Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

lenzi

Mrazivá jednohubka s výbornou atmosférou (pekne vykreslený ľudoprázdny New York), ale s dejom, ktorý by sa dal opísať 2 a pol vetami. Čím to je, že Will Smith si posledne vyberá role obetavých spasiteľov ? -) ()

Akitenshi

Četl jsem tuhle povídku od Richarda Mathesona a i když je v některých věcech naprosto jiná, myšlenka zůstává stejná. Úžasné zpracování, detailně propracované prostředí a hlavně Smithův herecký výkon z tohoto filmu dělá jeden z mých nejoblíbenějších snímků. ()

coinneach

Jeden z mnoha filmů, při kterých si po shlédnutí říkáte "sakriš, to mohla být ale pecka". Já, legenda není ani náhodou špatný film, ale od stoprocentního hodnocení ho vzdaluje až příliš čitelný děj, tuctový konec a zejména nevyužitý potenciál, jaký námět "posledního" člověka na Zemi slibuje. ()

Allegro.g.

Až budu schopný tento film dokoukat, možná zvednu hodnocení o hvězdičku. Zatím platí, že sledování tohoto filmu pro mne bylo natolik bolestivé a stresující, že jsem ho musel přerušit. ()

nicneznam odpad!

Nudné, nesmyslné, prázdné, přehnané, ohrané, bezatmosférické a téměř neemotivní. Když přičtu propagaci Shreka, tak i trapné. Jestli na někoho zapůsobilo zabití nakaženého ovčáka, tak to už potom nevím, co na to napsat. No, divím se, že scénáristi nenapsali do filmu psy tři. Pak by mohl každých 20 minut jeden zemřít za zvuku smutné hudby a s pohledem na Smithovy zaslzené oči. Aspoň by se tam vůbec něco dělo, ale tím by zůstal film stejně u dna. Není už náhodou tento přitroublý céčkový námět trochu ohraný? Ve 28 dní poté prázdný Londýn, tady prázdný New York. Koho baví koukat, jak se Will projíždí se svým psem v prázdném velkoměstě, na začátku ještě k tomu v neuvěřitelně nablýskaném sporťáku, jak při tom nahání digitální zvěř, jak předvádí své vymakané tělo při cvičení, baví se se psem a s figurínami v obchodech, hraje golf na americké letadlové lodi a předvede nám, jak dobře zná dialogy ze Shreka? Jedině hodně znuděného člověka a nebo snad nějaký druh psychopata?:) Naplánovaně a přitrouble se „vyvíjející“ film u kterého lze jen přemýšlet o tom, jestli hodnotit hvězdou jednou nebo žádnou. Absolutně zhovadilá scéna byla ta, jak si bodnul nůž do nohy poté, co se odřízl od lana z dvou metrové výšky (Proč se ten meml při odříznutí nepřidržel volnou rukou lana a kontrolovatelně nedopadl? Pud jisté sebezáchovy by mu určitě nedovolil dopadnou z takové výšky na záda! To by totiž jen tak nerozdejchal. A proč při pádu držel nůž a neodhodil ho?) a poté se plazil k autu, přičemž na poslední chvíli zjistil, že může dokonce i vstát a urychlit tak svůj pohyb. Takových scén a logických nesmyslností tam ale bylo mnoho a prostě se podívejte a uvidíte. Mimochodem mutanti byli téměř k smíchu a scéna, kdy jeden z nich rozbíjí hlavou nerozbitné sklo aniž by mu to něco dělalo s obličejem, je přímo magorsky směšná. Konce jsou ujeté oba dva. Alternativní (původně původní), i nealternativní. ()

Ogrb

Slušný sci-fi s výborným Willem Smithem, díky kterýmu jdu na čtyři hvězdy. A taky kvůli silným režisérským schopnostem Francise Lawrence. Kdyby se jedna z těch dvou zmíněnejch osob na filmu nepodílela, totálně by se to rozsypalo. Tím jsem si jistej. Takhle pokulhává jenom závěr a to díky krásně zprasenýmu scénáři. Kdyby byl závěr na úrovni předchozího dění, tak to mohla být fakt legenda, kultovní film. Takhle jenom slušnej blockbuster s parádním psiskem. 7/10 ()

casef

Will Smith dokáže táhnou sám celý film a tady opět exceloval. To jak má strach, jak mu hrabe z osamění i to jak musel obětovat svýho psa bylo výborný. Nejlepší ovšem jsou prázdné ulice New Youku, to se jen tak nevidí, jinak by to zapadlo v další zombie film. ()

Rodin

Důvod, proč byl zfilmován tento kousek, jsem nepochopil. Udělat z Willa Smithe akčního hrdinu v jiném, než humorně laděném filmu (M.I.B.), je bláznivý nápad a celkově mně to přišlo jako trestuhodně nevyužitá šance. Ovšem za kameru a střih si to 60% asi přece jenom zaslouží. Jen stopáž měla být o dvacet minut kratší. ()

IronRocky

Film má velmi dobrý námět i scénář, ale je hodně nevyužitý. Tenhle film mohl bejt docela pecka, ale je to takovej průměrnej horor. Smitha moc nemusím, ale tady mi nevadil. Na filmu mě nejvíc štvalo, že mi to přišlo chvílemi hrozně udělaný přes počítač. A škoda toho konce, ten byl špatnej. ()

Euchrid

Postapokalypsa ve výpravně namakaném hávu a Smith jako obří sympaťák v opuštěném světě a svojí one-man show. Lawrence mě zase nezklamal, celkově povedený a atmosférický kousek, a i posun od předlohy není zlý. I to podivné cgi a potvory nevadí, ale zakončení příběhu a celých posledních deset minut je k zblití...a to je to co dělá z "legendy" bohužel zapomenutelný kousek :-( ()

Doomer

Napad nebyl spatnej ale dalo se z toho vytezit vic, v podstate prumerny film spolehajci se jen na Willa Smitha ktery rozhodne fanousky filmu najde ale pro me je to malo a lepsi herecky vykon nez on podal i jeho pes coz byla vlastne nejsympatictejsi role. Nabozenske zvasty nakonci filmu me donutili 4* film hodnotit 3* ()

Mysho

Trh presýtení horrorami typu Zombie ktoré nemám moc v láske ale dosadením skvelého herca , skvelého príbehu sa vykľul nádherný film ktorý stojí za "zabitie" času . ()

Dantte..

Nebýt toho vyloženě debilního konce, tak bych přihodil i čtvrtou hvězdičku. Takto nemůžu dát víc jak tři. 65 % Škoda, že mu do toho studio kecalo a změnilo konec. ()

web-dat

Úžasný film. Akurát malý háček byl vtom, že jsem se sebou do Cinestaru vzal i svou drahou polovičku. To by sice nic nebylo, kdyby nebyla v 5 měsíci těhotenství a při každé (lekací) scéně my nedrtila paži a nezarývala nechty do mého masa. Na druhou stranu, jsem cítil Willovi bolest, a to doslova :-D - protože miluju různé mutanty a zombíky, na tenhle film jsem se neuvěřitelně těšil. A na 110% splnil moje očekávání. Klobouk dolů, jak se podařilo Willovi zahrát - posledního žijícího člověka (což zjistil časem že není poslední). Film - je úžasný, svým propracováním prázdného města, pocitem určité volnosti, ale i děsu z noci. Perfektní pocit beznaděje. Dávám 100% a film do TOP 10 ! ()

Dampfer

Solidně natočený film, mírně mrazivá atmosféra New Yorku, Will Smith hrál dobře, řežba se zombiema byla fajná. Film od kterého nečekejte žádný průlom, ale určitě slušnou zábavu, na kterou se podíváte víckrát. Dal bych i čtyři, nebýt toho "americkýho" konce s pokusem donutit nás přemýšlet o smyslu bití a blablabla... Kdyby se ještě více věnovali tomu, aby ukázali jak se Will Smith vypořádává se samotou, bylo by to lepší. (nutno dodat že ten zničený Brooklynský most se fimařům ale fakticky povedl) ()

aa12

Filmy se zombiemi nestojí za nic, ale Will Smith tomu dal punc svého hereckého umu a dokázal tak z totálně špatného tématu vyždímat maximum. ()

Uiboek

Asi dosadili do auta místo zloducha špatného policistu... Vcelku zajímavé zpracování již klasického tématu, které bylo takové téměř one man show s Willem Smithem, který je tak sympatický, že nemůže snad nic pokazit i kdyby se mu role nepovedla. I přes pomalé tempo film nenudí, i když je občas pro zpestření vyplněn lehce hororovými prvky... Přemýšlím jestli dát 3 nebo 4*, ale asi se přikloním ke 4*, ale nejsou čisté. //S alternativním koncem čisté 4*// ()

vZeč

Smutnej film. První hodina je super, když se člověk smíří s tím, že je to opravdu postavený na něčem jiném, než jak se tvářily trailery, atmosféra, nějakym způsobem krásnej epickej vizuál, extrémně komorní a pomalej děj, ale je to vtahující a moc hezky se na to kouká. Pak příjde zvrat, kterej je debilní, stupidní a "celej film si z vás děláme prdel" a celý je to v hajzlu. A pak jsou ty dva konce. Jede to jakš takš zachraňuje a druhej to totálně splachuje do stoky. A kterej, že byl nakonec použitej? To je asi jasný. Škoda, mohl to bejt úžasnej film ()

Masety

Pff a to je jako všechno? Přišlo mi, že v půlce filmu tvůrce najednou přestala práce bavit, a jen ho v rychlosti ukončili.. Tak suchý jsem si to nepředstavoval. Nebo abych nebyl úplně negativní. První hodina byla zajímavá, Will a jeho čokl na toulkách po newyorské prérii, pěkný. Ale všechno ostatní, po této části, byla opravdu nepropracovaná, nezáživná a uspěchaná podívaná... Víc jak tři rozhodně dát nemohu. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech