nedá. Navyše druhá polka je miestami vyslovene sprostá. Mutanti sú trikovo bieda a okrem spomínanej atmosféry sú tu potom ešte nejaké strašičky s nimi a Robertove spomienky. A kde je tam poriadna zápletka a dramatický oblúk? Veľká škoda. Keď už chabý až žiadny dej, tak radšej poriadnu akciu k tomu, ako hrať sa na niečo viac, navnadiť diváka a potom z toho vzíde také nič na jedno pozretie a sklamanie. 3,5* ()

Bombicka

Už tu bylo mnoho zombie filmů před tím, ale tento doslova začal zombie filmovou aferu, už jen za propracovanost celkového nápadu jak se infekce rozšířila, kdy zombie žijou atd.. to chce potlesk a uznání. Z počátku i na stáří filmu efekty zvířat moc neohormí ale za to efekty prázdného new yorku a celkově zombie opět si zaslouží pochvalu, příběh sám o sobě je pěkný už jen že se nejedná o americkou sra*ku s příběhem kdy dopadne všechno dobře, naopak ale nechci spoilerovat. ()

Mahalo

Jeden z nejemotivnějších a nejlepších filmů co jsem zatím viděl. V hlavní roli s úžasným Willem Smithem. Do filmu jsem se doslova "zažral", venku mohla být klidně vichřice a ani bych si toho nevšiml, pohled na zbytky New Yorku mě fascinovaly. Skvělý film doprovázela báječná hudba Jamese Newtona Howarda, což filmu dodávalo ještě více na dramatičnosti. Od začátku do konce jsem přemýšlel zda Dr. Robert Neville najde lék a zachrání lidstvo. Velice si cením těchto výborných filmů u kterých hned na začátku nemůžete odhadnout co se stane na konci... hodně se mi ve filmu také líbilo jak mluvil Dr. R. Neville o Bobu Marleym. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech