Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Nessos

Nejde komentovat, to se musí vidět, a znovu...a znovu...a znovu. Parádní snímek o přeživším člověku, kterému - nakonec - nezbude ani ten pes. To samota, deprese, smutek, lítost..a stále menší naděje..mimochodem, i já zastávám názor, že alternativní konec je mnohem líbivější a podle mě se k filmu lépe hodí. Nu což, všechno dokonalé být nemůže. ()

gicous

One man show pro Willa Smithe. V podstatě dalším hercem je samotný New York, který vytváří výbornou atmosféru. Mám na mysli především práci trikařů, kteří proměnili ulice v jedno velké postapokalyptické divadlo. Skvělé! Lawrence výborně buduje atmosféru a napřiklad sekvence, kdy Will hledá psa v temnotě budovy plné zrůd, je neuvěřitelně strašidelná a děsivá. Potom ale přichází konec, který doslova zničí celý film. Je otázka, jestli to je zásluha studiových magnátů nebo Lawrence samotného. Spíše bych vsazel na studio. Další minus jsou podle mě zbytečně digitální monstra. Kdyby se tvůrci rozhodli pro starý dobrý make-up, výsledek by byl mnohem lepší. Dávám čtyři hvězdičky, ale zůstává ve mě pocit zklamání, protože tady bylo zaděláno na nezapomenutelný zážitek. Škoda ()

vipeerr

všechna hodnocení tří hvězdiček a méně jsou naprosto neomluvitelná. Já, legenda nám ukázal co Will Smith dokáže s lidskými city. Výjma toho že film má 2 konce je to podle mého 100% výkon. Bohužel sem musel dat 4 * ()

Stejšn

No ten pámbíčkářskej konec to úplně zabil. A digitální hajzlíci taky nic moc. Možná bych dal i o hvězdičku míň.Spousta jednotlivých pěkných nápadů, ale jinak hodně chabý slepenec :( ()

Cnelka

Můj nejvíce oblíbený černošský herec - legenda Will Smith. Film nabízí vše! Seděl jsem jako přibitý v křesle při sledování One man show doktůrka, který musí najít protilátku na zákeřný vir, který vyhubil, dle jeho názoru, lidstvo. V noci vychází do ulic zmutované oběti viru, které jsou citlivé na denní světlo. Přežije Robert? Dokáže najít protilátku? Zjistěte sami... Alternativní konec odsuzuji. Pro mě nejlepší film roku 2007. ()

kakyn

Will Smith v hlavní roli.....už jen kvůli tomu sem se na tenhle film těšil. Bohužel mě zklamal, čekal sem od něj mnohem víc. Věčinu filmu sem se nudil a čekal kdy se konečně něco začne dít... dočkal sem ale až ke konci filmu, kde je bouchlo pár aut.. Aspoň že to všechno dobře dopadlo... ()

donnovann

Will Smith a zpustlý New York, už jenom první scéna (projíždějící mustang po prázdném městě) neměla chybu a celkově celý film se mi dost líbil. Jenom škoda toho závěru který malinko kazí celkový dojem, to ale nemění nic na tom že se jedná o výborně zpracované drama :) ()

nula87

Slušná sci-fi, která je sice trochu povrchní a v druhé polovině i předvídatelná, ale rozhodně stojí za pozornost. Will Smith v pohodě utáhne celý film sám, není se čeho bát. 70% ()

princesofpersia

Po tomhle filmu budu pět chválu na Willa klidně navěky. Výborný námět a one man show po celý dvě hodiny ani jednou nenudila. Škoda těch posledních dvou minut, tam to až moc zavánělo americkou produkcí a ten název je taky trochu přehnanej, ale co... nic není dokonalý :) ()

borohub

Velmi dobrý film, ikdyž pár scén je opravdu zbytečných. Konec je zbytečně rychlej, ale tak to už je jedno. Výborná podívaná. ()

Kubi21

Nepovedené něco, co chce nějak vypadat a vlastně to nevypadá nijak. Čekal jsem více akce, více deprese, více temné atmosféry, více napjatých a vyhrocených scén. Vlastně více. Tady nebylo vůbec nic. Jediná scéna, co mne dokázala dostat je ta se Sam (asi proto, že jsem pejskař). Vůbec jsem necítil tu prázdnotu a naléhavost. Vždyť to si jenom jeden vědec užívá lovu, golfu a projížděk v prázdném Velkém jablku, aby se večer zabednil doma a šel si míchat sirupy do laborky. Co se týče konce, tak ani nevím jaký jsem viděl, ale ten co jsem viděl na mé hodnocení nemá žádný vliv. ()

Stanix

Díky výborné postapokalyptické atmosféře a skvělému výkonu Willa dokážu tomuto filmu těch několik kixů bez problémů odpustit. Nejvíce zamrzí přehnaná dynamika a zvukové projevy "agresorů", která hrubě překročila reálné možnosti humanoida, ať už by byl "nadopován" čímkoli! Přitom vizuálně byli provedeni velice zdařile. Taky chování Willa po záchraně mi připadlo podivně napsané (nikoli zahrané). Ale takové filmy já prostě můžu. PS: Alternativní konec je docela znásilněnej happyend. Původní konec je mnohem lepší. ()

helrohir

Efektne natočený film s výborným Willom Smithom v hlavnej úlohe. Trošku mi vadili nie príliš vydarené CGI zombies, ale to je len detail. Aj koniec som čakal trochu odlišný, ale film v závere aspoň nabral na emočnej intenzite. Ale inak je to napínavý, nikedy až desivý film s posolstvom o možnom budúcom osude ľudskej rasy. 70%. ()

anyonecek

Skvělý Will Smith v dobrodružném sci-fi snímku. Prostředí opuštěného města a temných místností v barácích mi občas naháněly husí kůži. Trošku jsem nevědel co čekat od tohohle snímku, když na plátně byl vlastně celou dobu jen Will Smith, který předvedl úžasnou práci a nakonec jsem se něčeho dočkal a byl jsem nadmíru spokojený. ()

lucka603

Zajímavý příběh, který má velký potenciál, který bohužel nebyl využit. Robert Neville (hlavní postava) mě svým chováním občas doháněl k šílenství (i když Willa Smithe mám docela ráda), zmutovaní lidé jsou dost špatně udělaní a ten závěr - když čekáte, že příběh bude nejvíc gradovat, přijde rychlý a naprosto neuspokojující ukončení. Škoda... Aspoň, že ta atmosféra vylidněného New Yorku byla impozantní - ta si zaslouží tři hvězdy. Nic víc, nic míň. ()

Sejk

Úvod filmu, který trvá cca 1 hodinu, je na 5*, ale poté film rychle upadá. Nejprve útok na city při úmrtí jediného přítele, poté nástup silně nevydařených mutantů a závěrem pohled na kostel při záchraně lidstva.... Škoda nevyužitého potenciálu tohoto filmu. PS: Herecký výkon fenky 5* :)) ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech