Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Když vidím místní hodnocení, tak přemýšlím, jestli jsme vůbec viděla stejný film??? V první řadě musím uvést že jsem nikdy neviděla Saw, kterým se tu každý druhý ohání - proto hodnotím naprosto neovlivněna něčím předchozím, ale hodnotím to, co mi bylo v konkrétní chvíli "naservírováno" - no a to co jsem viděla bylo jednoduše dobré, napínavé a kvalitně zahrané. Je to nízkorozpočtovka, která ale rozhodně předčí nejeden blockbuster. Příběh nestojí na akci, ale na atmosféře a hereckých výkonech. Krapet zbytečná byla místa věnující se aktivitám policistů při hledání unesených, no a i ta poslední pointa rozuzlení byla kapánek překombinovaná, ale jinak kvalitní detektivní thriller v noir ladění. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Příživník v šedivém pyžamu, to je moje charakteristika filmu. Připadá mi, jako kdyby šel jednoho dne Simon Brand kolem kanceláře Jamese Wana a nahlédnul do jeho pracovního stolu, kde uviděl první stránku scénáře Hry o přežití. A řekl si: Když to fungovalo jednou, zapůsobí to podruhé. A lišácky si promnul ruce. Jenomže do toho scénáře jenom nakouknul a rychlým pohledem tak zachytil pouze úvodní premisu. Nepřečetl si nic o výpravě, o barevných filtrech a vizuálním kolotoči. Ne, od tohoto nápadu se jen odpíchnul, sehnal pár slušných herců a bláznivého scénáristu. A tak vzniknul film Unknown nebo-li Příživník v šedivém pyžamu, též Pořádný zašmodrchanec. Hned od začátku není něco dobře. Postavy mají zjevně alespoň trochu nakoukanou sérii Saw, protože se na neznámém místě zorientují rychle a s přehledem. Během několika minut vědí, co se zhruba kolem děje a všichni se postupně (většinou před zrcadlem v umývárně) rozvzpomínávají na věci dřívější a s jejich situací související. A každým dalším "flashbackem" se děj mírně pozmění. Takhle to je 80 minut, po kterých přichází pointa, obracející všechno naruby. A divák na to kouká jako Jouda ze Střimelic. Né, že by to bylo úplně nezajímavé, jenom toho je zbytečně moc. Lokace je vizuálně opravdu nudná a obyčejná, herci zachraňují, co lze zachránit. Průměr. Btw: taky Vám ten závěrečný hudební motiv něco připomněl?? ()

Reklama

st.ranger 

všechny recenze uživatele

K takovému filmu není vhodné cokoliv prozrazovat. Chválím výborný nápad v konečných titulkách. Jelikož se hlavní postavy nepředstavují kvůli kompletní ztrátě paměti, dostali takové přezdívky, podle kterých se dají rozeznat, jména postav jsou uvedena v závorce, aby bylo jednodušší poznat, kdo hrál koho. Rozhodně jsem je tak poznal lépe než podle jmen. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Vo výsledku priemer, ale veľmi pozerateľný. Aby tvorcovia zvládli celovečerák, museli sa venovať aj udalostiam mimo uzavretej miestnosti, čím film stratil na súdržnosti (rovnako ako tomu bolo pri SAW). Mainstreamovejšie a menej drsné ako KOCKA, ale s podobne závisláckym potenciálom. Skrátka musel som to dopozerať... ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Filmy typu „lidé v místnosti“ mám ve veliké oblibě. A to díky psychologické rovině. Tento film byl spíše krimithrillerem. Každopádně námět byl velmi dobrý. Premisa totiž spočívala ve snaze zjistit - po probuzení se z bezvědomí - kdo jsem, proč zde jsem, a na čí straně stojím. Tedy kdo je ve staré tovární hale můj spojenec a kdo naopak nepřítel. Vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění trpěli dočasnou ztrátou paměti, nemohl si být nikdo ničím jist. Vtip je v tom, že po probuzení se uzavírala nová spojenectví a to čistě na základě intuice a vzájemných sympatií či vzájemné důvěře. Což znamená, že lidé, kteří před upadnutím do bezvědomí stáli proti sobě ve dvou jasně stanovených táborech, nyní své postavení pozměnili. Prostě jako by se znovu narodili. Což nám dává alespoň částečnou odpověď na jistý sociální postoj, který pronesl např. E. M. Remarque ve své knize „Na západní frontě klid“, kdy německý voják říká smrtelně zraněnému francouzskému vojákovi, se kterým byl nucen přežít nějakou dobu v díře způsobené výbuchem granátu: „nebýt této války, mohli jsme být třeba přátelé“. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v americkém státě Kalifornie, a to v lokalitách Desert Center, Eagle Mountain, Indio, Los Angeles a San Bernardino v březnu 2005. (GASTON73)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno