Reklama

Reklama

Spiknutí

(seriál)
  • USA Vanished
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2006, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Josh Berman

Hudba:

Robert Duncan

Hrají:

John Allen Nelson, Joanne Kelly, Margarita Levijeva, John Patrick Amedori, Ming-Na Wen, Rebecca Gayheart, Christopher Egan, Esai Morales, Gale Harold (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (13)

liuk 

všechny recenze uživatele

Moc fajnový thrillerový seriál natočený velmi "filmově" a přitažlivě ve stylu populární 24. Zatím každá ze všech odvysílaných epizod nabere velmi rychle grády, stále se něco děje, možná snad jen příliš často v dialozích opakují, co se v předchozích dílech stalo, a tak ten drive, který příběh má není zas tak nabušený, jak se na první pohled zdá. Ale jinak je Vanished opravdu napínavé, zajímavé a zatím poslední sedmá epizoda nasadil pekelně silný cliffhanger. Jen doufejme, že nám FOX tento seriál po vzoru Reunionu z minulého roku po pár dílech nezruší bez finálního rozuzlení, sledovanost je poměrně bídná. :( Zatím byl seriál přesunut na páteční večer, tento timeslot byl pro některé zrušené seriály poslední hřebíček do rakve, některé se tam udržely až do konce sezóny. Uvidíme.. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Škoda, že to utnuli a nemá ten seriál konec. Otázek zůstalo hodně a podle úvodních dílů myslím, že to scenáristé měli v hlavě srovnané, kam míří - viz všechny ty narážky během jednotlivých dílů a možnost využít flashbacky, které nově dávaly smysl nebo jiný smysl. Je teda fakt, že ve druhé sezoně by se to vyvinulo směrem od detektivního pátrání k Šifře mistra Leonarda, ale osobně by mi to nevadilo. Navíc začínám mít rád jako herečku Joanne Kelly (Jack Hunter, Warehouse 13), kterou v seznamu herců tohoto filmů zde na ČSFD postrádám, i když hraje jednu z hlavních rolí a je na plakátu. ()

Reklama

Mephisto 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k poměrně nízkým hodnocením jsem mnoho nečekal. Překvapivě mě však tento seriál vtáhl do děje a nepustil až do konce. Děj neztrácí dech, v každém díle se objeví něco, co donutí diváka shlédnout pokračování. Díky Vanished jsem si opět oblíbil konspirační teorie... Věčná škoda, že seriál skončil po 13. dílu - určitě měl potenciál na minimálně další sezónu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"Drama-thiller" seriál, který si na nic nehraje. Sice se námět zdá jako dost značně béčkový ovšem kombinace politického thilleru, spiknutí novodobých zednářů a vyšetřování FBI funguje až překvapivě dobře. Vanished si sice vypůjčuje z každého úspěšnějšího seriálu poslední doby nějaký prvek, ale dokázal si vyšlapat vlastní cestu jak tyto prvky spojit. Celá série jakoby vizuálně z oka vypadla "24" (holt FOX se nezapře). Filmové vzezření, skvělá práce s hudbou, napínavé epizody, některé opravdu netradiční dějové zvraty a hlavně slušné tempo dělají z Vanished ve svém žánru rozhodně nadstandardní počin. Mezi slabiny patří ztvárnění některých postav, ale naštěstí zatím žádná není k nepřežití (byť po pilotu jsem většinu z nich upřímně nesnášel) a především s pozdějšími díly i stále větší zamotávání děje lacinými konspiračními teoriemi. Mezi výhody rozhodně patří, že jednotlivé epizody nemají stále stejné dějové schéma a že většina se stylem a někdy i žánrem výrazně odlišuje. Dobře je, že seriál "nepřežil" první sezónu, jelikož zase tak velký potenciál v sobě neměl, ale na těch třináct solidních epizod (poslední čtyři byly odvysílány již pouze na webu) to akorát vystačilo. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele

Jeden ze seriálů, kdy vidíte díl a musíte vidět další. Nemohl jsem dočkat dalšího dílu. Spiknutí novodobých zednářů, který mají jistý cíl, který je postupně odkrýván, ale když už si myslíte, že víte, o co jde, nastane zvrat a vše je úplně jinak. Bohužel, když byl seriál v nejlepším, tak ho utly a nevíme, o co tam šlo a jak to vůbec dopadlo... Tomu nerozumím, protože to byl jeden z nej seriálů, které v TV běželi, dle mého názoru. Když si na to vzpomenu, tak bych nejraději producentům a těm hlavounů, kteří o těchto věcech rozhodují nafackoval!!! Tento seriál měl na další pokračování. (na rozdíl o některých nesmyslů, která mají xxxx dílů) Howgh! ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama