Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

Diskuze

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

9%? hmmmm ještě tušim včera to mělo 19 :D Mno na druhou stranu když vidim trailery a představim si Dulavu jako záporáka ... zlatý řezání prdele v Troškově hroších.

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

jaqubko: " ....takže ked budem 15 rokov točiť film o tom, že mačky v skutočnosti lietajú  a bude tam len nejaká animácia statického obrázku v moviemejkri tak mi to odpustí?" - s podobným nápadem tě už kdosi úspěšně předběhl - http://www.youtube.com/watch?v=QH2-TGUlwu4 :-D

jaqubko (hodnocení, recenze)

a to zhrnutie ma dostalo:" Žiadna technika a triky či populárni herci však  nenahradia dobre prepracovaný  príbeh s istým mravným ponaučením. To v tomto prípade hovorí nielen o víťazstve dobra nad zlom, ale aj o význame rodiny, spolupatričnosti a nutnosti pomáhať druhým. Možno mať isté výhrady voči niektorým sekvenciam a ich opodstatneniu či logike konania jednotlivých postáv a podobne. Nie je to však podstatné.   Film vznikal dlho. Malá predstaviteľka Saxánky začala nakrúcať ako deväťročná. Dnes má trinásť rokov. Rozprávkové príbehy, tobôž Vorlíčkove, našťastie, nestarnú. " ....takže ked budem 15 rokov točiť film o tom, že mačky v skutočnosti lietajú  a bude tam len nejaká animácia statického obrázku v moviemejkri tak mi to odpustí?

jaqubko (hodnocení, recenze)

NinadeL: kdyby za mnou na kúpališti prišel nekdo cizí a chtel po mne fotky tak nevim nevim...

(hodnocení, recenze)

upřímně nevím proč kritizujete převážně efekty! jo je z nich cítit počítač na míle daleko, ale v české produkci to je špička (což je ovšem smutné) a třeba ten kouř jak v druhém traileru něco vychází z knížky vypadá dost dobře... nechci se tohohle zastávat, ale ono je kritizovat a kritizovat! Na jednu stranu si film určitě kritiku zaslouží (neviděl jsem, ale celkový dojem už z traileru ukazuje že to bude v číslech barvy hovna!), ale kritizovat něco s čím tvůrci nemají prakticky žádnou zkušenost mi přijde nespravedlivé - jo efekty vypadají uměle, ale pořád jsou lepší než některé americké efekty v těch jejich "horore". nechci film obhajovat protože jsem ho neviděl a kdo ví jetli na něho vůbec koukat budu, ale co? sral na to pes, vždyť je to fuk

NinadeL: ten si už ani nepametá či točil tedka Saxanu nebo Arabelu :D

Ajinka126

Ajinka126 (hodnocení, recenze)

No ty jo.. tak s tím bychom měli jít do světa :D takový parádní efekty ještě nikde neviděli :D.. asi by nevěřili, že je to z roku 2011 :D:D:D !!! Ten parádní trailer splnil, co měl... absolutně mě od toho filmu odradil.

Ajinka126

Ajinka126 (hodnocení, recenze)

jaryn.: Ten trailer si musím pustit :D, ještě jsem nic z toho neviděla... jen mi těch 10% na hodnocení nemohlo ujít :)

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Duo Crashman + Bohdalová by mohlo aspirovat na titul nejlepší padoušský pár všech dob. Docela živě si je dokážu představit v nějaké kriminálce.

Ralph666

Ralph666 (hodnocení, recenze)

mno i kdyby ... po premiéře se prý režizér Vorlíček psychycky zhroutil

jaqubko (hodnocení, recenze)

TAK A TERAZ SERIÓZNE! KOĽKO Z TÝCH 97 ĽUDÍ SA NAOZAJ ODVÁŽILO DO KINA?

ozzak30

ozzak30 (hodnocení, recenze)

Je mi to nějaký divný :D :D 11% to přece nejni 287.nejhorší film?? že ne ?? :D tenhle film by měl bejt po Playgirls a dalších olmerovsých sračkách a troškových srandách nejhorší :D :D 287 to je jěště pochvala pro ten film :D :D

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Dadel: Při pohledu na ruské filmy bych byl i s tou východoevropskou špičkou opatrný :)

Jinak myslím, že ty 3D postavičky nevypadají úplně zle a to to vypadá, že ty nejvychytanější triky (obrácení vlaku, o kterém píše Fuka) se do traileru vůbec nedostaly. Na facku jsou hlavně ta digitální pozadí a la 9 let stará adventura...

Zíza

Zíza (hodnocení, recenze)

Ach jo, člověk byl asi hodně naivní, když chtěl, aby to vyšlo a bylo to fajn, co? :-D

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Potomáč: Vy to nechápete, CGI a 3D je prostě IN, i když je často jednodušší udělat kostýmy, kulisy a mechanické triky. Ale tyhle věci jsou OUT, to patří do filmařské doby kamenné, přeci

Inkvizite

Inkvizite (hodnocení, recenze)

Potomáč: To je celkem trefné. Proč shánět liliputa, když animátoři můžou udělat v potu mizernýho skřítka. Proč stavět kulisy? Bych snad i osobně řekl, že Vorlíček absolutně nechápe modré pozadí a počítače. A v tom případě mu to měl někdo jasně říci, že je to kravina.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

jan008: asi chtěl říct "k absolutní východoevropské špičce"

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)