2001 maniaků: Pole vřískotu

• USA 2001 Maniacs: Field of Screams
všechny plakáty

Skupinka mladých ľudí sa vydáva na výlet. Všetko vyzerá fajn až do okamihu, keď havarujú. Vydajú sa hľadať pomoc a ocitajú sa v čudnej dedinke, na „stanovisku“, ktoré je už však obsadené dedinčanmi-maniakmi. Tí ich milo privítajú, ale všetko sa zmení, keď títo kanibali dostanú chuť na ľudskú krv a začína sa boj o prežitie. (ash99)

Kudly4

Nechápu, jak to mohl scénárista a režisér, povedené jedničky u tohoto pokračování takhle posrat. Tohle bylo tak laciný, trapný a zbytečný, že jsem to musel už od poloviny přetáčet, fakt se na to dívat nedalo a už vůbec ne to poslouchat (Mexikánec byl dobrej). Hvězda za pěkný kozy (ta se zamčenou frndou byla fájn) a za scénu s cirkulárkou, jinak ale celkově fakt otřesný. Určitě by to obstálo lépe, kdyby se vyloženě jednalo o Hororovou porno parodii. ()

Slasher

Jižanský maníci v Pleasant Valley mají nedostatek návštěv, tak se jejich jádro rozhodne vycestovat na sever a dát si tam pořádně do nosu. První na co narazí, budou dvě blond blbky (obdoba Paris a Nicole) a celá jejich natáčecí crew. Role starosty George W. Buckmana se tu ujal Bill Moseley (celkem dobrá náhrada za Englunda), no a je to prostě taškařice. Co si vzpomínám, jednička určitě nebyla tolik Bé a dýchal z ní vyšší rozpočet, ale tohle taky není žádný průjem. Počkám si ale každopádně na unrated a snad i nějaký ty titulky - pak až definitivně zhodnotím. ()

ricci.s

Slabšie ako jednotka, ale dalo sa. Prvá časť patrí medzi moje obľúbené horory, lebo je originálna, vtipná, s parádnymi vraždami. Táto druhá časť je neoriginálna, trošku menej vtipná, ale taktiež so slušnými vraždami. Dočkáme sa napríklad napichnutia na vidly, rozporcovania cirkulárkou, elektrického kresla, prípadne stiahnutia kože z tváre. Herecké výkony boli síce mizerné, ale také boli aj v jednotke, o to ani veľmi nešlo. Hlavne, že sa miestami dalo dobre zasmiať. Oveľa viac priestoru dostala "babizňa" Lin Shaye, tá herečka mi je stále sympatickejšia a jej úchylný tanček fakt nemal chybu :) ()

J*A*S*M odpad!

On už první díl byl nehorázná blbost, spoustě lidí se ale kdoví proč relativně líbil. Možná proto, že si v ní hlavní roli střihnul Robert Englund, kterého jsem nikdy nepovažoval za dobrého herce, ale nedotknutelná Nightmare aura kolem něj prostě je. Pokračování ale Englunda nemá. Nechme stranou, že točit sequel k přinejlepším průměrnému filmu, když nemám k dispozici jeho hlavního tahouna, není nejšťastnější nápad. Field of Screams je i bez jakéhokoli srovnání s prvním dílem něco strašného, dlouho už jsem takhle netrpěl. Dvě hlavní kladné ženské postavy dávají úplně nový rozměr souslovím "tupá blondýnka" a "herecké dřevo" zároveň. Své příznivce si to nejspíš najde, pro mě je však sequel 2001 Maniacs čirým filmovým zlem. ()

pornogrind

Verze 2001 maniaků z roku 2005 se mi celkem líbila. Ale tahle verze z roku 2010 je úplně mimo moje chápání. Naprostá zhovadilost a prznění hororovýho žánru. Tenhle film si hraje na něco na co nemá a z odpadových vod ho zachraňuje pouze výkon Billa Moseley(ho) ( jeden z jeho slabších výkonů ) a Lin Shaye. Ostatní " herci " byli naprosto tragičtí. Tohle rozhodně nebrat !!!!!!!!!! ()

• Film byl natočen během 12 dnů v Iowě. (Chatterer)
  • Rolu Hucklebillyho stvárnil herec Ryan Fleming, ktorý si ho zahral aj vo filme 2001 maniaků (2005). (ash99)