Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Cappuccino

Moorveni mali vyzabíjať celu ľudskú rasu, ktorá je tak hlúpa (ako hlavný hrdina), útočiaca bez príčiny. Samozrejme, potrebujeme pomstu, pretože "oni" sú tí zlí a zase zrovna my najväčší dobráci. __ Očakával som 3* s tým, že to skrátka bolo nízkorozpočtové B-čko, s ktorým ani kvalitná réžia nič nezmôže. Ale rozpočet 50 miliónov?! To snáď nie! P.S. skúste porovnať vizuálnu stránku, keď hlavný hrdina rozpráva o svojom živote (na inej planéte) a grafické zobrazenie Moorvenov. Na smiech! ()

Phobia

Vzhledem k mixu mých oblíbených žánrů jsem urputně doufala, že budu patřit ke skupině spokojených diváků. Film nepřináší nic nového, jde v podstatě o klon "Vikingů", s nepřítelem ve stylu hybridu Vetřelce, Predátora a stroboskopu. Nezní to špatně, co? Bohužel, chybička se vloudila: je to celé neskutečně BLBÉ! Nemůžu se zbavit dojmu, že scénář psal chovanec ústavu pro mentálně znevýhodněné, nebo možná nepříliš nadané dítě z prvního stupně základní školy. POZOR, NÁSLEDUJÍ SPOILERY A ASI I SPROSTÁ SLOVA! Děj je naprosto sračkovité klišé: úplně lidský mimozemšťan havaruje na Zemi, je zajat vikingy, zachrání krále, stane se z něj všemi milovaný hrdina, zamiluje se do princezny (a ona do něj), sblíží se s malým chlapečkem, zachrání princeznu a celou vesnici před drakem, pardon, před mimozemskými monstry a je svatba. Odpustila bych neoriginalitu, odpustila bych i čistotné "americké" vikingy, ovšem nedá se odpustit množství výpadků v realitě - teď nemyslím sci-fi motivy, nýbrž prosté reálné fungování světa, elementární logiku. Začněme třeba u "superpasti" velikosti a hloubky bazénu pro skokany z 10m věže: vykopali ji za den dřevěnýma lopatama, sehnali dostatečné množství velrybího oleje, aby ďouru zalili až po okraj a nejspíš ji taky dobře vybetonovali, když jim to nikudy neodsáklo pryč. No dobrá, tohle všechno zvládli - za den -, návnada (Caviezel a ještě jeden trouba) to přehopsala po štítech, obludka do toho spadla, šup zápalný šíp, BUM, megavýbuch!... dítě spolklo dudlík, ale jinak se nikomu nic nestalo. Všichni ti lidičkové v těsné blízkosti zůstali v naprostém ólrajtu. Proč vlastně byli všichni tak blízko? Možná nečekali mohutnou explozi, možná taky předpokládali, že by měla jen začít hořet hladina... Jakkoliv byly potvory na planetě moorweenů vyhubeny ohněm (oškliví lidé chtěli jejich planetu pro sebe), v tomto případě byla příšerka výhní jen neškodně poškádlena, aby vše mohlo vygradovat v dementním finále, kdy je třeba zachránit unesenou, leč nezraněnou, stále čisťounkou a hezky nalíčenou princeznu. Hurá, bleskově ukováme supermeče! Hurá do studny, hurá kolem žhavých sopouchů, hurá do nich spadnout a dostat se ven bez popálenin, hurá, najednou jsme v jeskyni plné mrtvol - plus živá princezna, hurá, pobijeme se s netvory a necháme zhebnout všechny vedlejší postavy, hurá, najednou jsme u vodopádů, hurá, princezna padá, ale chytíme ji, hurá, teď visí z útesu pro změnu hlavní hrdina a na noze mu vlaje obrovská obluda a princezna je všechny drží (bez nějaké podstatné opory, je prostě kurevsky DOBRÁ!). Usekneme počítačové potvoře pacičku, ona spadne asi kilometr dolů do moře a asi to stačí na její zabití. A hurá, v tom okamžiku zrovna v zátoce pod námi proplouvají lodě s vesničany (odplouvají, vracejí se? Netuším), zavoláme na ně - vodopád asi zrovínka přestal téct, je nás dokonale slyšet - a můžou začít oslavy. Hlavní hrdina si ještě odskočí pohřbít v moři rakvičku s ex-manželkou, moorweeni ji z nějakého záhadného důvodu nezmasakrovali, neodtáhli a nesežrali jako všechny ostatní oběti. A náhodička - právě v té chvíli přistává záchranná loď, BUM, mečem zničíme v mohutném výbuchu "radiolokační maják" a ejhle, v té lodi jsou tak inteligentní piloti, že okamžitě, bez přistání a bez otázek, odlétají pryč. Tuhle planetu asi pro sebe ti chamtiví, zlí lidičkové nechtějí... A James Caviezel si vezme Sophiu Myles, adoptujou spratka - zcela nevýznamného pro děj filmu (jen zbytečně zabíral čas a protahoval tohle utrpení) a stanou se králem a královnou a jestli neumřeli, žijí dodnes. KONEC SPOILERU. Proč, do prdele, PROČ? Proč je tak často sci-fi a fantasy prezentováno jako žánr pro nesvéprávné debílky, co spolknou úplně všechno? Mám se rozplývat nad průměrnými hereckými výkony, nad nevýraznou hudbou, do očí bijícími počítačovými efekty? Ultrazhovadilost scénáře by nemohlo převážit, ani kdyby všechny ostatní složky filmu byly naprosto dokonalé. Kdyby se to alespoň nebralo tak posraně vážně, nebo kdyby se v závěru vynořila z moře ta jednoruká příšera a všechny krvavě povečeřela, mohla bych přihodit hvězdičku:-(. Takhle teda ne, možná ve dvanácti bych byl nadšená. Slaboduchá, nudná slátanina, těžké zklamání. 39% () (méně) (více)

darkrobyk

Outlander má s Vikingy (1999) společné jen ty vikingy, a tak je český název silně zavádějící. Ostatně první Vikingové měli předlohu v Pojídačích mrtvých (M. Crichton), z nichž si toho ale moc nevzali, a knize se navíc ani nepřiblížili. Akční sci-fi o mimozemšťanu Kainanovi, který ztroskotá v 8. století v Norsku a nedopatřením přiveze i bestii, která sužovala jeho národ, má spád, krásnou přírodu a tuctové až mizerné triky. Jedni vikingové musí přesvědčit druhé, že jejich vesnici zlikvidovala bestie, Kainan musí přesvědčit vikingy, že je na jejich straně a pomůže jim, a všichni pak spojí síly, aby cizáckou bestii sprovodili ze světa. A samozřejmě nesmí chybět láska! Kdysi se mi líbilo více, ale hodnocení ponechám 3,5* ()

Terva

CITÁT - Uctíval Odina a ne člověka pověšeného na kříži.......... Film v Čechách hodně poškodil zcela nesmyslný překlad názvu. Evokovalo to totiž pokračování filmu Vikingové z Antonio Banderasem a Vladimírem Kulichem. Jenže tohle se původně jmenuje Outlander a ikdyž se to odehrává mezi vikingy, je to sci-fi o mimozemšťanech. Nemá to tedy z prvním filmem vůbec nic společného. Kdo čekal opak byl jistě zklamán Stejně tak já. Proto jsem se po několika letech rozhodl na film podívat znova a dát mu třeba šanci. Ani totiž nevím proč, ale nějak jsem si na něj vzpomněl. Vyhrabal jsem dvd, které bych možná už ani nikdy nepustil, a - pustil. CITÁT - Tohle tedy medvěd není........... Film má povedený scénář a hudbu. Záporem jsou rychlé střihy, některé zmatené záběry a rychlé souboje, částečně se odehrávající ve tmě. Ohnivá scéna okolo 70 minuty byla nádherná. Je tu i má oblíbená kamerová scéna. Okolo 74 minuty se kamera začne otáčet kolem stojících vikingů a sleduje jejich rozhovor u kamenné studny. Tyto záběry mám rád. CITÁT - Já vím, jsem blázen.......... Trikově celkem povedené, hudba a ozvučení dobré a celkem dojemný konec mě nutí dát za čtyři. Scénář - Dirk Blackman a Howard McCain. Kamera - Pierre Gill. Hudba - Geoff Zanelli. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $166,003Tržby Celosvetovo $7,033,683 Tržby za predaj DVD v USA $2,384,279 //počet predaných kusov 187,043║ Je to v celku pozerateľné béčko, taký mix filmov Vikingovia a Relic, akciu brzdí rýchli strih, trikovo slušné ale otázka znie kto dokázal do tohto nacpať rozpočet $50miliónov?? /40%/ ()

• Všimněte si kbelíku s vodou, který při odchytu kreatury Kainan (Jim Caviezel) naplňuje vodou ze studny. Kbelík je plný krvavé vody, ačkoliv kamerový záběr na studnu žádné rudé zbarvení neprokazuje. (Conspi)
  • Do role Kainana tvůrci zvažovali obsazení Karla Urbana. Ten ale roli odmítl na základě prodlev provázející natáčení filmu a přijal roli ve filmu Cesta bojovníka (2007). (Conspi)
  • Původní plán byl natočit film s větším rozpočtem v lokacích na Novém Zélandu, kde se započalo s výběrem lokací. (Conspi)

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007