Zápisky o skandálu

• Velká Británie Notes on a Scandal (více)

V centru příběhu filmu Zápisky o skandálu jsou dvě ženy, které se díky svým touhám a nečekané zradě ocitnou ve velmi vyhrocené situaci. Celý příběh je i se svými zvraty zaznamenán v deníku Barbary Covett (Judi Dench), despotické a samotářské učitelky na chátrající londýnské střední škole, která své třídě vládne železnou rukou. Žije sama s kočkou Portií, bez přátel nebo lidí, kterým by se mohla s čímkoliv svěřit. V jejím osamělém světě však dojde k zásadní změně v okamžiku, kdy se ve škole setká s novou učitelkou Shebou Hart (Cate Blanchett). Sheba se zdá být přesně tou spřízněnou duší a věrným přítelem, jakého Barbara vždycky hledala. Když se ale ukáže, že má Sheba vášnivý vztah s jedním ze svých mladých studentů (Andrew Simpson), změní se jejich vzájemné přátelství v naprostou nevraživost. Zatímco Barbara vyhrožuje, že odhalí Shebaino tajemství jejímu manželovi (Bill Nighy) i zbytku světa, začínají se dostávat do popředí její vlastní tajemství a temné posedlosti. Podvody a klamy, okolo nichž jsou vystavěny životy obou žen, pomalu vyplouvají na povrch.

Ve filmu z produkce společností Fox Searchlight Pictures a DNA Films se představí dvě přední světové herečky a držitelky Oscara Judi Dench a Cate Blanchett. Na tuto cenu byly obě nominovány i díky tomuto snímku. Zápisky o skandálu produkovali Scott Rudin a Robert Fox, kteří nedávno přivedli na stříbrné plátno také oblíbenou knihu Michaela Cunninghama Hodiny. (oficiální text distributora)

Liesel

Tenhle film mě drtil po celou dobu sledování. Paní herečka Judi Dench rozehrává intriky a já bych tedy nechtěla být její kamarádka a důvěrnice. Milující klubko hadů. Cate Blanchett perfektní. Chvílemi jsem skoro nedýchala. ()

Martazoe

O tom jak jedna stará nešťastná žena hledající lásku poškodila jinou mladou, nešťastnou, krásnou ženu, která jí nebyla po vůli. ()

Ganka

Zajímavý příběh o osamělé staré protivné krávě. A o anglosaských zvrácených zákonech. To, co se u nás považuje za víceméně normální je u britů a američanů nejhorší zločin hodný minimálně elektrického křesla. Judi Dench skvěle odpovídá popisku "stará protivná lezba" a Cate hraje jako vždy výborně. Celkem se mi to líbilo. ()

omega_SK

Anglický klenot. Príbeh nechutný, ale zahraný tak bravúrne, že nemá žiadnu konkurenciu. Oplatí sa časom pozrieť znova. ()

lineker

Výborný nápad spojit Judi a Cate do hereckého dua. Těm dvěma jsem jejich posedlost věřil každou vteřinu. Možná až přespříliš jsem se nechal strhnout jejich výkonem, což mělo za následek, že dějová linie byla u mne upozaděna. To však hodlám v brzké době napravit. ()

peproch

Drama o zoufalé samotě. Barbara je samotářská tvrdá učitelka s traumatem ztracené lesbické lásky, Sheba je její mladá kolegyně, vracející se do učitelského světa po domácím pobytu s odcizeným manželem a dítětem, která propadne nedovolenému vztahu s mladičkým studentem. /žasné vystoupení Cate B dřív než se stala No.1 hvězdou. ()

Sejkorka

Další film s mojí milovanou KB. Další brilantní role ! Judi Dench nicméně vůbec nezaostává. V centru příběhu filmu Zápisky o skandálu jsou dvě ženy, které se díky svým touhám a nečekané zradě ocitnou ve velmi vyhrocené situaci. Takže, nakonec si člověk říká, která z těch dvou ve větší úchyl (ačka). U ženský, která se nechává obsouložit nezletilým hochem to většina chlapů pochopí a vstřebá lépe, než psychopatickou lhářku, která činí lidi nešťastnými, jen aby jí bylo dobře. To je podle mne mnohem větší zločin .... ()

Zápisky o nevěře

Zápisky o nevěře

06.07.2007

Vypjaté psychologické drama Zápisky o skandálu nadchlo většinu kritiků a probojovalo se i do oscarových nominací. Zásluhu na tom mají hlavně herecké výkony Judi Dench a Cate Blanchett, ale ani… (více)