Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

turbou

Mark Wahlberg me stale vic a vic presvedcuje ze jako herec stoji opravdu za hodne malo :) Jinak celkem poslabsi zalezitost plna zzenstelejch drsnaku ()

Dan

Americká továrna na sny, nezvedený synek, rodina, vendeta, patriotismus, ruská mafie. Správně namíchaný koktejl tradičních klišé by měl zajistit plný úspěch :-) Z ponurosti film vytahovala jen silná křesťanská religiozita řady aktérů, která je na evropské sekulární poměry současnosti již poněkud silná. Možná by stálo za to postavit ji do světla současného západního mediálního obrazu zbožných muslimů ;-) ()

nwx

Až na závěrečné „vykuřování“, skvělý film. Když jsou Wahlberg a Phoenix pohromadě, pokaždé to vyjde. ()

bakeero

Zprvu to vypadalo na oldschoolovou kriminálku. Postupně však tahle představa upadala pod stále větším nánosem žánrových klišé a nesmyslných scénáristických berliček a kliček. Jasně, má to připomínat osmdesátky. Scénář takovej i je, jenže celej film se bere tak zatraceně vážně, že to místy působí až směšně. ()

pjeer

Bylo by to dost zajímavé, až na ten konec, který se opravdu nevyvedl a hodně mě zklamal, dokonce jsem film před koncem vypnul. Škoda, ale Phoenix zahrál dobře. ()

Bart16

Docela zklamání.Když uvážím,jaký měl režisér James Gray k dispozici herce,tak jde jen o velmi průměrnou krimiminálku. ()

jojo-Jozin

Bujaré tóny disko hudby postupně nahrazuje ponurá hudba, tak jak atmosféra postupně houstne. Zdařilá kriminálka, přesto mi tu něco chybí. Nejspíš nějaký charismatický představitel "temné" strany. Na druhé straně stojí charismatický Joaqin Phoenix, který nezklamal. Ten a pár silných momentů zaručilo že jsem se bavil. Silnější ***. ()

FoxMulder

Nejdřív jsem se bál, že to bude policejní báchorka, nudná a ne zajímavá. Vypadalo to i trochu naivně. Pak jsem ale začal měnit názor. Ve filmu je několik syrových scén, které se mi moc líbily a při kterých jsem se přistihl, že jsem nervózní, co bude dál. Joaquin Phoenix opět dokazuje, že rozervané charaktery umí a tentokrát mi nevadil ani Robert Duvall. ()

Brady

Dobře propracované akční drama z prostředí drogové mafie. Četl jsem zde názory, že se film podobá Skryté identitě nebo Americkému gangsterovi. Inu, . . . je to drama z drogového prostředí, takže je jasné, že tu bude určitá bodobnost. A přestože se mi tyto dva zmíněné snímky líbily více, rozhodně nelituji, že jsem tento film shlédl. Je pravdou, že hlavní postavou byl Phoenix a ostatní hráli jen jakési křoví. Ale o tom film vlastně je. Je to příběh jednoho muže, který se jednoho dne rozhodl bojovat proti mafii. Nic víc, nic míň. Přesto dobré shlédnout. :-) ()

arkie

Klasika, to sme uz videli. Mark Wahlberg pokracuje vo svojej linii sebavedomych a drsnych chlapikov, iked tu na konci zlyhava. Joaquin Phoenix sa cely film tvari strasne vazne a tragicky. Nebavilo ma to. Jedine, co bolo super, bola ta nahanacka v autach - to bolo super vymyslene a zahrane. ()

Patrik200s

Kvalitný kúsok od Jamesa Graya s dobrou zápletkou aj vynikajúcimi hercami a navyše vo filme vôbec nevidno ako moc si vzájomne Phoenix a Mendes vzájomne šli po krku počas nakrúcania. ()

Zahartof

Joaquinu Phoenixovi to slušelo víc jako gangsterovi, než policajtovi, ale i tak hraje výborně. Ostatní průměr, Wahlberg hrál nejlépe, když měl díru v hlavě a nemohl se hýbat. První polovina je velmi silná, napětí se dá krájet (80%), druhá je bohužel o dost slabší, zvláště konec to pohřbívá, čekal jsem tam nějakou silnou scénu a najednou titulky (55%). Honička v autech z pohledu první osoby je ovšem skvělá. Dohromady silné 3*. PS: Člověk, který kontroluje logické díry v zápletce, musel prodělat lokální lobotomii (celé podsvětí vědělo, že Bobby je wired a krysa a on se promenuje ve svém baru jakoby nic a každý ho zdraví??) ()

waska

Celkem slušná práce. Gansgsterské filmy mám rád a myslím, že tenhle se povedl. Slušná režie, a i když je příběh někdy čitelný, Joaquin Phoenix je tak výbborný, že to v konečné fázi vůbec nevadí. Robert Duvall, to je legenda a role policejního náčelníka mu sedla jako ulitá. Velmi dojemná scéna, když Bobby přijde navštívit svého bratra do nemocnice.. ()

josieaddms

Jako film velmi slabé. Jak dlouho nás ještě budou obtěžovat filmy o policajtech-hodných hoších, a o gagstrech - špatných hoších??? Je to kýč! Eva Mendes se hned na začátku musela předvést. Nechutné. Film zachraňuje J. Phoenix který je jako vždy a v každé roli brilantní. ()

Rudyamon

Fantastický film. Žádná akční střílečka, ale skvělé drama o policajtské práci. Tak trochu nevyvedený syn policejního náčelníka Bobby (Joaquin Phoenix) je šéfem kasína, kde "pracuje" i ruský gang dealerů drog. Ti se rozhodnou likvidovat policejní sbor, aby jim nepřekážel v práci. Postřelí Bobbyho bratra a zastřelí jeho otce. Bobby je v koncích, ale práce se musí dodělat a tak se do toho pustí. Opravdu skvěle natočený film, napětí od začátku do konce. Snad mi je trochu líto, že se už na konci neobjevila Eva Mendes, které to fakt slušelo, ale i to snad přináší život. Výkony herců byl fakt dobré - Joaquin Phoenix jako vždy přesvědčivý, Mark Wahlberg v pohodě, Eva Mendes je prostě hvězda a Robert Duvall, klasik sám o sobě. Opravdu povedený film, lze jen doporučit ... ()

Mik_e

Syrový a napínavý film o válce mezi policií a drogovým gangem na sklonku let osmdesátých.Rozhodně se s divákem nijak nepáře, je tam jedna fantastická scéna(infiltrace drogového doupěte), dobová stylizace spíše volnější, hudba super, výborný Joaquin Phoenix a slušná i slušivá Eva Mendes, ostatní obsazeni spíše typově.Film je to silně atmosférický, škoda jen toho závěru, za něj hvězda dolů.. ()

markotter

Gangsterský film, ničím nevybočující z řady podobných filmů. Vlastně ano, byly tam zapamatování hodné momenty - honička v autě, přestřelka u Rusáků a vykuřování gangstera z obilí - ve spojení se skvělou hudbou opravdu silné momenty. A J.Phoenix je opravdu herec vhodný na takovéto role. ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)