Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

sethi

Ne. A už toho Supermana prosím znovu netočte, je jich jak máku. Koho to zajímá? Edit: Po pár letech jsem hodnocení zvedla, protože to, co následuje za výpotky se Suprmanem dál, to je tragédie......Oceňuji hlavně koukatelné chlapce na plátně - Crowe, Cavill. Neoceňuji strašnou Adams, brrrr. ()

JeanMarthan

Za mě nejlepší film o Supermanovi. Mnohem víc se mi líbila první (komornější) polovina filmu a kdyby se pokračovalo v jejím duchu, mohla to být klidně 5* podívaná. Ale to by u toho nesměl být Zack Snyder, megaloničiteloman. Ubrat tak ze stopáže klidně půlhodinku na úkor nechutně dlouhých digitálních soubojů. Všeho moc škodí - tady trojnásob! Takže ve slabé chvilce dávám 4*, ale s odřenýma ušima. ()

Godhaj odpad!

,,Oh my God! They’re teramorphing.“ Patetický nezáživný příběh plný nelogických momentů, replik šustících papírem, hloupě se chovajících postav je zde elegantně začleněn do prostředí hrajícího snad padesáti odstíny šedé, takže to celé vypadá dost unyle. Příběh, to je vykrádačka snad všech možných sci-fi samozřejmě s patřičnou příměsí patriotismu a hloupých keců. Postava Leinové je do příběhu tak křečovitě nacpaná až mě to vytáčelo. Ale spousta drobností u mě vyvolala nechtěný smích, např. scéna, kdy je asi dvanáctiletý Clark Kent šikanován bandou výrostků, kteří ho ruší z jeho čtení knížky o Platónovi (WTF???) mě málem dostala do mdlob. A přitom se to celé bere monstrózně vážně, jako by to mělo být nějaké pokračování Batmana. U bombastické digitální destrukce v poslední třetině jsem už lehce podřimoval, kdyby nebylo toho neustálého řvaní, možná bych i spokojeně usnul. Takhle jsem to přetrpěl až do trpkého konce. ()

-henry-

Moc mě nebavil způsob vyprávění a hlavně se mi nelíbí vizuál. Když shovívavě odhlídnu od prvních 20 minut, při kterých jsem se stačil nudit ukrutně, tak zbytek jako vztahovka nuda škrobená. Druhá půlka přes náznaky něčeho zajímavého v akci, stále zůstává otravně divadelní. Nejslabší Snyderovka co jsem zatím viděl. Na Batman vs Superman se opravdu netěšim. ()

TaNya_

Docela příjemné zpracování Supermana. Pokud nikomu nevadí, že každá třetí věc, které se někdo dotkne vybouchne a že se podaří za dvě hodiny filmu zdevastovat téměř celý New York, tak je to perfektní volba na celovečerák. Cavill sympťák a hodně tu potěšil Russell Crowe. ()

Kozy9

Takmer dokonalý DC film. Pre mňa trošku prepísknutá stopáž a miestami to trošku zaváňalo takým tým patriotizmom, mimo toho úžasná podívaná. 85% ()

Jamajdzan

Nejsem fanda filmů se Supermanem, ale tento pro mě rozhodně nebyl super. Nejsem fanda DC comics, ale tento mi obzvášt nesedl. A už vůbec nejsem fanda retrospektivních přechodů, ale tak divně zvládnuté střihy jsem ještě neviděl a jejich četnost dost přispěla k mému znechucení z celého filmu. A rozhodně mi k dobrému hodnocení nestačí jen triky, efekty a nekonečně se opakující, zbytečné souboje, které děj neposouvaly a při nezničitelnosti všech aktérů ztrácely smysl i napětí. A hlavně mě to celé neskutečně nudilo ..až do konce. Jednu čestnou hvězdu za zajímavou pasáž vztahu Clarka a jeho pozemského "otce" a za hudbu. ()

PetiRe

Za mě osobně byla tato verze Supermana zklamaní. Kam se to hrabe na kultovního Christophera Reeve a jeho ztvárnění z 80.,90. let. Příběh Muže z oceli mi přišel takový zplácaný, páté přes deváté dohromady. Zdlouhavé bojovné scény, kde se v podstatě nic moc neděje, jen do sebe pár superlidí buší hlava nehlava, živé lidské duše si ani neškrtnou. Lois bez jakéhokoli prostoru, bez zřetelného vývoje vztahu mezi ní a Supermanem. Záporáků se člověk vůbec nebojí, jsou moc vymazlení. Jediné co mi přišlo zajímavé byl začátek filmu o zániku Kryptonu a role Russella Crowe. ()

ŠpetaMarek

Pred lety jsem napsal: "musel jsem na nej jit do kina dvakrat a pak si to dal jeste jednou doma a stejne to nemuzu odsoudit ani vychvalit. Chvilemi je to nejepictejsi pecka vsech dob a chvilemi stupidita, ktera me, jako divaka, urazi." Ted musim napsat, ze uz neurazi. Je to mozna nejepictejsi film vsech dob, protoze kombinuje skvely strih, kameru a hudbu a neustale stupnuje to co se deje na platne. Je az neuveritelne, ze to nikdy nesklouzne do levelu "uz me ta akce nebavi". Nejlepsi digibordel, skoda, ze efekty docela za tu kratkou dobu zestarly. Nebyt scenare a ulohy Lois Lane (a teleportu) vyzralo by to po letech na plnou palbu. A uvodni prolog, je za 11/10. ()

Franta

Prostě nuda. Ve filmu se nic nestane, až na to, že se mimozemšťané pokusí zničit zemi, ale to už známe. Myslím tím, že zde není žádný hlubší příběh. Žádné napětí ani žádný dějový zvrat. Film je prostě obsahově prázdný a koukat dvě hodiny na to, jak se někdo mlátí, se jednoduše omrzí. ()

Lupes

Je to jako s uchopením počátků Batmana a Nolanův rukopis je znát. A není to tedy tak zlé, jak by člověk u bezduchých komiksáků čekal. Na první pohled byla jen naivní slátanina druhé poloviny 20. století nahrazena temnou a vizuálně dokonalejší slátaninou počátku století 21. Na pohled druhý (a musíte mít stále na paměti jaký pubescentní žánr sledujete) je znát reflexe vývoje žánru, souboje jsou post-Matrixovské a "hezounek" jakoby v první půli Wolverinovi z oka vypadl. Až potud dobré. Pak ale přijde povrchní christologická stylizace. Přidá se spoustu patetických žvástů o lidstvu,hodný pitomec K. Costner (jeho didaktická smrt je fakt vrchol) a absence logiky u rasy, jež má lidstvo mnohonásobně převyšovat (i tak jsem jim ukrutně moc fandil). Zapláčete, dokoukáte, zapomenete. Ostatně jako v jiných marvelovských blockbustrech. ()

Shitonit

Ou jes, jestli na tohle čuměl i Batman, musí hanbou zhebnout :-) Se mi tak zdá, že meleme li jeden příběh dokola nekonečně dlouho, dřív nebo později se to prostě zalíbí všem. Přesně v duchu hesla ..My letci máme ocelové ptáky. Konečně příběh, kterej mi celýho supermana polopaticky objasnil. Jen jsem chvíli čekal, že se nakonec se Zodem obejme a vyměněj si polibky na prdel. Naštěstí k tomu nedošlo, a závěr byl velmi decentní, s citem, takový pohodový zakončení bez zbytečnejch keců. Akurát mi neseděl Morpheus v roli teplouše, místo kanclu s kafem, mu měli dát roli Zoda, ale léta asi poběhly, a stařík by to asi už neudejchal. ()

Scraffy

Toto je film, aký som od DC chcel vidieť! Konečne niekto natočil Supermana tak, aký skutočne je. Réžia tomu pochopila a servíruje bezchybnú záležitosť. Henry Cavill do role Supermana skvelo pasuje. Efekty vo filme sú doslova pastvou pre oči. Najlepšia je síce prvá polovica filmu, ale tá druhá, kedy sa búra všetko čo sa vidí má tiež niečo do seba. Takúto spokojnosť som už nemal dlho pri filme podľa komixu. Ľutujem, že som to nevidel v kine! ()

Mkartaylas56

K Man of Steel jsem se dostal až teprve nyní, 6 let po premiéře a z mého pohledu to byl špatný krok, protože kdybych ho viděl tehdy, tak bych si ho určitě užil v mnohem větším měřítku a nepůsobil by na mne jen jako obyčejný origin příběh o postavě, kterou navíc už odjakživa moc nemusím. Každopádně mimo slabší a klišoidní scénář musím vyzdvihnout skvělou hudbu, kterou obstaral Hans Zimmer, kameru a vymazlené CGI, jenž působilo velmi realisticky a zároveň bylo krásné na pohled (když ho tam tedy nebylo až moc). Ještě bych se chtěl vyjádřit k postavám a jejich představitelům v čele s Henrym Cavillem, který si mě v této roli zatím ve všech filmech nedokázal plně získat, protože má neustále ten samý výraz, díky čemuž jeho výkon působí dost prkenně a neustále působí velice chladným dojmem, což je asi záměr, ale taky by mu neuškodilo se víckrát než jednou zasmát. Stejně tak na mě působila i Amy Adams a její Loise, která mi připadá hrozně nezajímavá. Navíc i jejich vztah je takový strašně umělý a postrádá jakékoliv budování. No nic, já se tady asi zastavím, aby to nevypadalo, že chci Muže z oceli jen a jen hejtit, protože i přes negativa, u kterých jsem se tak rozepsal jej považuji za povedený blockbuster, který bych si ale kvůli jeho neoriginalitě užil více před těmi šesti lety. Takže za mě 70%. ()

Duke90

Krásný úvod s Russelem Crowem a koncem planety Krypton záhy nahradila nepřehledná a zběsilá digitálním zvěrstvem přecpaná "podívaná". Jedno z posledních filmových zpracování o legendárním zachránci Země z jiné planety tedy považuji za nepříjemné zklamání. Kdyby aspoň Supermanovo dětství a dospívání bylo chronologické, protože dojemné scény s Kevinem Costnerem také patří k tomu lepšímu, co se tu dá pozřít. Zbytek už je jednou velkou směsí těch nejnabouchanějších efektů ("moderní" fanoušci nechť si přidají jednu hvězdu navíc), které vlastně tvoří hlavní podstatu celého filmu a to mě jako zarytému fanouškovi smysluplnějších dělových linií rozhodně nestačí. Christopher Reeve zatím zůstává nepřekonán! ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce