Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

ErzebethB

Předchozí verze jsem neviděla a nejsem zrovna fanda tohohle týpka v trikotu, nicméně to na mě působilo zmateně, neuceleně a tak nějak to bylo jako "diky bohu za digitální 21.století". Za mě nee, mam rada film plný děje ne vizuálních efektů. ()

Mrliš

První hodina se vyvíjela slibně, pak to upadlo do zbrklých trhaných efektů, při kterých si je neužijete. No - víc jak jednu hvězdu nemůžu dát - další filmařská zbytečnost. ()

misiacik

no ja neviem, ale bola to teda dobrá zlátanina. Watchmeni a od nich dolu vodou, ešte aj ten Sucekr Puch sa dal, ale toto? Čo toto bolo. Henri ma na tvári dve prdele, prvá je na nose a druhá na brade. Bolo zaujímavé, že keď si prvý krát navliekol obleček fešný obtiahnutý v mžiku okamžiku ho to aj oholilo, hmmm to by som si pozrel najradšej ako to ten oblek vlastne zvládol, Možno keď si ho navliekal cez hlavu tak bol pritesný ( keďže ma ná hlave dve rite ) a oholilo mu to strnisko. No nič, bolo to strašné, prepálené, ale zároveň nudné. Tie flaschbacky Snyder prote miluje., ale stačilo. Už by to mohol trošku ozvláštniť lebo je čitateľný a prestáva ma baviť. Zbytočný film..... ()

DeltaFixer

Pro někoho možná zklamání roku, pro mě velmi dobře zpracovaný materiál upravený pro moderní dobu. Přiznávám, že jsem hlavně fanda Marvelu a Supermana jsem měl vždy tak trochu za předimenzovaného hrdinu. Dohled Zacka Snydera však dokázal pro mě dříve nemastné a neslané postavě konečně vtisknout tu správnou osobnost a charisma. Já jsem s výkonem velmi spokojen a nenapadá mě, co filmu vyčíst. ()

Hofo22

Od Supermana to má velmi daleko. Film ma sklamal. Je to až príliš preefektované a predigitalizované. Miestami som mal pocit akoby som nepozeral Supermana ale niake Sci-fi z roku 3000 škoda :/ PS: Bez Williamsovej hudby je to o ničom. ()

B3cKX

Film, ktorý osloví aj nie veľkého priaznivca sci-fi žánru. Akčný začiatok z prostredia inej planéty, Krypton tak ako nikdy pred tým. Prvých 20 minút filmu je jednoducho úvod do supermana s akým asi každý počítal. Po úvode sa ocitáme na zemi, kde Clark (s veľmi sypmatickým obsadením) žije ťažký život pozemšťana a spomína. Umenie Snydera a Zimmera mení akčný, všetkým veľmi dobré známy príbeh na niečo viac. Dostáva sa vám pod kožu a vy si začínate vytvárať k postavám síce veľmi krehký ale intenzívny vzťah. Osobne som mal pocit akoby Goyer pracoval na prvej polovici filmu 3 roky a na druhú už jednoducho nemal čas. To čo sa Snyder snažil tak pracne vybudovať v prvej polovici, sa v tej druhej rozpadlo ako domček z karát. Všetko čo robilo film výnimočným, jendoducho chytil a spláchol do záchoda. V druhej polovici je to niečo medzi Avengers a Transformers... Totálne stupídne dialógy. Masa vizuálnych efektov, pri ktorej je každému jasné, kam išli všetky tie peniaze. Man of Steel ma akurát fajn vytočil a jediná vec prečo by som ho niekomu odporučil je ten kontrast. Každý vnímavejší, po zhliadnutí tohoto snímku pochopí ako ide americká kinematografia do hovien. 4 hviezdy za prvú polovicu. Druhá je totálny odpad. ()

jarkametelka

Musim se priznat,ze jsem se na noveho Supermana tesil a u toho teseni taky bohuzel zustalo.Muz z oceli je klasicky suchy hollywoodsky produkt.Je to jen efektni a bezduche.Chybi v tom aspon trochu lidskosti.Dnesni reziseri to neumi natocit.Nataci to jen,aby to nadelalo co nejvic randalu,bez nejakych vyraznych hereckych projevu a zajimavych situacich...Ty zrejme vyzaduji kvalitnejsi herce a vice casu.Coz dnes neplati.Dnes plati,co nejrychleji,nejlevneji a o zbytek se postara ten randal...Opet je to nataceno pres nejaky tmavy filtr,jakoby dnesni lid zil v deprimujicim a tmavem svete,(nebo v nem zije?)takze chybi prirozene svetlo,slunicko opet neni jako slunicko,ale nejake vybledle vajicko,spatne uvarene...Necitim z toho proste teply lidsky dotek.O scenari se nema uz vubec cenu bavit.Ten je opravdu spatny.Co bych ale vypichol,jsou triky,na kterych to samozrejme stoji,ale to nestaci.I kdyz zriceni a prulety tel domecku jsou opravdu dobre udelane.Ja osobne jsem asi po necele hodine zacal zivat,po hodine jsem hledal,cim bych se jeste u toho filmu zabavil.Vzal jsem si proto jednu nejmenovanou duchovni knihu a procital v ni,obcas hazejici ockem po te mele,ktera me obcas vyrusila ze cteni...Pred koncem filmu jsem byl z toho hluku tak otraven,ze jsem knihu odlozil a zacal proklinat filmovy stab a prosil tvurce,aby me utrpeni zkratili.Vyslysen jsem nebyl,takze jsem byl nucen se domrkat az do konce...P.S.Pro priste prosim filmove tvurce,aby uz to slunicko vypadalo jako slunicko!Aby se nezamerili jen na padajici domy,ale aby taky se zamysleli,nad vecmi,ktere by si zaslouzili vice svetla...Abych se aspon trochu zahral!Dekuji. ()

yahoo

Skvelá reklama na demoličnú firmu made in china. Dobre sa na to pozerá, efekty dotiahnuté k dokonalosti, ale niekedy je toho už veľa. Keby som ja do niekoho trieskal pol hodiny a nemalo by to s ním pohnúť, idem radšej na chladenú dvanástku a pošlem naňho Magnuska. Ten ho unudí k smrti za dve sekundy a zbytok filmu pozerám na Amy ako hľadí zaľúbene na zelené plátno. ()

MAsakRA

Skvěle ztvárněný Krypton včetně kostýmů (hlavně ty space-jockeyovské helmy) a designu lodí. Konečně snesitelný superman a důstojní charismatičtí oponenti (hlavně Faora :-D). Akční finále ale bylo trochu ubíjející, proto zatím pouze 4* (i když jsem to sledoval trochu ospalý). ()

SvatyPejtl

Z meho pohledu docela vyvazena podivana, ktera nenudi a tahne dopredu. Dialogy tak na hranici inteligence, ale to se dalo ocekavat. Nevim, jestli srovnavat s Donnerovskym dilem, ale pro me si Muz z ocele podrzel urcite kouzlo. No...mohl bejt hustejsi :) ()

migez

Komiksový hrdina prichádza v ďalšom novom spracovaní a je silnejší, lepší, múdrejší, rýchlejší a hlavne americkejší a S na tričku nie je superman ale khall ell. No proste americký komiksový akčňák avšak bez nejakej dávky humoru. Efekty impozantné - Lois v podaní Amy Adams vyzerá ako by dvadsať rokov bola na drogách. Henry Cavill svojim zjavom nevtieravý s vlastným otcom Russelom a pozemským otcom Costnerom dodávajú filmu na kvalite. Muž z ocele ale jednoznačne stojí za pozretie. ()

Gnukleus

Výborné herecké obsazení. Vydařená režie, parádní efekty a inteligentní zápletka. Mimochodem, skvělý soundtrack. ()

patrikpixa

3 hvězdy za první půlku filmu...druhá polovina filmu je digitální blázinec, který se dle mého moc nepovedl. Často jsem se ztrácel díky výbuchům a agresivního střihu. Nicméně Henry Cavill se pro roli Supermana vyloženě narodil. Jsem zvědavej na pokračování. Jen mi trochu dělá starosti Snyder. Divím se, že ho Nolan nekrotil. Právě díky Nolanovi jsem myslel, že nás čeká další nářez...vznikl z toho dobrý průměr. ()

Aresko123

Cakal som muza z ocele a dostal som klasickeho Supermana. Troska som ocakaval ze by to mohlo byt trosku INE ako klasicky Superman. Prva tretina filmu mi nahravala ze by to tak mohlo byt. Ale potom to zacalo byt strasne, ulizany nagelovany trulo s vlnkou na cele, otravna a nesympaticka Lojs Lejnova. Ach jaj, preco nenatocili film o supermanovi trosku inak? Ale nie zase to zostalo bez stipky nejakych inovacii..... Debilny superman tak ako pred 20 rokmi ....... Este ze su v roku 2013 efekty 3D, inak by to bol prepadak ako hrom......... Asi "najlepsie" bolo ako prispaty superman nechal zabit svojho otca tornadom, jeho uboha inteligencia nevedela nic vymysliet a kludne sa pozeral ako jeho otec zomiera v tornade.Asi aj priemerny chrust alebo šváb by vymyslel sposob ako zachranit kamarata chrusta z nebezpecenstva.... P.S. vie mi niekto vysvetlit preco ten zly general pozval na svoju lod so supermanom aj nesympaticku Lejnovu???? To si ju vybral zo 7 miliardy ludi nahodne? ()

pierrek22 odpad!

proč odpad..... v 90ti% rozklepaná kamera i v případech kde se nic neděje. V akčních momentech kamera nazoomovaná příliš blízko a člověk vůbec nevěděl kde jsme a co se zrovna děje. Záběry kde padaly mrakodrapy a devastovalo se město by si zasloužili více sekund a z větší dálky. Vlastně celý film. Silně mi to připomíná stejně nekoukatelné Transformers 2. Velké finále není nic jiného než, jak tu někdo napsal, digitální bordel. V závěrečné bitvě ve vzduchu jsem s nostalgií vzpomínal na Matrix Revolution, kde tam záběry a jejich návaznost aspoň měly logiku a divák si je mohl vychutnat bez toho aby se kamera věčně klepala a zoomovala až do zadku hlavních hrdinů. Epika se tedy nekoná a tenhle styl filmování spíš oběžuje, než aby bavil. Škoda :-( ()

Bow

Film mi absolutně nic nedal.. Pořád jsem čekala a čekala a ono nic.. Jediné co se musí nechat jsou efekty ty jediné jsou na jedničku. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce