Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Rimland

Oblíbený seriálový vrahoun. Dexterovy vnitřní monology kontrastující aktuální dění na obrazovce jsou k nezaplacení. Trochu kolísavá úroveň mezi sériemi, takže jsem docela rád, že se to blíží zakončení. (Btw, za český dabing si někdo zaslouží izolepu s pilou...). 1. série - Špica. Inovativní seriál, postavy k zulíbání, atraktivní dějová linka. Dexter v nejlepší formě. 2. série - Napínavost neslevuje, Dexter jako štvaná zvěř, pár posledních dílů vás pomalu nutí ukousat si nehty. Keith Carradine je klasa, ale záporačka mi to protivila. 3. série - Oproti dvojce podstatně klidnější tempo, až relaxační série. Je radost vidět Dexe s klidem mordovat. 4. série - Lithgow jednoznačně nejlepší záporák, míra napínavosti nezná mezí. Ta rodinná linka mě spíš deptala. Ale ten závěr, boha jeho, ten závěr... 5. série - Opět zklidnění tempa. Pohodovější, ale zároveň asi nejslabší série. Nevýrazný hlavní záporák, ale plusové body za postavy Lumen a Liddyho. 6. série - Oproti minulé zvýšení rytmu. Záporáci fajn, hlavně motivy vražd a provedení byly zajímavě zpracované. Konečně očekávaný závěr, který těsně minul pětku. 7. série - Zajímavé navázání na předchozí sérii. Několik dějových linií a (ne)očekávaný závěr, který to celé přenesl trochu jinam. Postava Sirka předčasně "odstavena" - byl nejzajímavější z celé série. 8. série - No, sú zvědav :-) ()

Hisnuklusi

1. série - 5/5, 2. série - 3/5, 3. série - 1/5, 4. série - 5/5, 5. série - 2/5, 6. série - 4/5, 7. série - 3/5, 8. série - 2,5/5. ()

Domis93

Dexter je velice dobrý a napínavý seriál, každá série uměla člověka upoutat a vyprávěla zas o něčem jiném. Víc než Dexterovo vraždění bylo zajímavé si všímat, jak se mění jeho pohled na svět, stává se normálním, jak se jeho sestra srovnává s pravdou a tak. Pro to všechno by si zasloužil pět hvězd, ale závěr tohoto seriálu byl tak blbě napsán, že to prostě nejde. Ono celkově ta poslední série měla hodně motivů k řešení a je za to dost kritizovaná, ale pro mě byl zásadní konec a ten mě prostě zklamal ()

kihsleek

Největší průšvih Dextra je v tom, že jeho postava je chytřejší než scénáristi. Ke konci každý série mě více či méně začínalo štvát, jak moc se děj (většími či menšími WTF? momenty) láme přes koleno, aby to dopadlo tak, jak bylo dopředu více či méně jasný, že to dopadne. Čtyři hvězdičky jen proto, že mě prostě bavily ty postavy. Viděno 8 sérií, nejvíc se mi líbila 1., 4. a 5. série. ()

EnaXtou

První série za jasnejch pět hvězdiček a to bez mrknutí oka. Bohužel to časem upadá a tak mi to bohužel nedá ale když si spočítám průměr vyjde mi to na ucházející tři. ()

Daginka

Zprvu jsem se vztekala, jak takový seriál může být v oblíbenosti téměř na špičce, když mi přišel jako totální brak – kriminálka obohacená akorát netradičním hrdinou, který celý seriál dělá tak masově populární, že je na špičce... A tak jsem se začala koukat už v kvůli tomu prostému důvodu ,,co na tom ti lidi vidí‘‘. Hodnocení jednotlivých sérií shrnuju jednotlivě, podle toho taky konečné zhodnocení. Upozorňuju ale předem, že moje ,krevní skupina‘ tenhle seriál teda není, Dexi. :) Ať tak či tak - životní role Michaela C. Halla. Nejoblíbenější postava je pro mě roztomilý perverzák Vince Masuka (C.S.Lee), který má často odrovnávající hlášky. :) ---------------------- 1. série: Za 5*, o tom žádná. Zprvu sice (aspoň pro mě jako již zmíněného pro antifanouška krimi seriálů a hatera všech Kriminálek) nuda, ale v polovině, asi od 6 epizody to začalo dávat smysl a vše začalo být jasné, jen ne, jak to může skončit. Dle mě je 1. série nejlepší, dala bych jí 95%.---------------------- 2. série: Sice taky velice povedená, ale první se už nevyrovná, takže za 4*. Napětí tam bylo od začátku do konce, jen mé oblíbené postavy Doakese je škoda, protože to (resp. ten), co ho nahradi má charizma shnilé neoloupané brambory. Takže vcelku hodnotím za 80%, nutnost ubrat hvězdičku byla nezbytná. ---------------------- 3. série: Za 2*. Tady už to skřípe a to hodně dost. Jsem zvědavá, jestli ještě budou I horší série, až dokoukám celý serial. Neuvěřitelně nesympatické hlavní i vedlejší postavy – Nesnesitelná Rita, ještě víc nesnesitelnější Debra "Fuck!" Morganová a novej parťák Quinn…. Z vedlejších postav Dexterův dočasný ,,kámoš‘‘ Miguel, za jakýkoli jeho ‘‘herecký‘‘ projev jeho představitele Jimmy Smitse mu má člověk chuť přejet obličej cihlou. Nuda, nuda, nuda, i jasný závěr celé série. Ubrány 3*, procentuálně hnodnotím tak na 20%. ---------------------- 4. série: Zlepšení o velký kus, takže za 4*. Hlavní vrah série (kromě Dextera) ve vynikajícím podaní Johna Lithgowa a se zápletkou a napětím a hlavně – posledníma minutama série, kde všechno vyvrcholí, je to téměř bezchybné. Takže přilepšení o 2* a pro mě opět: 80%. ---------------------- 5. série: Tak tady už to začíná zase jít totálně z kopce… Zatím viděno asi 5 dílů a je to teda spíš nic, než moc, uvidíme dále. ()

viky13

Detektiv sériovým vrahem ? Proč ne ? Dexter je pro mě seriál u kterého si můžu oddechnout ,vypnout mozek a bavit se jeho osudem i osudem jeho "blízkých". Je opravdu mnoho seriálů ,kde díl od dílů umírájí lidé ,nikdy ale tak vtipným způsobem jako v Dexterovi. Někdy mám dokonce pocit ,ža kdybych se taky ocitla na jeho stole asi bych se smála banálnosti téhle situace. ()

lepik

Je zajímavé sledovat jak s postupem času nerostu jen já, ale i hlavní postava seriálu. Ano vyrostli jsme spolu. Dospěli jsme. Předlouhých 8 let. Oba jsme se za tu dobu změnili, Dexter, asi k lepšímu (na rozdíl ode mě:-P). Jeho proměnu jsem zprvu nemohl rozdýchat, nicméně jsem tomu zkusil dát volný průběh a nakonec jsem mu ani po 7 sezónách, během kterých nejednou klopýtl, nemohl říct ne. Tu laťku, co na začátku nasadil... Ta celkově níž nešla. Pro mě je to nejlepší seriálový "hrdina". Jak jen to scánáristi a vůbec celý team s Hallem dokázali, takhle nás svést a nechat nás se do psychopatického Dextera zamilovat. Muck Muck :-* Zlatíčko :-* Pac a pusu, I will miss you. Škoda toho konce bobe :( ()

RedRose

Než jsem se do tohoto seriálu pustil, vcelku jsem už věděl o čem to je a možná proto jsem to dlouho odkládal... První sérii mám za sebou a cca první polovinu jsem fakt měl problém se s tím vypořádat... Nějak jsem se nemohl přimět začít fandit sériovému vrahovi... Koncem série jsem to už nějak přijal jako fakt a dívám se dál... Dívám se protože seriál je to hodně povedený a každý díl mě nutí k dalšímu zvědavostí co bude dál. Dexterova sestra, kterou někteří opěvují, mi tam dost silně leze na nervy, protože se občas chová jako slepice. Herci jsou víc než v pohodě, scénář fantasticky komplikovaný, ale ne překombinovaný a uvěřitelný, takže po první sérii hodnotím 68%, hlavně proto, že jsem se s tím nemohl delší dobu srovnat. ///// Druhá série se nese v duchu té první, ale už Dexterovi začínám fandit, protože ač na straně zákona, seržant Doax mi začal vadit mnohem víc... Výsledek ne moc překvapující a proti první sérii už bez váhání hodnotím 74%... Třetí série zatím nejslabší... Trochu se nám víc probarvila většina postav, ale soupeř Miguel, byl málo schopný... Třetí tedy za 61%, aby to ta čtvrtá sezóna mohla parádně napravit! Trinity byl víc než jen soupeř a nabralo to docela rychlost, kdy se pořád něco děje a je třeba sledovat každý detail! A přesto, že jsem nechtěl takový dramatický závěr, posunuje se až na 77%... ///// Pátá série s parťačkou Lumen byla vcelku nudná, ale jen ve srovnání s dřívějšími sériemi, jinak pořád slušné za 63%. Naopak šestou sérii jsem více-méně protrpěl a dávám jen 52%... Náboženské fantasmagorie fakt nemusím, takže až na šokující poslední tři minuty spíše čekám co přinesou poslední dvě sezóny..... ()

DaweForeman

Řekl bych snad klenot mezi kriminálkami. Nemůže snad být nic napínavějšího, než když sériovej vrah pracuje pro policii, kde ukrývá svoji identitu a samozřejmě je tak uprostřed všeho dění. Nejen že se snaží vždy svojí briliantní logikou vybruslit z jakéhokoliv vodítka, které by mohlo vést k jeho dopadení, ale on sám by mohl dělat detektiva, který by řešil jednotlivé zločiny. Samozřejmě pro něho je řešení zločinů trochu jiné, než u ostatních - on je nechce dostat za mříze, ale nejlépe rozsekané na kousky na dně oceánu. Aneb nádherný etický prvek toho, že účel světí prostředky. Příběh je tak napínavý, že jsem začal pomalu hltat díl za dílem, kdy už takové vysoké napětí se začalo čím víc stupňovat. Akorát mě zklamal tak trochu konec, čekal jsem ho jinak. I když bych řekl, že člověk nemohl očekávat něco světobornýho, protože přece jenom už je problém vyřešit, co udělat s hlavním hrdinou, když je svým způsobem záporák. ()

fojtas

milý dextere, odstartoval jsi smršť nekladných hrdinů, všichni Tvé první serie milovali...a já Tě miloval až do konce. Nechť Tě v Kanadě všichni milují stejně. u tohoto seriálu jsem nikdy nepřemýšlel nad ničím z natáčení - podle mě super věc nechat se unášet! ()

Weyden

Zhruba v polovině seriálu jsem změnil hodnocení z pěti na čtyři hvězdy a po osmé, závěrečné sérii definitivně snižuji na hvězdy tři. Pro mě osobně je jednoznačně nejlepší druhá série, která je od prvního po poslední díl naprosto dechberoucí, ale všechny čtyři první série si udržují vysokou úroveň. Pak už to jde bohužel z kopce. V páté sérii mě vůbec nebavili záporáci a ještě víc mě nudila postava Lumen, hraná Julií Stiles. Šestá série, ač mnohými kritizovaná, mi nepřišla tak hrozná. Měla docela zajímavého záporáka, ošklivé rituální vraždy a šokující konec, který dával velký příslib pro dvě závěrečné série. Nicméně ty potenciál nevyužily správným způsobem, měly spoustu stejných chyb, byly jednoznačně nejslabší a samotné bych je ohodnotil nanejvýš dvěma hvězdami. Nevím, jestli jsem to celou dobu přehlížel, nebo se to objevilo až ke konci, ale herecké výkony herců hlavních dvou postav byly málo uvěřitelné až otravné, vztah těchto dvou postav, na který byli všichni po již zmiňovaném konci šesté série zvědaví, byl nudný až taky otravný, velmi brzy začala nudit i nová postava Hannah, hraná Yvonne Strahovski, potenciál řady vedlejších postav, například přítele Jamie Batisty Louise Greena, zůstal trestuhodně nevyužit a závěr seriálu, poslední minuty posledního dílu osmé série alespoň mně potvrdili naprostou bezradnost scénáristů. Je to docela škoda, jak tento seriál dopadl, již po druhé sérii jsem si na něm vypracoval silnou závislost a oblíbil si spoustu jeho postav, ale nakonec jsem se musel přemáhat, abych jej vůbec dokoukal do konce. ()

biergof odpad!

Já to vidim tak, že buď někdo drsnej je a nepotřebuje to obhajovat svými úvahami, nebo o tom jen mluví, uvažuje, obhajuje a čim víc dílů to robí, tim víc to budí pocit, pro jakéto slabochy to seriál tvořen je.... Stejně jako u nás měla Iveta Bartošová hordy příznivců, kteří se vžili do její role slabocha, stejně tak funguje seriál globálně a na mě působí dráždivě směšně! Ps: Linkin Park si také hraje na drsňákovou kapelu a jaký má vykalkulovaný úspěch...to je to samý ()

J.e.r.e.c

Originální nosný nápad a dokonalý představitel titulní role jsou největší devizy tohoto seriálu. Nejdřív člověka samozřejmě praští do palice skutečnost, že jeho průvodcem a hlavním hrdinou je cynický vrahoun. Ale postupem času zjistíme, že on je to vlastně hodný vrahounek a navrch sympaťák. Je škoda, že tvůrci do toho nešlápli přeci jen odvážněji, i když Dexterovo potýkání se s vnitřními démony a „černým pasažérem“ je lightmotivem celého seriálu, nikdy to nepřekročí mez „slušného chování“, snad aby diváci nemohli mít špatný pocit, že fandí někomu opravdu zlému. Ale vadilo to u Mlčení jehňátek ? V mých očích Dexter dojel na „nekonečnost“ konceptu. Jak přibývaly další a další řady, uvědomil jsem si, že se koukám jen ze setrvačnosti, přestože se tam už nic opravdu zajímavého neděje (navíc mi začaly některé postavy lézt na nervy, zejména afektovaná Deb). Nejde o to, že by následující série byly výrazně horší, než první nebo druhá, byly prostě jen další v řadě, more of the same, a protože hrozilo, že to takhle půjde až do nevímkdy, s Dexterem jsem seknul u čísla 6. Takže poslední dvě řady jsem neviděl a už to asi nedoženu. 85 % ()

Tomizilek

Většinou jsem líný sledovat seriály po epizodách tak, jak vychází, a počkám, až je venku celá série. U Dextera jsem si ale nenechal ujít jediný pondělek, kdy vycházela nová epizoda. Je zvláštní, jak sériový vrah může v divákovi vzbudit tolik pochopení. Dexter si za těch osm let projde obrovským osobnostním vývojem a je fascinující sledovat, jak to ovlivňuje nejen jeho ale i jeho okolí. Rozhodně to ale není typický hrdina dobra, je to kotva, co stahuje lidi kolem sebe dolů, ale i tak má pro něj divák sympatie. Možná to je ten důvod, proč se tento seriál stal takovým hitem. Pochybuji, že ještě někdy budu mít tak intenzivní 8-letý vztah k nějakému seriálu. ()

Lucasosum

1.série: 100% – 2.série: 100% – 3.série: 90% – 4.série: 100% – 5.série: 95% – 6. série: 85% – 7. série: 100% – 8. série: 80% ()

Lavinia

Kupodivu nijak zvlášť krvavé, zato osobité kouzlo a asi fakt, že hlavní představitel opravdu nehraje jen sebe, ale hrát umí, je to, co mě tak upoutalo. A rovněž kupodivu mi nepřipadá, že by se kvalita nějak významně snižovala, neznám ovšem osmičku. --- Tak už ji znám. Nijak zvlášť poutavé zopakování všech sezón předtím, ovšem bez onoho pravého dexterovského ducha, s pomatenostmi v druhé polovině, kde psychopat najednou začne mít "city" a "miluje" a chce "chránit" co chvíla někoho jiného ... Opravdu? Musí z toho být melodrama? Prostě konec ve stylu "nevíme kudy z toho ven a došli nám finance i diváci". ()

MAAUZ

Jakej je Dexter? Jedním slovem GENIÁLNÍ. Michael C. Hall se zdá chvílema jako takovej herec-neherec, ale jeho fejs na filmovym plátně pouze vypovídá skutečný povaze Dextera Morgana. Je to introvert, jehož průpovídky mě uklidňujou po celou dobu seriálu. V každé řadě si někoho oblíbíte. Líbila se mi původní znělka s přípravou steaku. Ale pokud nemáš silnej žaludek, nekoukej se při jídle.... ()

crap

Další moje slabost a fascinace..sériový vrazi. A navíc takový! Lehce asociální sympaťák, co využívá svého "temného pasažéra" k dobru, no kdo by to kdy vymyslel? Za mě geniální námět s výbornými herci, dialogy a zápletkami. Jistě, některé díly(série) lehce pokulhávájí, ale i tak tento majstrštyk zařazuji mezi mé nejoblíbenější seriálové počiny. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021