Reklama

Reklama

Cillian Murphy miluje filmy. Do jeho života náhle vstoupila Lucy Liu a dostala ho do situací, které si nejednou vysnil. Zvládne je ve skutečném životě?  Málokdo miluje film a klasické detektivky tak, jako Neil. Je to tak trochu magor, vlastní malou prodejnu videokazet a svůj čas tráví nejčastěji ve společnosti drsných soukromých detektivů, kteří řeší nevyřešitelné případy, střílí padouchy a nakonec vždycky dostanou tu nejkrásnější herečku, co se ve filmu objeví. Neilovi tohle ke spokojenosti stačí, avšak jeho život se brzy razantně změní. Seznámí se totiž s Violet, která vypadá a chová se jako typická filmová femme fatale. A není to žádná náhoda. Neil se náhle octne uprostřed událostí, ve kterých jde o krk a on zjišťuje, že mít nakoukaný Hluboký spánek a Maltézského sokola nestačí. Ale na druhou stranu být ve středu dění "svého oblíbeného žánru" také není k zahození. (North Video)

(více)

Recenze (44)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Mě tato romantická komedie vůbec neoslovila.Jednak to nebylo vůbec romantické a jednak to nebylo ani vůbec komediální.Navíc dějově byl film šíleně nudný,bez jiskry a jak Cillian Murphy,tak především Lucy Liu byli fakt nesympatičtí,a to jak jako herci,tak i jejich stvárněné postavy.Celé to pak bylo strašně nuceně rádobyvtipné,bez špetky lehkosti a odvázanosti,o kterou tu šlo ale dle mého mínění v první řadě.Špioni a biják je zkrátka přepísklá bláznivost o dvouch podivýnech,kterým bych tak akorát nafackoval a rychle utekl a nechtěl s nima mít nic společného,stejně jako s tímto nepovedeným snímkem. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Příjemný Cillian Murphy a roztomilá Lucy. Špioni a biják jsou milá komedie (romantická), která stále překvapuje. Cilliana jsem konečně viděla v jiné roli než psychopata a velmi mu to sedlo. Lucy na 40 a něco rozhodně nevypadá. Film z filmového prostředí, s klasickými filmovými záběry (onen výslech v Neilově kanceláři..). Špioni jsou opravdu nenáročnou komedií, která rozhodně pobaví. Velmi příjemných devadesát minut vyměňuji za mile překvapených 65%. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Pestrá romantická komedie, která skoro každého musí pobavit dvojicí ckvělých postav. Asi výraznější je Lucy Liu jako dost pošahaná holčina, od které nikdy nevíte co čekat. Druhá a pod povrchem zajímavější je postava Ciliana Murphyho. Ten coby majitel zastrčené vydeopůjčovny proplouvá životem za pomoci svých přátel, kteří nepatří mezi společenské špičky, a starých, často i béčkových, filmů. Jeho postava je kouzelně cynická a když se střetne s okouzlující Violet sklouzává k normálnosti, aby nakonec zjistil, že v té pošahanosti je vlastně stejný jako ona, a že k sobě patří. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele

Neil má svoji videopůjčovnu a zálibu ve filmech noir, podle čehož také vypadá televizní reklama na ni. Jenže ve filmech noir má hrdina svoji femme fatale, ta Neilovi zatím chybí. Protože předstírá-li jedna taková své nadšení z filmu, jako je Sedmá pečeť, samozřejmě nemůže být osudovou, to dá rozum. Jednoho dne se objeví Violet, která Neilovi řádně nakopne život, z jeho pohledu až příliš, tedy možná. Výborný námět plný odkazů na všeobecně méně známé filmy. Škoda však, že nedostal tvrdší zpracování, jenž by k tématu sedlo více, než zbytečné idealizování. Lucy Liu a Cillian Murphy jsou jednotlivě fajn, nemám však pocit, že by byla mezi nimi nějaká větší chemie, za což svým způsobem může i zbytečně rychlý závěr. Film má pohodové tempo, oni se postupně sbližují a zase oddalují. Na závěr přijde prozření, na které už pocitově není čas, tak se naseká několik rychlých scén a je konec. Je to škoda, naštěstí jsou tu však ty jednotlivé scény, jako hovory v půjčovně, nebo Violet připravující Neilovi nejedno "utrpení". Takovou femme fatale raději nepotkat, stejně jako holohlavé polské houslisty. 70% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tihle dva jsou trochu mimo, ale evidentně jim to nevadí. Žijí si své obyčejné životy, až je osud svede dohromady. Zakřiknutý cynik posedlý do filmů a pošahaná dračice se po řadě peripetií začnou solidně doplňovat. A není úplně od věci být u toho.. Určitě zajímavý scénář to jest, jenže dialogy postrádají trošku té šťavy (á la Kevin Smith a jeho plácání o filmech), která by úroveň několika scén pozvedla. V mnoha momentech nám ale duo Murphy – Liu předkládá pestrý koktejl plný osvěžujících chutí.. a to není tak úplně málo!! ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Anglický názov filmu je prevzatý z piesne od Elvisa Costella z jeho debutového albumu "My Aim Is True" z roku 1977. (Smok)

Reklama

Reklama