Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Diskuze

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

dragon94

S kym nesouhlasíš?:D semnou nebo s Danttem?? protože já MoS obhajoval!:) ale k Avatarovi bych to nepřirovnával!!

Dantte..

Nesouhlasím.. Avengers by se dala považovat za pohádku ale Muž z oceli v sobě nese poselství možná stejně velká jako Avatar.

na příspěvěk reagoval Deryll

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Dantte..

No pohádkou bych to zrovna nenazval,to spíše Avengers!! To byla taková pohádka pro děti tohle má atmosfééru kterou bby žadný dítě nepobralo nebo spíš nerozdejchalo:)

na příspěvěk reagoval FloTin

Dantte.. (hodnocení, recenze)

Superman je pohádka, film, zaobírat se jeho větším smyslem či hloubkou je zbytečné, jako u 99 % letních vysokorozpočtových fláků.

na příspěvěk reagoval Deryll, dragon94

duckman (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Pred vice jak 1000 lety  se v Gronsku pestovala psenice, se myslel samozrejme :DDD ne pjen pred 100. Ve 14.stoleti se klima pomerne slusne ochladilo a vikingove tam odsud po tisicich odcvhazeli, nekteri zpatky na Island, nekteri na Labrador a pak do Nove Zeme :DDD

duckman

A ja som niekde písal, že za to môže človek? Smrť je predsa prirodzená súčasť života. A vôbec čo to trepeš o globálnom otepľovaní? Ani sa nevie či to spôsobuje človek. A ano planéta raz zhorí a bude fajn, keď budeme disponovať technológiou na to, aby sme ju opustili a šli na iné svety. Asi si si myslel, že som nejaký pošahaný alarmista alebo čo. No máš smolu, si vedľa :)

na příspěvěk reagoval duckman, duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Gladiator15

No to určitě, tahle planeta stejne driv nebo pozdeji shori :DDD Dostali jsme unikatni sanci diky nasi intelgenci s tim neco udelat a treba odcestovat na jine svety!!! Nesnasim tyhle greenslamisticky funda-mentály :DDD tady je potreba si rict, ze 90% vseho ziveho co se kdy na planete narodilo nebo jinak vzniklo, uz davno neexistuje a vyhunolo to a rozhodne za to nemuze clovek. To ze se otepluje klima chapu jhako pozitivni vec, protze treba v Gronsku se pred 100 lety normalne pestovala psenice a zili tam lide nikoli eskymaci a to ze to zatopi par nizko polozenych ostrovu se neda nic delat, prsote budou muset odejit jinam, treba na nove vznila uzemi v Antarktide :DDD Spise bych se bal nastupu doby ledove nez oteplovani, anvic se v poslednich letech ajsne ukazuje, ze za oteplovanim stoji cykly intenzity slunecniho zareni a nikoli CO2, coz ostatne tvrdi i byvaly prezident V.K. a snim pocetna skupina vedcu. Ale chapu, ze ty by si radeji vice solarnich elekraren, nebo jsi uz odkonce ouscasti solarni mafie :DDD

Apollyon09

To snáď nemyslíš vážne. Ľudia ničia planétu, lebo sú múdrejší, vyspelejší a inteligentnejší? :D :D Tak takto som sa už dlho nepobavil. Na to je totiž iba jedna odpoveď. Lebo sú hlúpi :D Ako môžeš múdrosť a inteligenciu prisudzovať k sebadeštruktívnemu správaniu. A o tom, že silnejší prežije. No mám pocit, že o tomto zákone veľa nevieš. V prírode má svoj dôvod a miesto. A to, že vyhubíme nižšie druhy nám k prežitiu nepomôže, práve naopak skapeme s nimi :) A neviem prečo so supermanom nebojovali všetci, na to sa spýtaj scenáristov. A bojovať za ušľachtilý cieľ dáva práveže tej sily najviac. A nie v jednej bitke v histórií sa to už potvrdilo.

na příspěvěk reagoval duckman, duckman

Gladiator15

Prečo ľudia spustošili túto planétu? Prečo ľudia zahubili tisíce živočíšnych druhov. Prečo ľudia prerobia každú technológiu k tomu, aby sa mohli ničiť navzájom?

Pretože sú silnejší, vyspelejší, múdrejší, inteligentnejší. Pretože príroda ľudom nadelila viac ako mravcom. Pretože v prírode silnejší vyhráva. Nevyhráva žiadny ideál lásky, ani krásy. Pretože Zoda by v skutočnom živote neporazil ušľachtilý cieľ!

Zod mal vybavenie, a armádu. Mal čas plánovať a hlavne bol pre ľudí Boh! Vysvetlíš mi, prečo proti supermanovi nebojovala celá posádka, ale iba Faora a ten druhý (Non?)?

Nie... superman v skutočnosti nemal šancu. Bojovať za ušľachtilý cieľ ti nedá silu a moc. Supermana sa mohli zbaviť a zlikvidovať ho minimálne 100x. Lenže to by nebola tá správna idylka, že nádej prežíva, všakže?

Apollyon09

Zlý príklad. Ľudia krypton nezničili. Zničili si ho sami. Tak prečo by za ich chyby, malo zaplatiť aj celé ľudstvo, ktoré s tým nemalo nič spoločné?

dragon94

Ja som na začiatku narážal len na to, že ja schvaľujem Zodov zámer a jeho pohnútky. Vyjadril som pochybnosti nad supermanovým chovaním. Ľudia by mali sledovať istý ideál, a aj to tak robia, preto usporadúvame súťaže.

Lenže ideál supermana je pre ľudí nedosiahnuteľní. Superman zahodil svoju civilizáciu kvôli červom! Ak si myslíš, že si taký ušľachtilý nasťahuj si do bytu mravce, pretože máš pocit, že na mieste tvojho domu niekedy stálo mravenisko. ;)

dragon94

Čo ti budem ja rozprávať... Veriť môžeš na Ježíška, Alaha, Boha, Dia, Jupitera či Odyna. Môžeš veriť na supermana, spidermana, ironamana...

Ja na nich verím tiež. A zatiaľ ani jeden neodpovedal. ;)

Apollyon09

Ale mohla by když bychom v to věřily... ale to je odlišnost našich názorů .. já teda nevím o čem mluvíš ty ale já pořád narážím na supermanův odkaz a poselství toho filmu ;) ...a že i takové věci se můžou ve skutečném životě dít a že není vše jen tak špatný jak si myslíš .. a že pokud ten film tím poselstvím ovlivní život byť jen jednoho člověka .. tak rozhodně stál zato ... Není v našich silách změnit celý svět, ale když se budem snažit můžeme změnit něčí svět.

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

TÁTO DEBATA SA UŽ PRAMÁLO TÝKA FILMU... TÝM PÁDOM JU POVAŽUJEM ZA ÚPLNE ZBYTOČNÚ.

Odlišnosť našich názorov svet nezmení... ;)

na příspěvěk reagoval dragon94

Uživatel Apollyon09 smazal svůj příspěvek.

Apollyon09

A víš kolik dobrých věcí sem udělal já jen z dobroty srdce ? ... Jednou jedna kamarádka chtěla abych za ní přijel že se její rodiče pohádali a pak oba odjeli někam pryč .. a ona neví kde sou a že se bojí .. já sedl v 22:00 na kolo a jel jsem přes 40 km na kole a pak ještě posledních 15 km sem nesl kolo a zádech protože se mi rozpadlo .. ale za to jak si odychla když sem ji objal a řekl že všechno bude zase dobrý za to mi to stálo ...  Další věcí by mohlo být koupení dárku kterým člověka potěšíš viz. ta kytka nebo tak ... vím že nemáš rád děti :D ale třeba jim nechat zbytek popcornu v kině a koukat se jak jim chutná a jak se usmívají ... nebo někoho pomoct vystěhovat ... vyklidit třeba půdu od slámy .. nebo jsem jedné kamarádce slíbil že protože jí její kluk nezvedal telefony že sní půjdu za ním celých 15km .. nakonec to bylo 30 km a v půlce se mi nakonec přiznala že vůbec neví kudy jít :D .. a on nezvedal telefony protože měl noční a byl v práci .. a tak sme ještě 4 hodiny v noci čekali před jeho barákem :D .. a pak to šli zpátky pěšky :-) ... a vůbec nic sem z toho já neměl.. Ty věci sem vážně dělal jen kvůli tomu dobrému pocitu ... té první dívce sem mohl říct to bude dobrý přes Facebook a byl by klid .. ale ona potřebovala pomoct a já jsem přijel ... to že se na mě púotom co sem potřeboval já vykašlala je věc druhá ... ale já jsem se cítil kvůli tomu jako lepší člověk...a tak bych mohl pokračovat do Halleluja...

Apollyon09

Tolik k poselství o naději ;) ... ale přece jen si rýpnu ... když je k ničemu moje vize budoucnosti a dobra a toho co bych chtěl v životě změnit a dokázat .. tak k čemu jsou potom tvoje myšlenky .. že ti každej sere na hlavu a že ať uděláš cokoliv nic nezměníš a vše co děláš je v konečným důsledku stejně k ničemu ...
To z toho života nikdy nemůžeš mít dobrý pocit .. Radši budu žít s nadějí že ty dobré věci které v životě vykonám zlepší svět .. a když né mě tak třeba někomu jinému a třeba jen na 3 minuty udělat někoho šťastného tím že mu dám květinu neboi nějaký dárek ..jasně kytka zvadne a vyhodí se .. ale než zvadne tak tu osobu potěší..je to pořád lepší než žít ve sračkách a zkorumpovaných politicích a tak ... vím že to tak je .. ale radši budu snít o tom že na nás někde čeká lepší život a lepší svět .. než žít v domění že to co dělám vlastně nemá žádnej smysl a že vždy všechno bude na hovno

Shakers (hodnocení, recenze)

dragon94

Nice :-) ... podobne to bolo aj u mňa najskôr som išiel s kamošmi a dneska s brachom. Čo sa týka 3D tak to nevylučujem, ale pozriem si to radšej na mojej telke kde mi príde plynulejšie a menej trhavé narozdiel od kina.

dragon94

No áno dostal si ma, vtedy skutočne krvácal. Ale to sa stával skoro človekom. Pritom Zoda zranil. Ja som to myslel tak, že síce ho nemôže zraniť keď mu vrazí človek, ale keď ho už Faora hádzala cez steny, tak mu mohli pokrčiť aspoň ten plášť, no. :P

Stratený? Hmm... možno som skutočne stratený. Lenže topiť sa v snoch a skrývať sa pred realitou tvoje problémy nevyrieši. Jednoducho musíš chytiť lopatu do ruky a začať robiť. Ináč si stratený! Buď si necháš skákať po hlave, v nádeji, že sa to raz predsa musí zmeniť. Alebo otvoríš oči a začneš konať... To je život, a to je realita. Každý máme svoj svet do ktorého sa radi utiahneme, ten môj je skutočne obrovský. Ale nezatváram oči pred tým čo ma obklopuje a snaží sa ma to pohltiť a zničiť!

PS: nemám rád deti, a bicykel nenávidím! ;P

Shakers

Upřímě 3D nejlepší od dob Avatara. Vůbec nebolí oči a je na co se dívat, nění to nic moc jako u Iron mana 3.. ale 2D projekce naprosto stačí ...jo vím že je to extrém ale Jednou sem šel sám pak s bráchou pak na to chtěli jít kamarádi .. tak sem šel taky když mě zvali .. a dneska mě tam pro změnu pozvala přítelkyně .. která přijela z dovolené po 3 týdnech .. a řekla že koupila lístky :DD .... neměl sem to srdce jí říct že sem to už 3krát viděl :D ... Tak sem hrál jakože vůbec nevím o čem to je :D .. Ale je to pecka pokaždé si všimnu pár detailů navíc a ani na po 4té to fakt nenudí :-)

na příspěvěk reagoval Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

dragon94

4x ? Tak to už je na mňa trochu extrém. Ja som ho videl len 2x a to v 2D kedže s 3D nemám poslednú dobu dobrý zážitok.

Apollyon09

Stímhle přístupem už si ztracený .. Celé to poselství o dobru a zlu má jeden význam ... a to je přesně to co má Superman symblizovat .. "S" ... NADĚJI .. naději na život ... že život má nějaký smysl a že z něj může vzejít i něco dobrého ..V takových chvílích je potřeba si vzpomenout na jednu věc .. na naše děti .. a na chvíle kdy je učíme jezdit na kole :-)  musíme jim dát ze sebe to nejlepší aby dokázali napravit chyby na které mi už nestačíme.. To ty se topíš v temnotě zkorumpovaných politiků a policejních sviní ... vím že taková je realita ... ale není lepší žít ve snu že něco lze změnit ? že lidstvo a svět má pořád nějakou naději ... a dokud v to poselství věří aspoň jeden člověk ... Tak tu naději svět skutečně má.

PS: Superman krvácel když ho přivedli na tu loď a ovládlo ho to kryptonské prostředí.

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce