Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Eragon93

Jsou to spíš 2,5 hvězdy, Henry Cavill se mi jako Superman líbil, ale kazila to ta druhá půlka. Ta byla (podobně jako většina dnešních blockbusterů) přeplněná efektama, až se v tom člověk ztrácel... čeho je moc, toho je příliš. A vůbec celkově se mi to nezdálo nijak originální, všechno už se vpodstatě dalo vidět ve starších dílech. Tákže takhlenc no.. ()

Platom

Viděno na notebooku v mizerné kvalitě se zvukem, jež by byl povědomí spíše jeskyňářům . I tak hodnotím plným počtem, což asi hovoří za vše. Příběh Supermana mi byl už od dětství velmi blízký - komu z kluků také ne? V dospívání jsem ujížděl na seriálu Smallville, který se da facto točí kolem dospívání tohoto superhrdiny a tak jsem ocenil scény, které vysvětlovaly, jak se Clark adaptoval - nebo se spíše pokoušel adaptovat mezi obyčejné smrtelníky. Dále postupné odhalování jeho identity a schopností veřejnosti, jeho původ, fantastické záběry z jeho rodné planety, dokonalé a velkolepé bojové scény s jeho krajany pod vedením kapitána Zoda, atd.. Herecké výkony skvělé, efekty ještě lepší, veliké plus za upgrade kostýmu, který už nepůsobí tak "hřejivě", vynikající hudba a přes dvě hodiny takřka dokonalé zábavy. 5* ()

KosiR_ksr

Před pár měsíci jsem v kině viděl trailer k tomuto snímku a už ten mne zaujal, ale přesně opačně než by měl - vzhledem k dnešní tendenci dát do traileru téměř to nejlepší z celého filmu, jsem u "Muže z oceli" měl téměř nulová očekávání snad ve všech ohledech a po novém úžasném spidermanovi jsem se děsil toho, kam se bude další z komiksových klasik ubírat... o to více jsem byl překvapen již prvními záběry této svižné akční podívané nesoucí se v duchu současných "marvelovek" podpořenou hollywoodskými stálicemi (Costner a Crowe pro mne byli milým překvapením). 70-80% ()

Chundys

Bylo by nespravedlivé, aby Iron Man nebo Batman dostali 5 hvězdiček a Superman ne. Doposud tomu tak bylo. To ale všechno změnil příchod velmi sympatického Henryho Cavilla a ostatních herců. Jednu výtku bych ale měl. Jak sakra, když už se tak efektně rozmlátilo město, přežilo stejně tolik lidí, vždyť se přece při takové řežbě stejně nemohli nikam schovat! Opravdu krásná a rychlá podívaná. Možná by to mohlo být pěkné i ve 3D. Já si to ale i tak užil v křesle a v parádní kvalitě. Mimo jiné byl po dobu filmu opět krásný soundtrack od Hanse a díky Bohu, že na to všechno dohlížel Nolan, protože Snyder mě zatím potěšil s málo filmy, na které bych měl chuť podívat se znova. Doufám, že to bude měnit!!! ()

Mania

A kde je to 'podle předlohy'? Od poloviny jsem se vyloženě nudila. Pravdou je, že Supermana mám ze superhrdinů ráda nejméně, možná i to hrálo svou roli. Každopádně nechápu to nadšené hodnocení ostatních. Naposledy jsem se nějak o Supermana zajímala před víc jak deseti lety, ale mám dojem, že ve mě dřív zanechával větší nadšení. Líbí se mi začátek na Kryptonu, vlastně i za něj jsou dvě hvězdičky. Lois mne velmi zklamala. A Clark? Kde je to alterego? Ten slabý nanicovatý chlapeček, kterého by si se Supermanem nikdo nespojil? Protože brýle a pár kudrlinek je taková změna. Ach jo. ()

monaMis

Nerozumim moc temhle destruktivnim filmum, kdy je znicene cele mesto napadrt, takze to tam vypada jako po nejvetsi apokalypse, a za par dni uz zase sedi clanek pisici Lois ve sve kancelari v Daily Planet a budovy kolem vypadaji, jak kdyby na ne nikdo ani prstem nesahl. Nebo ze by to bylo o 5 let pozdeji? :) Pochybuju... ()

misso83

Najhorší filmový Superman, akého som mal tú česť vidieť. A rozhodne najväčšie sklamanie zo samotného Zack Snydera, ktorý sa po tomto stáva mojím druhým Shyamalanom ! Radšej som to nemal pozerať... ()

Silencia90

Tak to byla hrozná blbost. Pořád jen něco padalo, někdo se s někým nesmyslně pral a celkově tam bylo takových nesmyslností, že to celé byl jeden velký nesmysl. ()

vito_corle

Muž z oceli dostál svému názvu. Clark není žádný nudný zelený ufon! Už jako kluk byl jiný a tenhle cejch ho připravil i o jeho nevlastního otce. Nový Superman nebyl ten klasický nemotorný novinář a hrdinný chlápek v červených plavkách. Změnil oblek, vyrýsoval ocelové svaly a dostal kamenný výraz pokerového hráče. Skvělá hudba, monstrózní výbuchy, super mimozemské vychytávky pobaví, Clarkova muskulatura je nepřehlédnutelná a v ocelově modrém oblečku líbivá. Jen škoda, že s Lois se nekoná hra na schovku. Končíme Clarkem- novinářem a já jsem fakt zvědav s kým a s čím se pustí chrabrý "ocelář" do křížku příště!Takže slušný oddech. ()

EvilMari

Docela mi vadilo to neustálý skákání v čase v první části, za srdce mě nevzala ani Amy Adams, která má tak nevýraznej obličej, že kdyby mi hned po filmu zazvonila u dveří, tak mi to ani nedojde. Naopak hlavní hrdina... většího sympaťáka si snad ani nejde představit.. =) Docela mi to připomnělo Thora, ale jeho zpracování je o pár levelů dál. ()

drozdy1

U DC to rozjeli ve velkém a mají velkou šanci obstát příští rok proti Marvelu. Muž z oceli je velmi kvalitní jak po technické stránce tak i po příběhové. První polovina ,která vypráví příběh Clarka a jeho poznávání sama sebe se mi opravdu moc líbila. Bylo to podáno úplně jiným stylem než ostatní komiksové filmy a právě to dělá z nového Supermana tak originální film se superhrdnskou tématikou. Henry Cavill se na roli Supermana neskutečně hodí a za mě je to nejlepší Superman že všech co si nasadili před kamerou jeho kostým. Žádný Superman se mi nikdy moc nezamlouval,ale tímto filmem se vše změnilo a Supermana mám teď dost rad. Jediné co mi vadilo byl ten konečný digibordel. Jestli si příští rok začnou konkurovat DC a Marvel, tak si myslím že to DC vyhraje, nevím jestli rozpočtově,ale minimálně po kvalitní a příběhové stránce ( po zhlédnutí trailerů BvS a Suicide Squad jsem si těmer jíst ) ano. A to mám Marvel rád. Hodnocení: 84%. ()

ASSBURGER

Učinená sláva ! Tento film vo mňa prebudil spomienku na starý seriál zo supermanom,proste nečakal som taký úspech filmu pre mňa to bol jeden z najlepších filmov 2013 aj celej perfektnej super hrdinskej verzii DC sveta. Proste viem že sa to nedá porovnávať z Temným rytierom (Dark Knight) ale aj tak je to perfektné, chcel by som zložiť poklonu Hansu Zimmerovi za originálnu hudbu, Zacku Snyderovi za režisérky talent a Henry Cavillovi za perfektné stvárnenie supermana, a chcel by som pochváliť aj kostýmy za ktoré som dal už len jednu hviezdu. Proste oproti superman sa vracia je tento film lepšie uvedenou a znázornenou sci-fi parádnou akčnou hrdinskou predlohou, týmto filmom sa začnú lepšie aspoň podľa ukážky Batman vs Superman,Suicide Squad,Justice League..... Proste 5/5 som tomu musel dať inak by som nebol správnym fanúšikom sveta kreslených a vymyslených postav ako je napr. táto. ()

johnymdoe

Těžko se mi dává vůbec třetí hvězda, za co taky..za akci která je sice super, ale je až poslední půl hodinu ve dvou a půl hodinovém filmu, je digitální od a do z, takže už ji může na pc vytvořit i 10ti leté dítě a je v každém filmu stejná? Za to že ze Supermanovského světa nezbylo po "cool" ztemnění vůbec nic? Superman co zabíjí??! Krypton není krypton, ale něco mezi "Avatar světem" a "Riddick světem"...ble prostě, kam zmizela krása krystalového města z originálu? Kryptonit mu nevadí, místo toho mu vadí jeho rodný vzduch či co, Zod je místo obyčejného kriminálníka, nějaký generál co chce "zachránit" celý svět...A to vše v tom temném hávu, kde to nezachraňují ani Russell Crowe, ani Kevin Costner a člověk se děsí kdy už to skončí a přestane jej to štvát...Ať si tyto přiblblé "restarty" klasických děl strčí scénáristé s Nolanem a jemu podobnými novátory tam kam slunce nesvítí a neotravují fanoušky. 40% ()

Pidzey

Superman bez supermana? Z velké části ano. Film je neuvěřitelně megalomanský a podle mě je to spíš na škodu. Scénář je v mích očích naprosto debilní a postrádá to co bylo fajn v původních verzích, tedy příběh o brejlatým trumberoj, který je ve skutečnosti super borec z jiné planety. Tohle se skvělému Chrisovi moc nepovedlo. Co se Zacka týče, tak tu debilitu dokázal celkem ukočírovat, ale méně je někdy více a tady toho bylo všeho až moc. A co je nejhorší. Tenhle film mě nechal naprosto chladným. Pro mě obrovské zklamání. ()

avitakova

Příjemné překvapení. Nečekala jsem od toho moc i jsem si spíš řikala, že to třeba v půlce vypnu, ale vážně mě to mile překvapilo. Ale nějak si nemůžu pomoct, ale Amy Adams mi do role vůbec nesedla, ale když s ní plánují všechny ostatní filmy, tak se s ní budu muset smířit. Jinak obsazení vážně super, speciální efekty a hlavně úžasná Zimmerova hudba. Vážně se těšim na Batman vs. Superman! ()

sirien

Naprosto o ničem. Nějakej překombenej úvod na Kryptonu, ale ještě poměrně ok... následuje pár slušnejch prostřihů skrz Supíkův život a následně totální bordel postrádající elementární logiku s totálně přestřelenejma efektama jejichž největší CGI snaha je zakrýt všechny věci které to vykrádá a kopíruje (Hulka, Thóra, Transformers...) Už po dokoukání sem měl dojem že sem ztratil 2 hodiny života a o den pozdějc se ten dojem změnil ve smutnou jistotu. Trpí to tradičním syndromem poslední doby kdy záporák buď vůbec nedává smysl nebo (tento případ) ve skutečnosti neni moc zápornej a film se musí fakt hrozně křečovitě snažit, aby nebylo vidět, že "záporák" má docela point (neni to tak zlý jako v Sup vs. Batman, ale i tak to je zlý). Dal bych odpad, ale pár herců a kdokoliv kdo dělal hudbu a pár dalších "řemeslníků" si to nezasloužej. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce