Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

Diskuze

Geriel

Geriel (hodnocení, recenze)

kdo byl v knížce Dumbledore? teď si nějak nemůžu vzpomenout, je to už dlouho, co jsem četla všechny díly,.......narazila jsem na to jméno vjednom komentu

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Jiu : Nikdy jsem Harryho nečetl a stejně se mi to moc líbilo. Co třeba taky proto, že kniha má námět? Proč byly zfilmované, romány Thomase Harrise??? Nebyly populární, ale byly to skvělé knihy. Proto. Nemůžeš všechno házet do jednoho pytle. Kniha není jako hra.

Jiu (hodnocení, recenze)

Pupidyk: Nesúhlasím. Kto knihu nikdy nečítal, nemôže sa na film nejako extra tesiť, môže byť akurát trocha zaujatý reklamnou kampaňou. Drvivú väčšinu ziskov filmárom produkujú práve fanúšikovia, ktorí kupujú lístky aby mohli vidieť svoju obľúbenú knihu na plátne. A prečo to robia režiséri, pre uznanie?

Pupidyk

Pupidyk (hodnocení, recenze)

Amarcord: Na co vypravěče, jako fanoušek už přece všechno znáš, v tom by právě měl film výhodu, že by toho toilk vysvětlovat nemusel. Ono ale právě jde o to, že v současnosti vládne trend, že je film (podle knihy) točen pro ty kteří tu knihu neznají.

Jiu (hodnocení, recenze)

Amarcord_1: Pozri ja neočakávam, že tvorca knihu presne skopíruje všetky dialógy, scény, myšlienky, atď. Mne sa proste nepáči keď režisér vynechá podstatné veci. A konkrétne na HP3 nepríjmam argument "z časových dôvodov", pretože je tam plno jeho osobných vložiek a zbytočne predĺžených scén, namiesto ktorých mohlo byť kľudne použité niečo z knihy. A ten film pritom nepatrí k tým dlhším, skôr priemer na veľkofilmy. Problém môže byť ale aj v tom , že každý (skoro) diel režíroval niekto iný. Vezmi si LoTR, jeden režisér, jeden prístup, žiadne vlastné príliš kreatívne vložky. A tak celkovo tá séria pôsobí celistvejšie a "knihovejšie" ako HP. A pritom nijako neutrpela po filmovej stránke. A ten Dumbledore. Cuarón z neho spravil protivného hipisáka, ktorý sa správa ako kĺbko nervov, čo mu nikdy neodpustím.

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

Jiu: Asi mam tu cest s nekym, kdo (jako ja) zna vsechny knihy. Yates pro me ale neni tim, kdo se nejvic snazi blizit textu. Ruku na srdce, priblizit se textu se v tomto pripade ani nemuze vyplatit. Do filmu bys musel zaradit vypravece, a vsechna ta kostrbata vysvetlovani, proc Dumbledore jakoze vsechno vedel, ale nechtel rict, proc postavy jednaji tak jak jednaji... ten film by byla parodie. Zfilmovat knihu IMHO neni prenest jeji doslovny obsah na platno, ale INTERPRETOVAT ji prostrednictvim jineho media. Kniha komunikuje na jinych kanalech, nez film. Tim nebranim pouze Cuarona, ale paradoxne i Yatese, jehoz interpretace se mi protivi. Srovnavat film s knihou je (i u neprilis sofistikovaneho Pottera) cesta, jak se pripravit o zazitek z cehokoli. Vyplati se hodnotit film samotny, jeho autenticitu vuci sobe. A tam je pro me Cuaron...jak bych to rekl... dospelejsi. ;o)

Jiu (hodnocení, recenze)

kiddo: Tak tak, pochopil si ma presne. Nepopieram, že režisér by nemal byť kreatívny a inovatívny, ale myslím si že pri filmovaní kníh fanúšikovia (aspoň tí pedantnejší) očakávajú verný obraz knihy. Aspoň ja používam pri hodnotení filmov podľa kníh "dvojí metr". Bohužiaľ niektorí režiséri sa radšej podriadia prianiam konzumnej spoločnosti, čo občas dopadne hrozne. Ale je to názor, svet nezmením aj keby som chcel :).

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Jiu: u mě nejde ani tak o to, aby to byla supervěrná adaptace (to si rovnou můžu znovu přečíst knížku. On navíc má každý různou představu, jak má co vypadat), ale aby to byl dobrý film. A to Cuarón splňuje. Nicméně pokud ti jde o to, aby byly filmy vizuální obdobou knihy, tak to se potom shodneme: Columbus to uměl nejlíp (jako film to ovšem bylo imho příšerné).

Jiu (hodnocení, recenze)

Kiddo: Prisoner of Azkaban, ten Cuarónov výtvor, je to najhoršie možné potopenie knihy. Absolútne sa nezaoberal knižkou, všetko vrátane deja si to tam prispôsoboval svojím úchylným predstavám a napr. ten Flashbang na konci čo mal byť akože Patronus ... škoda reči. HP3 by si zaslúžil aby bol zmazaný zo sveta a nafilmovaný znova kľudne konzervatívnejšiím (aj keď stále nie dosť na filmovanie kníh) Yatesom. IMHO a stojím si za tým. Už len pre ten pocit okradnutia čo som mal keď som vychádzal z kina.

Pupidyk

Pupidyk (hodnocení, recenze)

I když by cuaron byl u obou dilu lepsi, tak Yatesovi verim, knihu to stejne nezmeni

Geriel

Geriel (hodnocení, recenze)

údajně měl být původně film rozdělen do dvou dílů, ale nakonec bude rozdělen až HP7, je to škoda, pravděpodobně by pak neosekali tolik děje, jako v předešlých HP

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Chris Columbus nejlepší? Další tři filmy hollywoodské? Cuarón horší než Yates? Co na to Jan Pleskač?

Jiu (hodnocení, recenze)

Dúfam len, že sa to nebude držat klesajúceho tendra kvality ako posledné diely. Mali tam nechať Chrisa Columbusa, prvé dva rozprávkové diely boli najlepšie. Tie ďalšie hollywoodske výtvory už zaveľa nestáli.

MrCreosote

MrCreosote (hodnocení, recenze)

Ono je to samozřejmě dáno hlavně dějem knihy, protože ve trojce měl Cuarón spoustu možností na to, aby se pořádně vyblbnul. I čtyřka by podle mě byla skvělá, kdyby ji svěřili jemu. Na druhou stranu pátý díl mi přišl už poněkud temnější a míň záživný a třeba by si s tím Cuarón tak dobře neporadil, ale stále si myslím, že je škoda, že ho tam nenechali i na další díly.

carly

carly (hodnocení, recenze)

priznávam, HP 5 som videla len raz. ja som mala u všetkých predošlých filmov problém z nekonzistnosťou. jednoducho ak by som tie knihy nepoznala od predu od zadu, tak nemám potuchy, na čo sa vlastne pozerám. Cuarón vystihol atmosféru, ale mám pocit, že tak úplne nepochopil knihu. ale to by som si tie filmy musela pozrieť znovu. Yates vytvoril konzistentný príbeh ktorý bol správen vygradovyný - na rozdiel od HP 3. čo sa týka toho hypu, veľa ľudí vyzdvihuje práve trojku ako najlepší film. mňa ale trochu sklamal, hlavne po dejovej stránke, na ktorú sa podľa mňa Alfosno z vysoka vykašlal. ale to je len môj pocit. možno si cez víkend urobím maratón a môj názor sa zmení

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

C.C.Baxter: Kdepak. Ja jsem petku videl trikrat, a NEMAS pravdu. Jednak nevychazim ze screenshotu, co jsou zde (i kdyz i na nich je to velmi dobre videt), ale z vlastniho neprijemneho dojmu od PRVNIHO shlednuti, ktery se mi potvrdil shlednutimi dalsimi. Proc bych si cucal z prstu kritiku na rezisera, od ktereho znam jeden film? Co rika Shadwell o Temnym rytiri, a kdo se tim nechava vytacet me zajima skutecne jen okrajove ;o) Uprimne, stejne, jako nekdo nechape "kult kolem Cuarona", ja se divim uspechu Yatese, ktery je podle me kvalitativni ustup o dve tridy, a jsem zvedav, jestli me ten clovek bude schopen prijemne prekvapit pri zbytku serie. Doufam, ze ano... Ale uz diky odlozene premiere o tom pochybuju.

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

Amarcord_1: Zase narážíš na ty propagační fotografie, kdy například členové řádu stojí v řadě jako na školní fotografii? To ale vůbec nedělá Yates, ve filmu ten materiál je maximálně někde na nástěnce komnaty nejvyšší potřeby a rozhodně není dílem režiséra ani kameramana. Zbytek je jenom věc názoru. (Něčím podobným se u Temného rytíře zabýval Shadwell a někdo ho tehdy slušně poslal do prdeIe :o)

Amarcord_1 (hodnocení, recenze)

Yates did the book justice? To by me zajimalo, proc si to myslis. Dejove si taky pomaha, zmenil Harrymu image... Nerikam, ze to odsuzuju, protoze dobre zfilmovat knihu neznamena vzdy drzet se vseho psaneho. ALE proc zrovna u Yatese mas pocit zadostiucineni knize? V mych ocich pouze vratil Potterovi Columbusovskou infantilnost, pouze v nepresvedcivem havu, a toci postavy, jako kdyz na zakladni skolu prijde fotograf a vsechny si sikuje doprostred zaberu v toporne narovnane pozici. A kolem Cuarona nevidim zadnej kult. Udelal jeden film, co mi prisel po remeslne i dejove strance nejzajimavejsi z Potteru a basta. A Trojku nepovazuju za nejlepsi knihu z cele serie...

burina

burina (hodnocení, recenze)

carly: zdieľam tvoj názor, mne osobne celé to šialenstvo okolo Cuaróna už pekne lezie na nervy

carly

carly (hodnocení, recenze)

podľa mňa je Yates prvý who did the book justice. takže ja sa celkom divím tomu hypu okolo Cuaróna. ale proti gustu ...

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Cuarón, Cuarón, Cuarón... Občas mám pocit, že řada fandů při vyslovení toho jména zažívá orgazmus.

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)