Devätnásťročného losangeleského pouličného tanečníka DJa (Columbus Short) úplne vykoľajila tragická smrť jeho mladšieho brata – a zároveň ho dostala do problémov... Po tvrdom procese pred súdom pre mladistvých sa otrasený DJ rozhodne začať nový život na jednej z najlepších Atlantských univerzít a tiež získať si lásku krásnej April (Meagan Good), dievčiny svojich snov. Lenže všetko jeho úsilie stať sa dobrým študentom a zblížiť sa s April sú razom druhoradé, keď sa o DJa, ktorý je mimoriadne talentovaným tanečníkom, začnú intenzívne zaujímať dva súperiace študentské spolky. Jedni i druhí chcú od neho v podstate to isté – aby za nich nastúpil v legendárnej súťaži! Obe bratstvá si totiž veľmi dobre uvedomujú, že bez jeho dych vyrážajúcich tanečných kreácií súťaž určite nevyhrajú... (TV Markíza)

EnneX

Velmi nadupaný začátek se skvělým Chris Brownem, jenže poté ho zastřelí ( panebože proč? jeden z nejlepších tanečníků a skončí hned na začátku, velká škoda ) a film se dostává do melodramatu, který ale vysvobodí velmi dobré taneční vložky. Nelíbí se mi film Let s Dance, kde tak strohý a jednoduchý příběh nezachrání a občasný tanec ( kromě 2 ve které závěrečná pasáž v dešti stojí za pozornost ) . Zde je to téže jednoduchý příběh, lae za to zde máme výborná taneční čísla. Dvě hvězdy za Ne-Ya a Maria v roli tanečníků, pokud nepočítám jednoznačně bezkonkurenčního Chris Browna. ()

Lateef

Celý film je v podstatě jednou velkou přehlídkou breakařského stepu, případně battlu. A na tuto konstrukci je nabalen dvěstěkrát viděný, ohraný a zde navíc dosti nudný příběh natahovaný na téměř neúnosnou délku. Škoda, že tvůrci zabředli takřka pouze v ukázkách stepu a tradiční breakdance, jak ho znají skoro všichni (americká kola, air-tricky, atd) se tu objeví pouze v začátku, kde je ještě umocněn hustou akrobacií. Prvních 7 minut je to super podívaná, rychle střižená, místy zpomalovaná, doplněná o skvělou raperskou hudbu. Zbytek filmu je to opravdu "jen" o tom stepu a je mi jasné, že ten, kdo tomuto stylu (a vůbec breaku) příliš neholduje, nechápe, proč jedna taneční skupina vyřvává, slabikuje a hláskuje své jméno, uráží svého soupeře a syčí u toho jako Nachový Kobry z Globo Gymu. Soundtrack v rámci žánru (rap) slušný. Pro tanečníka s mentalitou breakaře jistě zážitek, jinak těžká nuda s několika světlými momenty. 13 miliónů dolarů(rozpočet)/75 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Davies182

Na stará kolena asi začínám být přecitlivělý - jinak se to vysvětlit nedá. Prachsprostá lovestory zápletka: WTF? Bídné herecké výkony: WTF? A do třetice všeho dobrého: "muzikálový snímek" bez obstojných tanečních či zpěveckých čísel: sucks! Ano? Ne. Zkouším se na film Sylvaina Whitea podívat z trochu jiné perspektivy, a kupodivu se mi to daří. Stačí nevinné zmáčknutí tlačítka "play" na ovladači - od filmu moc nečekám, a co se nestane? Sterilní děj ani na minutu nenudí, pořád je na co se dívat, Meagan nejkrásnější černoška na zemi, drama jako višité z autentického příběhu hudební školy... No prostě: klidně mě ukamenujte, ale mě se to fakt líbilo. Občas asi není od věci, dát na obyčejné emoce. P.S. Jinak už se konečně vy*erte na komentáře typu "muzika v tomto filmu mi nesedí", apod. Každý zdravě uvažující, objektivní člověk, dokáže ve svém okolí akceptovat věci, které se mu sice nezajídají, ale mají něco do sebe. Není nic těžkého na tom, proměnit se na 120 minut v nezaujatého tvora, který dokáže chladně ohodnotit věci, které by mu jinak byly proti srsti... Think about it, smart asses! ()

hazaba

Další z hudebně/tanečních filmů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Tentokrát se odehrává na černošské univerzitě a klasicky mezi sebou soupeří dva týmy. Co je jiné oproti podobným počinům, je nepříliš obvyklý tanec vycházející ze stepu a náročný na souhru všech. Choreograficky výborné, klobouk dolů před tanečníky. Zápletka, resp. děj filmu, je sice klišovitý, ale ne tak hrozný jako v případě kolekce filmů Step up. ()

Sany33

Tento film som videl asi 20x a stále by som si ho vedel pozrieť znova. Je to preto, že mám pocit že podáva isté posolstvo, nie iba o tanci ale aj o černošskej komunite v USA a o ich spôsobe života na tej vyššej úrovni. Dj je dokonale sympatický chlapík, ktorý sa iba jednoducho snaží vyhrabať zo žumpy vlastného života, kým sa v nej úplne neutopí. Jeho útočiskom je vysoká škola, kde sa naho nalepia tradície a dávne hodnoty černošskej komunity. A práve toto je to čo sa mi na toto filme páči a vynikajúci tanec je iba čerešnička na torte k dokonalosti. Podľa mňa si tento film nezaslúži až tak málo percent ako má a ja mu dávam 98%. ()

• Zpěvák Chris Brown v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (více)