Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (474)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kevin Costner v jedné z jeho nejlepších rolí, a to nejen za poslední dobu, ale celkově. Spořádaný, slušný taťka od rodiny, majitel obalové firmy, trochu suchar… A vrah. Zmetek k pohledání, řekl by si kdekdo, jenže to by Mr. Brooks nesměl mít scénář, jaký má. Chytře napsaný příběh, který ho ukazuje především jako nemocného schizofrenika, jenž se snaží se svým horším našeptávačským já v bezchybném podání Williama Hurta bojovat. Neúspěšně. A tak když se Brooks pečlivě připraví a „jde na to“, člověku ho je skoro líto. A co teprve když se po pár minutách ve filmu objeví postava, která je ještě horší než on? A pak ještě jedna? A co když Brooks začne řešit tak trochu neobvyklé rodinné problémy? Opravdu není možné říct, že by byl tím typickým vrahounem, kterému od začátku přejeme to nejhorší. Film mi ze všeho nejvíc připomněl Volný pád, a to hovoří v jeho prospěch. Čtyři a půl zaokrouhluji nahoru za závěr. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Bylo to docela dobrý, když to ale srovnám s Dexterem (ze kterého se zjevně vycházelo), tak je to opravdu o něco slabší.Režisér se sice snaží, ale to by musel mít lepší scénář a taky by musel vykopnout Demi Moore. Její postava je dosti blbě napsaná a jak se ukáže, tak nakonec i docela zbytečná. To Kevin Costner kope jinačí ligu a je opravdu vynikající. S ním ještě musíme počitat. O třídu lepší je ale snad ještě Wiliam Hurt, jako jeho ,,temný společník". Ten je opravdu excelentní. Jako taková menší jednohubka skvělé, příště by to chtělo trochu dopilovat scénář. ()

Reklama

k212 

všechny recenze uživatele

Rodinné problémy sériového vraha v praxi. Aneb zabíjej pro potěšení, zabíjej pro svého potomka, zabíjej v rámci sebeobrany. Nebo snad kumulace úchyláku na entou ... Mr Brooks, Mr Smith, odbarvený Steroidman, brunetka s tváří andílka v rouchu dceřiném. Plus pár trablů paní vyšetřovatelky s tučným kontem a mladším nastávajícím exmanžílkem. Wow, to se jen tak na ploše dvou hodin nevidí. A navíc ten propletenec. Zní to šíleně, ujeté je to nejspíš proto, že to celé takhle dohromady funguje a dokonce to nevyvolává salvy smíchu. Divné ... dvě hodiny sledovat řádění vrahů, s nikým nesympatizujete, spíš "hrdiny" nenávidíte a přemýšlíte, co to sakra má znamenat, zda za tím vším visí něco "víc". A pak přijde zajímavě strukturovaná střílečka na chodbě hotelu a jste najednou úplně jinde, vedle z toho, že tohle jste opět nečekali. Pravda tohle tedy opravdu ne. 60% PS Mr. Brooks je zajímavý jen a pouze ve své překombinovanosti, která nabízí široké spektrum hypotetických teorií, co by kdyby. Vzbuzuje tím značné rozpaky pohybující se někde mezi 20% až 80%. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení a návrat Kevina Costnera na pole „áčkové“ filmové zábavy. Ve své postavě zabijáka, který je na veřejnosti velmi váženým mužem, je proklatě stylový, zábavný a přitom v některých scénách z něho solidně běhá mráz po zádech. Jeho „parťák“ William Hurt dokáže zazářit i na minimálním prostoru, což dokázal už v Cronenbergových Dějinách násilí a v Mr. Brooks si svůj part opět náležitě užívá. Škoda jen poněkud plytké a nepřesvědčivé postavy policistky v průměrném podání Demi Moore, k níž se vyprávění stáčí více, než by bylo nutné. Přesto je ale Mr. Brooks více než solidním krimi-thrillerem, kterému není cizí brutalita a ani proklatě černý humor, má zajímavé a jistým zvrhlým způsobem i sympatické postavy a rozhodně dokáže solidně zabavit. Škoda jen té hlavní ženské postavy, která jakoby vypadla z béčka 90. let. 80% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (21)

  • William Hurt údajně přijal roli v tomto filmu proto, že se mu líbila myšlenka, že někdo chodí na protialkoholové seance, aby si odvykl zabíjet lidi. (Othello)
  • V přestřelce na hotelové chodbě mezi detektivkou Atwoodovou (Demi Moore), Meeksem (Matt Schulze) a Sarah (Traci Dinwiddie) se docílilo správného kontrastu záblesků střelby a zářivek tím, že na světla bylo přiděláno zařízení, které reagovalo na zvuk střelby a tím světlo aktivovalo. Světlo na scéně tedy dirigovali sami herci. (Othello)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)

Reklama

Reklama